TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394580 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 29, 2024, 12:31:56 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 [2] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Nedoumice  (Pročitano 3368 puta)
Boban Šaranović
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5697


« Odgovor #2 poslato: Septembar 01, 2021, 07:36:05 posle podne »

Pozdrav Srdjane.

Za početak napisi kako se trenutno hranis pp obrocie, kakve su ti uopšte dnevne fizičke aktivnosti.

Vitamin D, kao sto si i sam rekao, vise sunca = vise vitamina, bar toga ima u izobilju i svakako je bolja opcija od bilo kojeg dodatka. Naravno ako je osoba zdrava.

Gesendet von meinem Mi MIX 2 mit Tapatalk

Sačuvana
Srdjank
Član početnik
*
Na mreži Na mreži

Poruke: 6

« Odgovor #1 poslato: Septembar 01, 2021, 02:18:57 posle podne »

Dobar dan u kuću, Srdjan ovde iz Zemuna, pozdrav svima.
Ukratko cu opisati svoje stanje, pa ko kada stigne zamolio bih za komentar-savet.
Visok sam 185cm i težak 63,5kg posle Covida kada sam izgubio oko 5kg. Znaci, i tada sam bio jako mršav, sada je katastrofa. Naravno, želim da se ugojim i da to na nešto liči, bez prevelikih očekivanja. Neka ideja mi je bila da odem kod nutricioniste i sa tim jelovnikom krenem da vežbam, sa tim sto bih korigovao ishranu kroz savete. Nisam planirao nikakve suplemente za prvih par meseci, čisto da vidim kako ide bez njih uz pravilno treniranje i pravilnu ishranu. Radio sam analize, sve je ok, krvna slika, holesterol na gornjoj granici, transaminaze ok, cela biohemija kako treba, time se i bavim, radim u lab. Stitna žlezda ok, cortisol normalan, testosteron čak povišen, urolog mi je rekao da je to jer imam malo veće testise, izvinite ako je neprikladno što I o ovome pišem. Vitamin D na donjoj granici preporučenih vrednosti, znači nije kritično nizak, slabo sam se izlagao Suncu ovog leta, inače zimi pijem Vigantol. Ishrana katastrofa, doruckujem oko 10 pecivo, pre toga popijem već dve kafe i 5-6 cigareta sprzim. Ručak klasika kući, često i ne veceram. Slabo jedem slatkiše, u poslednje vreme i gazirano mi se ne pije. Jedino sam se ugojio u vojsci.
E sada, nadao sam se da ću dobiti jelovnik i krenuti da vežbam, ali dr mi nije dao dijetu, već mi je rekao da sledećih 7 dana vodim dnevnik ishrane, pa da dođem na kontrolu gde ćemo korigovati, ubacivati, izbacivati. Index masti mi je 4,8 čime se iznenadio, kaže da je kao kod sportista, delovao mi je kao da nije strašno što sam ovako mršav. Kaže da žene sa takvim indexom ne bi ni ciklus imale. Prosto me je zbunio, da li da ga poslusam i tako radim ili da krenem odmah sa drasticnom promenom ishrane koju bi dao trener u teretani, radio bih neki vodjeni trening, nisam u situaciji da finansiram individualne treninge. Zaboravih, imam 42 godine.
Post se oduži, hvala vam svima unapred na pomoći i savetima, pozdrav.


Послато са SM-A525F помоћу Тапатока

Sačuvana
Stranice: 1 [2] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.069 sekundi sa 17 upita.