TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395189 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: mileddd

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 28, 2024, 12:30:03 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: SPORTSKA BOLEST  (Pročitano 3759 puta)
MarK3
Flamer
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1637

« Odgovor #8 poslato: Avgust 24, 2008, 01:19:05 posle podne »

Ja radim stalno HardCore trening - takaw trenutak mucnine obicno me zadesi ponekad ali kratko ...
Ali z sada osecam se super :D
Jednostawno ako se ne otkinem dowljno u gym ne osecam se super ako imam saznanje da sam mogao bolje xD
uprawo tako... zato LIFT HEAVY ;D
Sačuvana
DHEA
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1303


"Менаџер физичких послова"

« Odgovor #7 poslato: Avgust 24, 2008, 12:47:51 pre podne »

Ma jok... to je ono kad završavaš zadnju deonicu i nakon cilja više ne vidiš, ne čuješ, sve dok ti neko ne opali šamar,pa se tu malo osvetiš, ali ti i dalje nije dobro... ne možeš da sediš, ne možeš da stojiš, ne možeš da ležiš...U suštini nije loš osećaj, ali nije baš za svaki dan!  ;D :D
Sačuvana
Never underestimate your power to change and improve yourself.

Somethnig is better then nothing. More is defenitly better then something. So, stop talk and do more work!
Lokk1
Gost
« Odgovor #6 poslato: Avgust 23, 2008, 12:52:14 posle podne »

Sportska bolest je jedan od oblika poremecaja nastalog usled sportskog prenaprezanja. Moze da nastane u slucajevima velikog fizickog i emocionalno-psihickog prenaprezanja i cest je slucaj kod sportista, narocito kod nedovoljno pripljemljenih usled cega dolazi do HIPOGLIKEMIJE i HIPOKSIJE.
Manifestuje se slaboscu, posrtanjem, bledilom koze, vrtoglavicom, mukom i povracanjem. Opsta iznemoglost i glavobolja mogu da potraju i vise casova, ponekad i dan dva. U ovakvim slucajevima je neophodno da se sportisti omoguci mirovanje i eventualna terapija udisanjem kiseonika, i nadoknada rezervi ugljenih hidrata nekim oblikom prostih secera.
U posebnim, redjim slucajevima, mogu da se jave i specificni znaci, medju kojima je i spazam krvnih sudova mozga, retrogradna amnezija i stanje patoloskog efekta.

jel to ono .. trchim trchim .. nije mi dobro .. i dalj trchim .. povratim i onda nastavim da trchim :D
Sačuvana
Vlatko
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 215


hardCore Mother Fucker

« Odgovor #5 poslato: Avgust 23, 2008, 12:02:48 posle podne »

Ja radim stalno HardCore trening - takaw trenutak mucnine obicno me zadesi ponekad ali kratko ...
Ali z sada osecam se super :D
Jednostawno ako se ne otkinem dowljno u gym ne osecam se super ako imam saznanje da sam mogao bolje xD
Sačuvana
Only the strongest will survive, maggots will die !
SexyFranc
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 545


SexyFranc

« Odgovor #4 poslato: Avgust 23, 2008, 11:55:45 pre podne »

to se meni desavalo dok sam trenirao kajak   :o
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #3 poslato: Avgust 23, 2008, 11:30:11 pre podne »

vrlo zanimljivo  :D

licno nisam osetila opisane simptome, niti imam zelju, ali zna da mi bude muka kada se bas preforsiram, uglavnom kod plivanja
Sačuvana
SexyFranc
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 545


SexyFranc

« Odgovor #2 poslato: Avgust 23, 2008, 11:13:19 pre podne »

zanimljivo  ;)
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #1 poslato: Avgust 23, 2008, 10:02:53 pre podne »

Sportska bolest je jedan od oblika poremecaja nastalog usled sportskog prenaprezanja. Moze da nastane u slucajevima velikog fizickog i emocionalno-psihickog prenaprezanja i cest je slucaj kod sportista, narocito kod nedovoljno pripljemljenih usled cega dolazi do HIPOGLIKEMIJE i HIPOKSIJE.
Manifestuje se slaboscu, posrtanjem, bledilom koze, vrtoglavicom, mukom i povracanjem. Opsta iznemoglost i glavobolja mogu da potraju i vise casova, ponekad i dan dva. U ovakvim slucajevima je neophodno da se sportisti omoguci mirovanje i eventualna terapija udisanjem kiseonika, i nadoknada rezervi ugljenih hidrata nekim oblikom prostih secera.
U posebnim, redjim slucajevima, mogu da se jave i specificni znaci, medju kojima je i spazam krvnih sudova mozga, retrogradna amnezija i stanje patoloskog efekta.
Sačuvana
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.08 sekundi sa 17 upita.