TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394579 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 28, 2024, 07:01:50 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Rame  (Pročitano 1415 puta)
Simo Boltic
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1684


« Odgovor #5 poslato: Decembar 14, 2021, 07:22:29 pre podne »

Pozdrav svima.
Imam problem sa desnim ramenom od marta ove godine u pocetu manji bolovi, ali pri vecem opterecenju sam imao jak bol odlucio sam da smanjim broj treninga, pa sam skroz prestao da treniram od septembra ali nista se nije promenilo.
Snimao sam rame ultra zvukom receno mi je da je u pitanju neka istegnuta trtiva i samo da radim vezbe sa gumom mesec ipo dana, upravo je proso taj mesec ipo ja sam svakog dana radio i idalje imam bolove kada mi rame pucketa i kao da preskace nesto kada rotiram zglob ramena ne pomerajuci ruku i kada se isprsim i guram savijenu ruku u laktu sto jace mogu iza ledja, bol se javlja u prednjem ramenu negde kod kraja ljucne kosti, nista specijalo ali ne zelim da treniram tako jer ce sigurno samo gore biti.
Praktikujem vezbe jos ali me zanima da li mi moze pomoci testosteton ili neki slican suplement za obnavljanje tetiva i vlakna.
Cilj mi je samo da se vratim sto pre starim jakim treninzima ne zanimaju me sredstva.
U tvojoj situaciji mislim da su mnogo bitnije vezbice mobilnosti tog zgloba ramena nego same vezbe sa gumama i jacanje vec upaljene tetive


Sent from my iPhone using Tapatalk
Sačuvana
Dr Nikola Todorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5719


« Odgovor #4 poslato: Decembar 13, 2021, 07:26:32 posle podne »

Kao što je Miša rekao, testosteron svakako ne treba da se koristi u ovoj situaciji i da se ugrožava balans hormona u organizmu, zarad pokušaja da se izleči istegnuće tetive. Anita je već rekla da treba da se primeni fizikalna terapija.
Najbolje je da odeš fizijatru, koji će propisati odgovarajuću kombinaciju elektroterapije sa eventualno parafinom ili infracrvenom lampom, i naravno i kineziterapija, odnosno primena odgovarajućih vežbi za zglob ramena. Najbolje je da uzimaš i suplemente sa glukozaminom, koji doprinosi regeneraciji zglobne hrskavice, tetiva i ligamenata. Postoji dobar izbor u Pansportu, koji pored glukozamina sadrže i hondroitin, kolagen, hijaluronsku kiselinu, a sva ova jedninjenja doprinose boljem oporavku svih vezivnih tkiva, uključujući zglobne hrskavice, ligamente i tetive.
Sačuvana
drAnita Mrdakovic
Entuzijasta
******
Na mreži Na mreži

Poruke: 3107


« Odgovor #3 poslato: Decembar 13, 2021, 12:09:21 posle podne »

Pozdrav,
Mislim da je pre svega za upalu tetive koju imaš potrebna fizikalna terapija kako bi tegobe prestale. Vežbe jesu deo terapije ali ne mogu samo one da reše problem. Uvek treba kombinacija terapije.
Kod većine sličnih problema postoji problem u strukturi hrskavice i kolagena pa se onda suplementi na bazi kolagena preporučuju.
Sačuvana
dr Anita Mrdaković
Miša Nenković
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1495


« Odgovor #2 poslato: Decembar 13, 2021, 11:59:26 pre podne »

Pozdrav. Moze biti hronicna upala te tetive i da nije imalo prostora da se ohladi jos sa trakom ako si radeo samo rotatore. Test nije magija i nije mu ta svrha. Moja preporuka je da probas imas i na sajtu pansport Animal Fleks

Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk
Sačuvana
Mihailo Petković
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 1

« Odgovor #1 poslato: Decembar 13, 2021, 11:01:04 pre podne »

Pozdrav svima.
Imam problem sa desnim ramenom od marta ove godine u pocetu manji bolovi, ali pri vecem opterecenju sam imao jak bol odlucio sam da smanjim broj treninga, pa sam skroz prestao da treniram od septembra ali nista se nije promenilo.
Snimao sam rame ultra zvukom receno mi je da je u pitanju neka istegnuta trtiva i samo da radim vezbe sa gumom mesec ipo dana, upravo je proso taj mesec ipo ja sam svakog dana radio i idalje imam bolove kada mi rame pucketa i kao da preskace nesto kada rotiram zglob ramena ne pomerajuci ruku i kada se isprsim i guram savijenu ruku u laktu sto jace mogu iza ledja, bol se javlja u prednjem ramenu negde kod kraja ljucne kosti, nista specijalo ali ne zelim da treniram tako jer ce sigurno samo gore biti.
Praktikujem vezbe jos ali me zanima da li mi moze pomoci testosteton ili neki slican suplement za obnavljanje tetiva i vlakna.
Cilj mi je samo da se vratim sto pre starim jakim treninzima ne zanimaju me sredstva.
Sačuvana
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.08 sekundi sa 18 upita.