TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395139 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 25, 2024, 10:42:41 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 [2] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: RABDOMIOLIZA  (Pročitano 2302 puta)
spale99
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 7

« Odgovor #6 poslato: Jun 05, 2022, 10:53:15 posle podne »

S druge strane postoji velika verovatnoća da je problem od ranije, a da se tek tokom virusne bolesti jasno ispoljio pa da zato treba dug oporavak. Što je duže neki problem bio skriven, treba duži oporavak.
A šta mislite o tome da npr uradim neki drugi nalaz funkcije bubrega, nešto kao cistatin C, kažu da je precizniji od kreatinina ili možda klirens kreatinin?
Sačuvana
drAnita Mrdakovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3197


« Odgovor #5 poslato: Jun 05, 2022, 08:39:52 posle podne »

S druge strane postoji velika verovatnoća da je problem od ranije, a da se tek tokom virusne bolesti jasno ispoljio pa da zato treba dug oporavak. Što je duže neki problem bio skriven, treba duži oporavak.
Sačuvana
dr Anita Mrdaković
drAnita Mrdakovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3197


« Odgovor #4 poslato: Jun 05, 2022, 08:38:03 posle podne »

Pozdrav,
Kao što i sami znate infekcija sama po sebi može izazvati rabdomiolizu. Takođe, postoje metabolički poremećaju koji mogu izazvati istu, oni se mogu i kasnije tokom života ispoljiti, npr upravo nakon infekcije. U suštini dokle god se ne ispita detaljan uzrok svakako treba strogo mirovanje.
Sačuvana
dr Anita Mrdaković
spale99
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 7

« Odgovor #3 poslato: Jun 05, 2022, 06:21:37 posle podne »

U principu ko god prestane sa treniranjem bar nedelju dana, onda rezultati vezani za navedene analize treba da budu u okviru referentnih vrednosti. Inače i sam korona virus, kao i neki drugi virusi mogu izazvati rabdomiolizu, ali to samo u toku infekcije. Ti si imao to mnogo posle izlečenja, pa bih tu mogućnost isključio. Jedino možeš probati sa dobrom hidratacijom, puno tečnosti u toku dana. I kontroliši povremeno nivoe kreatinina i kreatinfosfokinaze. Moraš otići opet nefrologu da se posavetuješ.
Ići ću svakako sledeće nedelje, ali mislim da će oni opet ponoviti istu priču.. Ref vrednosti su u nekim laboratorijama kreatinina do 105 a negde do 120 video sam da pišu ljudi.. Šta je pouzdanije ? EGFR je veći od 60 to nisam napomenuo i ultrazvuk dva puta radjen bio je ok ,osim što su našli pesak u bubrezima . Neki su mi čak i rekli bez obzira na sve to da sam možda malo čačnuo bubreg i da sam možda nekada ranije doživeo rabdo a da to nisam znao.
Sačuvana
Dr Nikola Todorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5897


« Odgovor #2 poslato: Jun 05, 2022, 04:57:56 posle podne »

U principu ko god prestane sa treniranjem bar nedelju dana, onda rezultati vezani za navedene analize treba da budu u okviru referentnih vrednosti. Inače i sam korona virus, kao i neki drugi virusi mogu izazvati rabdomiolizu, ali to samo u toku infekcije. Ti si imao to mnogo posle izlečenja, pa bih tu mogućnost isključio. Jedino možeš probati sa dobrom hidratacijom, puno tečnosti u toku dana. I kontroliši povremeno nivoe kreatinina i kreatinfosfokinaze. Moraš otići opet nefrologu da se posavetuješ.
Sačuvana
spale99
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 7

« Odgovor #1 poslato: Jun 05, 2022, 03:31:52 posle podne »

Dobar dan svima, moram da ispričam šta mi se desilo jer niko očigledno ne zna da mi da pravo rešenje. Inače dosta treniram,skoro svaki dan, nekada i svaki dan, zgibovi, propadanja , sklekovi, ostale vežbe snage ,ranije sam dugo godina igrao fudbal.. Bilo je naravno dosta puta i pauza što je normalno ali uglavnom treniram ceo život. Tako je sve funkcionisalo do oktobra 2021 ,tada sam dobio koronu i preležao je bez posledica većih (kašalj i bez mirisa i ukusa). U decembru odem kod lekara na kardiološki pregled, da proverim da li je korona možda uticala na srce, što se toga tiče sve je bilo u redu, ali su mi neki parametri bili povišeni. To su bili KREATININ I KREATIN KINAZA ali blago iznad granice.. 121 KREATININ A KINAZA 220. Ja sam odmah pomislio da je to od jakih treninga i proteinske ishrane i nisam se sekirao.. jedino me čudilo što ja već 2 meseca u tom momentu nisam u trenažnom procesu a rezultati povišeni. U januaru sam krenuo opet sa treninzima i tada nastaje problem, možda sam napravio malo jači uvod u treninge(ranije sam takve uvek pravio i nikada mi se ništa nije dešavalo osim upale mišića),posle tog prvog treninga nakon korone mi je bilo muka,i primetio sam taman urin. Mislio sam da će proći pa sam nastavio sa treninzima u naredna tri dana, obzirom da vreme prolazi a ja idalje imam taman urin i sve vece bolove u misicima,isao sam u urgentni centar kod nefrologa i ispričao sve šta se desilo,dao urin i krv na analizu,ultrazvuk abdomena i bubrega je bio dobar ali rezultati krvi očajni.. kreatin 118, AST 1600, ALT 500,pošalju me kod gastro gde je on mislio da ja imam hepatitis, što se hvala Bogu ispostavilo da nije istina.. ja sam se mnofo sekirao u narednim danima i jako sam malo jeo,spremao se na najgore , medjutim, odradim privatno kreatin kinazu posle dva dana i tu imam šta da vidim.. KREATIN KINAZA 16151 ,tada sam shvatio da je rabdomioliza i otisao u bolnicu da primim infuziju kako bi me pročistili, čim sam primio infuziju urin se vratio u normalu i svi rezultati koji su bili povišeni su pali u narednih 5-7 dana.. Medjutim ,daljim praćenjem , kreatinin i kreatin kinaza su ostali povišeni mesecima do dan danas i uvek se vrte malo iznad granice KREATININ (120-130), KREATIN KINAZA (220-240), tj vratili su se na onaj nivo i pre nego što mi se desila rabdomioliza i to tao stoji uvek,išao sam i posle toga kod nefrologa.. kažu smanji proteine i ništa isti rezultati samo je UREA pala još više mada je ona uvek i bila i granicama normale a nekada i jako malo iznad granice , počeo sam mnogo da se sekiram i skače mi pritisak svaki dan (do sada je uvek bio normalan). Ne dozvoljavaju mi treninge, ne dozvoljavaju mi proteine . Ne znam više šta da radim i kome da se obratim.. Mesecima ne treniram a rezultati povišeni, doduše malo uvek iznad granice.. Da li je to možda normalno da neko ko stalno trenira ima takve rezultate bez obzira što sada već preko 6 meseci nisam u trenažnom procesu? Može li neko da mi pomogne? Hvala unapred   P.S. Nikada nisam bio bilo kakve proteine i kreatin , samo pojačana ishrana sa dosta mesa i dosta jakih treninga 
Sačuvana
Stranice: 1 [2] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.102 sekundi sa 18 upita.