TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395021 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 20, 2024, 12:22:08 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 ... 43 44 [45] 46 47 48 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Tipovi telesne građe  (Pročitano 18479 puta)
Dr Nikola Todorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5862


« Odgovor #51 poslato: Februar 09, 2023, 01:12:41 posle podne »

Ranije je bio uslov razgovor sa psihijatrom kako bi se osoba podvrgla estetskoj intervenciji, a da pri tom nema objektivni deformiteta. Danas je pak mnogo drugačije.
Na žalost postoje žene koje čak ne idu dobrovoljno na operativni zahvat, već na nagovor partnera ili poslodavca...
Ja bih to ipak vratio kao uslov za estetsku intervenciju.
Slažem se. Čak je skoro u jednoj emisiji plastični hirurg rekao pacijentu ako bi hteo da porazgovara sa psihijatrom. Nije hteo da operiše, jer je pacijent već imao prethodne operacije i smatrao je da će ga ugroziti narednom intervencijom.
Sačuvana
Dr Nikola Todorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5862


« Odgovor #50 poslato: Februar 09, 2023, 01:09:19 posle podne »

Naravno, ovo su popularne podele oblika ženskog tela koje je modna industrija nametnula i nema veze sa Seldonovom podelom.
Seldon je prema tipu telesne građe definisao i kakav tip ličnosti može odgovoriti toj građi.
E to si dobro napomenula- modna industrija je dala ovu podelu koju si iznela.
Sećam se jedne emisije kada su žene nosile steznike da bi imale telo u vidu peščanog sata. To je psihopatologija. A tek estetske operacije, koje nisu potrebne, već samo iživljavanje određenih osoba. Umesto što idu plastičnom hirurgu, treba da odu psihijatru.
Da,to je i meni neshvatljivo.Nisam mogao ni da pogledam tu emisiju do kraja.
A ima dosta takvih emisija. Sve psihijatrijski slučajevi.
Sačuvana
Dr Nikola Todorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5862


« Odgovor #49 poslato: Februar 09, 2023, 01:08:23 posle podne »

Hvala svima.
Iznela sam ovo baš zato što se živi u nekim iluzijama kada je telo u pitanju. Najveći problem savremenog društva i jeste što usvajamo ideal izgleda onako kako nam mediji nameću. Od Merlinke, Tvigi, sad Kardašijanki, stalno se nameće. Ljudi veoma malo imaju izgrađen stil i stav, a uglavnom je to posledica neznanja o ljudskom organizmu, psihi i celokupnom telu.
Posebno bih istakao osobe u pubertetu, koje su naročito osetljive. Onda imaju takve idole i devijantnu sliku o stvarnom svetu.
Da,sa ovim se slazem i vodio sam "veliku borbu" sa sinom u vezi ovog ali izgleda da cu pobediti. ;)
Ja ti želim da istraješ u svojoj borbi. Treba sve lepo objasniti tinejdžerima. Oni su svi po društvenim mrežama. To ranije nije postojalo. Verujem da je sada roditeljima mnogo teže u vaspitavanju dece.
Hvala lepo.Naravno,istrajacu a i nije neki veliki problem u pitanju,a i misljenja sam da smo resili.Da je teze jeste i to zbog interneta.Koliko je dobar taj internet toliko i ne valja.Jer kad mu objasnjavam da bi postigao zeljene ciljeve potrebno je otprilike toliko vremena a on meni tada pokazuje nekog trenera sa instagrama koji kaze da se to moze postici skoro preko noci....i onda objasni mu da to taj "trener" kaze da bi privukao sto veci broj pratilaca i da skoro u nista se ne razume,bolje da pita one trenere koji imaju uspeha sa svojim klijentima itd.
Jeste. Koliko je Internet dobar, toliko je i štetan. A to je posebno kako se neki reklamiraju. Dobar primer si naveo. Neki će sve učiniti samo da privuku lakoverne klijente.
Sačuvana
Dr Nikola Todorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5862


« Odgovor #48 poslato: Februar 09, 2023, 01:05:07 posle podne »

Hvala svima.
Iznela sam ovo baš zato što se živi u nekim iluzijama kada je telo u pitanju. Najveći problem savremenog društva i jeste što usvajamo ideal izgleda onako kako nam mediji nameću. Od Merlinke, Tvigi, sad Kardašijanki, stalno se nameće. Ljudi veoma malo imaju izgrađen stil i stav, a uglavnom je to posledica neznanja o ljudskom organizmu, psihi i celokupnom telu.
Posebno bih istakao osobe u pubertetu, koje su naročito osetljive. Onda imaju takve idole i devijantnu sliku o stvarnom svetu.
Da,sa ovim se slazem i vodio sam "veliku borbu" sa sinom u vezi ovog ali izgleda da cu pobediti. ;)
Kakva je borba u pitanju, koje su nedoumice i problemi bili? Naravno ako bi hteo da podeliš svoje iskustvo.
Kao i vecina svojih vrsnjaka i on je mislio da preko noci moze da izgleda kao pro bilderi i onda sam mu objasnio da za to treba minimum desetak godina da se dostigne taj nivo.Da bude u dobroj formi za to ne treba toliko,to moze za puno manje vremena,ali da se stvari ne desavaju preko noci.Prihvatio je i sada je sve ok.
Svi bismo želeli preko noći da nešto ostvarimo, da završimo škole, izgledamo kao neke poznate ličnosti ili da se obogatimo. Ali za većinu stvari u životu je potrebno izvesno vreme.
Sačuvana
Dr Nikola Todorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5862


« Odgovor #47 poslato: Februar 09, 2023, 12:57:40 posle podne »

Ranije je bio uslov razgovor sa psihijatrom kako bi se osoba podvrgla estetskoj intervenciji, a da pri tom nema objektivni deformiteta. Danas je pak mnogo drugačije.
Na žalost postoje žene koje čak ne idu dobrovoljno na operativni zahvat, već na nagovor partnera ili poslodavca...
Tako je. Treba i sada prvo da se razgovara sa psihijatrom i to nekoliko seansi. Ima zanimljivih emisija koliko su daleko otišli sa estetskim operacijama u Americi. Ali se vidi da svi koji se podvrgavaju tim zahvatima imaju neki psihički problem.
Ne možemo reći da imaju svi, postoje ljudi koji su u vidnom gelesnoj disproporciji i jednostavno hoće to da koriguju zbog sebe, zašto da ne. Ali svako preterivanje je već poremećaj telesne šeme.
Slažem se za one koji imaju objektivni estetski problem. Ali sada sam mislio na bukvalno psihijatrijske pacijente koji se podvrgavaju estetskim zahvatima.
Sačuvana
drAnita Mrdakovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3181


« Odgovor #46 poslato: Februar 08, 2023, 04:52:32 posle podne »

Ovde bih spomenula jedan termin o kome se slabo priča, a to je dismorfofobija.
Dismorfofobija ili telesna dismorfija je ozbiljan poremećaj koji karakteriše doživljaj osobe da su delovi njenog tela neadekvatni, deformisani, ružni, iako je u realnosti nedostatak koji preokupira osobu zapravo jedva vidljiv ili čak i ne postoji.
A sta je sa nama sportistima koji nikad nismo zadovoljni ni izgledom a ni podignutom tezinom?
Sada vec jesam,par godina nakon povlacenja ali dok sam se takmicio u bilo kojem sportu da li je to bodi bilding,powerlifting,strongman nikad nisam bio zadovoljan,uvek sam hteo jos bolje.
To je nešto malo drugačije, količina nezadovoljstva je i tu velika dok se ne postigne neki rezultat ALI vi znate čemu i zbog čega tržište. Takođe, ne vidite svoje telo kao deformisano ili bezvredno, što uglavnom karakteriše dizmorfiju. Svoje nezadovoljstvo usmeravati ka rasu za koji znate da će biti produktivan, ne podvrgavate se hirurgiji kao "jedinoj" alternativi da vas spase.
Eto navela sam par razlika, nadam se da su jasne.
Sačuvana
dr Anita Mrdaković
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 27302


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #45 poslato: Februar 08, 2023, 10:16:54 pre podne »

Hvala svima.
Iznela sam ovo baš zato što se živi u nekim iluzijama kada je telo u pitanju. Najveći problem savremenog društva i jeste što usvajamo ideal izgleda onako kako nam mediji nameću. Od Merlinke, Tvigi, sad Kardašijanki, stalno se nameće. Ljudi veoma malo imaju izgrađen stil i stav, a uglavnom je to posledica neznanja o ljudskom organizmu, psihi i celokupnom telu.
Posebno bih istakao osobe u pubertetu, koje su naročito osetljive. Onda imaju takve idole i devijantnu sliku o stvarnom svetu.
Da,sa ovim se slazem i vodio sam "veliku borbu" sa sinom u vezi ovog ali izgleda da cu pobediti. ;)
Kakva je borba u pitanju, koje su nedoumice i problemi bili? Naravno ako bi hteo da podeliš svoje iskustvo.
Kao i vecina svojih vrsnjaka i on je mislio da preko noci moze da izgleda kao pro bilderi i onda sam mu objasnio da za to treba minimum desetak godina da se dostigne taj nivo.Da bude u dobroj formi za to ne treba toliko,to moze za puno manje vremena,ali da se stvari ne desavaju preko noci.Prihvatio je i sada je sve ok.
Mnogo je truda i rada potrebno da bi se telo dovelo u top formu. "Što je brzo to je i kuso." -toliko istine ima u tome.
Da,to sam mu probao objasniti,ali koliko vidim uspelo je.
Sačuvana
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 27302


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #44 poslato: Februar 08, 2023, 10:16:11 pre podne »

Ovde bih spomenula jedan termin o kome se slabo priča, a to je dismorfofobija.
Dismorfofobija ili telesna dismorfija je ozbiljan poremećaj koji karakteriše doživljaj osobe da su delovi njenog tela neadekvatni, deformisani, ružni, iako je u realnosti nedostatak koji preokupira osobu zapravo jedva vidljiv ili čak i ne postoji.
A sta je sa nama sportistima koji nikad nismo zadovoljni ni izgledom a ni podignutom tezinom?
Sada vec jesam,par godina nakon povlacenja ali dok sam se takmicio u bilo kojem sportu da li je to bodi bilding,powerlifting,strongman nikad nisam bio zadovoljan,uvek sam hteo jos bolje.
Sačuvana
drAnita Mrdakovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3181


« Odgovor #43 poslato: Februar 06, 2023, 07:07:53 posle podne »

Ovde bih spomenula jedan termin o kome se slabo priča, a to je dismorfofobija.
Dismorfofobija ili telesna dismorfija je ozbiljan poremećaj koji karakteriše doživljaj osobe da su delovi njenog tela neadekvatni, deformisani, ružni, iako je u realnosti nedostatak koji preokupira osobu zapravo jedva vidljiv ili čak i ne postoji.
Sačuvana
dr Anita Mrdaković
drAnita Mrdakovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3181


« Odgovor #42 poslato: Februar 06, 2023, 03:13:50 posle podne »

Hvala svima.
Iznela sam ovo baš zato što se živi u nekim iluzijama kada je telo u pitanju. Najveći problem savremenog društva i jeste što usvajamo ideal izgleda onako kako nam mediji nameću. Od Merlinke, Tvigi, sad Kardašijanki, stalno se nameće. Ljudi veoma malo imaju izgrađen stil i stav, a uglavnom je to posledica neznanja o ljudskom organizmu, psihi i celokupnom telu.
Posebno bih istakao osobe u pubertetu, koje su naročito osetljive. Onda imaju takve idole i devijantnu sliku o stvarnom svetu.
Da,sa ovim se slazem i vodio sam "veliku borbu" sa sinom u vezi ovog ali izgleda da cu pobediti. ;)
Kakva je borba u pitanju, koje su nedoumice i problemi bili? Naravno ako bi hteo da podeliš svoje iskustvo.
Kao i vecina svojih vrsnjaka i on je mislio da preko noci moze da izgleda kao pro bilderi i onda sam mu objasnio da za to treba minimum desetak godina da se dostigne taj nivo.Da bude u dobroj formi za to ne treba toliko,to moze za puno manje vremena,ali da se stvari ne desavaju preko noci.Prihvatio je i sada je sve ok.
Mnogo je truda i rada potrebno da bi se telo dovelo u top formu. "Što je brzo to je i kuso." -toliko istine ima u tome.
Sačuvana
dr Anita Mrdaković
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 27302


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #41 poslato: Februar 06, 2023, 09:54:32 pre podne »

Ranije je bio uslov razgovor sa psihijatrom kako bi se osoba podvrgla estetskoj intervenciji, a da pri tom nema objektivni deformiteta. Danas je pak mnogo drugačije.
Na žalost postoje žene koje čak ne idu dobrovoljno na operativni zahvat, već na nagovor partnera ili poslodavca...
Tako je. Treba i sada prvo da se razgovara sa psihijatrom i to nekoliko seansi. Ima zanimljivih emisija koliko su daleko otišli sa estetskim operacijama u Americi. Ali se vidi da svi koji se podvrgavaju tim zahvatima imaju neki psihički problem.
Ne možemo reći da imaju svi, postoje ljudi koji su u vidnom gelesnoj disproporciji i jednostavno hoće to da koriguju zbog sebe, zašto da ne. Ali svako preterivanje je već poremećaj telesne šeme.
Naravno to je drugo,ali takvih je vrlo retko.
Sačuvana
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 27302


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #40 poslato: Februar 06, 2023, 09:53:53 pre podne »

Ranije je bio uslov razgovor sa psihijatrom kako bi se osoba podvrgla estetskoj intervenciji, a da pri tom nema objektivni deformiteta. Danas je pak mnogo drugačije.
Na žalost postoje žene koje čak ne idu dobrovoljno na operativni zahvat, već na nagovor partnera ili poslodavca...
Tako je. Treba i sada prvo da se razgovara sa psihijatrom i to nekoliko seansi. Ima zanimljivih emisija koliko su daleko otišli sa estetskim operacijama u Americi. Ali se vidi da svi koji se podvrgavaju tim zahvatima imaju neki psihički problem.
Nazalost ne samo u americi nego se to prosirilo na ceo svet.
Sačuvana
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 27302


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #39 poslato: Februar 06, 2023, 09:53:18 pre podne »

Ranije je bio uslov razgovor sa psihijatrom kako bi se osoba podvrgla estetskoj intervenciji, a da pri tom nema objektivni deformiteta. Danas je pak mnogo drugačije.
Na žalost postoje žene koje čak ne idu dobrovoljno na operativni zahvat, već na nagovor partnera ili poslodavca...
Ja bih to ipak vratio kao uslov za estetsku intervenciju.
Sačuvana
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 27302


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #38 poslato: Februar 06, 2023, 09:52:17 pre podne »

Naravno, ovo su popularne podele oblika ženskog tela koje je modna industrija nametnula i nema veze sa Seldonovom podelom.
Seldon je prema tipu telesne građe definisao i kakav tip ličnosti može odgovoriti toj građi.
E to si dobro napomenula- modna industrija je dala ovu podelu koju si iznela.
Sećam se jedne emisije kada su žene nosile steznike da bi imale telo u vidu peščanog sata. To je psihopatologija. A tek estetske operacije, koje nisu potrebne, već samo iživljavanje određenih osoba. Umesto što idu plastičnom hirurgu, treba da odu psihijatru.
Da,to je i meni neshvatljivo.Nisam mogao ni da pogledam tu emisiju do kraja.
Sačuvana
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 27302


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #37 poslato: Februar 06, 2023, 09:51:27 pre podne »

Hvala svima.
Iznela sam ovo baš zato što se živi u nekim iluzijama kada je telo u pitanju. Najveći problem savremenog društva i jeste što usvajamo ideal izgleda onako kako nam mediji nameću. Od Merlinke, Tvigi, sad Kardašijanki, stalno se nameće. Ljudi veoma malo imaju izgrađen stil i stav, a uglavnom je to posledica neznanja o ljudskom organizmu, psihi i celokupnom telu.
Posebno bih istakao osobe u pubertetu, koje su naročito osetljive. Onda imaju takve idole i devijantnu sliku o stvarnom svetu.
Da,sa ovim se slazem i vodio sam "veliku borbu" sa sinom u vezi ovog ali izgleda da cu pobediti. ;)
Ja ti želim da istraješ u svojoj borbi. Treba sve lepo objasniti tinejdžerima. Oni su svi po društvenim mrežama. To ranije nije postojalo. Verujem da je sada roditeljima mnogo teže u vaspitavanju dece.
Hvala lepo.Naravno,istrajacu a i nije neki veliki problem u pitanju,a i misljenja sam da smo resili.Da je teze jeste i to zbog interneta.Koliko je dobar taj internet toliko i ne valja.Jer kad mu objasnjavam da bi postigao zeljene ciljeve potrebno je otprilike toliko vremena a on meni tada pokazuje nekog trenera sa instagrama koji kaze da se to moze postici skoro preko noci....i onda objasni mu da to taj "trener" kaze da bi privukao sto veci broj pratilaca i da skoro u nista se ne razume,bolje da pita one trenere koji imaju uspeha sa svojim klijentima itd.
Sačuvana
Stranice: 1 ... 43 44 [45] 46 47 48 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.062 sekundi sa 18 upita.