TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395190 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: mileddd

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 29, 2024, 09:03:45 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] 2 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Soda bikarbona  (Pročitano 15559 puta)
NATURE
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1655


Чекам васкрсење мртвих, и живот будућег веka

« Odgovor #17 poslato: Februar 13, 2010, 09:26:59 posle podne »

Ja sodu-bikar koristim kao zamenu za ove komercijalne antiperspirante i radi extra :))
Sačuvana
anaerob2
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 70

« Odgovor #16 poslato: Februar 13, 2010, 08:44:49 posle podne »

Kad smo vec kod sode bikarbone,evo sta novija istrazivanja kažu o upotrebi iste u sportu i njenim efektima na izdrzljivost:

http://www.pponline.co.uk/encyc/sports-nutrition-does-sodium-bicarbonate-supplementation-improve-performance-41835

Sačuvana
Johnn1e
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 154

« Odgovor #15 poslato: Jun 23, 2007, 02:35:11 posle podne »

Wooho onda odo odmah  ;D
Sačuvana
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #14 poslato: Jun 23, 2007, 01:02:40 posle podne »

Možda zato što ne koristiš sve zube jednako pri žvakanju..

Belenje zuba kod stomatologa ne sme da oštećuje gleĂ°.
Sačuvana
Johnn1e
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 154

« Odgovor #13 poslato: Jun 23, 2007, 10:08:24 pre podne »

Sto bar nisu svi iste boje  ;D A jel tacno da se beljenjem zuba kod stomatologa ostecuje gledj zuba?  :o
Sačuvana
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #12 poslato: Jun 22, 2007, 05:40:04 posle podne »

Samo jedna grupa antibiotika boji zube.. a i ona se ne daje prečesto.. ili bar ne bi trebalo...
Sačuvana
M a r k o n i
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5118


« Odgovor #11 poslato: Jun 22, 2007, 09:56:11 pre podne »

Zadnji put kad sam bio kod zubara dobio sam odgovor da mi je takav "prirodni pigment zuba" ali kako mi je jedan zub cisto beo a drugi zuckast na to nisam dobio odgovor  :-\


ako si kao mali uzimao dosta antibiotika onda je verovatno zbog toga
Sačuvana
maja
Gost
« Odgovor #10 poslato: Jun 22, 2007, 09:45:34 pre podne »

Preobojenost zuba tj.diskoloracija može biti:
1.egzogene prirode
2.endogene prirode

Egzogena preobojenost zuba nastaje kao posledica spoljašnjih faktora, pre svega spoljne sile ( udarca ), kada dolazi do prekida krvnih sudova u predelu vrha korena zuba, zatim usled lečenja kanala zubnog korena,ovo mogu da budu neki od uzroka pojave sivih mrlja po zubima.
U ergogene uzroke preobojenosti zuba spadaju i neki stomatološki materijali za restauraciju zuba,duvan itd..

Kada je reč o endogenim preobojenostima zuba, oni nastaju kao posledica unutrašnjih faktora kao što su različita metabolička oboljenja, uroĂ°ene anomalije, ali i primena lekova, kao što su tetraciklinski preparati, koji su se koristili tokom '60-ih i početkom '70-ih godina u terapiji trudnica i kao za posledicu imali preobojenost stalnih zuba njihove dece.
U ovu grupu spada i fluoroza, koja predstavlja visoku koncentraciju fluora, koja za posledicu ima pojavu  braonkastih i mlečno belih mrlja.

Možda se u nekim u ovih razloga krije uzrok tvog problema Johnn1e...
;)
Sačuvana
Johnn1e
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 154

« Odgovor #9 poslato: Jun 22, 2007, 09:21:20 pre podne »

Zadnji put kad sam bio kod zubara dobio sam odgovor da mi je takav "prirodni pigment zuba" ali kako mi je jedan zub cisto beo a drugi zuckast na to nisam dobio odgovor  :-\
Sačuvana
maja
Gost
« Odgovor #8 poslato: Jun 22, 2007, 09:12:20 pre podne »

Da se i ja priključim ovoj temi i dodam ponešto o beljenju zuba...
Pre postupka beljenja potrebno je sanirati sve karijese, osetljivosti zuba, upale desni ukoliko postoje, ukloniti kamenac, kofeinske i duvanske naslage i tek nakon toga bi stomatolog trebao da utvrdi  da li je potrebno beljenje svih zuba ili samo nekog od njih.
Treba imati u vidu činjenicu da samo prirodna zubna tkiva beljenjem menjaju boju.Što se tiče keramičkih kruna, amalgamskih ispune, kao i naslage zubnog kamenca neće menjati boju.

Izbeljivanje se može vršiti u kućnim uslovima i u ordinaciji.
Kada je reč o izbeljivanju zuba u kućnoj varijanti, tada stomatolog  napravi meku vilinsku kašu  pod nazivom splint u koju se aplikuje gel za izbeljivanje ( karbamid peroksid ), koju pacijent koristi najčešće noću u vremenskom trajanju od nekoliko dana do nekoliko nedelja, a kada je reč o tetraciklinskoj prebojenosti i do nekoliko meseci.
Značaj splinta ogleda se u sledećem, on zadržava gel samo na zubima i na taj način ne ugrožava niti desni niti služokožu usta.
U ambulantnim uslovima koristi se najčešće vodonik peroksid u koncentraciji od 30-35%.Primeni gela za beljenje prethodi zaštita oralne služokože.U zavisnosti od preparata tretman traje 20-60 minuta.Ponekad je potreban samo jedan tretman za postizanje željenog cilja i zato se pacijetni češće opredeljuju za ovu varijantu beljenja zuba.
Sačuvana
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #7 poslato: Jun 21, 2007, 02:25:34 posle podne »

Jedini istinsko efektivan način skidanja naslaga sa zuba a time i izbeljivanja je otiči kod zubara i pustiti čika Zubu da odradi posao.

Za poludelu želudac preporučujem Rupurut tablete
Sačuvana
TashaBG
Gost
« Odgovor #6 poslato: Jun 20, 2007, 09:49:17 posle podne »


    Vec kada ste kod izbeljivanja i poliranja zuba,koju pastu preporucujete ali da je stvarno delotvorna,probao sam dosta njih i nesto bas ne primetim rezultat,da li je mozda kljuc uspeha u koriscenju jedne paste duze vreme,ja obicno menjam pastu svaka dva meseca(uzimam pastu drugog proizvodjaca)....

        koliki vremenski period treba koristiti sodu bikarbonu da bi se zubi izbeleli???

         imate li iskustva sa rapid brush white on-om???

        dajte neki nacin za izbeljivanje a da nije skupo :).......bolje kupiti whey ili slicno :))))....

Sto se izbeljivanja zuba tice sodom bikarbonom,nisam sigurna koliko je to pametno.Mada i sama nekad istrljam zube time.Ipak je soda jako gruba i mislim da bi ostetila gledj.Postoje metodi (laser) koji je jako efikasan ali i preskup.Ali ako imas krunicu na taj deo ne deluje.Rapid white kazu da ne radi posao.Ako imas prirodno tamnije zube,ne mozes ocekivati snezno bele.

Inace sodu koristim kad mi zeludac poludi,kazu ne valja,ali mene to spasava od bolova.
Takodje je koristim za piling lica ponekad,kad nemam morsku so stavim je u kadu za kupanje i koza bude kao bebina.

                         pozzdrav
Sačuvana
perica kolenkas
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 20

« Odgovor #5 poslato: Jun 20, 2007, 07:50:06 posle podne »


    Vec kada ste kod izbeljivanja i poliranja zuba,koju pastu preporucujete ali da je stvarno delotvorna,probao sam dosta njih i nesto bas ne primetim rezultat,da li je mozda kljuc uspeha u koriscenju jedne paste duze vreme,ja obicno menjam pastu svaka dva meseca(uzimam pastu drugog proizvodjaca)....

        koliki vremenski period treba koristiti sodu bikarbonu da bi se zubi izbeleli???

         imate li iskustva sa rapid brush white on-om???

        dajte neki nacin za izbeljivanje a da nije skupo :).......bolje kupiti whey ili slicno :))))....

                         pozzdrav
Sačuvana
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #4 poslato: Maj 17, 2007, 01:55:27 posle podne »

Mislim da je sve to super, ali za neke stvari vec postoje bolja (čatj: finija) rešenja.
I da ne zaboravimo - kao alkalna materija takoĂ°e može poremetiti pH krvi u smislu pojave bazne krvi.

Kiselost želuca mnogo se lakše i bolje smanjuje andiacidima tipa Rupurut, Gelusil lac i slično.

Za poliranje zuba ima i drugih metoda - velik je izbor pasta za zube :)

U svakom slučaju hvala za članak, ima korisnih saveta.. eto npr to za rane i ubode nisam znala :)
Sačuvana
maja
Gost
« Odgovor #3 poslato: Maj 17, 2007, 01:51:56 posle podne »

Soda bikarbona pored medicinskog delovanja, može da posluži i u domaćinstvu u razne svrhe:

1. predmeti će dobiti sjaj ukoliko ih istrljate krpicom koja je navlažena soda bikarbonom
2. Zelene mahunarke. će zadržati zelenu boju  pri kuvanju, ukoliko se malo soda bikarbone doda u trenutku, kada voda u kojoj se kuva povrće kuva, počne da vri.

3.Da se nadovežem, na ono što je napisao jovo18, a vezano za upotrebu sode bikarbone za poliranje zuba...ja sam pročitala da se zubi smeju prati soda bikarbonom samo jednom u toku meseca, ukoliko na taj način želimo da nam postanu beli i sjajni.
Tada je potrebno sodu bikarbonu dobro rastopiti  u gustu  kašu, kojom zube treba brzo istrljati i potom ih dobro isprati.
::)
Sačuvana
Stranice: [1] 2 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.116 sekundi sa 17 upita.