TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394571 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 28, 2024, 01:57:47 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 2 [3] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Flaširane vode  (Pročitano 10120 puta)
maja
Gost
« Odgovor #15 poslato: Jul 23, 2007, 07:38:22 posle podne »

Evo da dodam neke podatke na koje sam naišla vezane za vodu bogatu mineralnim solima...

Voda bogata  bikarbonatima (više od 600 mg/l) olakšava varenje i pražnjenje creva.

Voda koja sadrži više od 200 g/l sulfata ima antizapaljensko  dejstvo, pa se preporučuje kod bolesti organa za varenje i žučnih kanala, u slučaju gastritisa, hroničnog zatvora itd.

Voda koja sadrži više od 150 mg/l kalcijuma  koristi se u slučaju prevencije osteoporoze i hipertenzije, posebno kod osoba koje ne vole mleko i mlečne proizvode.

Voda koja sadrži više od 1mg/l fluora preporučuje se u slučaju nedostatka ovog minerala.

Voda koja sadrži  više od 50 mg/l magnezijuma pomaže kod bolesti organa za varenje, hroničnog zatvora i nedostatka magnezijuma..

Voda koja sadrži više od 1 mg/l gvožĂ°a preporučuje se u slučajevima pojave anemije...

A voda sa više od 200 mg/l natrijuma pozitivno utiče na stanje neuromišićnog sistema, ali se ne preporučuje osobama koje imaju problema sa povišenim krvnim pritiskom.


Sačuvana
maja
Gost
« Odgovor #14 poslato: Jul 18, 2007, 12:28:59 posle podne »

Slažem se i ja sa Danielom... ja lično nemam ništa protiv vode iz česme i ja je koristim..
Sačuvana
NATURE
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1655


Чекам васкрсење мртвих, и живот будућег веka

« Odgovor #13 poslato: Jul 18, 2007, 12:07:44 posle podne »

Ja pijem vodu koja je "filter voda"...Keva i cale uzeli taj filter aparat pre 1god i platili 60000din....
Ono kao ko ima kamenje garantovano ga ocisti.... Voda ima drugaciji ukus od obicne...A cesmovacu ne pijem vec par godina posto kod nas u Indjiji nije bas najispravnija... Mada najvise pijem Minaqua gaziranu vodu pored ove "filter"....
Sačuvana
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #12 poslato: Jul 17, 2007, 04:14:50 posle podne »

maja je na neki način potvrdila moje mišljenje...
Kontroliše se kvalitet koji jeste zadovoljavajući (prema kriterijumima Pravilnika - ko zna šta tamo piše osim da voda mora biti ispravna za piče) i to eto uklope u takvu rečenenicu kakavu je Maja napisala ali niko ne piše da li je sastav onaj koji ppiše na etiketi tako da ustvari ne znamo šta u tim oligo/poli/ovoono mineralnim vodama ima.

I meni su kao i Maji na faxu pričali iste priče ali koliko se zaista nešto primenjuje u praksi veliko je pitanje.

Zato sam i dalje za česmovaču a soli (minerale) nadokandjujte preko voća i povrća
Sačuvana
Mare_01
sieg heil! :)
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3459

PANTA REI

« Odgovor #11 poslato: Jul 17, 2007, 01:33:38 posle podne »

ako vam je u vasem gradu voda iz cesme dobra onda samo po njoj.
inace voda voda je definitivno navlakusa, zato joj i jeste najbolji sastav jer je iz cesme maltene.
a rosu najvise volim, nije kao obicna voda, meni bas daje svezinu. uvek kad sam negde a zedan na trafici kupim nju, mnogo radije nego kolu ili sta ti ja sznam.
i da, od mineralnih voda jedino minakva ima jod, kako to? onda je cinjenica da je dobro piti minakvu jer je unosenje dovoljno joda putem soli prilicno nezdravo sa druge strane, i to ako ne unosite namirnice sa dovoljno joda, sto je tesko..
Sačuvana
(\__/)
(='.'=)  Ovo je zeka. Kopirajte i zalepite zeku u vas
(")_(")  potpis kako bi mu pomogli da zavlada svijetom.
maja
Gost
« Odgovor #10 poslato: Jul 17, 2007, 01:14:01 posle podne »

 U uzetim uzorcima vode za piće prati se fizičko- hemijski, bakteriološki i biološki kvalitet vode kao i stepen radioaktivnosti. Rezultati ispitivanja u 2006. godini pokazuju da je  u većini  slučajeva kvalitet vode zadovoljavao kriterijume iz Pravilnika o higijenskoj ispravnosti vode za piće (u pojedinim uzorcima bilo je samo povremeno manjih odstupanja u fizičko hemijskoj i bakteriološkoj ispravnosti). Rezultati merenja radioaktivnosti vode za piće pokazuju vrednosti  ispod granice detekcije.

 
Sačuvana
TashaBG
Gost
« Odgovor #9 poslato: Jul 17, 2007, 11:53:14 pre podne »

evo i ja opet da se ukljucim,malo sam lutala po drugim forumima,ali me navika uvek vraca na ovaj?!

pijem iskljucivo i samo cesmovacu,imam onaj bokal koji kao "cisti vodu" i to je to
prolom zna da napravi lazne analize prilikom pregleda urina!!!
sto se tice rose  sve najlepse  o comp. koja me lebom rani
« Poslednja izmena: Jul 17, 2007, 01:42:43 posle podne od strane TashaBG » Sačuvana
liquid speed
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1527


To weird to live,To rare to die

« Odgovor #8 poslato: Jul 16, 2007, 10:35:06 posle podne »

ja samo i iskljucivo cesmovacu.a rosu ne volim da vidim ni u rashladnoj vitrini
Sačuvana
Balls-to-the-wall trainig.You sweat.You push.It hurts.In here,there's no room for crybabies,no place for talking trash.Just raw lifting.This is real deal.This is Animal.Can you handle it?
Decky_Nis
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 596

No limit

« Odgovor #7 poslato: Jul 16, 2007, 09:36:49 posle podne »

Ja pijem u zadnje vreme samo prolom vodu jer su mi nasli malo peska u levom bubregu, a moj drugar kaze da je njegov cale imao kamen i pesak u bubregu i da je sa prolom vodom sve ocistio stim da je on isao u Prolom banju pa je punio kanistre direktno sa izvora ili cesme. Inace sto se tice voda-voda po meni vojvodjanska voda ne moze biti kvalitetnija od ostale jer se valjda zna odavno da nije bas dobra za pice (mozda gresim?). Inace kad mi ponude voda-voda samo kazem necu-necu. Ma samo prolom voda jednostavno se oseca da nije ista kao cesmovaca ima neki specifican ukus a ostale vode ja ne mogu da provalim jer su potpuno iste kao punjene na cesmi.
Sačuvana
Don't settle for average!
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #6 poslato: Jul 16, 2007, 07:00:55 posle podne »

ISkreno nema nam druge nego da pogedamo mineralni sastav na flaši i kao verujemo da je to zaista istina..
Lično ne verujem da ima neke tako detaljne kontrole sastava vode..
Možda bi Maja mogla više da nam kaže o tome.. kao stručnjak ;)
Sačuvana
P A J S E R
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1233

« Odgovor #5 poslato: Jul 15, 2007, 05:06:59 posle podne »

I mene interesuje.Ja bih rekao da je vodavoda najgora,i smrdi mi na nekakvu prevaru,tipa-"punimo vodu sa cesme i jos vam to kazemo u nazivu."
moj ortak pije iskljucivo rosu i prolom,zbog peska u bubregu od ranije a i sada jer su kao najbolje.Zna li neko nesto preciznije o vodama,ima ih previse?
Sačuvana
P-Rex
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1677

Aj, aj, doĂ°i ako smeš!

« Odgovor #4 poslato: Jul 15, 2007, 12:38:50 posle podne »

Ne mogu da se setim od koga sam cuo ali sam cuo da je najbolja da je od flashiranih voda, voda voda najbolja po sastavu !?
Jel to tacno... A mislim da je rosa najlosija!?
Jel zna neko o ovome vishe?
Sačuvana
Ja još nisam video da je neko koga su dobro istabanali to zaboravio, ali sam sto puta video da ljudi zaboravljaju i najlepse savete i pouke.
Ivo Andrić

There ain't nothing to it but to do it.


Tvoj život je možda nečiji san
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #3 poslato: Jul 15, 2007, 12:19:10 posle podne »

Da.
Treba da izabereš vodu koja najsličinija "česmovači" tj minimalno mineralizovana ili bar oligomineralizovana..
Sačuvana
P A J S E R
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1233

« Odgovor #2 poslato: Jul 14, 2007, 04:10:36 posle podne »

Ja u teretanu ili na basket ponesem petolitarku  skoro uvek.Retko mi ostane preko litar,i njega popijem sa wheyom i sl. Sad ispade da je to mnogo min. soli?
Sačuvana
maja
Gost
« Odgovor #1 poslato: Jul 14, 2007, 09:20:58 pre podne »


Što se tiče flaširanih voda, one su bakteriološki ispravne, a njihova klasifikacija se vrši na osnovu sastava oligoelemenata i mineralnih soli.
Prema ovom kriterijumu postoje 4 vrste flaširanih voda:
1.Minimalno mineralizovana voda
2.Oligomineralna voda
3.Mineralna voda
4.Voda bogata mineralnim solima

Minimalno mineralizovana voda sadrži manje od 50 miligrama mineralnih soli po litru.Upotreba ovakve vode olakšava diurezu, a koristi se i u lečenju kamena, malih naslaga mineralnih soli koje se stvaraju u urinarnim putevima.Upotreba minimalno mineralizovane vode smanjuje mogućnost da naslage postanu veće, povrede tkivo ili izazovu bol.

Oligomineralna voda sadrži količinu mineralnih soli sa  koncentracijom od 500 miligrama po litru.Ovakva voda se najviše koristi  za svakodnevnu upotrebu, jer sadrži umerenu količinu mineralnih soli i podstiče diurezu.

Mineralna voda sadrži  koncentraciju mineralnih soli od 1500 miligrama po litri.Ova voda je pogodna za svakodnevnu upotrebu,naročito leti kada je potrebno da unesemo veću količinu mineralnih soli jer ih gubimo znojenjem.
 
Voda bogata mineralnim solima sadrži mineralne soli vise od 1500 mg po litri. Voda koja sadrži mnogo minerala nije pogodna za svakodnevnu upotrebu. Preporučuje se njena upotreba u slučajevima kada jedan ili više minerala treba da se unesu u organizam iz zdravstvenih razloga.

Sačuvana
Stranice: 1 2 [3] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.077 sekundi sa 18 upita.