TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395146 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 26, 2024, 03:15:49 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 2 [3] 4 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Koje proteine najčešće koristite?  (Pročitano 4036 puta)
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16700


« Odgovor #19 poslato: Novembar 28, 2021, 08:28:10 posle podne »

Scitec-ov 100% whey proetin professional.
Omiljeni ukus? 🙂
Sačuvana
Dr Nikola Todorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5899


« Odgovor #18 poslato: Novembar 16, 2021, 08:50:51 posle podne »

Tako je. Ne može se ni stalno suzdržavati od neke hrane, naravno ako ne smeta previše :D
E da. Postoji gen nazvan MCM6, ili regulatorni element koji kontroliše ekspresiju LCT gena, direktno je povezan sa sposobnostima varenja laktoze u odraslom dobu. Ovaj gen je takođe nasleđen od roditelja. Jedna kopija izmenjenog gena MCM6 dovoljna je da podrži pravilnu proizvodnju laktaze. Međutim, ljudi koji nisu nasledili varijaciju regulatornog elementa od bilo kog od svojih roditelja će najverovatnije imati intoleranciju na laktozu u određenoj meri.
Tako da je najlakše svaliti krivicu na roditelje za loše varenje ;D  :D :D :D
Sačuvana
Boban Šaranović
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5697


« Odgovor #17 poslato: Novembar 16, 2021, 08:38:01 posle podne »

Ja generalno volim sve mlijecne proizvode, tako da nekad idem glavom kroz zid, iako znam da ce kasnije biti problema. Nedavno sam pročitao podatak da je skoro 80% svetske populacije intolerantno na laktozu, jedino nisu narodi Skandinavien koji imaju taj neki gen u sebi. Svakako neko manje, neko vise a neko uopšte i ne. Mada tih zadnjih ima jako malo očigledno


Gesendet von iPhone mit Tapatalk
Sačuvana
Dr Nikola Todorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5899


« Odgovor #16 poslato: Novembar 16, 2021, 05:45:27 posle podne »

Kada se govori o mlečnim proizvodima preferiram kefir. Malo ljudi ga voli a dobar je.
Generalno su svi fermentisani mlečni proizvodi dobri, jer prirodno sadrže probiotike. Ima naravno i onih koji su obogaćeni probioticima. Bakterije, kao što su laktobacili, transformišu laktozu u mlečnu kiselinu, te je većina ovih proizvoda i pogodna za one sa intolerancijom na laktozu. Naravno, sve zavisi kome kakav ukus odgovara :) Ja volim kačkavalj, ali samo da nije mnogo slan. Mada oni kvalitetni kačkavalji su svi dosta slani, ali mogu u manjoj količini da se pojedu:)
Sačuvana
Dr Nikola Todorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5899


« Odgovor #15 poslato: Novembar 16, 2021, 05:30:51 posle podne »

Nisam potpuno izbacio, ali 95%... Jednostavno pravi mi probleme. Sir bez Laktoze teško nalazim... a whey protein obično da bude od nekog renomiranog  proizvođača, isolat po mogućnosti. Mada nekad zna i od njega kada se pretjera


Gesendet von iPhone mit Tapatalk

U potpunosti te razumem. Intolerancija na laktozu je česta, a i na druga jedinjenja, kao što je kazein. Samo je kod nekih ljudi jače izražena, a kod drugih slabije. Definitivno se razlikuje nivo enzima od osobe do osobe, a sa godinama opada nivo, samo što izgleda da kod nekih ljudi se brže smanjuje nivo enzima, pa imaju veće probleme. A dobro. Uvek ima dosta alternativa. Mada recimo i kozje mleko ne bi trebalo da pravi problem, jer ima niži nivo laktoze. Svakako da i to nekima može da smeta, ali generalno se ono mnogo bolje i lakše vari, nego kravlje. Samo ne voli svako taj ukus, jer je specifičan :D Kao što mnogi ne vole ni ovčije mleko i sir ili kačkavalj :D
Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12782


Never give up!

« Odgovor #14 poslato: Novembar 16, 2021, 12:04:20 posle podne »

Kada se govori o mlečnim proizvodima preferiram kefir. Malo ljudi ga voli a dobar je.
Sačuvana
Boban Šaranović
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5697


« Odgovor #13 poslato: Novembar 15, 2021, 10:10:43 posle podne »

Nisam potpuno izbacio, ali 95%... Jednostavno pravi mi probleme. Sir bez Laktoze teško nalazim... a whey protein obično da bude od nekog renomiranog  proizvođača, isolat po mogućnosti. Mada nekad zna i od njega kada se pretjera


Gesendet von iPhone mit Tapatalk
Sačuvana
Dr Nikola Todorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5899


« Odgovor #12 poslato: Novembar 14, 2021, 06:36:53 posle podne »

Zanima me da li koristiš mleko i mlečne proizvode bez laktoze ili si ih izbacio iz upotrebe i prebacio se na neke alternativne varijante? Za whey protein svakako da nije problem, ili ima onih bez laktoze ili se dodaje enzim laktaza.
Sačuvana
Boban Šaranović
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5697


« Odgovor #11 poslato: Novembar 14, 2021, 12:56:04 pre podne »

Upravo sam jedan od tih… već godinama alergija na laktozu… mada u danasnje vrijeme ima dosta alternative, tako da nije problem kombinovat


Gesendet von iPhone mit Tapatalk
Sačuvana
Dr Nikola Todorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5899


« Odgovor #10 poslato: Novembar 13, 2021, 08:25:45 posle podne »

E slažem se da svakako ima mnogih kojima to ne prija. Mada ja ovu kombinaciju sa mlekom ređe koristim, jer i meni nekada izazove nadutost. Svakako da kod svih ljudi sa godinama dolazi do smanjenja nivoa enzima laktaze koji razlaže laktozu i enzima renina koji razlaže kazein. Naravno, preporučuje se da kod osoba kod kojih postoji neki vid intolerancije da treba da isključe te proizvode iz ishrane na određeni period kako bi videle da li će doći do smanjenja simptoma. U tom slučaju se preporučuju neke alternative, kao što su kokosovo, bademovo ili pirinčano mleko.
Sačuvana
Boban Šaranović
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5697


« Odgovor #9 poslato: Novembar 12, 2021, 09:35:04 posle podne »

Mleko i WHEY je dobitna kombinacija za stomačne tegobe


Gesendet von iPhone mit Tapatalk
Sačuvana
Dr Nikola Todorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5899


« Odgovor #8 poslato: Novembar 12, 2021, 07:41:28 posle podne »

Ja recimo kombinujem whey protein sa mlekom i ovsenim pahuljicama, nekada whey pomešan sa vodom uz dodatak nekog voća. Onda ima puniji ukus, naročito kada se koristi varijanta wheya bez ukusa.
Sačuvana
Alex88
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 10

« Odgovor #7 poslato: Novembar 12, 2021, 02:27:44 posle podne »

Ovas,whey protein,puter od kikirikija (proteinska varijanta) i neka vrsta jogurta sa manje masti su mi odlična kombinacija. Najbolje me zasite za večeru plus dobijem puniji ukus čoko whey-a.
Sačuvana
Dr Nikola Todorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5899


« Odgovor #6 poslato: Novembar 10, 2021, 08:48:26 posle podne »

Sadržaj proteina u različitim namirnicama:
Riba 100g- 21g
Piletina, ćuretina 100g- 21g
Mleko, jogurt 250ml- 8g
Sir 100g- 21g
Jaje 1 kom- 7g
Puter od kikirikija 3 kafene kašike- 8g.

Sačuvana
Dr Nikola Todorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5899


« Odgovor #5 poslato: Novembar 09, 2021, 09:03:40 posle podne »

Može se koristiti i sa stevijom, koji je prirodni zaslađivač, a postoje i whey proteini bez ukusa, koji ne sadrže zaslađivače, pa se mogu i oni koristiti. Kao što sam rekao, trenutno koristim whey protein Scitec, bez ukusa, tako da on nema zaslađivače. Postoji isto i Pansportov whey protein Power whey, koji isto ima varijantu bez ukusa, tako da ni on nema zaslađivače.
Sačuvana
Stranice: 1 2 [3] 4 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.101 sekundi sa 17 upita.