TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394964 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 18, 2024, 07:35:59 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] 2 3 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Sauna  (Pročitano 8772 puta)
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #43 poslato: Avgust 11, 2007, 05:37:31 posle podne »

I ja se ovih dana sa setom prisećam stare dobre kondicije.. no važno je da se nešto radi na popravci :)
Sačuvana
liquid speed
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1527


To weird to live,To rare to die

« Odgovor #42 poslato: Avgust 10, 2007, 07:32:20 posle podne »

joj ja sam se znojila danas na kardiu posle skoro 2 meseca (neopravdane!!!) pauze. imala sam osecaj da skripim  :-[ koliko nista nisam radila
Sačuvana
Balls-to-the-wall trainig.You sweat.You push.It hurts.In here,there's no room for crybabies,no place for talking trash.Just raw lifting.This is real deal.This is Animal.Can you handle it?
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #41 poslato: Avgust 10, 2007, 04:48:03 posle podne »

Nemojte se forsirati u sauni.. ipak je to stres za organizam... i ne mora baš biti jako korisno, šta više..

Lično mislim da nema boljeg načina da se izbace toksini nego (dok smo još mladi, zdravi i čili) da se lepo oznojimo na kardiju od nekih minimum 30 min ;)
Sačuvana
lanami
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 346


« Odgovor #40 poslato: Avgust 08, 2007, 08:05:47 pre podne »

Ja sam bila prvi put u sauni jesenas, u jednom spa-centru (da ne reklamiram sad...). Kao sto Emir rece, 5 minuta se cinilo kao 5 godina... Posle 2 minuta sam htela da izadjem napolje, cinilo mi se da mi pluca gore od vrelog vazduha! Izgleda su bas ta 2 minuta kritichna, jer sam se posle toga osecala sjajno, telo se opustilo...

Naglasila bih samo da je veoma bitno nakon toga pravilno ohladiti telo, a to niko nije pomenuo. Znaci, OBAVEZNO pod hladan tush i to tako da se prvo hladi desna noga pa leva (zbog blizine srca), pa desna ruka pa leva ruka, zatim gornji deo i na kraju glava. Pozeljno bi bilo (ukoliko je obezbedjeno u samoj teretani) i "potapanje" u bure sa ledenom vodom (kako to Finci rade!), a zatim citav postupak ponoviti.
Sačuvana
EMIR-NEMIR
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 14

« Odgovor #39 poslato: Jun 24, 2007, 11:53:03 pre podne »

TYPS----kombinacija mljevene kafe,kasike ulja  u jednoj salici moze napraviti kozu tako mekom i mirisnom da se covjek stvarno iznenadi.............relaksirajuca kombinacija parno kupanje saune i kafe...................

citavo tijelo, osim kose se namaze tom smjesom,,sjedi se desetak minuta u toj parnoj sauni nakon toga izlazis ,odmaras jedno 3 minuta a zatim pod tus....kafa sa tijela se teskao skida , osjecaj je super...



poslije treninga umjesto strecanja odlazim u saunu gdje se tamo na neki nacin strecam ,,onako neprimjetno uz pomoc topline ........imam osjecaj da mi je to puno ugodnije i efektivnije,,,,nikakave promjene na tijelu nisam osjetio ,neku ukocenost misica,boloove ,upale nakon jakog treninga......kao da me ona streca........


Sačuvana
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #38 poslato: Jun 23, 2007, 01:01:09 posle podne »

Super txt!
Jel možemo da ga stavimo na main page?
Sačuvana
EMIR-NEMIR
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 14

« Odgovor #37 poslato: Jun 22, 2007, 08:44:57 posle podne »

 
 
 

 Â             
 
 kazu da porijeklo vuce iz daleke finske ,prijevod rijeci bi bio --soba od drva---(omorika),,,prvobitna namjena saune tamo negdje prije 1000 godina je bila konzervacija i aromiranje mesa,,,
koristili su je u te svrhe sve dok nisu zakljucili da je korisna i za neke druge stvari...valjda se neki finac napio, zaspao ,ustao i osjecao se bolje,,,eureka???........imamo vise vrsta sauna,,,,suha sauna,parna sauna ,,parno kupanje sauna,,,

 FINSKA SAUNA je tradicionalni oblik znojenja radi  odrzavanja zdravlja.........drvena kabina sa klupama u koju vazduh ulazi kroz pec sa  zagrijanim granitnim kamenom
temperatura vazduha je izmedju 80-100 stepeni,,,,pri dnu je negdje oko 45 dok je u vrhu 100 stepeni,,,,,najbolje je sjediti na sredini........sjedenje ´na dnu nije dobro

 Â     koristim cesto saunu,,,,,,u pocetku sam bio skeptican ,mislio sam da cu nakon prvih pet minuta explodirati,,,,,tih pet minuta mi je bilo kao pet godina,,,,,,,,kad sam izasao´iz saune imao sam osjecaj kao da mi je onaj simpaticni boxer TAYson objasnjavao neke stvari na svoj nacin.......bio sam puno umoran ,malaksao,pio sam vodu kao jedna drogirana kamila .........

nastavio sam sa odlascima u saunu , nakon mjesec dana osjetio sam poboljsanje, narocito mentalno poboljsanje,,,,

duzina bitovanja u sauni  bi trebala biti negdje izmedju 10-15 minuta,sedmicno tri puta  premda ja idem vise puta,,
tempreatura koze se povecava negdje na 40 do 42 stepena dok se unutarnja temperatura podize neznatno,,mozda neki stepen

svakog cetvrtka idem na jednu saunsku seansu koja traje otprilike jedno 5 minuta kojoj je cilj poboljsanje disajnih puteva kao i psiho relaksacija,,,,,,,,,,,skupi se ekipa zatim dolazi djevojka sa onim loncem sa vodom u koju je prethodno pomijesala neke arome ,naprimjer taj put ili dan eukaliptus,,,,,,,,posipa jedan 2-decilitarski loncic po kamenju ,,saceka 15 sekundi da se vrucina podigne a zatim krene mahati peskirom tjerauci vazduh prema tijelima,,,,osjecaj je sokanatan,,,nakon tog slijedí dva loncica pa mahanje,,zatim tri,,,,kod cetvrtog  mahanja ja izlijecem iz saune,,,,,kad je gotovo slijedi pljesak i nova seansa sa novom grupom,,,,,,,,,poslije toga sjedam na stolicu ,hladim se jedno 3 minute a zatim idem direktno pod hladan tus,,,,,,,

u zadnje vrijeme saunu kao jedan vid pasivnog treninga koriste i elitni sportasi gdje se nezahtjeva rad misica,jedan boravak u sauni od jedno 15 minuta bi bio jednak jednom skromnom trcanju u prirodi u trajanju od 30 minuta.....koliko je u tome istine  ja neznam?????

 ZASTO JE DOBRA??

 Â  djeluje povoljno na krvotok i rad srca
prelazak iz toplog u hladnog podstice se cirkulacija kao i ojacavanj imunitetskog sistema
poboljsava se prokrvljenost disajnih puteva,, opusta bronhije
 lucenje znoja,otvaranje pori njihovo ciscenje i izlucivanje stetnih materija.
djeluje relaksirajuce jer aktivira endorfine koji podsticu raspolozenje
 izmjena hladnog i toplog jaca vene premda bi oni koji imaju prosirene vene ili neke druge probleme trebali konsultirati lijecnika
dobra je za osobe koji imaju probleme sa visokim krvnim tlakom
dobra je u borbi protiv akni i nciste koze
metabolizam koze se pospjesuje dva do tri puta ,koza postaje tanja,cvrsa ,zategnutija (licno iskustvo)
djeluje povoljno na suhu kozu
moze pomoci kod dijeta to jest poboljsanja, u situaciji razdrazljivosti i stresnosti koji su neizbjezni simptomi kod prelaska na odredjeni reducirani nacin zivota

 pozitivno utice na smanjivanje celulita ,,pro´mjena hladno toplo jaca vezivno tkivo te se pospjesuje izlucivanje stetnih tvari i viska vode iz tkiva glavnih uzrocnika celulita
itd



Za vrijeme sjedenja u sauni kao i poslije u hladjenju, vodu netreba piti jer se ponistavaju efekti saune zbog prijevremenog nadoknadjivanja  vode.........vodu uvijek pijem prije ili nesto negazirano,,alkohol nije preporucljiv premda mogu cesto vidjeti ljude sa pivskim konzervama
 
neko nepisano pravilo kaze da bi se sauna trebala izbjegvati nako treninga,,mozda nakon jednog sata dok se tijelo nesmiri to jest puls nedovede u normalu,, znam cesto  ici direktno nakon treninga, znaci nakon jedno deset minuta,,,,nisam osjetio nikakve promjene

nebi se trebalo ici punog ili praznog stomaka jer oba stanja opterecuju krvotok

 solarijum nakon saune treba izbjegavati zbĂłg stetnosti uv zraka na kozu,,,
najbolje je ici u vecernjim satima jer smanjuje apetit a nakon umora slijedi san.........glava je praznija.............
Sačuvana
liquid speed
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1527


To weird to live,To rare to die

« Odgovor #36 poslato: Jun 22, 2007, 08:35:39 posle podne »


hihi...  ;)
Sačuvana
Balls-to-the-wall trainig.You sweat.You push.It hurts.In here,there's no room for crybabies,no place for talking trash.Just raw lifting.This is real deal.This is Animal.Can you handle it?
liquid speed
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1527


To weird to live,To rare to die

« Odgovor #35 poslato: Jun 22, 2007, 07:59:27 posle podne »

pa pocela sam...danas ceo dan...
inace kad smo se dotakli te teme tako sam se razbila sa rolera danas...  :-[
kolena oderana...dlanovi takodje...
debil hoce da se provuce ispod rampe pa to ti je...
nije da mi ranije nije uspevalo,ali danas sam tako opucala tamo kod one rampe na parkingu kod izvrsnog veca,preko puta one fensi picerije...smejala mi se cela basta...  :-[
mozda cu sad malo normalnije voziti jedno vreme ...bar dok kraste ne pootpadaju
Sačuvana
Balls-to-the-wall trainig.You sweat.You push.It hurts.In here,there's no room for crybabies,no place for talking trash.Just raw lifting.This is real deal.This is Animal.Can you handle it?
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #34 poslato: Jun 22, 2007, 05:41:36 posle podne »

ma ivana je super lik.. stvarno :)
negro jel voziš rolere redovno? kad i gde?
Sačuvana
liquid speed
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1527


To weird to live,To rare to die

« Odgovor #33 poslato: Jun 22, 2007, 01:45:48 posle podne »

pazi,sa gadnim stvarima se ti salis...
nema tu za******ije...
hihi
 ;)
Sačuvana
Balls-to-the-wall trainig.You sweat.You push.It hurts.In here,there's no room for crybabies,no place for talking trash.Just raw lifting.This is real deal.This is Animal.Can you handle it?
CTEBAH
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 736


« Odgovor #32 poslato: Jun 22, 2007, 01:40:03 posle podne »

ma salim se  :D ;)
Sačuvana
"...oci sklopljene, tisina i molitva pred boj, slike majke ljubi cedo ja pridruzicu se njoj, na nebu ako treba jer tamo pripadamo, mi smo nebeski narod ali na zemlji za cuda znamo...nema pomisli o milosti slusam krike dusmana..."

Klikni ovde
liquid speed
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1527


To weird to live,To rare to die

« Odgovor #31 poslato: Jun 22, 2007, 01:37:28 posle podne »

a nije tako bre stevo...
bila je na biciklu i jos maskirana suncanim naocarama a ja okupirana sladoledom...i plus guzva...i stvarno nisam stigla da odreagujem ali se izvinjavam jos jednom
Sačuvana
Balls-to-the-wall trainig.You sweat.You push.It hurts.In here,there's no room for crybabies,no place for talking trash.Just raw lifting.This is real deal.This is Animal.Can you handle it?
CTEBAH
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 736


« Odgovor #30 poslato: Jun 21, 2007, 11:08:34 posle podne »

ladno nisi prisla da se pozdravis, pi bre Ivana... ::)

 ;D :D ;)
Sačuvana
"...oci sklopljene, tisina i molitva pred boj, slike majke ljubi cedo ja pridruzicu se njoj, na nebu ako treba jer tamo pripadamo, mi smo nebeski narod ali na zemlji za cuda znamo...nema pomisli o milosti slusam krike dusmana..."

Klikni ovde
liquid speed
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1527


To weird to live,To rare to die

« Odgovor #29 poslato: Jun 21, 2007, 09:57:11 posle podne »

izvini...  :-[
Sačuvana
Balls-to-the-wall trainig.You sweat.You push.It hurts.In here,there's no room for crybabies,no place for talking trash.Just raw lifting.This is real deal.This is Animal.Can you handle it?
Stranice: [1] 2 3 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.096 sekundi sa 17 upita.