TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395144 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 25, 2024, 09:08:42 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] 2 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Lekovi i treniranje  (Pročitano 1962 puta)
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 27351


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #29 poslato: Mart 16, 2022, 01:40:00 posle podne »

Ovakve stvari su ipak malo osetljive za globalno savetovanje. Ovde sve mnogo zavisi od opšteg stanja, tipa bolesti i individualnih sposobnosti. Bukvalno za ovako nešto treba samo uputiti ljude lekaru.
Maximalno se slazem jer puno toga zavisi i od toga kako organizam deluje i na lek kao i to kako organizam reaguje na bilo koju bolest..Jer svaki organizam reaguje drugacije i na lek kao i na bolestJa sa infekcijama se lako mogu izboriti i sve dok mi temperatura ne prelazi preko 38 stepeni ja nastavljam sa treninzima,smanjujem intenzitet ali ne prestajem,sto naravno ne savetujem drugima.Ja sam ovo godinama  +30 godina,na sebi izucio i tacno znam na sta kako reaguje moj organizam.Recimo isto tako ako me nesto boli ne volim da uzimam lekove protiv bolova jer me to usporava i budem lenj od toga.Bolje da boli pa uradim kako i koliko mogu.
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16700


« Odgovor #28 poslato: Mart 16, 2022, 12:40:47 posle podne »

Ovakve stvari su ipak malo osetljive za globalno savetovanje. Ovde sve mnogo zavisi od opšteg stanja, tipa bolesti i individualnih sposobnosti. Bukvalno za ovako nešto treba samo uputiti ljude lekaru.

Jasno. Samo sam pokrenuo temu da bi ljudi videli da lekovi ne znace da ne mogu da se bave sportom, ali da svakako treba da se konsultuje sa sopstvenim lekarom.
Sačuvana
drAnita Mrdakovic
Entuzijasta
******
Na mreži Na mreži

Poruke: 3200


« Odgovor #27 poslato: Mart 16, 2022, 08:05:06 pre podne »

Ovakve stvari su ipak malo osetljive za globalno savetovanje. Ovde sve mnogo zavisi od opšteg stanja, tipa bolesti i individualnih sposobnosti. Bukvalno za ovako nešto treba samo uputiti ljude lekaru.
Sačuvana
dr Anita Mrdaković
Dr Nikola Todorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5897


« Odgovor #26 poslato: Mart 14, 2022, 09:16:55 posle podne »

Ma naravno. Tu nema šta posebno da se doda. Kada neko ima infekciju, onda je potrebno mirovanje. Bilo je situacija da sam i tada vežbao. Ali stvarno ne savetujem to.
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16700


« Odgovor #25 poslato: Mart 14, 2022, 08:21:51 posle podne »

Tablete za spavanje
Lekovi za spavanje koje se izdaju na recept su jedno od najčešćih pomagala za spavanje koje odrasli koriste za pomoć kod poremećaja sna.
Neželjeni efekti mogu se preneti na sledeći dan i učiniti da se jutarnji ili dnevni treninzi osećaju razvučeno i sporo.

Bezbedno vežbajte ako uzimate tablete za spavanje
Možda biste želeli da se prilagodite kada krenete u teretanu. Pilule za spavanje takođe nose rizik da budete nekoordinisani tokom vežbanja, tako da, ako treba da uzmete pilulu za spavanje, odradite trening za kasnije, kada neželjeni efekti nestanu.

Na koje tacno tablete za spavanje mislis?
To je u stvari već spomenuta grupa lekova koji se zovu benzodiazepini. Razlika u dejstvu zavisi od doze. U manjoj dozi deluju kao sedativi (anksiolitici), a u većoj dozi kao hipnotici, odnosno u prouzrokovanju pospanosti i sna. A neželjena dejstva su već spomenuta. Postoje i druge grupe lekova koje se koriste u lečenju nesanice, neki relativno noviji lekovi. Takođe i barbiturati deluju kao sedativi i hipnotici, ali se oni ipak skoro nikad ne koriste u tim indikacijama, već kod drugih bolesti.
Znam da je spomenuta samo sam hteo dodatno da ljudi obrate paznju da ima velike razlike kad uzimaju recimo antibiotik i treniraju ili kad uzimaju malopre navedene lekove i sto je najbitnije da UVEK pitaju svog lekara pre nego sto bilo sta uzmu i krenu vezbati.
U svakom slucaju hvala lepo na strucnom objasnjenju.

Ja laicki da se ubacim. Ako covek pije antibiotik, jasno je stanje organizma i smatram da je trening poslednje sto telu treba u toj fazi.
Sačuvana
Dr Nikola Todorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5897


« Odgovor #24 poslato: Mart 13, 2022, 07:35:37 posle podne »

To stoji. I Anita je lepo rekla da se ne zna kako će kod koga delovati. Ali samo sam hteo Dušanu da odgovorim na pitanje o konkretnim lekovima. Treba možda svako od vas profesionalaca da podeli iskustva ili lična ili od kolega o mogućim neželjenim dejstvima kombinacije lekova i treniranja.
Sačuvana
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 27351


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #23 poslato: Mart 13, 2022, 06:19:16 posle podne »

Tablete za spavanje
Lekovi za spavanje koje se izdaju na recept su jedno od najčešćih pomagala za spavanje koje odrasli koriste za pomoć kod poremećaja sna.
Neželjeni efekti mogu se preneti na sledeći dan i učiniti da se jutarnji ili dnevni treninzi osećaju razvučeno i sporo.

Bezbedno vežbajte ako uzimate tablete za spavanje
Možda biste želeli da se prilagodite kada krenete u teretanu. Pilule za spavanje takođe nose rizik da budete nekoordinisani tokom vežbanja, tako da, ako treba da uzmete pilulu za spavanje, odradite trening za kasnije, kada neželjeni efekti nestanu.

Na koje tacno tablete za spavanje mislis?
To je u stvari već spomenuta grupa lekova koji se zovu benzodiazepini. Razlika u dejstvu zavisi od doze. U manjoj dozi deluju kao sedativi (anksiolitici), a u većoj dozi kao hipnotici, odnosno u prouzrokovanju pospanosti i sna. A neželjena dejstva su već spomenuta. Postoje i druge grupe lekova koje se koriste u lečenju nesanice, neki relativno noviji lekovi. Takođe i barbiturati deluju kao sedativi i hipnotici, ali se oni ipak skoro nikad ne koriste u tim indikacijama, već kod drugih bolesti.
Znam da je spomenuta samo sam hteo dodatno da ljudi obrate paznju da ima velike razlike kad uzimaju recimo antibiotik i treniraju ili kad uzimaju malopre navedene lekove i sto je najbitnije da UVEK pitaju svog lekara pre nego sto bilo sta uzmu i krenu vezbati.
U svakom slucaju hvala lepo na strucnom objasnjenju.
Sačuvana
Dr Nikola Todorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5897


« Odgovor #22 poslato: Mart 13, 2022, 05:21:12 posle podne »

Tako da kada neko uzme npr. diazepam, lorazepam, bromazepam ili neki drugi lek iz ove grupe, treba uvek voditi računa kada će se ići na trening. Zaista mogu uticati na nastanak poremećaja koordinacije mišića, nastanak umora, pojavu konfuzije, nastanak poremećaja psihomotornih funkcija.
Sačuvana
Dr Nikola Todorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5897


« Odgovor #21 poslato: Mart 13, 2022, 05:13:27 posle podne »

Tablete za spavanje
Lekovi za spavanje koje se izdaju na recept su jedno od najčešćih pomagala za spavanje koje odrasli koriste za pomoć kod poremećaja sna.
Neželjeni efekti mogu se preneti na sledeći dan i učiniti da se jutarnji ili dnevni treninzi osećaju razvučeno i sporo.

Bezbedno vežbajte ako uzimate tablete za spavanje
Možda biste želeli da se prilagodite kada krenete u teretanu. Pilule za spavanje takođe nose rizik da budete nekoordinisani tokom vežbanja, tako da, ako treba da uzmete pilulu za spavanje, odradite trening za kasnije, kada neželjeni efekti nestanu.

Na koje tacno tablete za spavanje mislis?
To je u stvari već spomenuta grupa lekova koji se zovu benzodiazepini. Razlika u dejstvu zavisi od doze. U manjoj dozi deluju kao sedativi (anksiolitici), a u većoj dozi kao hipnotici, odnosno u prouzrokovanju pospanosti i sna. A neželjena dejstva su već spomenuta. Postoje i druge grupe lekova koje se koriste u lečenju nesanice, neki relativno noviji lekovi. Takođe i barbiturati deluju kao sedativi i hipnotici, ali se oni ipak skoro nikad ne koriste u tim indikacijama, već kod drugih bolesti.
Sačuvana
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 27351


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #20 poslato: Mart 11, 2022, 11:21:19 posle podne »

Nije bezbedno uzimati relaksatore mišića ili lekove protiv bolova dok dižete tegove. Obe ove vrste lekova menjaju vašu percepciju i stanje uma. Pored toga, mogu vam izazvati vrtoglavicu i zamućen vid.
Naravno, trebalo bi da razgovarate o svemu što uzmete sa svojim lekarom, bilo da je u pitanju dodatak ishrani ili, posebno, jači relaksator mišića. Pored načina na koji relaksatori mišića i lekovi protiv bolova menjaju vaše stanje uma, oni takođe utiču na mišiće. Oni sprečavaju kontrakciju mišića, što znači da gubite vreme vežbanjem dok uzimate bilo koji od ovih lekova.


Tapatalkkal küldve az én M2003J15SC eszközömről

Sačuvana
drAnita Mrdakovic
Entuzijasta
******
Na mreži Na mreži

Poruke: 3200


« Odgovor #19 poslato: Mart 11, 2022, 05:10:32 posle podne »

Generalno lekovi nisu kontraindikacija za trening, a uvek treba biti na oprezu.
Sačuvana
dr Anita Mrdaković
drAnita Mrdakovic
Entuzijasta
******
Na mreži Na mreži

Poruke: 3200


« Odgovor #18 poslato: Mart 11, 2022, 05:09:54 posle podne »

Zbog toga sam i rekla zavisno od težin stanja i koliko i koji se lekovi konzumiraju
Sačuvana
dr Anita Mrdaković
drAnita Mrdakovic
Entuzijasta
******
Na mreži Na mreži

Poruke: 3200


« Odgovor #17 poslato: Mart 11, 2022, 05:09:18 posle podne »

Za sve lekove mogu da se nađu i pročitaju neželjena dejstva. Naravno da će tu većina efekata da se pročita i da će čovek pomisliti da ne treba da trenira.
Sačuvana
dr Anita Mrdaković
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16700


« Odgovor #16 poslato: Mart 10, 2022, 09:29:48 posle podne »

Tablete za spavanje
Lekovi za spavanje koje se izdaju na recept su jedno od najčešćih pomagala za spavanje koje odrasli koriste za pomoć kod poremećaja sna.
Neželjeni efekti mogu se preneti na sledeći dan i učiniti da se jutarnji ili dnevni treninzi osećaju razvučeno i sporo.

Bezbedno vežbajte ako uzimate tablete za spavanje
Možda biste želeli da se prilagodite kada krenete u teretanu. Pilule za spavanje takođe nose rizik da budete nekoordinisani tokom vežbanja, tako da, ako treba da uzmete pilulu za spavanje, odradite trening za kasnije, kada neželjeni efekti nestanu.

Na koje tacno tablete za spavanje mislis?
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16700


« Odgovor #15 poslato: Mart 10, 2022, 09:28:51 posle podne »

Benzodiazepini
Lekovi kao što je Xanax se koriste za lečenje anksioznosti i paničnih poremećaja. Pomaže u umirujućim efektima i doprinosi smanjenju stimulacione aktivnosti mozga.
Mogući neželjeni efekti benzodiazepina:
umor
somnolencija (pospanost)
opuštanje mišića
niža energija
To bi moglo umanjiti nivo energije i sposobnost vežbanja.

Bezbedno vežbajte ako uzimate benzodiazepine
Pošto neželjeni efekti mogu da smanje vašu želju i izdržljivost za vežbanje, preporučuje se vežbanje pre uzimanja ovih lekova.

Sad sam video da si ti odgovorio na moje pitanje postavljeno koelginici.
Sačuvana
Stranice: [1] 2 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.086 sekundi sa 17 upita.