TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395185 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: mileddd

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 27, 2024, 09:47:09 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Bruh  (Pročitano 3069 puta)
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #10 poslato: April 25, 2008, 04:26:11 posle podne »

pored težina veoma je važno i kako dišeš tj da izdišeš kad kontrahuješ mišiće trbuha jer tako sprečavaš da se stvori veliki pritisak unutar stomačne duplje koji bi mogao da napravi bruh..
takoĂ°e neki ljudi imaju prosto slabo vezivo (ugalvnom se nasledjuje) što takoĂ°e može biti predispozicija za bruh
Sačuvana
GoranKS
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2040


Muški trener u teretani

« Odgovor #9 poslato: April 24, 2008, 11:27:18 posle podne »

Zato smo tu jer nezelim da ljudi koji su novi u ovom sportu prolaze ono sto sam ja nekad,jebiga tad nije bilo ovakvih foruma ;D
Sačuvana
ivan023
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 113

« Odgovor #8 poslato: April 24, 2008, 11:21:33 posle podne »

Ja sam skontao da si rekao da netreba da brinem za bruh kad radim noge,ledja...sad mi je jasnije. :)

Ja radim piramidalno tako da dizem u predzadnjoj seriji max i posle toga odradim jednu polagano sa manjom tezinom...na masi sam...

btw,sorry na tolikim pitanjima, ali volim kad mi neko objasni to o cemu prica :)
Sačuvana
GoranKS
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2040


Muški trener u teretani

« Odgovor #7 poslato: April 24, 2008, 11:15:43 posle podne »

Nisam reko da nemoze da se dobije kad radis noge i ledja naprotiv bas to su kriticne vezbe koje mogu to da izazovu zato sam i napomenuo da tad treba da se nosi pojas.Prosecan BB je vezbac koji se ozbiljnije bavi ovim sportom par godina i tezine koje dize na ravnoj ,kosoj klupi na lat masini na cucnju su otprilike iste sa tezinom vezbaca.
Sačuvana
ivan023
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 113

« Odgovor #6 poslato: April 24, 2008, 11:07:38 posle podne »

Prosecan BB dize svoju tezinu ti si neki van prosecan dok se god budes dokazivao sa tim tezinama umesto misica dobices samo taj bruh o kom pricas!Pocni da radis pravilno pun broj ponavljanja i nosi pojas naravno onda kad radis noge tj. cucan ili ledja tj.mrtvo dizanje....i neces imati razloga da se brines za bruh.

Ja se ne dokazujem nikome sa tezinama...ali mislim da vece tezine vise pogadjaju misic. Pojasni mi rec PROSECAN BB, i na koju si vezbu mislio kada si rekao svoju tezinu?
I kako to da bruh ne moze da se dobije od nogu,ledja a od grudi moze?
Sačuvana
GoranKS
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2040


Muški trener u teretani

« Odgovor #5 poslato: April 24, 2008, 11:06:20 posle podne »

Pa kome treba ,zato treba biti razuman i obazriv jer nepravilnim vezbanjem povrede mogu biti ozbiljne.
Sačuvana
marko023
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 259

mafija radi mafija nespava

« Odgovor #4 poslato: April 24, 2008, 10:58:45 posle podne »

neznam dali bi uzeo taj pojas.mislim da jos nisam dostigao tako velike napore,mada bruh je poslednje sto mi treba....
Sačuvana
Nema dobrog treninga bez dobre muzike :)
GoranKS
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2040


Muški trener u teretani

« Odgovor #3 poslato: April 24, 2008, 10:57:46 posle podne »

Prosecan BB dize svoju tezinu ti si neki van prosecan dok se god budes dokazivao sa tim tezinama umesto misica dobices samo taj bruh o kom pricas!Pocni da radis pravilno pun broj ponavljanja i nosi pojas naravno onda kad radis noge tj. cucan ili ledja tj.mrtvo dizanje....i neces imati razloga da se brines za bruh.
Sačuvana
ivan023
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 113

« Odgovor #2 poslato: April 24, 2008, 10:55:44 posle podne »

Znam...to je osnovo...i ne volim kad vidim nekog pocetnika da radi nepravilno vezbe a nabija tezine...

Npr. danas sam video lika radi lat vucenje iza glave a sipku je uhvatio sasvim ne ravernomerno, jednom rukom za kraj a drugom jedno 15-20 cm od kraj... :|
Sačuvana
ivan023
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 113

« Odgovor #1 poslato: April 24, 2008, 10:48:51 posle podne »

Cuo sam vec par puta da moze da se dobije bruh ako se vezbe rade bez onog koznog pojasa a pritom da su tezine sa kojima se izvode vezbe vece od tezine tele...

Mene interesuje za bench i za presu za noge, imam 70 kg a na bencu najvise dizem 100kg (jednom ali radim sa 90 nekoliko ponavljanja), takodje stavljam na presu preko 100kg, a pri tom ne koristim pojas...

Kolike su sanse da dobijem bruh?
Sačuvana
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.131 sekundi sa 17 upita.