TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395021 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 20, 2024, 12:21:57 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 2 3 [4] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Izjava bodibildera takmicara  (Pročitano 12473 puta)
jojevta
Gost
« Odgovor #1 poslato: Decembar 14, 2008, 07:03:20 posle podne »

Jedan stari Intervju mislio sam da ga vec ima na forumu,al evo ko hoce nek cita ,moze bit i pocuno  ::)

Najsokantniji intervju ikad vodjen u bodibildingu

(IRONMAN, februar 97`)

napisao : Steve Holman

Upozorenje : Ovo je ekstremno kontroverzan intervju. Da budem iskren, za malo smo odlucili da ga ne stampamo, ali zato sto je IRONMAN uvek bio otvoreni forum, osetili smo da je nasa odgovornost prema sportu, i prema tebi, citaocu, da dozvolimo ovom atleti da izrazi svoje misljenje.

Trebalo je dosta hrabrosti ovom coveku da ustane i kaze sta misli, i mi necemo otkriti njegov identitet, da bi zastitili njegov status profesionalnog bodibildera. Ubacicemo praznine na mestima gde su imena i nazivi steroida, da bodibilderi koji koriste steroide ne bi imali nenamernu pomoc sa ovim programom koriscenja steroida.

Imajte na umu da mi ovom coveku nismo nista platili, zato sto mi mislimo da novac moze samo da pruzi netacne informacije. Kad ljudi plate veliku sumu, oni ocekuju da dobiju adekvatne odgovore za nju, i to rezultuje preterivanjem.

Dok citate ovo, zapamtite da je ovaj atleta dosao kod nas zato sto kao i mi voli bodibilding i hoce da ga vidi kako napreduje, a ne da umire bolnom smrcu prouzrokovanom upotrebom steroida.

Vezite pojaseve. Ova doza realnosti ce da vam otvori oci kao nista dosad ikad stampano u ovom ili drugim bodibilderskim casopisima.

IM : Hocete da skinete teret sa grudi. Imate svetsko bodibildersko “uvo”. O cemu hocete da pricate ?

BB : Pa, znate o vecini stvari niko nece da prica. Hocu da svi saznaju kako je to u stvari.

IM : Kako je sa steroidima ?

BB : Prokleto tacno !

IM : Morate da uzimate previse, tacno ?

BB : Previse covece.

IM : O kojoj vrsti steroida govorimo ?

BB : Pa, samo hormon rasta vas kosta 30000 $ godisnje.

IM : Blagi boze !

BB : A steroidi nisu veliki problem. Ja koristim mnogo, ali mozes da ih nabavis jeftino. Uglavnom moras da platis ljudima da ti kazu kako da ih koristis.

IM : Sama pomisao o stavljanju svega toga u tvoje telo odjednom, mora da je strasna misao.

BB : Pa, ja ne marim mnogo, zato sto ja volim velike ruke, velika ledja, velike grudi i noge, i sve. Ali kad stignem do tacke kada sam velik koliko ja zelim da budem …

IM : Oni ti kazu da moras da budes veci, tacno ?

BB : Da, nemam izbora. Bicu veci. Sledece godine ces da me vidis 11 kg tezeg. Znas, usresredjen si na to da postanes veci, i onda zrtvujes svoj oblik. Meni se mozda ne svidja kako izgledaju moja ledja. Mislim, treba da ih poboljsam, ocigledno. Ali, te stvari dolaze vremenom. Fizicki rast je lep, ali oni hoce cudoviste.

IM : Da li mislis da ikad mozes da prestanes ? Mislim, ako ljudi postaju veci, sta ce se desiti sa sportom ?

BB : Pa, sport je vec …

IM : Van kontrole ?

BB : Da. To je podzemni sport. To je kult koji voli da vidi cudovista sa nakaznom masom … Njih nije briga. Oni samo kazu, sta god treba da se uradi, uradite, mi to hocemo da vidimo. Ali, ja mislim da vecina ljudi hoce da vidi nesto sto je nekako napredno.

IM : Da li mislis da je velicina takmicara prouzrokovala da ljudi budu surovi o svemu tome ? Kao … neka oni urade sve sto moraju. Nas nije briga, ako umru, neka umru. Mi hocemo da ih vidimo vece.

BB : To je tacno. Oni zele da mi to uradimo, i sudije hoce da vide nesto vece. Da bi mi ziveli i zivimo nase snove, mi mora da uradimo sve sto treba, znas ? Imate momke (prazno) koji kazu “Niko vas ne tera”. Pretpostavljam niko, ali mnogi od nas sanjaju da budu najbolje gradjeni.

IM : Apsolutno. Bitna je i pojava na sceni. Ugodno je biti na njoj. Da li mislite da je stvar i u tome ? Da li mislite da je u necemu od toga resenje ?

BB : Pa, tesko je reci. Jedanput kada vidis ekstremnu fizicku razvijenost, kako ces naterati oci publike da prihvate nesto manje ?

IM : Razumem. Tvoj identitet je strogo poverljiv, to ti obecavam. Samo cu da kazem da si vrhunski profesionalac. To je sve.

BB : Dobro. O.K. Pitaj sta zelis ?

IM : Da li mislis da je deo odgovora da sudije pocnu da nagradjuju vise estetsku gradju ?

BB : To bi bio jedini nacin da sport ide u pozitivnom pravcu. Kao Bob Paris.

IM : Tacno, ako se Bob Paris vrati. Mislim da je problem sto mora da imas oko za taj tip gradje, a publika i vecina obozavalaca bodibildinga ga nemaju, pa zato uzimaju velicinu kao vrhunski kriterijum za pobedu.

BB : Mislim da je cilj razviti telo kao Lee Labrada, pre nego neko ko je jednostavno velik.

IM : Vracamo se na steroide, da li moras da ostanes na njima cele godine ?

BB : Da, nisam ih uopste ostavljao godinama.

IM : Moras da ih ubrizgavas, sta, 3 ili 4 puta nedeljno ?

BB : Svaki dan.

IM : Svaki dan moras da ubrizgavas nesto u svoje telo ?

BB : Da. Svaki dan. Dozvolite da pogledam svoju listu (hvata se svoje liste injekcija i tableta, da sam ja zinuo od cuda).

IM : To je samo van sezone ?

BB : Da. I naravno ja volim da koristim (steroid) koji blokira estrogen i povecava nivo testosterona. Takodje, (steroid) 4 puta dnevno van sezone da bih mogao da unosim vise kalorija. Takodje uzimam (steroid) pola tablete, koja radi bolje sa hormonom rasta. Nakon 6 nedelja pocinjem da uzimam (steroid) da zaustavim ginekomastiju. I koristim (steriod) da izbacim vodu. I prebacujem od teskih androgena do laksih anabolika, kao (steroid, steroid) , 300 mg dnevno svaki drugi dan. Da vidimo (steroid) 200 mg dnevno. To pomaze da ocvrsnes gradju i pojacas vaskularnost. Uzimam i (steroid) sto me cini cvrscim i zadrzava mi insulin i hormon rasta istim.

IM : Uh ! Kakva lista !

BB : Pa, znas ima i mnogo drugih stvari kao (steroid) sto mi povecava testosteron da ne bi atrofirao. Takodje antiestrogeni i druga jedinjenja koja sprecavaju sporedne efekte.

IM : Da li si ikad primetio neki ozbiljni zdravstveni problem za koji mislis da je povezan sa ovim ?

BB : Pisam mnogo krvi u vreme takmicenja.

IM : Ali van sezone se osecas prijatno, iako uzimas sve te stvari ?

BB : Odskora radim testove krvi svaka 2 meseca.

IM : Sta je sa holesterolom, krvnim pritiskom itd. ? Sve je normalno ?

BB : Ne, sve je visoko. Moj krvni pritisak je veoma visok i mora da bude pracen narocito kad uzimam stimulante.

IM : Zvuci kao da si na iglama vecinu vremena.

BB : Moras to da radis. Nemas izbora, Ako hoces da zivis od ovog sporta, to mora da radis.

IM : Trkacka kola idu sve brze i brze i imaju sve vise udesa, ali vozac ipak nastavlja dalje, tacno ? Koliko mislis da iznosi tvoj racun za steroide godisnje ?

BB : Oko 60000 $, ali ce sledece godine da bude jos veci. Samo prosle godine sam morao da dodam (steroid). Sada je to sastojak broj 1 u krugu takmicara. Svi ovi momci koje vidite da rastu, to je to. Bez pitanja. Pre 2 godine … nista nisam hteo da uzimam od (ime dilera), stvarno fin tip, porodican covek, ali u fizickom smislu bio je ravan kao palacinka. Sada je veci, 10 – 15 kg tezi. To je sve od te stvari. (Bodi bilder) je tezak na tome. Naravno, svi smo. Ja sam se usrao od straha.

IM : Da li ste vi medjusobno iskreni po pitanju sta ko uzima ?

BB : Samo sa prijateljima. Mislim, dobijam pitanja u teretani non-stop i kazem im da uzimam popularni proteinski napitak !

IM : Ne osecas li da je potrebno da cuvas tajne i ostanes na ivici ?

BB : Nema tajni. Ima jedan tip tamo negde – necu da mu pomenem ime – on je vrhunski profesionalac koji pomaze ostalim profesionalcima sa njihovim (steroid) zato sto mi to neznamo da koristimo, pa idemo kod njega. On nam pomaze.

IM : Znam da “old – tajmeri” kazu da u sportu nema vise caskanja.

BB : O, da ima. Ali jedina stvar o kojoj sad pricamo su …

IM : Steroidi i trening.

BB : Ne pricamo o treningu, zato sto vecina momaka …

IM : Trenira slicno ?

BB : Da. Ne treniramo tako jako. Vecina momaka je upola uspavana dok trenira.

IM : Uglavnom su samo steroidi ? Vecina momaka nemaju predatavu kako da treniraju bez njih. Da li mislis da vecina od prvih 10 uzima slicne stvari ?

BB : Da, uzimaju iste stvari, ali ja mislim da pobeda mora da ima nesto sa nivoima estrogena i normalnim nivoima testosterona, sposobnostima recepcije i sl. Znas, to je stvar genetike. Neki su uspesniji sa steroidima. 5 mg pogadja mene drugacije, nego sto bi pogodilo tebe.

IM : Pitao sam te ovo ranije, i znam da si rekao da si ti samo deo igre, ali zar se ne plasis da ce te ovo stici kasnije u zivotu ?

BB : Plasim se. Mislim da necu imati decu. Moj doktor mi kaze da mi je broj spermatozoida suvise nizak. I moja tiroidna zlezda je razneta.

IM : Da li osecas da sport indirektno unapredjuje celu stvar sa steroidima ?

BB : Da, ali ljudi kazu da nas niko ne tera. Ali, to je nas san iz detinjstva. To je nesto sto hocemo da radimo, i glavni deo je da nemamo drugi posao.

IM : Da li mislis da je test na steroide, koji je bio na olimpiji, korak u pravom smeru ?

BB : To je bio korak u pravom smeru za sport i verovatno korak u pogresnom smeru za takmicarske karijere, zato sto ja znam 4 coveka koji su testirani pozitivno. Ali mi mozemo da pobedimo test na droge. Sledece godine ako hoce diuretike, to je u redu. Koristicemo Plazmix. Veoma je jednostavno. Uvek ima egzoticnih steroida. Ajde da promenimo neke molekule na 17 poziciji, i ne moze biti detektovan. (Steroid) se i dalje ne moze detektovati.

IM : Ovo je najotvoreniji intervju koji sam ikada imao. Cenim sto si iskren prema meni.

BB : Hvala. To je verovatno zato sto sam nizak na ugljenim hidratima.

IM : I zato si nervozan.

BB : Da.

IM : Da li imas jos neki teret na grudima ?

BB : Da, tesko mi je kad pomislim na cemu sam sve sada. Ali oni ne pricaju o tome koliko je steroida u pitanju. I nisu samo steroidi. Mi moramo da koristimo SPEED i slicne stvari. Moramo da koristimo mnogo diuretika, stvari koje nisu previse zdrave. Previse momaka koristi KOKAIN, ne samo zato sto ga vole, nego zato sto vam pomaze da se izrezete, pomaze vam da ne jedete. Droge se upotrebljavaju i zloupotrebljavaju. Na nasem nivou ja se osecam iskoriscen, znas ? Napumpaju nas steroidima… ili se sami napumpamo steroidima da bi izgledali kao nakaze, onda mi izlazimo na scenu i to je nas posao. Ali nismo placeni skoro uopste. Tip koji koristi nase slike, kompanije preparata, uzimaju sav novac, a nama ne daju nista. Da nije nase slike, oni ne bi imali sta da reklamiraju.

IM : Da, i vi rizikujete svoj zivot pokusavajuci da zaradite par dolara, pobedjujuci na takmicenjima.

BB : Reci cu vam nesto : neki od momaka, kao npr. (bodi bilder) su Gej – prostitutke.

IM : Mislis to ?

BB : Znam to. Tako sebi mogu da priuste steroide. To je definitivno. Naravno neki ljudi iz drustva homoseksualaca dodju i kazu, hej, dacemo ti toliko za seks. To je isto kao da normalan momak ode do Sindi Kraford i kaze joj to isto. Ali za nas to je dobar nacin da zaradimo 10000$ mesecno. To pomaze sa nasim racunima za steroide, a nekad nam jednostavno daju steroide za taj cin.

IM : Kad mislis tako, vi momci ne mozete da zaradite velike pare.

BB : Nema mnogo para u ugovorima. Narocito zbog troskova zivota, steroida, i hrane. Mora da zrtvujete svoj…

IM : Integritet ?

BB : Da, vas integritet, vas ponos. Sve je zrtva. Droga, prostitucija. Ovi momci to ne zele da rade. Oni moraju da se pogledaju u ogledalo. Oni znaju da ih zrtva cini covekom. I sve to djubre koje vidite o ugljenim hidratima i natrijumom. Gomila sranja.

IM : Znaci vi mislite da se oni ustvari ne pune natrijumom ? Sve je samo u steroidima?

BB : Pred takmicenje mozete zateci takmicara kako sedi u McDonaldu ili jede picu. Ti to mozes raditi, naravno umereno.

IM : Ti si veoma tezak korisnik preparata ?

BB : Ja preparate ne koristim uopste ! Ni vitamine, nista.

IM : Ne mislis li da ce te vitamini zastititi od steroida, nekako ?

BB : Da, ali…

IM : Mora da ulozis svoj novac tamo gde ce biti najefektivniji, tacno ? Na steroide ?

BB : Tacno. Voleo bih da vidim nagradu 1 milion $. To je nesto sto bi pomoglo sportu. Kad bi tamo bila pristojna suma novca, to bi bilo nesto sto bi ljudi gledali. Nazalost, ja mislim da ljudi trenutno zele da vide nakaze. Pretpostavljam da moramo da dopustimo nekome samounistenje, i da vidimo sta ce se dogoditi.

IM : Ne zelim da vidim da bilo ko od vas umre.

BB : Hocemo. Garantujem ti. Videcete kako mnogi od takmicara umiru u sledecih nekoliko godina.

IM : Nadam se da je test na steroide korak u pravom smeru i mozda ce poceti da sude estetsku gradju. Ako se vise vrate na telo Boba Parisa, mislim da ce to pomoci.

BB : Da li ce se to ikada desiti ?

IM : Koliko dugo mislis da ces ostati u tome ?

BB : Dok ne dostignem svoj cilj, ili me to ne pobedi.

IM : Da li si ikad iskusio bilo kakvu depresiju ili bes ?

BB : Da. Pobedjivanje mnogo ljudi izmakne kontroli. Zbog toga se osecam lose.

IM : Sve to sto tece kroz tvoj sistem, mora da ima nesto u mentalnom smislu.

BB : Pa, pored toga, osecate grudvu ovde, osecate se uplaseno i neznate sta se desava.

IM : Da li cesto bivas pregledan od doktora ?

BB : Radim testove krvi, i on ih cita. Meni je to strano. Ja samo pitam koliko jos mogu da zivim, i sta radim pogresno ?

IM : Ali on ti ne radi sistematski pregled, samo jednostavan test krvi ?

BB : Ne, on proverava moju stitnu zlezdu, kolicinu sperme. Naravno ja nikada necu moci da imam decu.

IM : Mozda ce nesto od toga da se povrati kada jednom …

BB : Ne, ja imam trajna ostecenja.

IM : To je stvarno tuzno.

BB : To se desilo prosle godine, kad sam sve povecao, iskljucio sam stitnu zlezdu. Ako se skinem sa (steroid) udebljacu se. Ostacu na toj stvari stalno. Niko od takmicara se ne skida. To je non-stop. Ovi momci rade sve sto treba. Zar ne vidite da nas iskoriscavaju ? Oni nas prodaju. Oni nas napumpaju, stave na pozornicu, zbace nas i pokupe sav novac. A mi se dole koprcamo u smrti. U tom procesu oni prave novac. Prodaju nas. Prodaju nase duse, a mi ne dobijamo mnogo. Cak i ako uzmete steroide, to nije garancija da ce te pobediti. Ali ljudi koji pokrecu ovaj sport kazu : idi dalje, idi dalje. I gledaju kako njihovi novcanici postaju veci. Njih nije briga.

IM : Ali rekao si da izgled pomaze kod zena ?

BB : To malo vredi, ali ja nikad nisam imao problema sa kurvama. Imao sam ih mnogo ranije. Sad sam veci, pa ih imam mnogo vise. Za momke koji hoce da podignu misicavost na veci nivo, trening sa opterecenjem i pravilna ishrana ce im pomoci da postignu svoj cilj. Sta je veliko za tebe moze biti malo u poredjenju sa profesionalcem, ali kako sam rekao, Li Labrada ce izgledati veliki za vecinu momaka. Pa mozete da dostignete vase ciljeve i postanete veci, postati bolji sa zenom, izgledati dobro. Mozda necete pobediti na Mr. O, ali i dalje mozete imati nesto na sta ce te biti ponosni. Takmicarski bodi bilding je ceo hemija. To je hemijski rat. Andreas Mentzer je imao nesto, sto mi nikad nismo. On je koristio (steroid) i pogledajte sta mu je to uradilo. Umro je od toga. I (steroid) je zapakovao sve sto je ikad uradio. Mi imamo dogovor sa dilerima steroida. Svi ti momci govore, da, pao sam i slomio sam ruku. To nije istina. To je diler polomio njihove ruke, zato sto nisu platili isporuku hormona rasta.

IM : Kazes da ides u Meksiko za mnoge ove stvari ?

BB : Da Idem u Meksiko. Tamo stizu ture iz Evrope, koje mi nabavljamo (ponovo menja temu). Ne treba da testiras steroide. Ne treba tona da bi se to uradilo. Odaberes to i ides.

IM : Prelazimo na estetski izgled. To je jedan veliki korak koji treba da ucine. Usput, zar nema steroida koji moze da se ubrizga u misic da ga napumpa ?

BB : O da (steroid). Ja koristim to za vrh na mom bicepsu. (Bodi bilder) ga koristi svuda, 80 – 100 uboda. Odmah cu ti reci da pakleno boli. Ali to je tesko predvideti. Moze da izgleda dobro 5 dana posle takmicenja, onda se zgrudva i onda dobijate momke sa zgrudvanim cudnim bicepsima. Sustina ovog sporta je u tome da budes stoka. Mora da budes stoka da placas racune, mora da budes stoka da pobedis. O tome se radi. Totalno iskoriscavanje. Volim da atlete zaradjuju malo vise para. Svi ti casopisi govore o tome koliko Majkl Dzordan i Majk Tajson zaradjuju. Ne govore o tome koliko mi zaradjujemo, zato sto je ponizavajuce. Sta treba da radim ? Da saljem svoje fotografije ?

IM : Da li mnogi momci prodaju steroide sa strane ?

BB : Da, i ja sam to radio. Sad je mnogo teze.

IM : Sta jos ? Mozes li da se setis jos neceg sto te je naljutilo ?

BB : Pa, nadrkan sam sto moramo da koristimo tolike kolicine steroida. Bio sam srecniji sa mojim telom prosle godine. Zeleli su nas u rangu od preko 120 kg.

IM : Da li mislis da su casopisi takodje malo krivi ?

BB : Da, jesu. Ne objavljuju nista o pravilnom koriscenju steroida. Oni prodaju lazne snove deci : uzmi ovaj proteinski prasak i izgledaces ovako. I to nije tacno. Steroidi igraju najmocniju ulogu, i vecina trening programa vodi u pretreniranost. To znate. I ako niste na steroidima, zavrsicete nesrecno, izgubiti vas san.

IM : Pretpostavljam da je to zlokoban ciklus

BB : Insulin je veoma opasan. Osecam ga sada. Postajem veoma umoran, glavobolje, slabost. Tesko disem. Nije dobar za uzimanje.

IM : Koja je opasnost sa insulinom ? To je hormon, pa sta je veliki problem ?

BB : Mozete odmah da umrete. Mislim, nema ko od nas nije bio u soku. Nikad ne mozete da znate.

IM : Da li ste ikada morali u bolnicu zbog toga ?

BB : Bio sam u bolnici par puta. Morali su da koriste pola kese glukoze intravenozno da bi me odrzali u zivotu. Nisam uopste imao glukoze u jetri, zato jer sam uzeo previse insulina. Mozak mi je izgladnio, i ja sam poceo da padam u san, u komu. To je najbolnije osecanje koje ikad mozes osetiti. Tokom tog vremena mozak poludi. Sta imam od svega toga ? Naslovnu stranu ? To nece platiti racune. Mozda ce ovo odvratiti atlete od koriscenja. Ako hoce da mi izgledamo veci, i mi treba da imamo neku korist od toga. Igraci golfa zaradjuju vise nego mi. Video sam koliko zaradjuju na rodeu. Oni pokupe 50000$ za jahanje nekog prokletog bika. Za to im ne trebaju steroidi.

IM : Opasnost je tu 8 sekundi, i onda su napolju. Vi ste u opasnosti cele godine.

BB : Da, opasno je.

IM : To je poruka za kraj.

Sačuvana
Stranice: 1 2 3 [4] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.091 sekundi sa 15 upita.