TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 397015 Teme od strane 25031 Članovi Poslednji član: SylviaHarr

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Septembar 16, 2024, 07:51:55 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 2 [3] 4 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Тренинг за почетнике у powerlifting-у ?  (Pročitano 1475 puta)
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 28796


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #21 poslato: Avgust 03, 2024, 10:40:55 posle podne »

Аха. То је већ озбиљан ниво утренираности.

Иначе, јутрос сам одрадио тренинг и имао сам проблем код м.дизања. У моменту кад пустим тег тј. кад завршим серију као да ми се лобања стеже ка унутра, нека вртоглавица чудна ме хвата али брзо прође. Мислио сам да може да буде због дисања ако несвесно задржавам дах на кратко али нисам сигуран шта је у питању и зашто имам тај осећај. Исту килажу дижем на чучњу али немам тај осећај.
Krvni pritisak ti varira.To vec nije za igranje,obavezno odmori.
Sačuvana
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 28796


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #20 poslato: Avgust 03, 2024, 10:40:03 posle podne »

5 плус 2 ?
Већ после првог тренинга у другој недељи сам осетио доста слабији сан, нисам могао да спавам дуго као иначе, превелика будност иако не уносим кофеин у било ком облику што значи да вероватно кортизол мало дивља и мислим да би то можда могао да узмем као главни параметар да ли сам претерао или не и када да одморим ?
Obavezno odmori.
Sačuvana
lonewolf
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 145

« Odgovor #19 poslato: Avgust 03, 2024, 02:02:42 posle podne »

Аха. То је већ озбиљан ниво утренираности.

Иначе, јутрос сам одрадио тренинг и имао сам проблем код м.дизања. У моменту кад пустим тег тј. кад завршим серију као да ми се лобања стеже ка унутра, нека вртоглавица чудна ме хвата али брзо прође. Мислио сам да може да буде због дисања ако несвесно задржавам дах на кратко али нисам сигуран шта је у питању и зашто имам тај осећај. Исту килажу дижем на чучњу али немам тај осећај.
Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12905


Never give up!

« Odgovor #18 poslato: Avgust 03, 2024, 10:27:42 pre podne »

Pet dana vežbam dva odmaram.
Taj sistem trenutno mi odgovara.Tu spadaju i treninzi za Armwrestling pa u jednom danu imam i dva treninga zbog priprema.
Sačuvana
lonewolf
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 145

« Odgovor #17 poslato: Avgust 03, 2024, 08:08:48 pre podne »

5 плус 2 ?
Већ после првог тренинга у другој недељи сам осетио доста слабији сан, нисам могао да спавам дуго као иначе, превелика будност иако не уносим кофеин у било ком облику што значи да вероватно кортизол мало дивља и мислим да би то можда могао да узмем као главни параметар да ли сам претерао или не и када да одморим ?
Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12905


Never give up!

« Odgovor #16 poslato: Avgust 02, 2024, 03:38:28 posle podne »

Kada smo kod odmora ja idem trenutno sistem 5 plus dva.
Sačuvana
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 28796


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #15 poslato: Avgust 01, 2024, 08:37:39 posle podne »

Javi kako ide naš tim tu je sa pomogne.
Хвала.
После колико недеља или месеци је потребно правити дужи одмор од тренинга ?
To je individualno.Kada osetis da ti se ne radi,odmori.
Ja recimo dok sam se takmicio i ja sam oko novogodisnjih praznika pravio male pauze,a sada non stop treniram,jer nema toliki intenzitet kao sto je nekada bilo dok sam se takmicio i telo se brzo oporavi.

Као млађи сам имао фазе кад сам улазио у претренираност јер сам мислио да је више - боље али сад сам стрпљивији мада и даље има проблем са тим неким заносом кад нешто почнем и нисам реалан према себи да проценим кад треба да станем па ме занимало које знаке би могло да одаје тело да му фали дужи одмор, који су физички симптоми заправо осим неке мрзовоље која опет може да се јави невезано за замор
Kada vec o tome razmisljas da li bi trebao da uzmes dan odmora onda vec slobodno uzmi.To nije dzabe.To ti telo salje signal.
Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12905


Never give up!

« Odgovor #14 poslato: Avgust 01, 2024, 09:53:17 pre podne »

Svi smo mi u početku mislili što duže provodiš vremena dnevno u teretani bićeš veći i jači.
Ali shvatiš vremenom da nije bas tako.
Sačuvana
lonewolf
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 145

« Odgovor #13 poslato: Avgust 01, 2024, 07:05:41 pre podne »

Javi kako ide naš tim tu je sa pomogne.
Хвала.
После колико недеља или месеци је потребно правити дужи одмор од тренинга ?
To je individualno.Kada osetis da ti se ne radi,odmori.
Ja recimo dok sam se takmicio i ja sam oko novogodisnjih praznika pravio male pauze,a sada non stop treniram,jer nema toliki intenzitet kao sto je nekada bilo dok sam se takmicio i telo se brzo oporavi.

Као млађи сам имао фазе кад сам улазио у претренираност јер сам мислио да је више - боље али сад сам стрпљивији мада и даље има проблем са тим неким заносом кад нешто почнем и нисам реалан према себи да проценим кад треба да станем па ме занимало које знаке би могло да одаје тело да му фали дужи одмор, који су физички симптоми заправо осим неке мрзовоље која опет може да се јави невезано за замор
Sačuvana
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 28796


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #12 poslato: Jul 31, 2024, 08:23:27 posle podne »

Мислио сам да тренирам пон, сре, пет па одмор два дана али бих можда кроз неки период (кад кренем са већим килажама и мањим понављањима) мало кориговао па бих рецимо уместо кроз циклус од 7 дана урадио 3 тренинга кроз циклус од 8 дана?
1.Тренинг
одмор
2. Тренинг
одмор
одмор
3.Тренинг
одмор
одмор

И мењао бих редослед вежби тако да бих на сваком тренингу акценат ставио на по једној од 3 главне вежбе јер приметио сам да којим год редоследом да радим немогуће је да ми не опадне снага код оних вежби које радим у каснијој фази тренинга па би на дуже стазе неки фиксиран редослед вежби вероватно довео до знатне разлике у напредовању јер би буквално једну вежбу превише фаворизовао? То су ето неке нове мисли које су ми пале на памет након данашњег тренинга плус је @Miki Mijalovic био у праву кад ми је саветовао да 3 главне вежбе одрадим једну за другом на старту тренинга јер коју год вежбу од осталих да одрадим између губим фокус на неку од 3 главне и то више него кад их спојим. Само што бих ја ето мењао редослед главних вежби из тренинга у тренинг.

ротација:
Чучањ
М.дизање
Бенч

фиксно:
згибови
Рамени потисак
бицепс
трицепс
Moze tako,naravno i da odlicna ideja je da od 3 glavne vezbe rotiras redosled.Ja sam to radio kao A trening B trening i C trening.Bravo odlicno razmisljanje.
Sačuvana
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 28796


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #11 poslato: Jul 31, 2024, 08:20:43 posle podne »

Javi kako ide naš tim tu je sa pomogne.
Хвала.
После колико недеља или месеци је потребно правити дужи одмор од тренинга ?
To je individualno.Kada osetis da ti se ne radi,odmori.
Ja recimo dok sam se takmicio i ja sam oko novogodisnjih praznika pravio male pauze,a sada non stop treniram,jer nema toliki intenzitet kao sto je nekada bilo dok sam se takmicio i telo se brzo oporavi.
Sačuvana
lonewolf
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 145

« Odgovor #10 poslato: Jul 31, 2024, 12:21:50 posle podne »

Мислио сам да тренирам пон, сре, пет па одмор два дана али бих можда кроз неки период (кад кренем са већим килажама и мањим понављањима) мало кориговао па бих рецимо уместо кроз циклус од 7 дана урадио 3 тренинга кроз циклус од 8 дана?
1.Тренинг
одмор
2. Тренинг
одмор
одмор
3.Тренинг
одмор
одмор

И мењао бих редослед вежби тако да бих на сваком тренингу акценат ставио на по једној од 3 главне вежбе јер приметио сам да којим год редоследом да радим немогуће је да ми не опадне снага код оних вежби које радим у каснијој фази тренинга па би на дуже стазе неки фиксиран редослед вежби вероватно довео до знатне разлике у напредовању јер би буквално једну вежбу превише фаворизовао? То су ето неке нове мисли које су ми пале на памет након данашњег тренинга плус је @Miki Mijalovic био у праву кад ми је саветовао да 3 главне вежбе одрадим једну за другом на старту тренинга јер коју год вежбу од осталих да одрадим између губим фокус на неку од 3 главне и то више него кад их спојим. Само што бих ја ето мењао редослед главних вежби из тренинга у тренинг.

ротација:
Чучањ
М.дизање
Бенч

фиксно:
згибови
Рамени потисак
бицепс
трицепс
« Poslednja izmena: Jul 31, 2024, 12:28:05 posle podne od strane lonewolf » Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12905


Never give up!

« Odgovor #9 poslato: Jul 31, 2024, 09:10:08 pre podne »

To zavisi od osobe do osobe,koliko si u treningu,kakvom treningu itd...
Ja pravim pauzu recimo oko novogodišnjih praznika mada i to zavisi od kalendara takmicenja.
Sačuvana
lonewolf
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 145

« Odgovor #8 poslato: Jul 31, 2024, 06:23:36 pre podne »

Javi kako ide naš tim tu je sa pomogne.
Хвала.
После колико недеља или месеци је потребно правити дужи одмор од тренинга ?
Sačuvana
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 28796


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #7 poslato: Jul 30, 2024, 04:39:01 posle podne »

Мени је пулс цео тренинг константно висок сигурно преко 130 и у фази мировања, не знам да ли је то нормално (ја бих рекао да вероватно јесте с обзиром да ово испада као ХИТ тренинг иако правим дуже паузе али се добрано изморим током серија) или просто нисам навикао на овај тип тренинга ? Дисање се смири за 3-4 до 5 минута али пулс имам осећај као да се једва мало смањи. Пробаћу овако прогресивно да смањујем број понављања, а повећавам тежине и паузу између серија па ћу видети где сам за 2-3 недеље. Отприлике знам да је неких до 5 понављања карактеристично за ову дисциплину са тежином која одговара томе и да су паузе између серија дуже од 7 минута (јер како сам прочитао негде АТП се обнови до 90% за тих 7 минута). Хвала на одговорима, јавићу како иде и ако будем имао неку недоумицу
To je normalno,kada ti se telo navikne vremenom na ovakav tip treninga i puls  ce biti bolji. ;)
Zasad je sve po planu. ;)
Sačuvana
Stranice: 1 2 [3] 4 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.128 sekundi sa 17 upita.