TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395189 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: mileddd

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 28, 2024, 05:22:49 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Mutirao virus pticijeg gripa!  (Pročitano 2855 puta)
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #11 poslato: April 08, 2008, 09:38:33 posle podne »

neće... imamo u NS Odeljenje za ptičiji grip :)
Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12783


Never give up!

« Odgovor #10 poslato: April 08, 2008, 12:03:55 posle podne »

Naravno da nema razloga za paniku, a i da je ima mi smo takav narod na ovim prostorima da nas bas i briga..sve dotle dok nam to ne zakuca na vrata a onda ce naravno biti kasno.
Sačuvana
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #9 poslato: April 07, 2008, 08:46:38 posle podne »

pa ne bi se složila da je svaki jednako opasan... ali da ovo nije za paniku u tome se slažem...
Sačuvana
Lokk1
Gost
« Odgovor #8 poslato: April 07, 2008, 01:15:05 pre podne »

ma sasvim normalno .. mislim nije dobro .. ali nije ni kraj covechanstva .... to je sada naduvano kao OMG PTICHIJI GRIP OMG ... pa pogledajte shpanska groznica shta je uradila 20 milki zivota ako se nevaram .. a mutacija ovog obichnog gripa koji smo svi mi imali .. ima brdo vrsta virusa .. i svaki je podjednako opasan ako mutira .. tako da nisam lichno shokiran
Sačuvana
GoranKS
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2040


Muški trener u teretani

« Odgovor #7 poslato: April 06, 2008, 07:46:40 posle podne »

Ma nas nemoze nista da mimoidje lose :( samo nam se gluposti desavaju i sve sto odbacaju u svetu mi to oberucke prihvatamo!
Sačuvana
vuksa
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3932


Dip. trener

« Odgovor #6 poslato: April 06, 2008, 12:37:01 posle podne »

ja se drzim one nase..nece grom u koprive
Sačuvana
al se nekad dobro jelo :)
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12783


Never give up!

« Odgovor #5 poslato: April 06, 2008, 12:12:03 posle podne »

Iskreno da kazem..voleo bih da je ovo samo trac.
Sačuvana
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #4 poslato: April 06, 2008, 12:10:51 posle podne »

pa kako da ti kažem... virusi su ozbiljno pitanje i verovatno će biti nekih apndemija u budućnosti.. ali to je prirodan ciklus... da li je ovamutacija ta koja će dovesti do pandemije.. ko zna.. možda je i samo trač... u svakom sluačju mi i sada radimo sve što možemo da se zaštitimo.... ili bi bar trebali da radimo sve tako da se zaštitimo (higijena, suplementacija, način života...)
Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12783


Never give up!

« Odgovor #3 poslato: April 06, 2008, 12:08:03 posle podne »

uz svo poštovanje.. vest nije toliko šokantna je r se ovako nešto satlno dešava... samo bez panike...
mutacije virusa su veoma česte...

Desavalo se..ali nisam siguran da je bas ovakav virus mutirao i napadao ljude u skorijoj buducnosti.Nadam se ipak da gresim...
Sačuvana
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #2 poslato: April 06, 2008, 12:05:55 posle podne »

uz svo poštovanje.. vest nije toliko šokantna je r se ovako nešto satlno dešava... samo bez panike...
mutacije virusa su veoma česte...
Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12783


Never give up!

« Odgovor #1 poslato: April 06, 2008, 12:01:10 posle podne »

Iako mozda ova vest ne deluje kao sokantna, verujte mi da jeste i to veoma.Ako je verovati izvorima pticiji grip je mutirao i poceo je napadati i ljude i prenosi se sa coveka na coveka.Bilo je pitanje samo vremena i sta ce se dalje desavati sam bog zna.

-Strucnjaci predvidjaju da bi pandemija odnela 50 miliona zivota!

Prvi slucaj prenosenja pticijeg gripa sa coveka na coveka zabelezen je u Pakistanu, potvrdila je Svetska zdravstvena organizacija, koja preduzima korake da se sirenje zaraze u buducnosti spreci. Od 2003 do januara ove godine je 348 slucajeva infekcije virusom H5N1 kod ljudi, od cega se 216 slucajeva zavrsilo smrcu.Svetski strucnjaci predvidjaju da bi pandemija odnela izmedju dva i pedeset miliona zivota.
Pticiji grip je prosle godine pogodio severozapadne i juzne delove Pakistana i tom prilikom je ubijeno na hiljade ptica, da bi se sirenje bolesti stavilo pod kontrolu.Ovih dana su stigle potvrde da ljudi umiru od pticijeg gripa, nakon sto su testovi uradjeni clanovima iste porodice u Pesavaru bili pozitivni.
Radnik cije ime nije objavljeno na zahtev SZO dopremljen je u bolnicu sa simptomima pticijeg gripa 29 oktobra 2007.
On se kasnije potpuno oporavio, ali 12 novembra se njegov brat pojavio sa slicnim simptomoma i umro nedelju dana kasnije.Testovi uradjeni u laboratorijama u Egiptu i SAD potvrdili su da je virus mutirao i da se on prenosi sa coveka na coveka.
Sačuvana
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.117 sekundi sa 17 upita.