TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395116 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 24, 2024, 11:13:42 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] 2 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: program za obuku ne plivaca  (Pročitano 14271 puta)
plivacpk
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 45


« Odgovor #24 poslato: Novembar 22, 2013, 06:49:40 posle podne »

Vidim da je ovo vec duze neaktivna tema,ali da vam kazem gde mozete lepo nauciti da plivate :)
Ja mislim da je najbolje da se deca prvo odvedu u sk plivanja i da je lose da roditelji uce zato sto tu ima dosta gresaka i tesko ih je ispraviti teze je ispraviti nego nauciti.
Trenutno u Pinkiju u Zemunu imate slobodne termine i oni su stalnoo prazni retko ima ljudi imate jutarnje svaki dan imate nocne za svacije potrebe,tu imate i ljude koji vam nesto mogu pokazati,ali ako bas zelite da naucite i ako ste stalan clan foruma mozete se meni obratiti pa mogu ja da vam dam koji cas.Ako nekome treba nek mi se javi u inbox
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #23 poslato: Mart 28, 2008, 09:40:15 posle podne »

super, bila sam ubedjena da je samo za decu...

ja sam isla na tu istu obuku na spensu kad sam bila jako mala i bilo je jako bezveze tada... a onda su me roditelji naucili da plivam u dunavu :)
Sačuvana
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #22 poslato: Mart 28, 2008, 06:45:36 posle podne »

Eto, Monika, pravac Spens. ;D  :D
Sačuvana
kole
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 2

« Odgovor #21 poslato: Mart 28, 2008, 01:21:27 posle podne »

velika steta sto je obuka neplivaca kod nas na Spensu namenjena za decu...
Imas i za odrasle
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #20 poslato: Mart 20, 2008, 10:28:01 posle podne »

velika steta sto je obuka neplivaca kod nas na Spensu namenjena za decu...
Sačuvana
Peraa84
Gost
« Odgovor #19 poslato: Mart 18, 2008, 10:16:07 posle podne »

Pa ti lepo krenes u 6 sati ujutro budes prva sacekas da se otvori i uskaciiii :D

plivas dok ne dodje masa onda bez iz vode u teretanu i tako ! :D a posao?radi 2 smenu :D
Sačuvana
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #18 poslato: Jun 22, 2007, 05:48:34 posle podne »

Da ima čist i normalan bazen u NS i da nije gužva ja bi išla svaki dan, sigurno..
Možda previše tražim ali zaista uživam u vodi i zaista mi smeta guranje i prljavština
Sačuvana
crazy_boy
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 71


« Odgovor #17 poslato: Jun 22, 2007, 02:40:05 posle podne »

Voda je cudo.

Upravo tako. Pogledajte samo vaterpoliste. Iskreno ja sam gledajuci vaterpolo naucio pokrete i onda ih samo primenio u vodi. Najvise su mi pomogle podvodne kamere koje se za vreme prenosa meceva obicno prenose u duzim prekidima.
Sačuvana
Never give up until u made it!!!
Decky_Nis
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 596

No limit

« Odgovor #16 poslato: Jun 19, 2007, 08:18:35 posle podne »

Voda je cudo.
Sačuvana
Don't settle for average!
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #15 poslato: Jun 18, 2007, 05:12:26 posle podne »

Super u vezi plivanja je da može da se praktikuje i kad postoji neka povreda (česta kod naših forumaša ali i kod drugih redovnih i revnosnih vežbača)
Sačuvana
maja
Gost
« Odgovor #14 poslato: Jun 15, 2007, 08:45:17 posle podne »

Plivanje se preporučuje u jutarnjim i prepodnevnim časovima jer je tada najdelotvornije na organizam, ali svakako ovaj vid aktivnosti je korisno upražnjavati bilo i u ostalim delovima dana.

U detinjstvu i pubertetu plivanje pozitivno utiče na pravilan rast i razvoj kao i na uklanjanje deformiteta kičmenog stuba.
Poslovnim osobama se plivanje preporučuje  u borbi protiv stresa, kojem su svakodnevno izloženi, kao i radi održavanja dobre linije.
Starijim osobama se plivanje preporučuje radi održavanja kondicije, a pomaže u prevenciji i lečenju kardiovaskularnih bolesti i bolesti pluća. Zato plivajmo !!!
  ;)
Sačuvana
maja
Gost
« Odgovor #13 poslato: Jun 15, 2007, 08:18:09 posle podne »

Postoje četiri glavne tehnike plivanja koje su podjednako dobre za zdravlje, to su:
1.prsno plivanje
2.prsni kraul
3.leĂ°ni kraul
4.delfin

LeĂ°na tehnika utiče na pravilan razvoj leĂ°nih mišića, ramena i ruku.
Delfin utiče pozitivno na razvoj grudi, ruku, ali i na ostale mišiće.

Što se tiče vrsta plivanja postoje:
1.Takmičarsko plivanje
2.Maratnonsko plivanje
3.Rekreativno plivanje

Bavljenje takmičarskim plivanjem se u proseku prekida oko 28 godine, a maratonskim oko 50 godine, dok se rekreativno plivanje može upražnjavati u svakom životnom dobu.

Idealna temperatura vode prilikom plivanja je od 25 do 26 stepeni Celzijusa.Temperatura ispod 22 stepena se ne preporučuje.
::)
Sačuvana
maja
Gost
« Odgovor #12 poslato: Jun 13, 2007, 02:41:15 posle podne »

Za pravilno plivanje potrebno je u proseku 35 časova obuke.Naravno to je relativno, jer je nekima dovoljno 20 časova, a nekima ni 60ak nije dovoljno... ::)
Sačuvana
maja
Gost
« Odgovor #11 poslato: Jun 13, 2007, 02:38:03 posle podne »

Evo jedna zanimljivost tj. informacija...
Decu kada malo porastu, prohodaju i progovore  treba odvesti na bazene i podstaći ih da plivaju u društvu roditelja.Nakon što se oslobode straha od bazena treba ih naučiti da rone, a tek sa navršenih pet godina treba ih učiti tehnikama plivanja.
Možda nekome ova informacija i posluži?!
::)
Sačuvana
Decky_Nis
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 596

No limit

« Odgovor #10 poslato: Maj 03, 2007, 08:00:16 posle podne »

na moru je najlakse nauciti da plivas... u slanoj vodi je mnogo lakse se odrzavati na vodi... ja sam naucio na nekom jezeru u okolini ns-a da plivam, pa onda na mocnoj tisi... sad mogu da preplivam tisu i da se vratim opusteno...

PLIVANJE ZAKON! (jednom sam na moru skinuo 10kg za 10 dana... verovali ili ne... jeo sam sasvim normalno, samo malo smanjio ugljene hidrate i plivanje svaki dan)

I ja sam na moru smrsao 5kg i tada sam po prvi put u zivotu imao ravan stomak, a imao sam neverovatnih 67kg (sada 78) inace jeo sam sve onako "snogu" sto kazu ljudi, i to uglavnom neke girose i palacinke ali sam zato pio i mnogo alkohola, uopste ne znam kako sam tako smrsao jedino sto sam ziveo na 5 spratu bez lifta pa sam se po sto puta penjao gore dole mozda zbog toga. Inace ja sam sam naucio da plivam na bazenu, ne treba nikakva tehnika jednostavno sve je u strahu u glavi, kada se toga oslobodite naucicete da plivate.
Sačuvana
Don't settle for average!
Stranice: [1] 2 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.151 sekundi sa 17 upita.