TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395158 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: mileddd

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 27, 2024, 12:39:48 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 2 [3] 4 5 6 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Cerumen (ušna mast)  (Pročitano 2558 puta)
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 27351


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #58 poslato: Jun 16, 2023, 02:20:59 posle podne »

Meni nisu opasni koristim ih zaista dugo i bez njih ne mogu.Probao sam zamene ali jednostavno moram sa njima.
Ako imaš češće stvaranje cerumena, onda se mogu koristiti povremeno sprejevi za uši na bazi maslinovog ulja. Imaš nekoliko proizvoda u apotekama, pa ti preporučujem da ih uzmeš.
Njih često preporučuju. Ne znam kakva su iskustva.
Najbolje profilaktički, recimo jednom nedeljno uprskati po jednom u oba uva. A može se koristiti i kada se primeti laka zaglušenost, pa onda 2 puta dnevno tokom 5 dana. Ali ni to neće uvek da pomogne, ako se dosta nakupi cerumen, pa je onda potrebno ispiranje.
Ja svake nedelje uvece  uprskam u oba uva i resena stvar.
Sačuvana
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 27351


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #57 poslato: Jun 16, 2023, 02:20:10 posle podne »

Nisam probao sprej mada sumnjam da mi to može ovo zameniti.
Radim to pažljivo i za sada je ok.
I ja sam mislio da mi nista ne moze zameniti stapice,a moze. ;)
Sačuvana
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 27351


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #56 poslato: Jun 16, 2023, 02:19:32 posle podne »

Meni nisu opasni koristim ih zaista dugo i bez njih ne mogu.Probao sam zamene ali jednostavno moram sa njima.
Ako imaš češće stvaranje cerumena, onda se mogu koristiti povremeno sprejevi za uši na bazi maslinovog ulja. Imaš nekoliko proizvoda u apotekama, pa ti preporučujem da ih uzmeš.
Njih često preporučuju. Ne znam kakva su iskustva.
Ja imam dobra iskustva sa njima.
Sačuvana
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 27351


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #55 poslato: Jun 16, 2023, 02:18:52 posle podne »

Meni nisu opasni koristim ih zaista dugo i bez njih ne mogu.Probao sam zamene ali jednostavno moram sa njima.
Ako imaš češće stvaranje cerumena, onda se mogu koristiti povremeno sprejevi za uši na bazi maslinovog ulja. Imaš nekoliko proizvoda u apotekama, pa ti preporučujem da ih uzmeš.
Ja to koristim i mogu reci da je puno bolji osecaj od stapica!Jeste za nijansu komplikovanije,ali vredi,jer puno vise masti iscisti a i nemam rizika od povrede. ;)
Sačuvana
Dr Nikola Todorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5899


« Odgovor #54 poslato: Jun 16, 2023, 11:36:38 pre podne »

Nisam probao sprej mada sumnjam da mi to može ovo zameniti.
Radim to pažljivo i za sada je ok.
Jeste. Ali da znaš da se stalnim grebanjem štapićem kože kanala mogu napraviti mikrotraume, koje budu podloga za razvoj infekcije.
Sačuvana
Dr Nikola Todorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5899


« Odgovor #53 poslato: Jun 16, 2023, 11:34:57 pre podne »

Meni nisu opasni koristim ih zaista dugo i bez njih ne mogu.Probao sam zamene ali jednostavno moram sa njima.
Ako imaš češće stvaranje cerumena, onda se mogu koristiti povremeno sprejevi za uši na bazi maslinovog ulja. Imaš nekoliko proizvoda u apotekama, pa ti preporučujem da ih uzmeš.
Njih često preporučuju. Ne znam kakva su iskustva.
Najbolje profilaktički, recimo jednom nedeljno uprskati po jednom u oba uva. A može se koristiti i kada se primeti laka zaglušenost, pa onda 2 puta dnevno tokom 5 dana. Ali ni to neće uvek da pomogne, ako se dosta nakupi cerumen, pa je onda potrebno ispiranje.
Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12783


Never give up!

« Odgovor #52 poslato: Jun 15, 2023, 07:52:14 posle podne »

Nisam probao sprej mada sumnjam da mi to može ovo zameniti.
Radim to pažljivo i za sada je ok.
Sačuvana
drAnita Mrdakovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3200


« Odgovor #51 poslato: Jun 15, 2023, 04:11:08 posle podne »

Meni nisu opasni koristim ih zaista dugo i bez njih ne mogu.Probao sam zamene ali jednostavno moram sa njima.
Ako imaš češće stvaranje cerumena, onda se mogu koristiti povremeno sprejevi za uši na bazi maslinovog ulja. Imaš nekoliko proizvoda u apotekama, pa ti preporučujem da ih uzmeš.
Njih često preporučuju. Ne znam kakva su iskustva.
Sačuvana
dr Anita Mrdaković
Dr Nikola Todorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5899


« Odgovor #50 poslato: Jun 15, 2023, 12:14:53 posle podne »

Meni nisu opasni koristim ih zaista dugo i bez njih ne mogu.Probao sam zamene ali jednostavno moram sa njima.
Ako imaš češće stvaranje cerumena, onda se mogu koristiti povremeno sprejevi za uši na bazi maslinovog ulja. Imaš nekoliko proizvoda u apotekama, pa ti preporučujem da ih uzmeš.
Sačuvana
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 27351


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #49 poslato: Jun 15, 2023, 09:25:29 pre podne »

Meni nisu opasni koristim ih zaista dugo i bez njih ne mogu.Probao sam zamene ali jednostavno moram sa njima.
Jednostavnije ti je sa njima, i meni je bilo,ali nije nemoguce da se naviknes na kapi. ;)
Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12783


Never give up!

« Odgovor #48 poslato: Jun 14, 2023, 08:22:16 posle podne »

Meni nisu opasni koristim ih zaista dugo i bez njih ne mogu.Probao sam zamene ali jednostavno moram sa njima.
Sačuvana
drAnita Mrdakovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3200


« Odgovor #47 poslato: Jun 14, 2023, 05:48:20 posle podne »

U praksi zaista mogu da se sretnu različiti oblici rupture bubne opne. Iako deluju kao retkost i nešto je o čemu većina ljudi ne razmišlja, treba stalno upozoravali na ovu povredu. Kao što je kolega i rekao- upravo zbog toga se ne preporučuju štapići.
Sačuvana
dr Anita Mrdaković
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 27351


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #46 poslato: Jun 14, 2023, 01:05:09 posle podne »

Kakvo je tvoje mišljenje o korišćenju štapića za uši?
Ja o njima imam vrlo negativno misljenje,mozda je kod mene i to igralo vaznu ulogu sto je meni deda bio otorinolaringolog pa me je od malih nogu ucio da to ne valja.Bolje kapi pa nek sam iscuri a najbolje je par kapi cuvarkuce i onda to iscuri samo. ;)
Nije retko da se desi da ljudi probuše bubnu opnu zbog korišćenja štapića za uši.
Meni je uspelo da probusim desno bubno opno ali ne stapicem nego takmicenjem,ali to je bila moja glupost.Trazio sam od kolege da me dobro isamara pred dizanje da mi dodatno podigne adrenalin jer se radilo o Svetskom rekordu,i ocekivao sam udarac na leda a on me udario u licu i odjednom sam osetio zujanje,nista nisam cuo,pogotovo ne komande sudija,podigao teg,obirio dotadasnji svetski rekord,ustajem sa klupe i vidim tri bele zastavice,sto znaci da je pokusaj uspesan,svi mi cestitaju i vidim da pricaju ali nista ih ne cujem.Prilazem drugu i zamolim ga da mi pogleda desno uvo i kaze mi da krvari....znao sam da je nesto lose ali nisam mislio da je puklo bubno opno.Cim se vratio sa takmicenja pravac lekar i konstatovao je ono sto je bilo ocigledno.Kada me je pitao kako sam uspeo nisam hteo da mu ispricam jer mi ne bi verovao,ali je on insistirao pa sam mu ispricao.On i dan danas me spominje kada se sretnemo da za njegovu 30 godisnju praksu to se jos nije desilo....
Iskreno i to se opisuje po udžebnicima kao mogućnost rupture bubne opne. Naglo povećanje pritiska vazduha u spoljašnjem slušnom hodniku dovodi do proboja bubne opne. Jesi išao posle na kontrole? Ako je oštećenje manje, onda bubna opna može i sama da zaraste.
Da,naravno,redovno sam isao.Zaraslo jeste,ali je tanji zid nego gde nije osteceno i lekar mi savetovao da ne ronim duboko a i na to uho malo slabije cujem.
Često ostaju male posledice. Iako nije česta ruptura bubne opne, prilično je nezgodna, često se javlja u borilačkim sportovima.
Jedna pacijentkinja je tako imala štapiće u ušima, posle kupanja i onda je brisala kosu peškirom i slučajno pritisla štapiće i napravila rupturu bubne opne.
Zato sam i rekao da su ti stapici opasni.
Sačuvana
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 27351


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #45 poslato: Jun 14, 2023, 01:04:33 posle podne »

Kakvo je tvoje mišljenje o korišćenju štapića za uši?
Ja o njima imam vrlo negativno misljenje,mozda je kod mene i to igralo vaznu ulogu sto je meni deda bio otorinolaringolog pa me je od malih nogu ucio da to ne valja.Bolje kapi pa nek sam iscuri a najbolje je par kapi cuvarkuce i onda to iscuri samo. ;)
Nije retko da se desi da ljudi probuše bubnu opnu zbog korišćenja štapića za uši.
Meni je uspelo da probusim desno bubno opno ali ne stapicem nego takmicenjem,ali to je bila moja glupost.Trazio sam od kolege da me dobro isamara pred dizanje da mi dodatno podigne adrenalin jer se radilo o Svetskom rekordu,i ocekivao sam udarac na leda a on me udario u licu i odjednom sam osetio zujanje,nista nisam cuo,pogotovo ne komande sudija,podigao teg,obirio dotadasnji svetski rekord,ustajem sa klupe i vidim tri bele zastavice,sto znaci da je pokusaj uspesan,svi mi cestitaju i vidim da pricaju ali nista ih ne cujem.Prilazem drugu i zamolim ga da mi pogleda desno uvo i kaze mi da krvari....znao sam da je nesto lose ali nisam mislio da je puklo bubno opno.Cim se vratio sa takmicenja pravac lekar i konstatovao je ono sto je bilo ocigledno.Kada me je pitao kako sam uspeo nisam hteo da mu ispricam jer mi ne bi verovao,ali je on insistirao pa sam mu ispricao.On i dan danas me spominje kada se sretnemo da za njegovu 30 godisnju praksu to se jos nije desilo....
Iskreno i to se opisuje po udžebnicima kao mogućnost rupture bubne opne. Naglo povećanje pritiska vazduha u spoljašnjem slušnom hodniku dovodi do proboja bubne opne. Jesi išao posle na kontrole? Ako je oštećenje manje, onda bubna opna može i sama da zaraste.
Da,naravno,redovno sam isao.Zaraslo jeste,ali je tanji zid nego gde nije osteceno i lekar mi savetovao da ne ronim duboko a i na to uho malo slabije cujem.
Dobro. To je normalno bar slabiji sluh da ostane nekad. Ali bitno je da je zarasla. Inače bi se preporučila operacija. Bitno je da zaraste, jer bi u suprotnom predstavljala potencijalno ulazno mesto za infekciju srednjeg uva.
Da,zarasla je hvala Bogu i nije bilo operacije.
Sačuvana
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 27351


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #44 poslato: Jun 14, 2023, 01:03:47 posle podne »

Sa kapima treba biti oprezan, ne treba stavljati bilo šta u uvo ukoliko postoji sumnja oštećenja sluzokože spoljašnjeg uštnog kanala.
Ni u kojem slučaju biljku, njene delove i sl. ne treba gurati u uvo!!!
Naravno,samo par kapi i nikake NE bilo koji deo biljke i to ne u slucaju ostecenja sluzokoze nego samo kod zacepljenja.Mislio sam da se to podrazumeva,ali u pravu si sve treba napomenuti.
Danas sve mora da se napomene.
Isto kao i ona fora da se macka ne stavlja u mikrotalasnu.
Tu foru znate ne?Neko je u americi stavio macka u mikrotalasnu i macka je explodirala i zena je tuzila kompaniju koja je prodavala te uredaje i zaradila milione dolara...
Ja sam čuo priču da je neka ubacila mačku u veš mašinu i da je tužila kompaniju i dobila odštetu. Ali suština je ista :)
A ja za to nisam cuo,ali kako si rekao ista sustina.
Sačuvana
Stranice: 1 2 [3] 4 5 6 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.134 sekundi sa 17 upita.