TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395189 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: mileddd

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 28, 2024, 10:45:44 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 [2] 3 4 5 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Grlo !  (Pročitano 41178 puta)
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #53 poslato: Januar 21, 2009, 02:48:25 posle podne »

Med, sto vise caja, parenje (kada voda prokljuca u nekoj ciniji, dodate caj iz rinfuze [neki biljni] i ostavite na nekoj temeperaturi na ringli, manje od 100 stepeni, stavite krpu/peskir preko glave i "parite" se, odnosno inhalirate, najmanje 5-10 minuta). Ako vam je previse toplo na licu, sacekate par sekundi i onda vratite glavu i tako mozete naizmenicno ako nemozete da izdrzite dugo vremena... Provereno radi bez ikakvih lekova i oniz zezancija strepsils ili kako se vec zovu, najobcnijih bombonica...

to sam umela da praktikujem davnih dana sa cajem od kamilice :)  stvarno jednostavno za kucnu upotrebu, ako nemate inhalator...  a sto se tice meda, neosporivo je koje dobrobiti med ima za zdravlje a sa druge strane ima i prostih secera sto je istina... ali ne pravi nikakav problem 1 kasika meda osim ako nije profi dijeta...
drugo, lekovi - treba biti pametan i znati gde je granica, tj. kad treba poceti sa njihovim uzimanjem... uzasnuta sam koliko ljudi piju antibiotike za najbezazlenije stvari... i onda kada antibiotik stvarno bude trebao, nece imati pravi efekat...
« Poslednja izmena: Januar 21, 2009, 02:50:13 posle podne od strane UREDNIK PANSPORT » Sačuvana
Lokk1
Gost
« Odgovor #52 poslato: Januar 21, 2009, 10:41:09 pre podne »

i ja treba da c/p 10 textova gde med ne radi nishta i to je poenta .. znam za to napisao sam vec za vodonik peroksid .. samo shto mislim da u praksi to ne pije vodu ...
Sačuvana
Ognjen Stojanović
Gost
« Odgovor #51 poslato: Januar 21, 2009, 12:05:54 pre podne »

Nemoj se praviti da nisi razumeo... i nemoj mi stavljati u usta nesto sto nisam rekao, t.j. preoblicavati za 300% ono sto sam napisao...

For at least 2700 years, honey has been used by humans to treat a variety of ailments through topical application, but only recently have the antiseptic and antibacterial properties of honey been chemically explained. Wound Gels that contain antibacterial honey and have regulatory approval for wound care are now available to help conventional medicine in the battle against drug resistant strains of bacteria MRSA (http://en.wikipedia.org/wiki/MRSA) . As an antimicrobial agent honey may have the potential for treating a variety of ailments. One New Zealand researcher says a particular type of honey may be useful in treating MRSA infections. Antibacterial properties of honey are the result of the low water activity causing osmosis, hydrogen peroxide effect, and high acidity.
Honey appears to be effective in killing drug-resistant biofilms which are implicated in chronic rhinosinusitis.
Sačuvana
Lokk1
Gost
« Odgovor #50 poslato: Januar 21, 2009, 12:02:16 pre podne »

da debili zamisli leche prave bolesti pravim lekovima ... umesto da tripujemo meditiramo jedemo med i inhaliramo se ...
Sačuvana
Ognjen Stojanović
Gost
« Odgovor #49 poslato: Januar 20, 2009, 11:59:03 posle podne »

U tome sam i mislio da je problem, sto gledas na sve kroz uh, proteine, masti... t.j. gledas na med kao secer...
O.K., gotova rasprava, da budem iskren i ja na vecinu lekova gledam kao da je u pitanju nista, t.j. neki obican prahic zapakovan u kapsulu, koji vise deluje psihicki nego sto mu je i stvarna funkcija...
Sačuvana
Lokk1
Gost
« Odgovor #48 poslato: Januar 20, 2009, 11:52:11 posle podne »

Nisam ni mislio da se krljas lekovima, ja ti lepo kazem a ti kako hoces... Nikad nisam popio antibiotik kada me je bolelo grlo pa me prodje za dan... (oces da kazes mozda da nikada nisu bile u pitanju bakterije, za ovih sad ce 19 godina zivota ?)
Da, med, znas ono sto pcele prave... jako smesno... ispadne kao da sam rekao uzmi ovracanu belu radu...

ocesh da kazesh da meni nikad nije bila virusna infekcija kada mi grlo prodje od antibiotika ... necu ja nishta da kazem za tebe niti me zanima od chega si sve bolovao .. ne vidim kako inhalacija moze da pomogne kod problema sa BAKTERIJAMA ??

i med lol .. mislim ajde to teoretski  vodonik-peroksid itd ... ne radi to tako .. med = prosti UH i to je to .. glupost chista koja nishta zapravo ne radi ...
Sačuvana
Ognjen Stojanović
Gost
« Odgovor #47 poslato: Januar 20, 2009, 11:47:52 posle podne »

Nisam ni mislio da se krljas lekovima, ja ti lepo kazem a ti kako hoces... Nikad nisam popio antibiotik kada me je bolelo grlo pa me prodje za dan... (oces da kazes mozda da nikada nisu bile u pitanju bakterije, za ovih sad ce 19 godina zivota ?)
Da, med, znas ono sto pcele prave... jako smesno... ispadne kao da sam rekao uzmi ovracanu belu radu...
« Poslednja izmena: Januar 20, 2009, 11:50:05 posle podne od strane Ognjen Stojanović » Sačuvana
Lokk1
Gost
« Odgovor #46 poslato: Januar 20, 2009, 11:41:09 posle podne »

Med, sto vise caja, parenje (kada voda prokljuca u nekoj ciniji, dodate caj iz rinfuze [neki biljni] i ostavite na nekoj temeperaturi na ringli, manje od 100 stepeni, stavite krpu/peskir preko glave i "parite" se, odnosno inhalirate, najmanje 5-10 minuta). Ako vam je previse toplo na licu, sacekate par sekundi i onda vratite glavu i tako mozete naizmenicno ako nemozete da izdrzite dugo vremena... Provereno radi bez ikakvih lekova i oniz zezancija strepsils ili kako se vec zovu, najobcnijih bombonica...

shta ti nije jasno ... antibiotici > bakterije .. nije ovo prehlada nego upala grla  .. ne nagadjam i ne krljam se lekovima ali ovo je jasno ko dan ...


lol@med ..  ALI MED :D hhhhhhhhhh
Sačuvana
Ognjen Stojanović
Gost
« Odgovor #45 poslato: Januar 20, 2009, 11:33:03 posle podne »

Med, sto vise caja, parenje (kada voda prokljuca u nekoj ciniji, dodate caj iz rinfuze [neki biljni] i ostavite na nekoj temeperaturi na ringli, manje od 100 stepeni, stavite krpu/peskir preko glave i "parite" se, odnosno inhalirate, najmanje 5-10 minuta). Ako vam je previse toplo na licu, sacekate par sekundi i onda vratite glavu i tako mozete naizmenicno ako nemozete da izdrzite dugo vremena... Provereno radi bez ikakvih lekova i oniz zezancija strepsils ili kako se vec zovu, najobcnijih bombonica...
Sačuvana
Lokk1
Gost
« Odgovor #44 poslato: Januar 20, 2009, 11:05:47 posle podne »

radiš sve kako treba ali ne možeš izbeći sve viruse...
ako ne proĂ°e za 3-4 dana kreni sa antibioticima.. do onda kao i do sada - vitamini i tečnosti

dada .. meni se to hronichno deshava i sad vec sam znam da moraju antibiotici da rade .. uvek isto neam pojma shta se deshava ..ali prodje me u roku od 2 dana kad krenem sa antibio
Sačuvana
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #43 poslato: Januar 20, 2009, 10:39:14 posle podne »

radiš sve kako treba ali ne možeš izbeći sve viruse...
ako ne proĂ°e za 3-4 dana kreni sa antibioticima.. do onda kao i do sada - vitamini i tečnosti
Sačuvana
COOLic
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1211


Crime is a desease. Meet the cure.

« Odgovor #42 poslato: Januar 20, 2009, 09:56:09 posle podne »

Posle duuuuuuzeg vremena i mene je zabolelo grlo (u toku dana je pocelo, a sada vec bas boli)   :( Ali ne konkretno grlo, vec samo desna strana, otprilike gde je zila "kucavica" i to me boli kada pipnem. Kao neka kuglica (koje isto ima i na levoj strani ali me ne boli) Pojeo sam malo pre kocku secera sa 20 kapi propolisa i ne znam sta dalje posto apsolutno ne zelim da se trujem antibioticima? Do ishrane sigurno nije jer maximalno vodim racuna (povrce uz svaki obrok sem dorucka i obroka pre spavanja), a od suplementacije koristim whey, glutamin i kre-alkalyn...
Sačuvana
Stallone Cobra, the strong arm of the law.
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #41 poslato: Januar 15, 2009, 09:25:00 posle podne »

na žalost to dolazi sa sazrevanjem centralnog nervnog sistema.. za to nekad trebaju decenije
Sačuvana
bosko97
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 166


« Odgovor #40 poslato: Januar 15, 2009, 11:48:11 pre podne »

Zato ljudi-cuvajte se,pazite na sebe i slusajte svij organizam kada vam salje signale!! ;)
Sačuvana
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #39 poslato: Januar 11, 2009, 08:15:34 posle podne »

česte prehlade znače smanjen imunitet od:
1. zamora
2. slabog oporavka
3. loše ishrane
4. loše suplementacije

(može i više od jednog da bude tačno)
Sačuvana
Stranice: 1 [2] 3 4 5 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.167 sekundi sa 17 upita.