TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395006 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 19, 2024, 01:55:42 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: BLAGI EPI-NAPAD!!!  (Pročitano 4062 puta)
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #14 poslato: Novembar 20, 2008, 09:34:30 posle podne »

ja zaista nisam neurolog i ne bi da se mešam.. ja sam za vežbanje, ali i za zdravlje.. možda da potražiš drugo mišljenje (od neurologa)
Sačuvana
Wladimir1987
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 14

« Odgovor #13 poslato: Novembar 20, 2008, 04:00:19 posle podne »

Hvala na savetu SAJ...Mislim da cu uspeti da izdrzim 3 godine a da ne treniram,jer sam ja hiperaktivne prirode i ne mogu da zivim kao nesto izmedju "biljke i dede".Al' dobro,sta je tu je...Zao mi je sto nemam prednost svih onih koji mogu da uzimaju sve,pa i NO reaktore...Niko ne moze da veruje da postoji neko ko toliko voli da radi u teretani kao sto sam ja.Sve sam hteo da isplaniram;vreme i vrstu hrane,suplemenata i teninga,tj. na profesionalnom nivou.Sta da se radi,svima je tesko,ali cini mi se da je meni najteze,jer volim da radim kao retko ko,a ne smem ni osnovne stvari da radim. :'( Svaki dan gledam cene proizvoda,sastav,kombinujem kvalitet proizvoda sa parama kojima raspolazem.Sada mogu da zaboravim na te stvari i cekam 3 godine...Duge 3 godine.
« Poslednja izmena: Novembar 20, 2008, 04:06:38 posle podne od strane Wladimir1987 » Sačuvana
SAJ
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 387


« Odgovor #12 poslato: Novembar 20, 2008, 02:58:24 posle podne »

Ja mislim da bi ti pametnije bilo da poslushash savjet doktora i da mirujesh, ne treba se igrat sa takvim stvarima.
Sačuvana
Wladimir1987
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 14

« Odgovor #11 poslato: Novembar 20, 2008, 12:08:13 posle podne »

Ali neki Whey,koji je razgradjen do aminokiselina,sadrzi i fenilalanin koji nije pozeljan u mom slucaju...Postoji li neki Whey koji mi ne bi smetao?Bio sam kod neurologa ovih dana i on mi je rekao da ne smem da vozim nocu,trcim,idem u teretanu,idem u nocne klubove gde ima strobova,lasera i tome slicno,moram da spavam bar 8 sati,ne smem da nosim rolku,kravatu i sve ostalo sto moze da stegne vrat.Ako bih se toga pridrzavao mogao bih da se oporavim za 3 godine,najverovatnije.Ja mislim da nema nista lose u tome sto bih ja radio u teretani vezbe koje se rade u stojecem stavu sa 20% od maximalne snage ali ne do otkaza,nego dok ne osetim neki umor.Sta mislite o tome?
Sačuvana
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #10 poslato: Novembar 18, 2008, 10:45:49 posle podne »

Samo da nešto pojasnim - kad sam rekla da semš da uzimaš aminokiseline pre svega sam mislila na BCAA..
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #9 poslato: Novembar 18, 2008, 09:53:12 pre podne »

Hvala na savetu.Imam samo jos jedno pitanje.Da li je L-Karnitin isto aminokiselina i da li njega smem da koristim iako se koristi u svrhu sagorevanja masti?Ako ti nije problem da mi odgovoris jos samo na ovo pitanje,jer je to sve sto sam hteo da saznam.

i meni se cini da je l karnitin najbezbednija varijanta u tvom slucaju
Sačuvana
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #8 poslato: Novembar 17, 2008, 03:04:54 posle podne »

Možeš njega da uzmeš - on neće uticati na protok krvi
Sačuvana
ognjen novakov
" Shut the fuck up and train. "
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3137


Chips,Cola i telefon Motorola ;)

« Odgovor #7 poslato: Novembar 15, 2008, 03:40:25 posle podne »

Jeste i ja mislim da bih smeo njega... Mada baziraj se ti na dobroj ishrani i treninzima...  ;)
Sačuvana

Wladimir1987
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 14

« Odgovor #6 poslato: Novembar 15, 2008, 03:35:32 posle podne »

Hvala na savetu.Imam samo jos jedno pitanje.Da li je L-Karnitin isto aminokiselina i da li njega smem da koristim iako se koristi u svrhu sagorevanja masti?Ako ti nije problem da mi odgovoris jos samo na ovo pitanje,jer je to sve sto sam hteo da saznam.
Sačuvana
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #5 poslato: Novembar 15, 2008, 01:03:54 posle podne »

Aminokiseline i whey su skroz ok.
Ipak kao što rekoh zbog nepoznatih interakcija sa suplementacima tipa sagorevača ja ih svakako ne i preporučila.
Važnije je da si zdrav nego mršav. Uostalom sagorevači su samo mali deo priče.
Sačuvana
Wladimir1987
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 14

« Odgovor #4 poslato: Novembar 15, 2008, 11:54:16 pre podne »

Hvala vam mnogo na prijateljskim savetima.Taj angiom kojeg imam nije za operaciju,jer moze da dovede do poremecaja govora i ostalih funkcija prilikom operacije,tako da bih,u takvom slucaju morao da opet "ucim" da govorim.Lekari kazu da uz koriscenje leka moze da se oporavi taj mali,zakrzljali krvni sud u roku od 1-2 godine.Prvenstveno sam se registrovao na forum zbog toga sto sam cuo da si dobar savetnik,ali vidim i da ima i dobrih osoba koje zele da me posavetuju osim tebe.Ja sam do sada koristio sagorevac kojeg sam nabavio u apoteci,tj. "UNIVERSAL"-ov FAT BURNERS i "BIOTECH"-ov L-CARNITINE...Nadam se da nema nista lose u njima jer su najblazi i najprovereniji preparati.Postoji XPAND i XTEND.Razlika je velika iz razloga sto je XPAND NO reaktor i njega nisam ni imao nameru da koristim,a XTEND se sastoji od 4 aminokiseline:L-izoleucin,L-leucin,L-valin i L-glutamin plus vitamin B6 i Citrulin malat.Cini mi se da nema nista lose u njemu,ali ako ti mislis da ne bih trebao da koristim...Poslusacu te.
Sačuvana
quaresma
Fakultet za sport i turizam tims. assistant
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2212


« Odgovor #3 poslato: Novembar 14, 2008, 11:10:48 posle podne »

druze nisu to glavni suplementi, mislim da bi uz ovo sto mozes da koristis sasvim lepo mogao da napredujes, a ostalo je moguce dobrim treningom...imam drugara koji su potuno zdravi pa su imali problema sa konzumiranjem sagorevaca... ostavi sagorevace i NO po strani i uzmi ono sto smes da koristis i mislim da ce ti to biti sasvim dovoljno da postignes cilj... srecno!!!
Sačuvana
MSc Sport Scientist
Faculty of sport and tourism - Assistant
Center of Health, Exercise and Sport Science CHESS
http://chess.edu.rs/

sasa.semeredi@gmail.com   feel free to contact me

Practice will not make you perfect, perfect practice will make you perfect.
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #2 poslato: Novembar 14, 2008, 11:05:22 posle podne »

Vladimire, odmah da ti kažem da ti se moj odgovor neće svideti - po mom mišljenu ne bi trebao da koristiš nikakve sagorevače a bilo koji NO ekspander (Xpand i slično) nikako!
Svi bolji sagorevači i
NO ekspanderi utiču na protok krvi i bojim se da bi ti ovo dovelo do pomovnog epi napada... još jedan razlog za ne uzimanje ove vrste suplemenata jesu moguće interakcije leka sa sagorevačima i NO ekspanderima.
Sačuvana
Wladimir1987
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 14

« Odgovor #1 poslato: Novembar 14, 2008, 09:56:33 pre podne »

Daniela, potrebna mi je tvoja strucna pomoc.U julu ove godine imao sam blagi epi-napad (tj. nije isla pena na usta) ,i koristim od tada lek LAMAL.Imam angiom,benigni tumor,velicine 1.5 mm koji ne moze da dovede do posledica uz koriscenje leka.Doktor,epileptolog,mi je rekao da mogu da se bavim bilo kakvim aktivnostima u normalnim granicama,ali ja sam ipak do sada bez ikakvih problema imao malo jace treninge bez glavobolja.Moje pitanje je:"Da li ja smem da koristim suplemente i da li postoje nekakvi suplementi koje smem da koristim pod uslovom da smem da konzumiram?".Molim da mi navedes tipove suplemenata koje ne smem da koristim,jer mi je suplementacija bitna zbog,naravno,boljeg izgleda.Najpre mi navedi sagorevace koje smem da koristim,pa mi napisi da li smem "SCIVATION"-ov "XTEND" da koristim posle sagorevaca.Pozdrav,sve najbolje i hvala unapred!
Sačuvana
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.059 sekundi sa 17 upita.