TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 396203 Teme od strane 25011 Članovi Poslednji član: Milenatcblg

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Jun 16, 2024, 02:49:33 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 ... 28 29 [30] 31 32 ... 48 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Tipovi telesne građe  (Pročitano 27970 puta)
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 27770


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #276 poslato: Mart 14, 2023, 08:45:42 pre podne »

Neke stvari su jednostavno trend. A trenutno velike usne i zadnjice. Zato [o teretanama gledamo zene koje rade samo vezbe za gluteus.
Koliko energije samo ti ljudi troše pokušavajući da postignu nešto što možda nije objektivno, a ni dobro.
Da li primećujete po teretana da se ljudi iscrpljuju do nerealnih granica pokušavajući nešto da postignu, a samo idu ka kontraproduktivnom treniranju i negativnim rezultatima?

Mozes li nam ovo na konkretnom primeru objasniti?
Nemam konkretan primer koji bih iznela.

Ok, sada razumem na sta si mislila. Apsolutno se ne slazems a time. Trening treba da traje od 1-1.5h .




A ja se sa ovim ne slazem jer jedan powerlifter ili strongman koji ide na maximum tezine ne moze da stane u 1-1,5 sati treninga.Treba mu minimum 10 serija zagrevanja do radne serije pa radne serije pa onda silaz plus odmori traju izmedu serija koji su blizu maximumu i po 4-5 minuta pa ti vidi.
Ja bih vise rekao da zavisno od cilja ili sporta trening bi trebao da traje 1-1,5 sati.
Meni sad traje 1,5 sati a pre je trajao i po 3 sata.Jos u strongmanu kada se skupimo nas 4-5...pola dana. ;)

I je l mislis da je to bilo produktivno i efektivno?
Napredovao sam i osvajao svetska prvenstva,tako da mislim da je bilo produktivno.I samo da kazem da nisam samo ja tako trenirao,i ja sam ucio od najboljih. ;)
Sačuvana
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 27770


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #275 poslato: Mart 14, 2023, 08:44:19 pre podne »

Kolega je hteo reći da je nezadovoljstvo sasvim ok ako neko ima telesni problem. Ali ako ima prvenstveno psihički problem onda nikako.
Česte su situacije sa psihičkim problemima. Gledam povremeno emisije o estetskoj hirurgiji. Apsolutna psihopatologija- majka hoće da liči na ćerku i već je bila na nekoliko intervencija, a hoće na još operacija. Znači ne može da se prepozna ko je stariji od njih dve. Situacija da neki hoće da liče na neke lutke, kao što je Barbika ili hoće da liče na neku poznatu ličnost. Nebrojeno suludih situacija. I naravno, one standardne da se grudi i usne uvećavaju do ludila. Intervencije imaju na desetine puta. I što je najvažnije- nikada nisu zadovoljni, uvek hoće još operacija.
Sve što nema psihopatologija je sasvim ok da se rešava. Ukoliko je u pitanju otklanjanje nedostatka koje bi kod svake osobe izazvalo nezadovoljstvo naravno da je opravdano, ovako zaista estetska intervencija neće rešiti psihološki problem.
Upravo tako. Po meni, nije etički da se osoba, koja ima psihički problem, podvrgava estetskoj operaciji. To nikako neće rešiti njeno nezadovoljstvo izgledom. Neki se stalno podvrgavaju estetskim intervencijama i nikada nisu zadovoljni.

Upravo tako.
Ali moram napomenuti da i odredjeni hirurzi odbijaju naprosto neke intervencije, sto je odlicno.
Tako je. Gledam povremeno onu emisiju na E kanalu, gde dvojica hirurga Nasif i Dabrou odbiju mnoge pacijente. Uopšte nemaju dilemu da odbiju neke slučajeve, za koje su sigurni da estetska operacija ništa dobro neće doneti konkretnom pacijentu.

Naravno, na kraju krajeva, njihove ime stoji iza toga!
Jeste. Samo što će neko uzeti novac i neće mnogo razmišljati o mogućim posledicama po svoj ugled.
Ja bih to zakonski kaznjavao nekako.
Ja koliko vidim, to se ne kažnjava. Pa eno u Americi koliko zarađuju plastični hirurzi. A kada pogledamo pacijente, pa ono su većina psihijatrijski slučajevi.
A ovo ce buduci arheolozi naci kada budu iskopavali danasnje ljude...

Tapatalkkal küldve az én M2003J15SC eszközömről

Ali garant psotoji vremenski period raspadanja materijala _:D
Sigurno postoji,ali i isguran sam da je to vise stotina godina.
Sačuvana
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 27770


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #274 poslato: Mart 14, 2023, 08:43:37 pre podne »

Navela sam Krečmerovu i Peldonivu podelu telesne građe i odgovarajućeg personaliteta. Ova podele su priznate u medicini i psihologiji.
Navela bih i kinesku podelu telesne konstitucije.
 Prema Kineskom udruženju za tradicionalnu kinesku medicinu (CACM), konstitucija tela može se podeliti na devet tipova, nazvanih kao:
 neutralna, či nedostatak, nedostatak janga, nedostatak jin, zastoj krvi, sluz i vlaga tip, vlažna toplota, stagnacija či i posebna konstitucija. Generalno, klasifikacija konstitucije tela zasniva se na fizičkom izgledu, ličnosti, uobičajenim zdravstvenim problemima i prilagođavanju spoljašnjem okruženju.
Fino je pročitati kako kineska medicina deli telesne konstitucije. Ranije sam nešto čitao na ovu temu.
Uostalom, njihova medicina je dosta cenjena, s obzirom na to da se zasniva na znaju i iskustvu koje je staro više milenijuma.
Da,oni su puno ispred nas i zapadnog sveta sto se njihove medicine tice.
Sačuvana
drAnita Mrdakovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3388


« Odgovor #273 poslato: Mart 13, 2023, 07:26:31 posle podne »

To što je kolega spomenuo da se dešava da vade implante i vraćaju se na prirodan izgled nije toliko retko. Sve više, čini mi se, se to dešava. Na žalost podsticaj za tako nečim je uglavnom bolest ili strah od telesne bolesti.
Nadam se da cemo jednom stici dotle da ovaj trend za implantima se smanji.
Mislim da je sad mnogo veći trend hijalurona, bitoksa i antiage tretmana. Učestalost ugradnje implantata na zapadu se smanjila, kod nas ne još uvek. Ali je botoks i hijaluron u ekspanziji.
Sačuvana
dr Anita Mrdaković
drAnita Mrdakovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3388


« Odgovor #272 poslato: Mart 13, 2023, 07:23:59 posle podne »

Pošto ste me zainteresovali pretražila sam koje je vreme poluraspada silikonskih implantata. Ne postoji jasna informacija. Uglavnom u literaturi stoji da im je funkcionalno trajanje u organizmu 10-20 godina i da se posle toga trebaju menjati. Što znači da ni oni nisu večni. 😄
Sačuvana
dr Anita Mrdaković
drAnita Mrdakovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3388


« Odgovor #271 poslato: Mart 13, 2023, 07:19:37 posle podne »

Navela sam Krečmerovu i Peldonivu podelu telesne građe i odgovarajućeg personaliteta. Ova podele su priznate u medicini i psihologiji.
Navela bih i kinesku podelu telesne konstitucije.
 Prema Kineskom udruženju za tradicionalnu kinesku medicinu (CACM), konstitucija tela može se podeliti na devet tipova, nazvanih kao:
 neutralna, či nedostatak, nedostatak janga, nedostatak jin, zastoj krvi, sluz i vlaga tip, vlažna toplota, stagnacija či i posebna konstitucija. Generalno, klasifikacija konstitucije tela zasniva se na fizičkom izgledu, ličnosti, uobičajenim zdravstvenim problemima i prilagođavanju spoljašnjem okruženju.
Fino je pročitati kako kineska medicina deli telesne konstitucije. Ranije sam nešto čitao na ovu temu.
Uostalom, njihova medicina je dosta cenjena, s obzirom na to da se zasniva na znaju i iskustvu koje je staro više milenijuma.
Neke stvari iz kineske medicine nisu uspele eksperimentalno da se dokažu pa nisu validne u klasičnoj medicini. Ali praktično su se pokazale kao veoma korisne pa nije loše znati.
Sačuvana
dr Anita Mrdaković
Dr Nikola Todorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6218


« Odgovor #270 poslato: Mart 13, 2023, 05:44:02 posle podne »

Navela sam Krečmerovu i Peldonivu podelu telesne građe i odgovarajućeg personaliteta. Ova podele su priznate u medicini i psihologiji.
Navela bih i kinesku podelu telesne konstitucije.
 Prema Kineskom udruženju za tradicionalnu kinesku medicinu (CACM), konstitucija tela može se podeliti na devet tipova, nazvanih kao:
 neutralna, či nedostatak, nedostatak janga, nedostatak jin, zastoj krvi, sluz i vlaga tip, vlažna toplota, stagnacija či i posebna konstitucija. Generalno, klasifikacija konstitucije tela zasniva se na fizičkom izgledu, ličnosti, uobičajenim zdravstvenim problemima i prilagođavanju spoljašnjem okruženju.
Fino je pročitati kako kineska medicina deli telesne konstitucije. Ranije sam nešto čitao na ovu temu.
Uostalom, njihova medicina je dosta cenjena, s obzirom na to da se zasniva na znaju i iskustvu koje je staro više milenijuma.
Sačuvana
Dr Nikola Todorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6218


« Odgovor #269 poslato: Mart 13, 2023, 05:39:43 posle podne »

Kolega je hteo reći da je nezadovoljstvo sasvim ok ako neko ima telesni problem. Ali ako ima prvenstveno psihički problem onda nikako.
Česte su situacije sa psihičkim problemima. Gledam povremeno emisije o estetskoj hirurgiji. Apsolutna psihopatologija- majka hoće da liči na ćerku i već je bila na nekoliko intervencija, a hoće na još operacija. Znači ne može da se prepozna ko je stariji od njih dve. Situacija da neki hoće da liče na neke lutke, kao što je Barbika ili hoće da liče na neku poznatu ličnost. Nebrojeno suludih situacija. I naravno, one standardne da se grudi i usne uvećavaju do ludila. Intervencije imaju na desetine puta. I što je najvažnije- nikada nisu zadovoljni, uvek hoće još operacija.
Sve što nema psihopatologija je sasvim ok da se rešava. Ukoliko je u pitanju otklanjanje nedostatka koje bi kod svake osobe izazvalo nezadovoljstvo naravno da je opravdano, ovako zaista estetska intervencija neće rešiti psihološki problem.
Upravo tako. Po meni, nije etički da se osoba, koja ima psihički problem, podvrgava estetskoj operaciji. To nikako neće rešiti njeno nezadovoljstvo izgledom. Neki se stalno podvrgavaju estetskim intervencijama i nikada nisu zadovoljni.

Upravo tako.
Ali moram napomenuti da i odredjeni hirurzi odbijaju naprosto neke intervencije, sto je odlicno.
Tako je. Gledam povremeno onu emisiju na E kanalu, gde dvojica hirurga Nasif i Dabrou odbiju mnoge pacijente. Uopšte nemaju dilemu da odbiju neke slučajeve, za koje su sigurni da estetska operacija ništa dobro neće doneti konkretnom pacijentu.

Naravno, na kraju krajeva, njihove ime stoji iza toga!
Jeste. Samo što će neko uzeti novac i neće mnogo razmišljati o mogućim posledicama po svoj ugled.
Ja bih to zakonski kaznjavao nekako.
Ja koliko vidim, to se ne kažnjava. Pa eno u Americi koliko zarađuju plastični hirurzi. A kada pogledamo pacijente, pa ono su većina psihijatrijski slučajevi.
A ovo ce buduci arheolozi naci kada budu iskopavali danasnje ljude...

Tapatalkkal küldve az én M2003J15SC eszközömről

Ali garant psotoji vremenski period raspadanja materijala _:D
Naravno. Ništa nije večno 8) Raspadne se i silikon ;D
Sačuvana
Dr Nikola Todorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6218


« Odgovor #268 poslato: Mart 13, 2023, 05:37:56 posle podne »

To što je kolega spomenuo da se dešava da vade implante i vraćaju se na prirodan izgled nije toliko retko. Sve više, čini mi se, se to dešava. Na žalost podsticaj za tako nečim je uglavnom bolest ili strah od telesne bolesti.
Nadam se da cemo jednom stici dotle da ovaj trend za implantima se smanji.
I ja se iskreno nadam. Ali za sada, kako stvari stoje, taj trenutak deluje da je u dalekoj budućnosti. Gotovo se ne nazire, ni kao tačkica na horizontu ;D
Sačuvana
Dr Nikola Todorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6218


« Odgovor #267 poslato: Mart 13, 2023, 05:36:14 posle podne »

Drugo je kad se neko bavi profesionalnim bodibildingom pa treninzi traju dugo. 😁
Zaista treba shvatiti za preterano divljenje i forsiranje svog tela neće biti produktivni, bar ne kod većine.
Da,upravo zbog toga sam naveo da ima razlike izmedu profesionalnog ili da tako kazem hobi sporta.
Naravno. Samo što vi profi sportisti tačno znate koliko trenirate, bez pojave pretreniranosti. To je najčešće kod rekreativaca, koji obično tek počinju sa bavljenjem nekim sportom.
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16842


« Odgovor #266 poslato: Mart 13, 2023, 06:41:32 pre podne »

Navela sam Krečmerovu i Peldonivu podelu telesne građe i odgovarajućeg personaliteta. Ova podele su priznate u medicini i psihologiji.
Navela bih i kinesku podelu telesne konstitucije.
 Prema Kineskom udruženju za tradicionalnu kinesku medicinu (CACM), konstitucija tela može se podeliti na devet tipova, nazvanih kao:
 neutralna, či nedostatak, nedostatak janga, nedostatak jin, zastoj krvi, sluz i vlaga tip, vlažna toplota, stagnacija či i posebna konstitucija. Generalno, klasifikacija konstitucije tela zasniva se na fizičkom izgledu, ličnosti, uobičajenim zdravstvenim problemima i prilagođavanju spoljašnjem okruženju.

Ovo vrlo interesantno zvuci.
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16842


« Odgovor #265 poslato: Mart 13, 2023, 06:40:41 pre podne »

Možda će se prirodan izgled opet usvojiti kao normalan i najbolji. Zaista je jedinstvenost u prirodnosti i to je nosioci ličnog obeležja i identiteta. Svako može radom da se usavršava ali uvek treba biti svoj i prirodan.

Slazem se.
Vidim sa su neki brendovi poceli da reklamriaju stavri sa normalnim zenskim telima...tako bi trebali svi
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16842


« Odgovor #264 poslato: Mart 13, 2023, 06:39:15 pre podne »

Kolega je hteo reći da je nezadovoljstvo sasvim ok ako neko ima telesni problem. Ali ako ima prvenstveno psihički problem onda nikako.
Česte su situacije sa psihičkim problemima. Gledam povremeno emisije o estetskoj hirurgiji. Apsolutna psihopatologija- majka hoće da liči na ćerku i već je bila na nekoliko intervencija, a hoće na još operacija. Znači ne može da se prepozna ko je stariji od njih dve. Situacija da neki hoće da liče na neke lutke, kao što je Barbika ili hoće da liče na neku poznatu ličnost. Nebrojeno suludih situacija. I naravno, one standardne da se grudi i usne uvećavaju do ludila. Intervencije imaju na desetine puta. I što je najvažnije- nikada nisu zadovoljni, uvek hoće još operacija.
Sve što nema psihopatologija je sasvim ok da se rešava. Ukoliko je u pitanju otklanjanje nedostatka koje bi kod svake osobe izazvalo nezadovoljstvo naravno da je opravdano, ovako zaista estetska intervencija neće rešiti psihološki problem.
Upravo tako. Po meni, nije etički da se osoba, koja ima psihički problem, podvrgava estetskoj operaciji. To nikako neće rešiti njeno nezadovoljstvo izgledom. Neki se stalno podvrgavaju estetskim intervencijama i nikada nisu zadovoljni.

Upravo tako.
Ali moram napomenuti da i odredjeni hirurzi odbijaju naprosto neke intervencije, sto je odlicno.
Tako je. Gledam povremeno onu emisiju na E kanalu, gde dvojica hirurga Nasif i Dabrou odbiju mnoge pacijente. Uopšte nemaju dilemu da odbiju neke slučajeve, za koje su sigurni da estetska operacija ništa dobro neće doneti konkretnom pacijentu.

Naravno, na kraju krajeva, njihove ime stoji iza toga!
Jeste. Samo što će neko uzeti novac i neće mnogo razmišljati o mogućim posledicama po svoj ugled.
Ja bih to zakonski kaznjavao nekako.
Ja koliko vidim, to se ne kažnjava. Pa eno u Americi koliko zarađuju plastični hirurzi. A kada pogledamo pacijente, pa ono su većina psihijatrijski slučajevi.
A ovo ce buduci arheolozi naci kada budu iskopavali danasnje ljude...

Tapatalkkal küldve az én M2003J15SC eszközömről

Ali garant psotoji vremenski period raspadanja materijala _:D
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16842


« Odgovor #263 poslato: Mart 13, 2023, 06:38:21 pre podne »

Neke stvari su jednostavno trend. A trenutno velike usne i zadnjice. Zato [o teretanama gledamo zene koje rade samo vezbe za gluteus.
Koliko energije samo ti ljudi troše pokušavajući da postignu nešto što možda nije objektivno, a ni dobro.
Da li primećujete po teretana da se ljudi iscrpljuju do nerealnih granica pokušavajući nešto da postignu, a samo idu ka kontraproduktivnom treniranju i negativnim rezultatima?

Mozes li nam ovo na konkretnom primeru objasniti?
Nemam konkretan primer koji bih iznela.

Ok, sada razumem na sta si mislila. Apsolutno se ne slazems a time. Trening treba da traje od 1-1.5h .




A ja se sa ovim ne slazem jer jedan powerlifter ili strongman koji ide na maximum tezine ne moze da stane u 1-1,5 sati treninga.Treba mu minimum 10 serija zagrevanja do radne serije pa radne serije pa onda silaz plus odmori traju izmedu serija koji su blizu maximumu i po 4-5 minuta pa ti vidi.
Ja bih vise rekao da zavisno od cilja ili sporta trening bi trebao da traje 1-1,5 sati.
Meni sad traje 1,5 sati a pre je trajao i po 3 sata.Jos u strongmanu kada se skupimo nas 4-5...pola dana. ;)

I je l mislis da je to bilo produktivno i efektivno?
Sačuvana
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 27770


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #262 poslato: Mart 12, 2023, 07:02:18 posle podne »

Možda će se prirodan izgled opet usvojiti kao normalan i najbolji. Zaista je jedinstvenost u prirodnosti i to je nosioci ličnog obeležja i identiteta. Svako može radom da se usavršava ali uvek treba biti svoj i prirodan.
7To bih jako voleo.
Sačuvana
Stranice: 1 ... 28 29 [30] 31 32 ... 48 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.141 sekundi sa 17 upita.