TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395710 Teme od strane 25010 Članovi Poslednji član: dejanpetrovic99

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Maj 23, 2024, 12:03:47 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 [2] 3 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: URGENT: trigliceridi i holesterol!!!  (Pročitano 10155 puta)
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #16 poslato: Jul 11, 2007, 04:17:27 posle podne »

Da ima tu dosta neželjenih efekata viška estrogena.. no ima to i svojih odbrih strana ;)
U svakom slučaju Tasha je u pravu - kontrole pre svega
Sačuvana
TashaBG
Gost
« Odgovor #15 poslato: Jul 10, 2007, 07:13:07 posle podne »

Za snižavanje TG najbolje je izbaciti šećere iz ishrane i ubaciti više kardio

receno ucinjeno barem sto se tice secera,a kardio NE nikada vise...

Pozdrav (nema te duuuuugo?!) :)
Uf ti si zensko pa da ti kazem sve je ovo zbog zadovoljstva nazvanog anti baby pills.Dr se ne uzbudjuje puno oko ovoga,veci je akcenat na UZ grudi...uredno mi je dao vizitku gde privatno da odradim,ako se u drzavnim ustanovama dugo ceka...

ovo je ujedno i savet ostalim pripadnicama lepseg pola pre nego sto krenu sa bilo kakvim hormonskim preparatima
prekontrolisati sve!a vec pise(tu negde) kako estrogen deluje na zenske grudi
« Poslednja izmena: Jul 11, 2007, 03:07:42 posle podne od strane TashaBG » Sačuvana
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #14 poslato: Jul 10, 2007, 06:40:41 posle podne »

Za snižavanje TG najbolje je izbaciti šećere iz ishrane i ubaciti više kardio
Sačuvana
M a r k o n i
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5118


« Odgovor #13 poslato: Jul 10, 2007, 12:40:04 posle podne »

ceo zivot
Sačuvana
TashaBG
Gost
« Odgovor #12 poslato: Jul 10, 2007, 12:39:04 posle podne »

koliko dugo se pije Omega 3?
Sačuvana
jovo18
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1145

« Odgovor #11 poslato: Jul 10, 2007, 09:32:57 pre podne »

Niacin predsatvlja korisnu pomoc u snizavanju nivo loseg(LDL) i povecanje dobrog(HDL)holesterola,takodje snizava i krvni pritisak. Treba biti opreza da se ne pretera s njegovom konzumacijom jer moze da izazove rumenilo i svrab na kozi i gastrointestinalne probleme.Takodje pomoc u snizavanju niva holesterola mogu da pomognu: L-Carnitine,L-Metionin,Chitosan,Articoka,Quercetin,Lecitin,Pivski kvasac itd.
Sačuvana
TashaBG
Gost
« Odgovor #10 poslato: Jul 09, 2007, 09:54:16 posle podne »

Danas sam bila kod svog dr.
Gleda pita, Kako si?
reko Odlicno.
Upisuje rezultate.Obratite paznju na trigliceride.Jel imao neko u porodici.Nikada.Hmmmmm
Ponovicemo rezultat za 3 meseca.A do tad?Ma nista opusti se.Pa da pijem nesto(provociram).Nema potrebe.A ako me strefi srcani ili mozdani.Ma neceee.Ok onda,vidimo se u septembru.

Sačuvana
Lokk1
Gost
« Odgovor #9 poslato: Jul 09, 2007, 09:44:30 posle podne »

Dobre masti su dobre do jedne granice.Ako se pretera s njima ponasaju se isto kao i zasicene masne kiseline. Treba biti pazljiv i prilikom njihovog korescenja naravno holesterol,nivoi triglicerida,reakcija naseg tela na unos masnoce zavise u najvecoj meri od genetskog potencijala.Neko  ce pojesti celo jaje i nivoi triglicerida ce skociti dok ce drugi jesti cvarke i imati idealnu krvnu sliku:).

ko moj cale .. .:D :D
covek prkosi medicini ... bivshi sportista ... naglo prestao sa treninzima .. povreda .. jede ,, pomije'' unese masti za jedan dan koliko ja ne unesem za god. dana .. :D pojede po 60 palachinaka ODJEDNOM .. :P  itd .. inache nervira se jako za sve samo se dere na sve i svakog .. itd .. pije litre kafe , pushi 2 kutije cigara ..  :D :D olichenje nezdravog zivota :D :D
I  DALJE ima bolji pritisak i bolje nalaze SVEGA od mene .. a ja sam isto odlichan .. IMA TAKVIH LJUDI :D :D
Sačuvana
TashaBG
Gost
« Odgovor #8 poslato: Jun 28, 2007, 06:11:11 posle podne »

Bas me je izbedacio ovaj rezultat.Ujutru u apoteku po OMEGA 3.Ljudi moja svekrva od 70 godina ima bolje rezultate od mene sto se tice triglicerida.Razmisljam,razmisljam gde gresim,al nista mi ne pada na pamet...U mojoj kuhinji nema nista od 4 bele smrti...Nema pohovanja,nema zaprske,kuva se u zepteru...koristi se maslinovo extra vergine...Dal to moze od nerviranja da skoci,jer mi mladi hteli to ili ne zivimo konstantno pod stresom


Postoji i druga krajnost a to je da usled prakticnog nikakvog unosa masnoca ne unosis dovoljno dobrih masnoca pa je produkcija dobrog holesterola u telu smanjena a kakao je interakcija izmedju LDL i HDL prisutna mali nivoi HDL-a (dobrog holesterola) dozvolice da se los  LDL digne "u nebesa!?"

Procitaj txt od Daniele u rubrici Novo i Zanimljivo i bice ti puno toga jasnije. Evo linka: http://www.pansport.co.yu/new/vestzan/index.php?id=2081&zanim=

Ako si u potrazi za kvalitetnim izvorom Omega 3 onda izbor pada na novi Natrol proizvod.

Link: http://www.pansport.co.yu/new/catalog/index.php?id=NI750

Pa da li jos ima potrebe za brigom draga moja Tasha!?


Upravo sam ovo kupila u Pansportu,u YBC.Ovaj preparat je inace u priv.apoteci 1200 dindzi!!!
Nema sekiracije vise...dragi  Prijatelju
Sačuvana
jovo18
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1145

« Odgovor #7 poslato: Jun 28, 2007, 07:58:22 pre podne »

Dobre masti su dobre do jedne granice.Ako se pretera s njima ponasaju se isto kao i zasicene masne kiseline. Treba biti pazljiv i prilikom njihovog korescenja naravno holesterol,nivoi triglicerida,reakcija naseg tela na unos masnoce zavise u najvecoj meri od genetskog potencijala.Neko  ce pojesti celo jaje i nivoi triglicerida ce skociti dok ce drugi jesti cvarke i imati idealnu krvnu sliku:).
Sačuvana
mikiveliki
Gost
« Odgovor #6 poslato: Jun 28, 2007, 07:45:40 pre podne »

Bas me je izbedacio ovaj rezultat.Ujutru u apoteku po OMEGA 3.Ljudi moja svekrva od 70 godina ima bolje rezultate od mene sto se tice triglicerida.Razmisljam,razmisljam gde gresim,al nista mi ne pada na pamet...U mojoj kuhinji nema nista od 4 bele smrti...Nema pohovanja,nema zaprske,kuva se u zepteru...koristi se maslinovo extra vergine...Dal to moze od nerviranja da skoci,jer mi mladi hteli to ili ne zivimo konstantno pod stresom


Postoji i druga krajnost a to je da usled prakticnog nikakvog unosa masnoca ne unosis dovoljno dobrih masnoca pa je produkcija dobrog holesterola u telu smanjena a kakao je interakcija izmedju LDL i HDL prisutna mali nivoi HDL-a (dobrog holesterola) dozvolice da se los  LDL digne "u nebesa!?"

Procitaj txt od Daniele u rubrici Novo i Zanimljivo i bice ti puno toga jasnije. Evo linka: http://www.pansport.co.yu/new/vestzan/index.php?id=2081&zanim=

Ako si u potrazi za kvalitetnim izvorom Omega 3 onda izbor pada na novi Natrol proizvod.

Link: http://www.pansport.co.yu/new/catalog/index.php?id=NI750

Pa da li jos ima potrebe za brigom draga moja Tasha!?
Sačuvana
M a r k o n i
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5118


« Odgovor #5 poslato: Jun 28, 2007, 06:06:36 pre podne »

masti su zdrave , naravno ne sve , najbolje opcija je Udo's oil i omega-3  , omega-3 ne kupuj u apoteci vec u prodavnicama suplemenata
Sačuvana
TashaBG
Gost
« Odgovor #4 poslato: Jun 27, 2007, 09:53:45 posle podne »

Bas me je izbedacio ovaj rezultat.Ujutru u apoteku po OMEGA 3.Ljudi moja svekrva od 70 godina ima bolje rezultate od mene sto se tice triglicerida.Razmisljam,razmisljam gde gresim,al nista mi ne pada na pamet...U mojoj kuhinji nema nista od 4 bele smrti...Nema pohovanja,nema zaprske,kuva se u zepteru...koristi se maslinovo extra vergine...Dal to moze od nerviranja da skoci,jer mi mladi hteli to ili ne zivimo konstantno pod stresom
Sačuvana
mikiveliki
Gost
« Odgovor #3 poslato: Jun 27, 2007, 07:35:35 posle podne »

Ljudi pomagajte,ocajna sam!!!

Juce sam dobila nalaze svoje biohemije i sve je normalno osim ova 2 rezultata.Trigliceridi 2,6,holesterol povisen ali dobar i los u granicama normale.Jedem zdravo,fizicki aktivna,a ovi rezultati su me doveli do blage psihoze.Nikada u porodici nismo imali ovih problema.Kao blagi hipohondar vec osecam da mi trne leva ruka,i bol po krvnim sudovima (jedva i ovo kucam).Kod dr idem tek 9.7.Dajte neki savet!!!Da nisu pogresili u laboratoriji? Smrc,smrc...

Pa sta da ti kazem, nema ti pomoci...mozda jos dan-dva i to je to!?

Naravno sala mala. Ubaci OMEGA 3 masne kiseline i smanji unos zasicenih masnoca u bilo kom obliku. Razmisli sigurno ih imas kao deo "skrivenih masnoa" i unosis ih hranom.
Sačuvana
Zverko
Aktivan član
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 914


Proud to be NATURAL!

« Odgovor #2 poslato: Jun 27, 2007, 06:13:50 posle podne »

Nije to strasno povisenje, normalne vrednosti su u opsegu od 1,7 mmol/L do 2,2 mmol/L. Probaj da sredis malo te masnoce, pa ponovi rezultate.

Procitaj text: http://www.pregled.com/zdravlje.php?id_nastavak=1117&tmpl=zdravlje_tmpl&tekuca_strana=1
Sačuvana
100% NATURAL.
Stranice: 1 [2] 3 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.09 sekundi sa 17 upita.