TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394580 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 29, 2024, 07:11:37 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] 2 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Podočnjaci  (Pročitano 7766 puta)
maja
Gost
« Odgovor #22 poslato: Jun 18, 2007, 01:19:54 posle podne »

Kao što je Daniela rekla niko te na to ne može naterati...
Sačuvana
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #21 poslato: Jun 15, 2007, 01:48:01 posle podne »

Ne može te niko primorati na to.. Ipka planiraj op .. bolje da bude planirano nego obavezno...
Sačuvana
NATURE
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1655


Чекам васкрсење мртвих, и живот будућег веka

« Odgovor #20 poslato: Jun 14, 2007, 09:10:29 posle podne »

Mene trenutno boli samo desni sinus..Odnosno deo gde je desna obrva.. I prvi put ovde godine da me boli...
Inhaliracu se, koristiti kapi.... Samo da ne moram u skorije vreme na operaciju devijacije.... :'( :)
Sačuvana
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #19 poslato: Jun 14, 2007, 02:29:24 posle podne »

Najčešći simptom sinuzitisa je uglavnom čista glavobolja.
Hronični sinuzitis čak i nema neke izražene simptome (ovo što je Maja rekla je akutni).. Ponavljani akutni dovodi do hroničnog a taj je ustvari opasan
Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12773


Never give up!

« Odgovor #18 poslato: Jun 14, 2007, 12:34:18 posle podne »

mom drugaru su na zivo...kaze guraju mu nesto u nos i nesto kvrcne , on se malko dere od bola i onda ga boli glava 2 nedelje i posle sve bude u redu  ;D



Posle ovoga mislim da bi svako pobegao od doktora  ;D
Sačuvana
maja
Gost
« Odgovor #17 poslato: Jun 13, 2007, 02:55:45 posle podne »

Neki od simptoma sinusitisa su:
Ako je nakon preležane prehlade nos i dalje zapušen, glavobolje ne prestaju, ne smete da se savijete jer je osećaj bola i pritiska na licu užasan, znači da je reč o  problemima sa sinusima...
Upala sinusa se javlja često kod onih koji imaju problema sa nosnom devijacijom, a kao što je Daniela već rekla upala sinusa može da se iskomplikuje pa da dodje i  do upale mozga.
Sačuvana
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #16 poslato: Jun 13, 2007, 02:32:14 posle podne »

U svakom slučaju konsultuj se sa doktorom koji bi ti radio operaciju..
Imaj na umu da upala sinusa vremenom može da se iskomplikuje upalom mozga..
Sačuvana
NATURE
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1655


Чекам васкрсење мртвих, и живот будућег веka

« Odgovor #15 poslato: Jun 12, 2007, 08:47:23 posle podne »

Divno Stevane, baš si ohrabrio čoveka..

Devijacija nosa je prilično rutinsk operacija i pre svega je važna zbog sinusa ali je važna i zbog pravilnog disanja a često otklanja i hrkanje...

U shit..U i ja imam devijaciju i upravo uzimam terapiju za sinuse...Neke kapi za nos..Smara me da operisem devijaciju..Pricao sam sa jednom ribom u bolnici koja je to operisala...Ona je oko 5-6 dana bila u bolnici..Svaki dan imas ciscenje nosa tamponima i ispiranje...Bas me smara...Predprosle godine sam operisao krajnike i ne lezi mi se u bolnici ni dan jedan  :-\
Sačuvana
liquid speed
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1527


To weird to live,To rare to die

« Odgovor #14 poslato: Jun 12, 2007, 03:38:39 posle podne »

auuuuuuuuu liquid sta radis ti kad imas tolike podocnjake?



bar da radim nesto...  ::)
tu su...sami od sebe...  :-\
Sačuvana
Balls-to-the-wall trainig.You sweat.You push.It hurts.In here,there's no room for crybabies,no place for talking trash.Just raw lifting.This is real deal.This is Animal.Can you handle it?
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #13 poslato: Jun 12, 2007, 03:22:25 posle podne »

Divno Stevane, baš si ohrabrio čoveka..

Devijacija nosa je prilično rutinsk operacija i pre svega je važna zbog sinusa ali je važna i zbog pravilnog disanja a često otklanja i hrkanje...
Sačuvana
CTEBAH
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 736


« Odgovor #12 poslato: Jun 12, 2007, 01:45:28 posle podne »

mom drugaru su na zivo...kaze guraju mu nesto u nos i nesto kvrcne , on se malko dere od bola i onda ga boli glava 2 nedelje i posle sve bude u redu  ;D

Sačuvana
"...oci sklopljene, tisina i molitva pred boj, slike majke ljubi cedo ja pridruzicu se njoj, na nebu ako treba jer tamo pripadamo, mi smo nebeski narod ali na zemlji za cuda znamo...nema pomisli o milosti slusam krike dusmana..."

Klikni ovde
maja
Gost
« Odgovor #11 poslato: Jun 12, 2007, 01:12:24 posle podne »

Perice, evo odgovora od mene, ono sto ja znam o tome, sto sam pročitala i čula...

Operacija devijacije unutrašnjosti nosa ima za cilj poboljšanje i povećanje prohodnosti vazdušnih puteva nosa.Verovatno devijacija koju si pominjao da imaš doprinosi pojavi podočnjaka jer kao što sam već napisala zapušen nos je čest uzročnik pojave podočnjaka.

Svakako operativnom zahvatu prethode  priprema pacijenta za operaciju koja podrazumeva  laboratorijske analize krvi i EKG.
Operacija se vrši u lokalnoj ili opštoj anesteziji.Opšta anestezija podrazumeva da pacijent pored lokalnog anestetika dobije i sredstvo za spavanje.
Nakon operacije sledi odmor od 3-4h, a potom se pacijenti ukoliko je sve u redu ubrzo puštaju kući na oporavak.
Prva kontrola se vrši nakon pet dana, kada se vade tamponi, a nakon 7 dana skida se imobilizacija sa spoljnog dela nosa.
Bitno je voditi računa da se imobilizacija ne pomera prvih 7 dana, a takoĂ°e bi trebalo izbegavati situacije u kojima može da doĂ°e do udarca u nos u toku narednih 6 nedelja.
Terapija koja se pacijentima prepisuje nakon operacije su antibiotici i analgetici.
Naravno, ovo što sam napisala je ono što znam o tome, ali svakako je najbolje da se obratiš specijalisti za takve stvari ( otorinolaringologu ) koji će ti sve detaljno objasniti....

 
Sačuvana
perica kolenkas
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 20

« Odgovor #10 poslato: Jun 12, 2007, 08:31:43 pre podne »

Da li je moguce da mi se stvaraju podocnjaci od devijacije nosa??? imam ih i nasledno,i da li su zbog devijacije oni veci,a podocnjak ispod desnog oka je izrazeniji i malo vecii,a u desnoj nosdrvi ili nozdrvi kako se vec kaze imam devijaciju(mislim devijacija je i celog nosa ali na desnu stranu,nju zatvara) pa sam hteo da operisem.

bilo bi lepo kada bi mi neko ispricao svoje iskustvo o ovoj operaciji ili teoretski sta sve moze da se desi kasnije(tipa podlivi krvi......)

           voleo bi da cujem sta Maja kaze o ovome!         pozzdrav
« Poslednja izmena: Jun 12, 2007, 08:34:43 pre podne od strane perica kolenkas » Sačuvana
maja
Gost
« Odgovor #9 poslato: Jun 07, 2007, 10:20:45 posle podne »

Neki od načina  da se otklone naduveni podočnjaci su:
spavanje na višem uzglavlju, kako bi pod dejstvom sile teže višak tečnosti napustio lice, a može da pomogne stavljanje hladnije obloge  ili upotrebljene kesice od čaja na podočnjake, svega nekoliko minuta.
Sačuvana
Titan
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 73

« Odgovor #8 poslato: Maj 14, 2007, 08:27:43 posle podne »

auuuuuuuuu liquid sta radis ti kad imas tolike podocnjake?

Sačuvana
Stranice: [1] 2 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.085 sekundi sa 17 upita.