TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395021 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 20, 2024, 12:01:08 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 [2] 3 4 5 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Adekvatan unos tečnosti  (Pročitano 3567 puta)
Dr Nikola Todorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5862


« Odgovor #55 poslato: Februar 19, 2022, 07:51:51 posle podne »

Slažem se sa obojicom. To tako treba da bude koncipirano. U nekim teretanama i jeste tako, ali ima i onih gde bukvalno sve mora da se plati. Pa može valjda nekom ko tek kreće sa treninzima da se pokažu neke vežbe.
Sačuvana
Boban Šaranović
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5697


« Odgovor #54 poslato: Februar 18, 2022, 11:21:35 posle podne »

Jeste, a nekada je svaka teretana imala svog trenera koji je pratio rad vezbaca i bio im na raspolaganju za sve. Danas moras da platis.
Ljudi žive od toga. Jedno je da ti neko pokaže kako da izvodis vjezbu, što traje par minuta, a nešto sasvim drugo kada neko treba da ti se posveti mentorstvom. To ima svoju cijenu i treba da je ima.


Gesendet von iPhone mit Tapatalk

Ok, mentorstvo tipa pisanja treninga, pracenja celog treninga treba da se naplati. ALi mislim da neka usluga trenera ipak treba da bude besplatna za clana teretane.
Slažem se. Svaka teretana treba da ima nekog ko će da pokaže makar osnovu i na taj način privuče dodatnu klijentelu ili novu zadrži.


Gesendet von iPhone mit Tapatalk
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16687


« Odgovor #53 poslato: Februar 18, 2022, 08:06:56 pre podne »

Jeste, a nekada je svaka teretana imala svog trenera koji je pratio rad vezbaca i bio im na raspolaganju za sve. Danas moras da platis.
Ljudi žive od toga. Jedno je da ti neko pokaže kako da izvodis vjezbu, što traje par minuta, a nešto sasvim drugo kada neko treba da ti se posveti mentorstvom. To ima svoju cijenu i treba da je ima.


Gesendet von iPhone mit Tapatalk

Ok, mentorstvo tipa pisanja treninga, pracenja celog treninga treba da se naplati. ALi mislim da neka usluga trenera ipak treba da bude besplatna za clana teretane.
Sačuvana
Boban Šaranović
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5697


« Odgovor #52 poslato: Februar 18, 2022, 12:15:08 pre podne »

Jeste, a nekada je svaka teretana imala svog trenera koji je pratio rad vezbaca i bio im na raspolaganju za sve. Danas moras da platis.
Ljudi žive od toga. Jedno je da ti neko pokaže kako da izvodis vjezbu, što traje par minuta, a nešto sasvim drugo kada neko treba da ti se posveti mentorstvom. To ima svoju cijenu i treba da je ima.


Gesendet von iPhone mit Tapatalk
Sačuvana
Dr Nikola Todorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5862


« Odgovor #51 poslato: Februar 17, 2022, 07:07:19 posle podne »

Jeste, a nekada je svaka teretana imala svog trenera koji je pratio rad vezbaca i bio im na raspolaganju za sve. Danas moras da platis.
To si me podsetio na moju prvu teretanu. Vlasnik difovac, koji se kao mlađi takmičio u dizanju tegova. Jedini je radio tu i pokazivao mi sve vežbe, kao i svim ostalim vežbačima u teretani. Sve besplatno, kao i program vežbanja koji nam je sastavio.
Sačuvana
drAnita Mrdakovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3181


« Odgovor #50 poslato: Februar 17, 2022, 03:11:07 posle podne »

Znanje košta i znanje je najbolja investicija. Bolje platiti znanje i stručnost nego šta drugo. Tako će valjda krenuti da se vrednuje.
Sačuvana
dr Anita Mrdaković
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16687


« Odgovor #49 poslato: Februar 17, 2022, 07:51:44 pre podne »

Jeste, a nekada je svaka teretana imala svog trenera koji je pratio rad vezbaca i bio im na raspolaganju za sve. Danas moras da platis.
Sačuvana
Boban Šaranović
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5697


« Odgovor #48 poslato: Februar 16, 2022, 10:44:33 posle podne »

Danas je najbolja investicija, posebno za početnike, platiti par mjeseci stručno lice da ga uvede u proces i nauči kako da trenira i kako da se hrani. To nije jeftino, ali uštedjece puno novca, vremena,truda, povreda... Na duže staze.. Da mi je ova pamet danas, tako bih uradio odmah na početku ove fitness avanture.


Gesendet von iPhone mit Tapatalk
Sačuvana
Dr Nikola Todorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5862


« Odgovor #47 poslato: Februar 16, 2022, 08:44:15 posle podne »

Upravo tako. Nije sramota pitati, ako se nešto ne zna.
Sačuvana
drAnita Mrdakovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3181


« Odgovor #46 poslato: Februar 16, 2022, 04:05:01 posle podne »

Ne mogu biti stručni svi za sve. Evo koliko nas iz različitih oblasti diskutujemo o fitness-u, sportu i zdravlju pa opet nemamo odgovore na sva pitanja.
Stručna lica postoje u skoro svim teretanama i uvek mogu nekog konsultovati.
Sačuvana
dr Anita Mrdaković
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16687


« Odgovor #45 poslato: Februar 16, 2022, 08:01:28 pre podne »

Ja na primer kada unosim kreatin na punim skoro ceo šejker vode I popijem odjednom.
To mi je navika a iskreno tako mi I prija.
E to ti je baš dobra navika da uz kreatin odmah uneseš i dosta tečnosti. U poslednje vreme, kreatin mešam sa proteinom, jer mi je ukus kreatina uvek bio neprijatan :) Ali treba uvek voditi računa o povećanom unosu vode tokom uzimanja kreatina. To neki rekreativci zaboravljaju, a naročito oni koji po prvi put počnu da koriste kreatin.

Problem je u tome što retko ko od početnike želi baš sve da sa sluša jer misle da sve znaju.
Jeste. To si lepo rekao. Tek krenuo da trenira i misli da je pokupio sve znanje ovoga sveta :)

Mislim da je i do coveka...neko zna da proceni koliko ne zna i zeli da nauci pa i vuce za rukav da pita.
Sačuvana
Dr Nikola Todorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5862


« Odgovor #44 poslato: Februar 15, 2022, 04:37:55 posle podne »

Ja na primer kada unosim kreatin na punim skoro ceo šejker vode I popijem odjednom.
To mi je navika a iskreno tako mi I prija.
E to ti je baš dobra navika da uz kreatin odmah uneseš i dosta tečnosti. U poslednje vreme, kreatin mešam sa proteinom, jer mi je ukus kreatina uvek bio neprijatan :) Ali treba uvek voditi računa o povećanom unosu vode tokom uzimanja kreatina. To neki rekreativci zaboravljaju, a naročito oni koji po prvi put počnu da koriste kreatin.

Problem je u tome što retko ko od početnike želi baš sve da sa sluša jer misle da sve znaju.
Jeste. To si lepo rekao. Tek krenuo da trenira i misli da je pokupio sve znanje ovoga sveta :)
Sačuvana
Dr Nikola Todorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5862


« Odgovor #43 poslato: Februar 15, 2022, 04:36:18 posle podne »

Da je otišao samo jednom lekaru ne bi imao nedoumice :)
Šalu na stranu. Postojanje različitih mišljenja je normalno u svakoj struci, pa tako i u medicini. Jednostavno, različita učenja su dovela i do dijametralno suprotnih mišljenja. Samo kada je reč baš o medicini, onda se više vodi računa kada neki daju suprotna mišljenja.
I treba da se vodi. Ipak riječ je o zdravlju. Sve treba uzimati sa rezervom i konsultovati više stručnjaka, posebno ako je problem ozbiljnije prirode.


Gesendet von iPhone mit Tapatalk

Slazem se u potpunosti. Sto vise misljenja treba potraziti pa doneti zakljucak.
Moram reći da to i jeste suština. Definitivno treba čuti nekoliko lekara, pre svega, kada se radi o nekim težim bolestima ili povredama.  Onda osoba treba sama da donese odluku.
Sačuvana
Dr Nikola Todorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5862


« Odgovor #42 poslato: Februar 15, 2022, 04:32:11 posle podne »

Da je otišao samo jednom lekaru ne bi imao nedoumice :)
Šalu na stranu. Postojanje različitih mišljenja je normalno u svakoj struci, pa tako i u medicini. Jednostavno, različita učenja su dovela i do dijametralno suprotnih mišljenja. Samo kada je reč baš o medicini, onda se više vodi računa kada neki daju suprotna mišljenja.
I treba da se vodi. Ipak riječ je o zdravlju. Sve treba uzimati sa rezervom i konsultovati više stručnjaka, posebno ako je problem ozbiljnije prirode.


Gesendet von iPhone mit Tapatalk
Slažem se u potpunosti. Treba tako da se radi. I jeste zdravlje najvažnije.
Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12779


Never give up!

« Odgovor #41 poslato: Februar 15, 2022, 10:23:55 pre podne »

Ja na primer kada unosim kreatin na punim skoro ceo šejker vode I popijem odjednom.
To mi je navika a iskreno tako mi I prija.
E to ti je baš dobra navika da uz kreatin odmah uneseš i dosta tečnosti. U poslednje vreme, kreatin mešam sa proteinom, jer mi je ukus kreatina uvek bio neprijatan :) Ali treba uvek voditi računa o povećanom unosu vode tokom uzimanja kreatina. To neki rekreativci zaboravljaju, a naročito oni koji po prvi put počnu da koriste kreatin.

Problem je u tome što retko ko od početnike želi baš sve da sa sluša jer misle da sve znaju.
Sačuvana
Stranice: 1 [2] 3 4 5 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.075 sekundi sa 17 upita.