TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395189 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: mileddd

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 28, 2024, 03:50:47 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Strategije za mrsavljenje kod dece  (Pročitano 3484 puta)
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #11 poslato: Novembar 27, 2008, 04:27:07 posle podne »

kažu ljudi da moraju to da prodaju da bi preživeli.. vidi šta se dogodilo sa Bionom
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #10 poslato: Novembar 27, 2008, 03:15:00 posle podne »

100% vocni sokovi i prodavanje slatkisa u prodavnicama zdrave hrane....  najveci APSURDI !!!!!!!!!
Sačuvana
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #9 poslato: Novembar 26, 2008, 09:22:00 posle podne »

Ja sam svoje teorije testirala na tuĂ°oj deci - sad sam spremna da ih primenim na svojoj deci
Sačuvana
Lazic
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 489


ExYu-fitness
« Odgovor #8 poslato: Novembar 24, 2008, 11:05:46 posle podne »

ovo svi pricate iz licnog iskustva, ili kako bi ste radili sa tudjom ili  svojom decom :)
mnogi treneri , instruktori, nutricionisti ,vezbaci, doktori, ne umeju i ne primenjuju svoju materiju na sebi..
tako da ..dok ne budete imali decu i ova diskusija je samo teska teorija ;)
Sačuvana
Mackolina
Gost
« Odgovor #7 poslato: Novembar 24, 2008, 10:48:54 posle podne »

Hvala bogu pa u blizini moje skole imaju dve prodavnice zdrave hrane,i nekoliko supermarketa..uvek mogu da uzmem kikiriki ili neko kostunjavo voce i jogurt za uzinu :) 
Sačuvana
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #6 poslato: Novembar 24, 2008, 10:26:57 posle podne »

i jos jedna tema za razmisljanje... kakva se hrana nudi oko skola... bile to osnovne ili druge... jako jako nekvalitetno....



A da vidite tek kakav je meni deci u vrtićima... Pouzdano govorim o vrtićima iz mog grada a za ostale ne znam. Uslikao sam primer jednog jelovnika pa ću ga ovih dana postaviti.
S jedne strane, sam jelovnik koji je vidno istaknut je prilično loš, a sa druge strane, postoje izvesna odstupanja i od tog jelovnika pa sve ispadne još gore.
Sačuvana
Ognjen Stojanović
Gost
« Odgovor #5 poslato: Novembar 24, 2008, 09:39:00 posle podne »

Super clanak!

...ali svi cemo se sloziti da je malo onih roditelja koji istinski imaju zelju da redukuju ishranu svog deteta... :-\

Nudi se ona hrana na kojoj se najlakse zaradi :), tu su kupci krivi, ne oni sto prodaju...

Ali sada ima i dosta prodavnica zdrave hrane, tako da nikom nije uskraceno da se sistematski ne truje... pored moje skole na 10 metara ima jedna bas dobra (snabdevena)... i uvek je guzva, ali je problem sto svi kupuju retardirane zele bombonice, socijalne cokolade i keksove na merenje, dok ja iza njih cekam da kupim npr. najcesce lanene plocice, keks "probavino", brusnicu... Treba ukinuti u zdravim hranama te slatkise na merenje :)

I da, kao sto kazete, to za sokove je katastrofa, ajd da piju barem prave - 100% voce (mada i to je manje-vise prodavanje magle), ali oni (bas cesto gledam po skoli) u abnormalnim kolicinama piju one obojene otrove, koji ni nemaju ukus voca... Ajd za koka-kolu razumem (donekle), kada je neko navucen i sl., ali ti "vocni" sokovi koji su pre svega gadni... nerazumem...

Njima ne vredi ni pricati nista, dok sami ne skontaju nema pomoci...
Sačuvana
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #4 poslato: Novembar 24, 2008, 09:20:40 posle podne »

meni je najgore što što se deci daju sokovi umesto vode - litra soka maltene 2/3 kalorija za dete ...
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #3 poslato: Novembar 24, 2008, 03:21:35 posle podne »

i jos jedna tema za razmisljanje... kakva se hrana nudi oko skola... bile to osnovne ili druge... jako jako nekvalitetno....

Sačuvana
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #2 poslato: Novembar 21, 2008, 04:13:10 posle podne »

super tekst.. jako važna tema!
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #1 poslato: Novembar 20, 2008, 10:10:30 pre podne »

U danasnje vreme sve je veci broj dece koja su gojazna i ovo postaje ozbiljan problem i kod nas, dok je u svetu vec uveliko rasprostranjen... kako detetu reci NE i kako ga uvesti u zdraviji nacin zivota?
Ljudi koji su gojazni kao deca imaju velike sanse da budu gojazni i kasnije u adolescenciji. Ne treba zaobici ni potencijalne psihicke probleme koji mogu nastati kao posledica prekomerne tezine...
Sta najpre treba uraditi? utvrditi da li je dete zaista i koliko gojazno... najbolje uz pomoc lekara i odredjenih testova antropoloskih karakteristika.
Poenta je da dete upraktikuje zdrave navike koje ce imati do kraja zivota. Ogranicite vreme koje ce dete provesti pred televizijom i racunarom. Umesto toga, ohrabrujte ga i poticite na fizicku aktivnost i igru, ne samo jedanput, nego i vise puta dnevno... Generalno, minimum sat vremena fizicke aktivnosti dnevno je optimum... Pronadjite aktivnosti koje prijaju vasem detetu, iz siroke palete sportova, sigurno ce ga nesto zainteresovati.. samo ne zaboravite da ne stvarate pritisak i da radite shodno samo vasim zeljama... pustite i dete da bira, da pronadje aktivnost koja mu je zabavna i gde moze da pronadje zabavu i prostor za kreativnost..
Pokusajte i zajedno sa detetom da praktikujete fizicke aktivnost, kao sto je npr voznja bicikla, pesacenje... Postarajte se da dete pohadja skolske aktivnosti orijentisane ka sportu i zdravom nacinu zivota...
Istrazivanja pokazuju da ucenje zdravih zivotnih navika u ranom periodu zivota ima mnogo jaci uticaj na telesnu masu u adolescenciji.
Ne zaboravite da ce se dete u vecini slucajeva ponasati kao vi - roditelj. Stoga, pripremajte zdrave obroke i uzine za celu porodicu. Pricajte sa supruznikom i ostalim clanovima porodice za podrsku. Izbalansirana dijeta sa brojnim varijacijama je veoma vazna. Probajte nove recepte, kao i nove nacine za spremanje hrane. Iznenadicete se koliko ima interesantnih recepata i prostora za kreativnost. Pricajte zajedno sa deteom o omiljenom vocu, povrcu, idite zajedno u soping, pregledajte zajedno knjigu zdravih recepata i pitaje ga koji mu se svidja...spremajte zajedno hranu...Ne zaboravite da pricinite ujedno i jedno zabavno iskustvo...
Nemojte strogo reci NE za hranu koju ce kupiti u skoli... objasnite mu zasto je to ne i spremite mu zdrave obroke, tj.  uzine.
Nemojte ga forsirati da do kraja pojede tanjir sa hranom, ali takodje mu nemojte dopustiti da jede sat vremena nakon obroka samo zato sto nije dovoljno jelo ono sto je bilo ponudjeno.
Periodicno pokusajte da vratite u jelovnik onu hranu koju je dete reklo da ne voli - cak i ako je to reklo pre par meseci... Deca cesto mogu da promene misljenje o nekoj hrani, iako su nekad govorila da je mrzi... samo treba biti inovativan i kreativan...
Servirajte zdravu hranu onda kada mislite da je dete najgladnije.. ne zaboravite cinjenicu da ce deca najlakse zamrzeti hranu ako ih forsirate da jedu istu...
Ponudite alternativu za nezdravu uzinu:  voce, kostunjavo voce, krekeri od celog zrna zitarica, umesto zasladjenih pica, cipsa, cokolade... Limitirajte kolicinu slatkisa i brze hrane, dakle moze ali sa potpunom kontrolom i umerenoscu.
Cela ova prica ukazuje na puno planiranja i priprema... ne odustajte i setite se uvek da ste vi roditelj.
srecno  :)
Sačuvana
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.105 sekundi sa 18 upita.