TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395111 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 23, 2024, 07:50:43 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Prelom ruke  (Pročitano 1460 puta)
drAnita Mrdakovic
Entuzijasta
******
Na mreži Na mreži

Poruke: 3194


« Odgovor #6 poslato: Oktobar 15, 2022, 05:26:39 posle podne »

Mislim da za bendz i mrtvo dizanje uvek idu veće težine, bez obzira na to koliko deluju kao male, pa se zbog toga ni ne preporučuju, posebno ne benz u ovom slučaju. Biceps i triceps samo ako nema bola i nelagode prilikom izvođenja pokreta. U svakom slučaju, za mesec dana zaista nećeš ispasti iz forme ako i ako ti treninzi prijaju vrlo brzo ćeš se vratiti.
Sačuvana
dr Anita Mrdaković
marko1774
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 6

« Odgovor #5 poslato: Oktobar 15, 2022, 09:11:29 pre podne »

Hvala vam na odgovorima, krenuću sa malim težinama jer verujem da ću dugo imati strah da mi kost ne pukne na treningu. Možete li mi napisati koje vežbe ću smeti da radim, benč i mrtva dizanja pretpostavljam da neću smeti bar narednih par meseci čak ni sa malim kilažama, ali da li ću smeti da radim biceps i triceps?

Послато са SM-A528B помоћу Тапатока

Sačuvana
Dr Nikola Todorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5877


« Odgovor #4 poslato: Oktobar 14, 2022, 08:44:14 posle podne »

Kao što je rekla koleginica Anita, bitno je da se ne opterećuješ mesec dana nakon preloma. Onda možeš krenuti sa postepenim uvođenjem treninga, ali samo sa minimalnim opterećenjima. Nemoj da se brineš, zbog svoje kondicije i mišićne mase. I profesionalnim sportistima se dešava da ne treniraju iz sličnih razloga, pa se opet brzo vrate u formu. Pošto si već rekao da treniraš 2 godine, onda ti neće predstavljati problem da nakon male pauze brzo vratiš težine koje dižeš. Nećeš mnogo izgubiti na mišićnoj masi.
Sačuvana
marko1774
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 6

« Odgovor #3 poslato: Oktobar 14, 2022, 05:00:44 posle podne »

Zdravo, zanima me da li je neko imao slično iskustvo kao ja, polomio sam ruku, tačnije napukla mi je glavica radijusa, deo podlaktice kod lakta prilikom pada, stavili su mi fiksatorski zavoj i rekli da ga skinem nakon 7 dana i polako počnem da ispravljam ruku do granice bola kako mi lakat ne bi ostao u tom pomožaju, i rekli su mi da će kost zarasti nakon mesec dana pa me zanima ako je neko imao slično iskustvo nakon koliko vremena mogu da se vratim u teretanu, plaši me pomisao da ću izgubiti sve što sam gradio 2 god ako budem morao da pauziram tri, četri meseca
Mesec dana je minimum pauze. Posle toga minimalno opterećenje povređene ruke. Ukoliko paziš na ishranu i imaš aktivnosti u vidu šetnje i sl. neće se izgubiti forma tako lako.
Znači ne bih trebao da izgubim na mišićnoj masi mnogo?
Mislio sam da kad krenem to bude postepeno, sa malim kilažama, čisto da održavam ovo što imam, sad ne znam tačno koje ću vežbe smeti da radim, triceps, biceps, grudi, leđa, sve se to radi rukama

Послато са SM-A528B помоћу Тапатока

Sačuvana
drAnita Mrdakovic
Entuzijasta
******
Na mreži Na mreži

Poruke: 3194


« Odgovor #2 poslato: Oktobar 14, 2022, 04:57:39 posle podne »

Zdravo, zanima me da li je neko imao slično iskustvo kao ja, polomio sam ruku, tačnije napukla mi je glavica radijusa, deo podlaktice kod lakta prilikom pada, stavili su mi fiksatorski zavoj i rekli da ga skinem nakon 7 dana i polako počnem da ispravljam ruku do granice bola kako mi lakat ne bi ostao u tom pomožaju, i rekli su mi da će kost zarasti nakon mesec dana pa me zanima ako je neko imao slično iskustvo nakon koliko vremena mogu da se vratim u teretanu, plaši me pomisao da ću izgubiti sve što sam gradio 2 god ako budem morao da pauziram tri, četri meseca
Mesec dana je minimum pauze. Posle toga minimalno opterećenje povređene ruke. Ukoliko paziš na ishranu i imaš aktivnosti u vidu šetnje i sl. neće se izgubiti forma tako lako.
Sačuvana
dr Anita Mrdaković
marko1774
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 6

« Odgovor #1 poslato: Oktobar 14, 2022, 12:39:23 posle podne »

Zdravo, zanima me da li je neko imao slično iskustvo kao ja, polomio sam ruku, tačnije napukla mi je glavica radijusa, deo podlaktice kod lakta prilikom pada, stavili su mi fiksatorski zavoj i rekli da ga skinem nakon 7 dana i polako počnem da ispravljam ruku do granice bola kako mi lakat ne bi ostao u tom pomožaju, i rekli su mi da će kost zarasti nakon mesec dana pa me zanima ako je neko imao slično iskustvo nakon koliko vremena mogu da se vratim u teretanu, plaši me pomisao da ću izgubiti sve što sam gradio 2 god ako budem morao da pauziram tri, četri meseca
Sačuvana
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.091 sekundi sa 18 upita.