TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395189 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: mileddd

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 28, 2024, 03:48:43 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 2 [3] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Cigarete i trening  (Pročitano 11661 puta)
TeH FiLiP
Barbarian
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9917


The Heat-h is on!

« Odgovor #13 poslato: Oktobar 01, 2007, 04:42:15 posle podne »

videcemo ...

moji matori pushe decenijama ... ubijaju me .. nervira me ..smeta mi .. GLUPO JE ... ne vidim poentu ...

treba ih zabraniti skroz .. kao drogu ,realno ... nishta dobro od cigara nije doshlo ... al velike su pare u igri tu tako da nishta od toga... lobi ..

Bravo loki,ne brini se bice.Zivim za dan kad ce poceti da ih kaznjavaju :)
Ja sam lepo svojoj kevi rekao kad sam imao 6 godina,ako ne prekines sa cigarama znaci da me namerno trujes i da me nevolis...needles to say,prekinula je :)
Sačuvana
BRING IT ON BAYBE :D
Lokk1
Gost
« Odgovor #12 poslato: Oktobar 01, 2007, 01:47:51 posle podne »

videcemo ...

moji matori pushe decenijama ... ubijaju me .. nervira me ..smeta mi .. GLUPO JE ... ne vidim poentu ...

treba ih zabraniti skroz .. kao drogu ,realno ... nishta dobro od cigara nije doshlo ... al velike su pare u igri tu tako da nishta od toga... lobi ..
Sačuvana
TashaBG
Gost
« Odgovor #11 poslato: Oktobar 01, 2007, 01:32:40 posle podne »

meni niko NISTA NE MOZE DA ZABRANI...

Jebem mu misha,od kad smo odlucili da udjemo u EU,poceli smo i njihove zakone da primenjujemo,Pusim i bas me briga sta Zapad kaze o tome

« Poslednja izmena: Oktobar 01, 2007, 01:37:13 posle podne od strane TashaBG » Sačuvana
Proday
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 381

Bicu i ja veliki!!!

« Odgovor #10 poslato: Oktobar 01, 2007, 01:21:58 posle podne »

Licemerno je ljutiti se na pusače, a ici svuda automobilom.

Dve stvari koje veze nemaju jedna sa drugom. Jedno je zadovoljstvo, a drugo potreba (gledali kako hocete na to ali u danasnje vreme je to tako) i upravo iz tog razloga nikada ni prema jednom od pušača neću i ne želim biti popustljiv!!! Najsretniji bih bio kada bi zakonom zabranili pušenje na javnom mestu života mi!!!

Sačuvana
TashaBG
Gost
« Odgovor #9 poslato: Oktobar 01, 2007, 01:05:52 posle podne »

Neophodno je dati jos poneki vazan savet: aktivno pusenje (koje udisu pusači) kao i pasivno (ono sto zavrsava u plucima nepusača), jeste siguran izvor bolesti; to je zagadjivanje u pravom smislu te reči: ali, u svakom slučaju, nije jedino sto ugrozava nase zdravlje: izduvni gasovi automobila, dim iz grejnih aparata, sirenje toksičnih gasova iz fabrika, hemijski otpadi koji zagadjuju reke i mora (znači i ribu, povrce i voce, meso), buka gradova u kojima zivimo i njihov uticaj na nase nerve. Proporcionalno tome, borba protiv pusača, kao i kaznene mere prema njima su mnogo strozije od onih koje bi trebalo da se primenjuju u borbi protiv ovih ekoloskih katastrofa.

Biti tolerantan prema pusačima znači biti svestan pravih problema.
Licemerno je ljutiti se na pusače, a ici svuda automobilom.

Nemojte prema pusačima da se postavljate kao propovednik ni kao nemilosrdni sudija. Vase osude im sigurno nece pomoci da ostave pusenje, naročito ako im to nametnete nervirajuci ih.
Pusač ce se svim sredstvima (i to s pravom!) boriti za svoje pravo da sebi priusti zadovoljstvo, kao i za svoju LICNU SLOBODU.
Ko pusi to radi jer to voli.
Sačuvana
TeH FiLiP
Barbarian
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9917


The Heat-h is on!

« Odgovor #8 poslato: Maj 31, 2007, 01:17:55 posle podne »

Mozemo do sutra da pricamo pusacima ne vredi...na samim cigarama im pise,cigarete su smrt al opet pushu...
Sačuvana
BRING IT ON BAYBE :D
maja
Gost
« Odgovor #7 poslato: Maj 31, 2007, 01:15:31 posle podne »

Preko sluznice respiratornih organa, udahnuti duvanski dim ulazi u krvotok i unosi veliki broj štetnih materija, naročito ako se puši posle fizičkih napora.
Iz popušenog dima razvija se ugljenmonoksid koji se čvršće vezuje za hemoglobin nego kiseonik, pa ga pušači nemaju dovoljno.
Sačuvana
maja
Gost
« Odgovor #6 poslato: Maj 31, 2007, 12:55:10 posle podne »

Ja sam pronašla podatak da čak i jedna cigareta dovodi do slabijeg učinka, pa tako kod onih koji se bave streljaštvom pušenje pre takmičenja prouzrokuje porast greške za 27% i više...
Sačuvana
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #5 poslato: Maj 29, 2007, 04:09:33 posle podne »

Jovo18 je dobro odgovorio.. Ono što bi ja navela kao najvažnije u vezi sporta i cigareta je da zbog nikotina dolazi do sužavanja krvnih sudova i smanjenog priliva krvi i u mozak i u mišiće.. a bez krvi nema aktivnosti... jednostavno a toliko važno..
Dakle cigarete imaju suprotan efekat od npr Xpanda... smanjuju efikasnost u svakom pogledu
Sačuvana
TeH FiLiP
Barbarian
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9917


The Heat-h is on!

« Odgovor #4 poslato: Maj 29, 2007, 03:44:48 posle podne »

SAve to stoji i ja sam licno strasan protivnik cigara,ali vecina nasih sportista pusi,atleticari,fudbaleri,basketasi...
Sačuvana
BRING IT ON BAYBE :D
jovo18
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1145

« Odgovor #3 poslato: Maj 29, 2007, 09:51:37 pre podne »

Zanima me odgovor na jedno pitanje,koliko i na koje sve nacine cigarete uticu na rezultate
treninga kako na snagu tako i na napredovanje?Zamolio bih sve upucene za savet
Dim cigarete sadrzi sledece:
- katran(prouzrokuje simpaticne zute flekice na zubima,ako se lepi na zube zamisli sta radi mekom tkivu pluca;izaziva rak pluca i grla)
- cijanid(koristi se u proizvodnji otrova za pacovcice)
- formaldehid(konzervacija leseva)
- benzen(ima ga u benzinu za kola)
- aceton(koristi se kod uklanjanja laka za nokte)
- amonijak(ima ga u sredstvima za ciscenje u domacinstvu,a bogami i u vestackom djubrivu)
- nikotin(otezava mogucnost da se covek skine sa cigare,ovisnost slicna zavisnosti od heroina. Takodje je smrtonosan otrov koji se koristi u proizvodnji insekticida).
Pored ovih simpaticnih supstanici ima jos svega 4000 drugih manje ili vise otrovnih.
Pusaci su podlozni bolestima(za sportistu je idealno da ne trenira jer lezi u krevetu),prouzrokuje kratak dah(nedovoljno kiseonika,nemogucnost misicnog oporavka i otezano obavljanje svih funkcija u telu,neodgovarajuca sinteza belancevina, energije itd),izaziva neujednacen rad srcanog misica,smanjuje cirkulaciju(auotmatski manje hranjljivih materij stize do misica,otezani razvoj misicnog tkiva),povecava opasnost od povreda(utice na sposobnost tela da proizvodi kolagen s toga su tetive i ligamenti podlozniji povredama),u slucaju povrede,usporava oporavak i zaceljenje,otezava i usporava oporavak od bolesti(najobicnija prehlada),[prouzrokuje slabljenje i gubitak na gustini kostiju(potencijal za osteoporozu u buducnosti,prouzrokuje probleme s plodnoscu,prouzrokuje da nasa koza ne izgleda zdravo(posto suzava krvne sudove sprecava dotok kiseonika i hranjljivih materija do koze sto ukrajnjoj liniji izaziva psorijazu) itd itd!!!!!!
BATALI CIGARE, NE ISPLATI SE!!!!!!!!!!!!!
Sačuvana
Aleksandar Sh.
Sitnim koracima do velikog cilja
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1460

bulk up my muscle ;)

« Odgovor #2 poslato: Maj 29, 2007, 06:57:55 pre podne »

Kako uticu ?? ?? ?? Pa svi mi znamo da cigara donekle smanjuje apetiti,sto znaci manje jela manje napredovanja i snage...Svi znamo da pusaci imaju manji "cug" pluca....Manji "cug" manja izdrzljivost i manje ispoljavanje snage onda kada je to najpotrebnije....Slabiji protok proteina do misica....

Ostale svari ce reci Danijela..... Pozz
Sačuvana
Uvek spreman da pomogne na svaki nacin
vuk01
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 22

« Odgovor #1 poslato: Maj 29, 2007, 02:08:39 pre podne »

Zanima me odgovor na jedno pitanje,koliko i na koje sve nacine cigarete uticu na rezultate
treninga kako na snagu tako i na napredovanje?Zamolio bih sve upucene za savet
« Poslednja izmena: Oktobar 30, 2007, 11:19:33 pre podne od strane PANSPORT BEOGRAD » Sačuvana
Stranice: 1 2 [3] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.056 sekundi sa 17 upita.