TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395148 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: mileddd

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 27, 2024, 09:03:16 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 2 [3] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Danas u hitnoj pomoci...  (Pročitano 20909 puta)
Mareska
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 74

« Odgovor #15 poslato: Januar 29, 2009, 11:46:43 posle podne »

Uglavnom juce mi je pritisak bio kao sto sam napisao 109/61.
Jutros sam ga merio u 12 i bio je 117/56 uz 73 otkucaja.
Posle sam opet merio u 19:00 i bio je 114/53 uz 68 otkucaja.
Uglavnom u subotu idem da vadim krv a kad stigni rezultati privatno kod kardiologa.
Ono sto me malo zabrinjava jeste kako se osecam  citav dan, kao neka blaga nesvestica, osamucenost.
Svestan sam svega oko sebe ali kad koracam osecam zamor a to mi se pre nije bas desavalo(i ako nisam radio kardio bio sam uvek u dobroj formi, znaci opusteno bez lifta isao na 9. sprat da se ne zadisem a sad se do lifta umorim da dodjem).
Ja se samo nadam da je malokrvnost ili neki virus, tj. da cu moci opet da se vratim teretani  da nije nesto opasno :S
« Poslednja izmena: Januar 29, 2009, 11:48:40 posle podne od strane Mareska » Sačuvana
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #14 poslato: Januar 29, 2009, 10:18:46 posle podne »

meni zbuči kao sinkopa tj trenutno nepravilan rad srca - mislim da ti je potreban pregled kardiologa
Sačuvana
vuksa
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3932


Dip. trener

« Odgovor #13 poslato: Januar 29, 2009, 12:33:50 posle podne »

110-61 malo pre izmerio :)
Sačuvana
al se nekad dobro jelo :)
TeH FiLiP
Barbarian
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9917


The Heat-h is on!

« Odgovor #12 poslato: Januar 29, 2009, 01:07:33 pre podne »

Sto mislis da nije dobro? Nisam imao nikakvu aktivnost pre toga zar to nije ok onda?
Citat
moze biti i nedostatak kiseonika...
To je prava rec, meni kao da fali malo kiseonika.. Sta mi je ciniti? :)



moze biti malokrvnost,radi intenzivnije kruzne treninge,mnogo bolji nacin od kardia da ojacas srce i povecas kapacitet pluca
Sačuvana
BRING IT ON BAYBE :D
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12783


Never give up!

« Odgovor #11 poslato: Januar 28, 2009, 01:57:46 posle podne »

Nizak ti je pritisak jako.Donji pogotovu.
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #10 poslato: Januar 28, 2009, 01:21:34 posle podne »

nisam lekar, moras kod lekara, nemoj se zezati...
Sačuvana
Mareska
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 74

« Odgovor #9 poslato: Januar 28, 2009, 01:17:29 posle podne »

Sto mislis da nije dobro? Nisam imao nikakvu aktivnost pre toga zar to nije ok onda?
Citat
moze biti i nedostatak kiseonika...
To je prava rec, meni kao da fali malo kiseonika.. Sta mi je ciniti? :)
Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12783


Never give up!

« Odgovor #8 poslato: Januar 28, 2009, 12:47:49 posle podne »

Sad sam malopre izmerio pritisak 109/61


Ovo nikako nije dobro!
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #7 poslato: Januar 28, 2009, 12:39:41 posle podne »

moze biti i nedostatak kiseonika...  a drugo, probaj da legnes i da podignes noge iznad nivoa srca, pogotovo ako naglo prekines sa treningom
Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12783


Never give up!

« Odgovor #6 poslato: Januar 28, 2009, 12:33:12 posle podne »

Marko je u pravu,nivo secera ti vidi i kakva ti je genetika nasledja.To jest roditelji jesu bolovali od srca,secera itd..
Mani doktorske zakljucke da su suplementi uzrok svemu,najlakse je to njima da kazu kada pojma nemaju sta je uzrok.I meni je jedan dokror pre nekoliko godina tvrdio da cu umreti od srca ako se bavim  bodi bildingom ,pa gle cuda umro je on posle nekih sest meseci od srca.
A evo ti dokaz...ja isto uzimam suplemente i to veoma dugo-mnogo jace nego ti i mnogo vise pa nemam nikakvih problema.A uvece posle dva treninga mi je pritisak 125 sa 85.
Sačuvana
Mareska
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 74

« Odgovor #5 poslato: Januar 28, 2009, 12:29:21 posle podne »

Hvala na odgovorima.
Vrlo moguce je da je to povezano sa secerom, mozda hipoglikemija jer koliko sam se ja informisao o tome vecinu simptoma sam imao.
inace ishrana -
prvi obrok - ovsene sa whey proteinom, drugi obrok - pileca prsa i integralnii hleb, trening + pwm(kreatin,prot,dextroza), treci obrok - neki uh (pasulj, grasak, spanac + belo mesto), cetvrti obrok neko testo, i peti obrok nemasno mleko i whey protein.
Ishrana mi je dosta jednolicna mozda i tu treba traziti uzrok. I sad posebno sto sam na masi pa mi se desi ponekad i da pojedem nesto pred spavanje.
Sad sam malopre izmerio pritisak 109/61

Sta mislite jel pametno poceti u subotu sa vezbanjem ako se budem osecao normalno?
« Poslednja izmena: Januar 28, 2009, 12:30:59 posle podne od strane Mareska » Sačuvana
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #4 poslato: Januar 28, 2009, 10:53:22 pre podne »

...mene interesuje nivo secera. To prekontrolisi,a protein i creatin nemaju veze sa tim stanjem
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #3 poslato: Januar 28, 2009, 10:11:55 pre podne »

sve se slazem sa Hansom.... nema sanse da je od suplemenata, kreatin i protein su aminokiselinskog sastava i NEMAJU nikakav negativan utcaij na srce...

NEMOJ uzimati NO reaktore, sagorevace i slicno... ali cist kreatin, cist protein iz surutke nemaju nikakve kontraindikacije...

za ostalo, kod lekara...
Sačuvana
TeH FiLiP
Barbarian
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9917


The Heat-h is on!

« Odgovor #2 poslato: Januar 28, 2009, 04:43:39 pre podne »

1.nemaju ,ja sam na gomili suplemenata 2 godine,sad sam na aas,merim pritisak 2put dnevno poslednjih 4 meseca vec i nisam nijednom dobio rezultat van normale niit ikada imao probleme o kojima pricas (inache sam bivsi astmaticar a kao klinac sam 3 puta zaglavljivao u bolnici zbog jako bolesnih pluca,jednom sam bio na samrti) a sad sam nikad zdraviji,mozes to otpisati odmah.I takodje sma bio malokrvan,to moze biti ko zna.

2.Ne verujem,ja sam pre godinu ipo za 8 meseci nabio 40kg,kardio nisam u zivotu radio,opet nikakvi problemi.

3.kad radis krvnu sliku ne koristis suplementaciju 2 dana,ne "sejbavaju" nista nego neces dobiti korektne rezultate

4.od kreatina i proteina ti sigurno nije,d aje od toga imao bi takve probleme svaki put kada pojedes crvenog mesa koje sadrzi i kreatin i protein naravno.Objasni malo to docama.

ja razumem d asi uzeo neki sagorevac,ili nesto jache tipa ECA...ja jedino mogu da pretpostavim da se mozda losije hranis i ne unosis dovoljno vitamina,minerala i zdravog povrca
Sačuvana
BRING IT ON BAYBE :D
Mareska
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 74

« Odgovor #1 poslato: Januar 28, 2009, 03:12:33 pre podne »

Otisao sam u teretanu danas oko 15:00.
Trebao sam  ramena da radim i seo sam na klupu za potisak. Poceo sam sa zagrevanjem sa manjom kilazom.
Cim sam poceo da radim osecao sam neku vrtoglavicu i kao da gubim svest. I kad sam ustao prvih nekoliko sekundi sam malo teze disao i kao da sam osecao pritisak u gornjem delu grudi. Otisao sam da se umijem i vratio se da probam ponovo - opet vrtoglavica i kao da gubim svest i otezano disem.
Obukao sam se i krenuo kuci. I tu sad nastaje problem. Na ulici sledeca situacija - Srce pocelo da lupa kao ludo, i kroz grudni kos kao da mi je prosla neka vrelina(??). Ponovo gubim svest, osecam kako teze disem,  koracam a uopste ne osecam noge (ne od straha nego stvarno kao da nisam kontrolisao hod).
Naslonio sam se na zid da malo predahnem jer sam se umarao samim koracanjem.  Sva sreca pa mi je hitna pomoc bila blizu na nekih pedesetak metara. Otisao sam tamo, izmeren mi je puls 160/90 i doktorka me je poslala na interno kod kardiologa.
Odmah mi je uradio ekg i opet mi izmerio povisen pritisak. Pitao me je da li koristim suplementaciju i odgovorio sam potvrdno, i on je naravno odmah posumanjo na to. Uglavnom rekao mi je da merim svakodnevno pritisak i da se javim lekaru opste prakse ako se nastave tegobe za terapiju.
Ja sam se osecao i kuci kad sam stigao uznemireno ali je to posle sat-dva proslo i izmerio sam normalan pritisak.
Inace ja imam 20 godina, od suplementacije koristim kreatin i protein, imam 190 cm i oko 102kg (nisam gojazan niti sklon gojenju).
I sad par pitanja :
1) Posto mi je specijalista sve ovo pausalno objasnio mene interesuju moze li neko da mi protumaci ove simptome koji su se javili i da li mozda suplementi imaju neki uticaj na to?
2) Meni je ortak koji studira medicinu rekao danas da je moguce da sam malokrvan. Problem je , kaze, sto sam za relativno kratko vreme (3 meseca koliko sam na masi) nabacio oko 8kg  a  pritom ne radim kardio). Jel moguca ova varijanta?
3) Koliko je pametno da se radi sada krvna slika ako koristim preparate? Posto cujem da od preparata krvna slika ponekad ne izgleda bas najbolje?
4) Ako mi ovih dana bude bolje, sta mislite, da li bih smeo da idem u teretanu i nastavim sa uzimanjem preparat?
 Mozda ce zvucati glupo ali stvarno sam se jako trudio da odradim ovu masu kako treba do marta  i sad ako ne budem mogao da treniram nekoliko dana, ode sve u ....

eto toliko pozdrav svima
« Poslednja izmena: Januar 28, 2009, 03:14:14 pre podne od strane Mareska » Sačuvana
Stranice: 1 2 [3] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.122 sekundi sa 18 upita.