TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394566 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 28, 2024, 10:14:37 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] 2 3 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Korekcija tezine  (Pročitano 12409 puta)
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #38 poslato: Februar 20, 2009, 07:19:22 posle podne »

istina, kada se udruzi naduven izgled pred menstruaciju sa pms-om nastaje katastrofa :)
Sačuvana
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #37 poslato: Februar 20, 2009, 02:53:32 posle podne »

samo da naglasim da kod žena hormoni mogu značajno da utiču na obime - i to posebno hormoni štitaste žlezde i polni hormoni - znači merite na isti dan ciklousa a ne u isti dan u mesecu
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #36 poslato: Februar 19, 2009, 05:29:26 posle podne »

ja merim obime jednom mesecno, tada izmerim i jutanju tezinu a u ogledalo se stalno gledam  ;D   salim se!

po mom misljenju nema svrhe cesce, samo stvara pritisak u glavi a i mesec dana je po mom misljenju neki minimum vremena da se pokaze da li ishrana i trening idu u pravom smeru
Sačuvana
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #35 poslato: Februar 19, 2009, 04:32:22 posle podne »

meni su merilo pantalone - kad zatežu znači da je vreme za low carb
Sačuvana
Beka_S
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1372


Personalni trener u teretani - Dipl hemičar

« Odgovor #34 poslato: Februar 19, 2009, 10:22:43 pre podne »

Ma vaga definitivno nije merilo.
Evo sada kada ne vezbam mesecima,kilaza mi je tu negde ista,a izgledam losije i deblje,sto rece Monika opusteno je sve...A pre toga sam sa istom kilazom izgledala znatno bolje.A da ti ne pricam o tome da moje drugarice koje su fizicki neaktivne,imaju isto ili manje kg od mene,a punije su prilicno veruj
Drzi se ogledala i treninga
Sačuvana
Be Happy!!!
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #33 poslato: Februar 18, 2009, 05:07:01 posle podne »

slazem se skroz...  jedan psiho faktor - nemoj da gledas sta on jede i kako jede, gledaj ovde neke ljude na forumu sta i kako jedu... da li hoces da izgledas kao cimer ili kao neko od forumasa?

razlika je u metabolizmu, genetici, ali budi siguran da on moze dobiti samo salo od toga, tj nekvalitetnu masu i slabije zdravlje... 

npr. ja sam imala prosle godine pauzu od mesec dana i jela sam sve i svasta, visok unos kalorija svega i svacega i pogodi sta?  ja koja sam sklona gojenju - na vagi sam bila laksa, tj smrsala sam...  ali kako sam izgledala? masnije, slabije, opustenije...   ode misic...

tako da vaga opet ponavljam, nije uopste bitna, sada imam par kg vise a manji procenat masti
Sačuvana
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #32 poslato: Februar 16, 2009, 06:53:44 posle podne »

Sto se treninga tice pogledaj ovo:
http://forum.pansport.rs/index.php?topic=72681.0
Ne uzimaj svaki tekst zdravo za gotovo,jer treningom se trosi mnogo vise kalorija i glikogenski depoi iz jetre i misica se mnogo brze prazne nego kod nekog ko ne trenira ili veoma malo trenira
Sačuvana
Starke
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 14

« Odgovor #31 poslato: Februar 16, 2009, 04:04:30 posle podne »

Hvala na odgorima i savetima!Odradio sam za vikend malo zagrevanje misica sa tegovima tako da od sutra krecem sa redovnim treningom i kardiom nakon toga od oko pola sata!Sto se toga tice samo me interesuje sta je preporuka,da li da radim kruzni trening sa 15,20 i 25 ponavljanja ili sta je najbolje za definiciju?
A sto se tice primera sa konzumiranjem hleba to me vise interesuja sa teorijskog i logickog aspekta, znaci nema veze koliko je on potrosio kalorija i koliko je uneo kada text kaze da konzumiranjem hleba mi blokiramo sagorevanje masti ma koliko unosili kalorija tj. ma koliko trenirali!
Hvala jos jednom!
Sačuvana
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #30 poslato: Februar 16, 2009, 03:33:45 posle podne »

Resio sam da korigujem tezinu i definiciju pa me interesuje vase misljenje o mom "slucaju", sta promeniti a sta dalje praktikovati!
Idem min 5 puta nedeljno u teretanu striktno radeci samo kardio!To vec traje 3 nedelje uz isto toliko uzimanja i animal cut-a (zadnje dve nedelje sam presao na dva pakovanja na dan,jedno oko 10 sati ujutru na prazan stomak a drugo oko 15h, sat vremena pre treninga opet na koliko toliko prazan stomak posle rucka,rucak odradim u 11.Vecera 45min posle treninga tj. oko 7 i ponekad i oko 22h ubacim tunu ako znam da necu zaspati pre 2h)
Kardio mi se svodi na 15tak minuta vijace,trake za trcanje oko 35-45 min od 6-10 km pri prosecnoj brzini oko 12km/h i oko 10min bicikla!Dva puta nedeljno ubacim i trbusnjake!Za tri nedelje sam izgubio oko 4kg,visok sam 171 i trenutno imam 74kg sa svoje 24god!Najvise me brine stomak oko kojeg se primecuje jos dosta masnih naslaga,koje je veoma neproporcionalno u odnosu na ostali deo tela!
Hleb uzmem najvise jedno tanko tost parce za rucak i veceru!Ma koliko se suzdrzavao desi mi se jednom nedeljno i neki kasni tezi obrok (pljeskavica) posle 22h i po koje pivo :(
Trenutno razmisljam da li da nastavim i dalje sa kardiom (najvise zbog stomaka) ili da se bacim na rad sa tegovima!


Bitna stvar je da si napravio pomak i da je napredak vidljiv.Ono sto moras znati je da taj stomak nisi nabacio za tri nedelje vec mnogo vise,te stoga ce ti trebati i malo vise vremena da ga skines.
moj savet ti je da pocnes da radis sa tegovima,bar tri puta nedeljno ,a 5 dana u nedelji vodi racuna o ishrani ,a 2 dana varaj slobodno.Animal cut ti je dovoljno 1 kesica,eventualno kasnije pojacaj i trudi se da u vecernjim satima obrok bude proteinski,neka salata i nikako ne preskaci taj obrok.Ako imas mogucnost uzmi whey protein i neosvrci se na to da li neko pojede 1 parce hleba ili ceo hlem.Niko nema isti bazalni metabolizam i niko nema istu kalorijsku potrosnju u toku dana i u toku treningaTegove u ruke!
Sačuvana
Spartak
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 651


« Odgovor #29 poslato: Februar 16, 2009, 01:57:15 posle podne »

Nije mi jasna sledeca stvar...
Za primer cu uzeti mog cimera koji na dan pojede minimalno pola vekne hleba ( sto je mnogo vise od jednog prosecnog parceta hleba koje je navedeno u datom tekstu ) sto znaci da ako on jede tako svaki dan ( a siguran sam da jede ) nema sanse da sagoreva mast ( iz texta: Samo jedan obrok sa količinom ugljenih hidrata koja se sadrži u prosečnom parčetu hleba je dovoljna da proizvede dovoljno insulina da blokira sagorevanje masti na 1 do 2 dana - bez obzira da li je pridržavanje dijete striktno i bez obzira koliko ste vežbali tokom tih 1 ili 2 dana ).
Nisam zavirivao po unutrasnjim organiima moga cimera sto se tice masti ali po izgledu on je mrsav tj. oko stomaka i ostalih delova bih rekao da nema uopste masnih naslaga a cepa hleb u ogromnim kolicinama!E sad kako je to moguce kada sigurno unosi dosta masti putem ishrane (prevashodno iz pljeskavice i ostale brze hrane) a i iz texta se dolazi do zakljucka da on posto unosi dosta hleba ( obican beli hleb ) blokira sagorevanje masti?
a koliko ostale hrane unosi tvoj cimer pored te vekne hleba? tj koliko obroka i koliko kalorija...basal metabolic rate+potrosene kalorije na treninzima... ko zna da li je tvoj cimer u suficitu :-) moze on jesti i 3 obroka dnevno sacinjena od masti i secera ali ako je ukupan kalorijski unos manji od potrosenog on se nece gojit
Sačuvana
two more...no matter what...!
Starke
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 14

« Odgovor #28 poslato: Februar 16, 2009, 12:27:15 pre podne »

Nije mi jasna sledeca stvar...
Za primer cu uzeti mog cimera koji na dan pojede minimalno pola vekne hleba ( sto je mnogo vise od jednog prosecnog parceta hleba koje je navedeno u datom tekstu ) sto znaci da ako on jede tako svaki dan ( a siguran sam da jede ) nema sanse da sagoreva mast ( iz texta: Samo jedan obrok sa količinom ugljenih hidrata koja se sadrži u prosečnom parčetu hleba je dovoljna da proizvede dovoljno insulina da blokira sagorevanje masti na 1 do 2 dana - bez obzira da li je pridržavanje dijete striktno i bez obzira koliko ste vežbali tokom tih 1 ili 2 dana ).
Nisam zavirivao po unutrasnjim organiima moga cimera sto se tice masti ali po izgledu on je mrsav tj. oko stomaka i ostalih delova bih rekao da nema uopste masnih naslaga a cepa hleb u ogromnim kolicinama!E sad kako je to moguce kada sigurno unosi dosta masti putem ishrane (prevashodno iz pljeskavice i ostale brze hrane) a i iz texta se dolazi do zakljucka da on posto unosi dosta hleba ( obican beli hleb ) blokira sagorevanje masti?
Sačuvana
MarK3
Flamer
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1637

« Odgovor #27 poslato: Februar 15, 2009, 11:43:59 posle podne »

pa kreni od ovoga... koliko UH unosimo kada radimo masu,defku,varijacije ?
Sačuvana
Starke
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 14

« Odgovor #26 poslato: Februar 15, 2009, 07:04:15 posle podne »

"Nije potrebno mnogo ugljenih hidrata da bi se stimulisala tolika proizvodnja insulina koja bi zatvorila sposobnost tela da sagori masnoću. Samo jedan obrok sa količinom ugljenih hidrata koja se sadrži u prosečnom parčetu hleba je dovoljna da proizvede dovoljno insulina da blokira sagorevanje masti na 1 do 2 dana - bez obzira da li je pridržavanje dijete striktno i bez obzira koliko ste vežbali tokom tih 1 ili 2 dana!
Da li je ovo istina?Zastrasujuce deluje da sa jednim parcetom hleba mozete unistiti 2 treninga u cilju skidanja masnih naslaga!
Izvor http://www.kalorije.net/modules/news/article.php?storyid=42
Sačuvana
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #25 poslato: Februar 13, 2009, 10:07:15 posle podne »

ovde čuješ sve dobre savete - što se stomaka tiče to će ići malo sporije ali moraš biti uporan!
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #24 poslato: Februar 13, 2009, 12:37:55 pre podne »

Sto se menze tice, jedino sto mozes da uradis je da odaberes pametnije - ako imas da biras - mislim na vrste mesa, prilog i salatu i da sam sebi ne cinis kontra uslugu u smislu piva i pljeskavica,  umesto toga kupi ovsene pahuljice, integralni pirinac ako mozes da skuvas (imas za 2/3 dana) pa pomesas sa tunjevinom, kupis jaja pa pravis kajganu, pecurke, bademe, ostalo kostunjavo voce, posni sir... 

sto se tice tegova, nemoj ih izbacivati, dakle prvo odradi trening sa tegovima (ako nista drugo barem 3 puta nedeljno) i nakon toga kardio trening u trajanju od minimum 30 minuta
Sačuvana
Stranice: [1] 2 3 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.096 sekundi sa 18 upita.