TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395189 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: mileddd

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 28, 2024, 05:32:13 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] 2 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Help...S.O.S  (Pročitano 13971 puta)
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #20 poslato: Oktobar 03, 2008, 05:03:56 posle podne »

Jako mi je drago da si bolje.. samo napred :)
Sačuvana
ljuban
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 10

« Odgovor #19 poslato: Oktobar 02, 2008, 05:26:05 posle podne »

Poslusao sam tvoj savet....trudim se da budem shto opushteniji.....svakim danom imam sve vise energije..prepeshacim dnevno 5-6 km....hrana mi je bazirana na povrcu,sa jako malo ulja,koristim kozije mleko i koziji mlad sir,razheni beskvasni hleb....piletinu,curetinu itd...chajeve i negaziranu mineralnu vodu.Pre sam bio ...onako ..punachak u trupu...oko 100 kg...sada imam 78 kg...izgubio sam bukvalno svo salo sa stomaka..a bilo ga je bogami dosta...ali isto tako izgubio sam i mishicne mase..pretezhno u nogama...ali se ipak osecam mnogo bolje.Nadam se da ovaj pad od 20 kg (period maj-oktobar) nije bash jako strashan .... :) ... uostalom...gastroenterolog mi je preporucio da smrsham dok lechim jetru od masnoce.
Sačuvana
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #18 poslato: Septembar 12, 2008, 07:14:38 posle podne »

Mislim da treba da se opustiš... pravilna ishrana sa dosta povrća i voća (koje ti treba radi obnove glikogena u jetri) biće najbolji detox tretman...
Sačuvana
ljuban
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 10

« Odgovor #17 poslato: Septembar 10, 2008, 01:44:58 posle podne »

Jos jedno pitanjce za Danijelu....posto sam sad na vec pomenutim lekovima + probiotici...dolazi do pojave tzv. "yeast die off" iliti do efekta odumiranja gljivica te se malo vise toxina gomila u sistemu,sto je "normalna" nuspojava lechenja,samo sto to dovodi do umora tela.....vrlo neprijatno,cesto ti se spava,smanjena ti snaga...itd....Mene zanima da li mogu da koristim neke prirodne detox preparate...nesto kao aktivni ugalj,cink,neke specificne vitamine ili nesto slicno da pomognem sistemu da se lakse izborim sa ovim simptomima odumiranja gljivica kandide, posto mi je jetra ionako opterecena i smanjena joj je mogucnost da razgradjuje toxine (bila je pod upalom,masna je...ni njoj nije lako :) ).Znam da bih trebao da se "praznim" sto cesce sada....mozda bi nesto i za to trebao da koristim...da odrzavam "bowel movement" a ne svaki drugi dan.....

Thanx !
« Poslednja izmena: Septembar 10, 2008, 02:20:04 posle podne od strane ljuban » Sačuvana
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #16 poslato: Avgust 26, 2008, 06:58:10 posle podne »

Sve jedno je - može i oba jer se absorbuje tako da deluje samo lokalno - nystatin više niže u crevima a daktanol u ustima...

super što nemaš virsune hepatitise i HIV... :)

Sačuvana
ljuban
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 10

« Odgovor #15 poslato: Avgust 25, 2008, 02:40:01 posle podne »

Evo mali follow up od mene ....

Pre 2 nedelje sam otishao onako ...chisto da se maknem iz kuce,sa porodicom do rodbine u Bg...i tamo mi je bilo loshe loshe.Izboxovali smo da me prime na VMA gde su me izbockali ponovo na sve i ispostavio se da je u principu sve ok,ali da imam poremecaj intestinalne flore koja utice na neregularnu absorpciju hranjivih materija.

Na sve zhivo me istestirali..sad bar znam da nemam Hep A,B,C,HiV :)

Bacishe me odmah na nystatin kapi i nakon 3-4 dana sam osetio poboljsanje.....najveci problem sam imao sa tzv. "brain fog" ... cudna senzacija kad ti sve izgleda nekako usporeno i imas problem da se koncentises na okolinu...govor...slika...sve bas.

Sad su mi rekli na kraju da umesto nystatina mogu da koristim i daktanol gel za oralnu upotrebu...pa ne znam za shta da se odlucim...shta je "bolje" ?
Mada sam i porucio Threelac probiotic preparat koji navodno chuda chini protiv preteranog razmozavanja kandide.
Sačuvana
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #14 poslato: Avgust 11, 2008, 08:35:14 posle podne »

za jetru jedi voća a i ovo drugo što si nabrojao je ok..
ako imaš simptome od kandidijaze creva kao što imaš onda treba da uzimaš nystatin.. ne verujem da ti je prof Klašnja rekla da ga ne uzimaš.. što više, mislim da će ti reći da ga uzimaš.. jetra se oporavlja.. sad treba vratiti normalnu apsorpciju hrane koju svakako kandida ometa...
Sačuvana
ljuban
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 10

« Odgovor #13 poslato: Avgust 10, 2008, 12:38:09 posle podne »

3 uzorka koje sam dao na ispitivanje u higijenski zavod su pozitivni na kandidu,isto tako i 3 uzorka koje sam dao u medlab su isto pozitivna na kandidu.jedan gastroenterolog mi je pre oko 6 meseci prepisao Nystatin ali ga nisam pio jer je on hepatotoksican i zbog moje jetre ne bi bilo dobro...tako da je kandida prakticno nelecena....

Cuo sam da kad se kandida namnozi moze da izazove ovakve simptome koje ja iskusavam (jak zamor, malaksalost,opijenost...pa cak i da je i ona ucestvovala u zapalenju jetre)....pa sad,jesam na restriktivnom rezimu ishane (nema slatko,nema kvasac,nema mlecnih proizvoda...jedem razeni hleb,zob,jecam,integralni pirinac,ribu i piletinu i to je to uglavnom)

Ne znam kako si jos mogu pomoci..... :(

Jel mogu ja nekako da pomognem svojoj jetri da nadoknadi glikogen brze.....?
Sačuvana
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #12 poslato: Avgust 03, 2008, 02:46:59 posle podne »

Svakako si u pravim kuma .. profeskorka je veoma iskusna i veoma pedantna zena i svakako ce dobro ispitiati tvoje tegobe..
Samo strpljenja i bice to ok :)

Tu smo kad ti trebamo, samo javi :)
Sačuvana
ljuban
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 10

« Odgovor #11 poslato: Jul 31, 2008, 07:57:19 posle podne »

Prati prati....profesorka Klasnja (verujem da je poznajes) ,i po njenom misljenju ta ehinokokna cista je tu vec par godina 4-5....ali je kalcifikovana,moj organizam se izgleda na vreme izborio sa uljezom i ucaurio ga :) ali za svaki slucaj bicu pod njenom terapijom u naredna 3 meseca,pod nekim antiparazitskim lekom 3x 28 dana sa po 2 nedelje pauze izmedju.... ..... Intuicija mi kaze da je uzrok mom celokupnom loshem stanju skriven negde u probavnom traktu,jer to nikada do kraja nije ispitano (svi su se nekako "uplasili" kad je UZ pokazao cistu i uvecanu jetru,pa su prvobitni simptomi ...da kazem...zanemareni)....jer retka stolica,gasovi i grcevi su mi zajednicki imenitelj svih problema....

U ponedeljak cu da dam uzorak stolice u medlab i u higijensko paralelno...za svaki slucaj...testiram se na parazite,protozoe i na jos nesto....pa cu znati....i obelodaniti.

Hvala Daniela.....lepo je za promenu cuti nekoga koji ne daje info samo na principu "need to know basics" .... eto to za glikogen nisam znao,taj info mi daje energije za strpljenjem :)

« Poslednja izmena: Jul 31, 2008, 08:35:05 posle podne od strane ljuban » Sačuvana
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #10 poslato: Jul 31, 2008, 06:16:09 posle podne »

Nalazi za jetru zaista odgovaraju jednom blažem prolaznom virusnom hepatitisu...
I dalje važi odmor još bar dva meseca ako ne i više.. slušaj svog doktora..
Što se tiče ehonikoka... ne znam da li su ti uradili serologiju na ehinokok.. ne verujem da je on izazavao upalu jetre..
jel te prati neko od infektologa?
Što se tiče sabosti - bila bi strpljiva...
daj jetri vremena da se popuni glikogenom
što se tiče probave... jel sad kandida negativna?
ali svakako creva zaslužuju da se njima bavi gastroenterolog... posebno što tegobe traju i traju...

Sačuvana
ljuban
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 10

« Odgovor #9 poslato: Jul 31, 2008, 04:42:36 posle podne »

I kao mali dodatak svemu.....oduvek sam imao problem sa gorusicom,pa sam tako i pio ranisane kao PEZ bombone.Kasnije sam shvatio da antyacid lekovi pogoduju razvoju candide,na koju sam bio pozitivan negde u aprilu ali od tada nisam radio nove nalaze,jer se sav fokus premestio nekako na jetru.Kontam da ovakve simptome umora,malaksalosti moze da izazove tezi slucaj kandidijaze...od sledece nedelje cu ponovo dati uzorak na analizu,za svaki slucaj.
Sačuvana
ljuban
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 10

« Odgovor #8 poslato: Jul 29, 2008, 08:29:45 posle podne »

Evo ovako...jesam iz NS-a sam.....situacija je tekla ovako:

31. mart

AST 54
ALT 178
Gama GT 127


12. maj

AST 67
ALT 225
Gama GT 158

Bivam primljen u bolnicu...

02. jun

AST 42
ALT 127
Gama GT 106

10. jun

AST 32
ALT 105
Gama GT 83

Otpusten iz bolnice sa dijagnozom Steatosis hepatis + Cystis hepatis (ehinokok),kad se jetra smiri prelazi se na neki albenzol ili nesto tako

30. jun

AST 33
ALT 77
Gama GT 57

21. jul

AST 29
ALT 61
Gama GT 57

Imunologija mi je uradjena ....anti nuklearna,mitohondrijalna,parijetalna,glatkomisicna,srcana antitela sve je negativno.

Poenta svega ovoga je da sam se javio na pocetku lekaru sa problemom sa probavom,ultrazvuk je nasao promenu na jetri i onda je "resavana" jetra,naslo se sta je i sada se lecim Silimarinom i specificnom ishranom da ocistim jetru od naslaga masti.....ali probava me i dalje muci.

U stolici NIKAD nisam primetio bilo shta sto ne lici na stolicu,e sada ...agregatno stanje je vrlo promenljivo.....cas kashasto,cas vodenasto....cas nesto izmedju...cas normalno....pa sve moguce kombinacije nabrojanog.Konstantno je prisutna senzacija "klokotanja" u crevima i praznjenja su vrslo cesto pracena gasovima....

Da li upaljena jetra moze da prouzrokuje i ovakve pojave u probavnom traktu...pa da iskuliram i da cekam da izlecim jetru kompletno pa da se nadam poboljsanju ili da paralelno bijem bitku na oba fronta.Gastroskopiju i kolonoskopiju nisam jos uradio,iako je predvidjeno da je uradim tokom avgusta meseca.

BTW citao sam negde da nagli prekid nikotinske zavisnosti moze da prouzrokuje promene u tkivima tankog i debelog creva te da utice na apsorbciju materija iz istih....mozda da se vratim na cigarete ? :)

Ne zhurim nigde i umem da prepoznam signale koje mi telo shalje...da usporim malo...ali 3 meseca bez snage,prikovan za kucu to ipak nisam ocekivao....ima oscilacija i dana kad mogu da izadjem i prosetam ...ali neznatno,bar po meni.
Sačuvana
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #7 poslato: Jul 29, 2008, 07:30:11 posle podne »

Moguće je da su problemi sa probavom billi od Ac.. ipak u sklopu ovoga što si rekao možda je problem složeniji..
da li je bio viši ALT ili AST?

U svakom slučaju šta god da je bilo i šta god da će biti dalje preporuka je sledeće: take it easy.. dakle bez forsiranja.. bar sledećih nekoliko meseci.. znam da zvuči strašno alli mislim da stvar nije za zezanje.. nije ni za zabrinutost nego za strpljenje i poštovanje sopstvenih ograničenja.
Jesi iz NS?
Da li su ti uzeli imunologiju (Antitela)
Jetra je svakko bila upaljena a virus ni ne mora da se naĂ°e - važno je da je akutno a ne hronično..
Da li je u stolicama bilo sluzi ili krvi?
Čujemo se sa odgovorima...
Sačuvana
ljuban
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 10

« Odgovor #6 poslato: Jul 29, 2008, 03:06:28 posle podne »

Nisam bio svestan bilo kakvih zdravstvenih problema.....u zivotu nisam bio ozbiljno bolestan,ovo mi je prvi put u 10 godina otkad radim da sam na bolovanju i ulazim u cetvrti mesec polako :),najozbiljnija stvar koja me je ikad zadesila je grip....svake druge trece godine....hvala jos jednom,cekam(o) Danijelu.....
Sačuvana
Stranice: [1] 2 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.119 sekundi sa 17 upita.