TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394579 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 28, 2024, 07:34:06 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] 2 3 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: jbg .. zuc  (Pročitano 9596 puta)
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #37 poslato: Avgust 26, 2007, 03:23:12 posle podne »

Ne verujem da će kamen netati sam od sebe.. naročito ako zaista ima krečnjačko jezgro... možda nekim lekovima ako ih piješ..
Kontrola za 6 meseci da vidimo da li je veći ili da li se pokrenuo ili nešto slično...
Sačuvana
Lokk1
Gost
« Odgovor #36 poslato: Avgust 26, 2007, 05:07:57 pre podne »

lol 6 meseci ...
nije valjda da mu toliko treba da se zalechi ...  :( :( shto sam ja kontao da to ide brze ..
ee da .. a ako nije krechnjachko jezgro pretpostavljam da je to dobro i da se brze lechi ??
Sačuvana
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #35 poslato: Avgust 25, 2007, 03:56:33 posle podne »

pričitala sam ponovo tvoj početni post.. ustvari veorvanto se radi o holestatomu.. dakle holestrolski kamen..
Sa druge strane možda je polip...
U svakokom slučaju bi se trebao kontrolisati na 6 meseci
Sačuvana
Lokk1
Gost
« Odgovor #34 poslato: Avgust 24, 2007, 03:39:07 posle podne »

pa to bi bilo presudno .... sve bilo jasno onda ..

mislim da kada sam analizirao celu situaciju pojavio se kreatin kao jedina novina u mom zivotu i u tom periodu je otprilike moj organizam pocheo da reaguje loshe ... tako ja razmishljam .. e sada ako se kamen stvara godinama ... onda je mozda druga pricha ...

btw ... nisam imao ni najmanji bol vec mesec dana ... sve super :)
            trebalo bi to opet snimiti ...
Sačuvana
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #33 poslato: Avgust 24, 2007, 03:30:51 posle podne »

Ozbirom da te ja poznajem onda i verujem u to što kažeš..
Što se vremena nastanka kamena tiče, to niko ne može da ti kaže.. niko...
Sačuvana
Lokk1
Gost
« Odgovor #32 poslato: Avgust 24, 2007, 12:28:31 pre podne »

koje predispozicija ?? sve shto su naveli kao potencijalni rizik je kod men na minimumu ...
u porodici ne postoji istorija te bolesti ....
sportista sam u PUNOM SMISLU TE RECHI .... jako puno radim na sebi u svakom pogledu

ja uzimam suplemente vec 2 god ... za to vreme sam dosta nauchio i sigurno ne bih bez razloga uperio prstom na neshto...

to je jedina stvar koja moze biti POTENCIJALI faktor ... i ne mislim direktno na kreatin nego vishe na neku ,,zalutalu '' supstancu .. ili je nivo kreatina poremetio neku 10 stvar ... ma nebitno ... btw ... doktor je bio prilichno tolerantan shto se tiche suplemenata .. i kada je cale vec krenuoda se dere da ce da baci i mene i protein kroz prozor :D ono smirio ga je i prichao je kako je to bezazlena stvar i chak korisna u mom sluchaju , kao razvijam se .. a doktor ima 60+ god  :o :o nisam mogao da verujem ...

btw ... korisna informacija bi mi bila recimo koliko vremena treba da se napravi kamen ove velichine  u zuchi ... to bi malo razjasnilo stvari ....
Sačuvana
mikiveliki
Gost
« Odgovor #31 poslato: Avgust 23, 2007, 08:08:59 posle podne »

Licno mislim da probelm sa zuci u tvom slucaju ne moze da ima veze sa kreatinom i da bi se on javio i da nisi nista uzimao od suplemenata. Ocito da je postojala izvesna predizpozicija za nastanak istog i da su mnogo od poznatih cinilaca "pomogli" da se to desi u tvom slucaju.

Moj savet je da se okrenes u pravcu saveta za izlecenjem a o uzrocima ni tvoji lekari nisu rekli nista odredjeno. ocigledno da to trazi mnogo dublju analizu kojom se oni nisu bavili. najlaksi nacin je upreti prstom u kreatin jer znamo svi da doktori bas "ne mirisu" suplemente...

Mozda ce zvucati pretenciozno no evo ja bukvalno u kontinuitetu uzimam vec 15-tak godina suplemente i nemam ni nagovestaja slicnim problemima.
Sačuvana
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #30 poslato: Avgust 23, 2007, 07:44:05 posle podne »

Ovaj na deklaraciji ima sastav gde je napisano da ima efedrina.. kako je to VMA odobrio nije moje da razmušljam niti komentarišem, ali jeste...
Sačuvana
Lokk1
Gost
« Odgovor #29 poslato: Avgust 22, 2007, 07:10:32 posle podne »

U tom preparatu ima efedrina i tako i piše na deklaraciji.. proizvod je kod nas uvežen legalno.. e sad ne uvozi ga Pansport.. on ga samo distribuira

da znam da je legalan proizvod sa nelegalnom supstancom ... ne kazem da je pansport odgovoran za to ... :)
ali tako stvari stoje ... ako ima efedrina zashto ne bi u creatinu bilo neshto ...ko zna shta ...
Sačuvana
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #28 poslato: Avgust 22, 2007, 04:44:57 posle podne »

Problem se može javiti u smislu bilijarnih kolika /grčevi ispod densog rebarnog luka) kad pojedeš nešto masno a naročito žumance ili čokoladu. TakoĂ°e ne bi smela da gladuješ pa da se onda jako najedeš
Sačuvana
bb
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 303

« Odgovor #27 poslato: Avgust 22, 2007, 03:44:12 posle podne »

Da se nadovezem na ovu temu. Imam presavijenu zucnu kesu. To su mi ustanovili prilikom jednog ultrazvuka
(trazili su kamen u bubregu pa nisu nasli, ali su usput videli presavijenu zucnu kesu). Za sada ne osecam nikakve smetnje,
ali se ipak pitam da li to moze da preraste u neki problem? Od lekara nisam dobila odgovor.
Sačuvana
maja
Gost
« Odgovor #26 poslato: Avgust 21, 2007, 09:25:26 posle podne »

- Kod žena se mnogo češće javlja kamen u žuči nego kod muškaraca
- U početku je kamenje u žuči veoma sitno, ali može postati prilično veliko
- Većina ljudi ne zna da ima kamen u žuči. Bol se javlja tek kada se neki zaglavi u žučnom kanalu
- Trudnice i žene na hormonskoj terapiji izloženi su povećanom riziku od pojave kamena u žuči
Sačuvana
maja
Gost
« Odgovor #25 poslato: Avgust 21, 2007, 09:21:12 posle podne »

Još po neka informacija o tome kako se može izbeći stvaranje kamena u žuči:

- Izbegavati drastične dijete- ishrana bez masti ili ishrana sa malm kalorijskim unosom kincentriše žuč u žučnoj kesi i podstiče stvaranje kamena
- Neophodano je unositi 6 čaša vode dnevno najmanje
- studije pokazuju da konzumiranjem 3 čaše dnevno soka od ceĂ°ene narandže bogatog vitaminom C smanjuje rizik od pojave kamena u žuči za 50%
- upražnjavanje fizičke aktivnosti smanjuje rizik od pojave kamena u žuči za 30%
- treba konzumirati semenke suncokreta, jer su ine bogate linoleinskom kiselinom koja sprečava nastanak kamena u žuči
Sačuvana
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #24 poslato: Avgust 21, 2007, 07:40:48 posle podne »

U tom preparatu ima efedrina i tako i piše na deklaraciji.. proizvod je kod nas uvežen legalno.. e sad ne uvozi ga Pansport.. on ga samo distribuira
Sačuvana
Lokk1
Gost
« Odgovor #23 poslato: Avgust 19, 2007, 03:29:48 pre podne »

pa shta je sa efedrinom u onom sagorevachu .. slim&trim valjda .. ili tako neshto ... velike su tu pare u igri .. ne verujem im ..
Sačuvana
Stranice: [1] 2 3 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.053 sekundi sa 17 upita.