TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395148 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: mileddd

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 26, 2024, 10:33:30 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] 2 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: ZLOUPOTREBA LEKOVA U SPORTU by Jovica Jevtic  (Pročitano 27111 puta)
honda83
Gost
« Odgovor #17 poslato: Mart 16, 2009, 01:45:54 pre podne »

Prebacujem na pda i citam pre spavanja. Hvala na tekstu!
Sačuvana
jojevta
Gost
« Odgovor #16 poslato: Mart 15, 2009, 04:52:44 posle podne »

Ma nema na cemu Franc  ;)
sta god i kad god treba  :)
Sačuvana
SexyFranc
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 545


SexyFranc

« Odgovor #15 poslato: Mart 15, 2009, 04:28:02 posle podne »

Hvala na textu, dosta stvari sam naucio  ;)
Sačuvana
jojevta
Gost
« Odgovor #14 poslato: Januar 29, 2009, 01:16:39 posle podne »

@piv piv ,hvala rekoh vec videcu da okacim celu verziju,u guzvi sam trenunto
@Monika ,hvala i nema na cemu  ;)
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #13 poslato: Januar 29, 2009, 09:50:23 pre podne »

Cestitam na diplomi i hvala sto si stavio i na forum :)
Sačuvana
piv piv
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 80

« Odgovor #12 poslato: Januar 29, 2009, 01:33:02 pre podne »

ja moram da te zamolim da okachish ceo diplomski ako mozesh, zaista sam uzivao u chitanju ovih delova...dosta toga poznato, a sve je lepo objashnjeno! naravno, bar sa moje strane, nece biti nikakve zloupotrebe i tako to... chisto edukativno zelim da chitam!
i sve chestitke na diplomi... mr, dr, ovaj onaj JOJEVITA :D
Sačuvana
jojevta
Gost
« Odgovor #11 poslato: Januar 28, 2009, 10:00:39 posle podne »

Cestitam na polozenom diplomskom. Sutra te cekam u novom lokalu, otvara se pored mene, znas vec...

dada , zalice se diploma kako treba  :)
Sačuvana
BLEK STENA
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 344


European,Balkan,National champion - classic BB

« Odgovor #10 poslato: Januar 28, 2009, 09:45:00 posle podne »

Cestitam na polozenom diplomskom. Sutra te cekam u novom lokalu, otvara se pored mene, znas vec...
Sačuvana
Nitro
Gost
« Odgovor #9 poslato: Januar 28, 2009, 08:26:19 posle podne »

Polako jos je on mali za to...tek je na aas ^^
Sačuvana
jojevta
Gost
« Odgovor #8 poslato: Januar 28, 2009, 05:30:00 posle podne »

Bravo Jole :$ svidjaju mi se intervjui i genski doping ^^
dada ,znam
a mio blokeri ti se ne svidjaju :$ ?
Sačuvana
TeH FiLiP
Barbarian
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9917


The Heat-h is on!

« Odgovor #7 poslato: Januar 28, 2009, 05:15:10 posle podne »

Bravo Jole :$ svidjaju mi se intervjui i genski doping ^^
Sačuvana
BRING IT ON BAYBE :D
The Mickey
Only rage gives me strenght!!!
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3817


Oculus ex Inferni

eXplode FORUM!!!
« Odgovor #6 poslato: Januar 28, 2009, 05:03:16 posle podne »

Super si ovo odradio i objasnio...nema sta. Najvise su mi se dopali intervjui sa bodibilder-ima.
Svaka cast, sve pohvale ;)



Dr. Roid_Master ;D
Sačuvana
"In Nomeni Patri Et Fili Spiritus Sancti"
Dark Angel....Maybe dark but still Angel
       
     
jojevta
Gost
« Odgovor #5 poslato: Januar 28, 2009, 04:43:49 posle podne »

У јботе... Може молба да кад завршиш са дипл., бациш овде у пдф формату!? Ако ти треба неки атлетичар, ће да наватамо неког...   :)  Оно чега се сећам - крвни допинг и већина што си навео су се користили раније.

hehe diplomski je zavrsen i odbranjen juce  8)
,tako da propade to o atleticarima,de si bio ranije jbg  ;D
a ovo za pdf ,videcemo vec nesto  ;)
Sačuvana
DHEA
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1303


"Менаџер физичких послова"

« Odgovor #4 poslato: Januar 28, 2009, 02:41:40 posle podne »

У јботе... Може молба да кад завршиш са дипл., бациш овде у пдф формату!? Ако ти треба неки атлетичар, ће да наватамо неког...   :)  Оно чега се сећам - крвни допинг и већина што си навео су се користили раније.
Sačuvana
Never underestimate your power to change and improve yourself.

Somethnig is better then nothing. More is defenitly better then something. So, stop talk and do more work!
jojevta
Gost
« Odgovor #3 poslato: Januar 28, 2009, 01:45:06 posle podne »

                                                                 
INTERVJU SA SPORTISTIMA

Za potrebe ovog diplomskog rada odraĂ°eni su intervjui sa sportistima. Glavna tema intervjua je zloupotreba lekova u sportu.
Kako je ova tema za većinu sportista predstavlja taboo temu, mnogi sportisti su odbili da otvoreno govore o toj temi. U cilj prikupljanja što većeg broja podataka o dopingu, načinu,dužini korišćenja,pozitivnim i negativnim efektima na organizam sportiste, na ovu temu su odbili da govore atletičari, biciklisti, fudbaleri, košarkaši.
Jedini sportisti koji su bili spremni otvoreno da govore o ovoj temi bili su bodibilderi.

 Pitanja na koja su sportisti trebali da  daju  odgovore su bila sledeća :

1.   Koliko dugo se bavite ovim sportom ?
2.   Da li ste upotrebeljavali neke nedozvoljene supstance i koje ?
3.   Kolilko dugo ste upotrebljavali te supstance ?
4.   Kako ste ih koristili (način na koji ih koristite) ?
5.   Kakva je vaša obaveštenost o uticaju tih suptanci na organizam ?
6.   Koje doze ste najčeće upotrebljavali ?
7.   Koje ste pozitivne efekte primetili pri koriščenju ?
8.   Da li ste imali neke negativne efekte korišćenja i koje ?
9.   Kako nabavljate nedezvoljene supstance ?



Intervju br. 1


’’ Moj početak bavljenja ovim sportom datira jos od  1985 ,ali da odmah naglasim pošto je to i tema samog razgovra da sam prvi kontakt sa AAS ostvario tek 1999 godine i tada je od pirlike negde sve i krenulo tj. upotreba medikamenata u cilju postizanja vrhunske forme koja se traži na današnjim takmičenjima u bodibildingu.
Samo, da ne doĂ°e do zabune, hteo bih da odmah naglasim da ne ispadne da sam sve ove godine tj. od 1999 pa do 2008 stalno koristio ili bio ON kako se to kaže u nasim krugovima na AAS ,mada je žalostan podatak ,da znam veoma mnogo mojih kolega koji se ne skidaju veoma dugi niz godina.
Odmah može da se i nadoveže priča o svemu ovome što nosi takva upotreba tih supstanci ili šta može neko da očekuje od intligentne upotrebe, ako uopšte može da se tako nazove bilo kakva i koja upotreba tih i takvih lekova.
Svaki lek upotrebljen preko terapetuskih doza,a ovo su su sve lekovi koji su namenjeni za tretiranje odreĂ°ene vrste bolesti mora i može veoma lako da dovede do neželjenih posledica.
To što smo mi sprotisti ove lekove zloupotrebili u druge svrhe i jeste cilj ove price..
Niko ne može da garantuje nekome da će čak i od malih doza da ostane OK ,te dana  hormone nece regovati kako ne treba te da neće imati posledica.
Doze su zaista različte i variraju od pojedinca do pojedinc,pa tako ja lično nikada nisam išao preko 750mg bilo koje vrste testostreona nedeljeno, jer mi jednostavno nije odgovralo. Probao jesam, ali kao što rekoh nije mi odgovaralo. Osećao sam se veoma loše (visok krvni pristisak,pojačana agrsesivnost itd) .Dok kao što sam već rekao znam neke od mojih kolega koji idu čak i do 1g  dnevno,tj. 1000mg.
Da dobro si me čuo i razumeo,1000 mg dnevno !
Glupo bi bilo da ja sada pljujem po njihovim rezulatatima ili ne rezulatima,to me ne zanima,ako oni misle da su ostvarili rezulatate ekvivlante u odnosu na ono šta su i koliko uzimali to je OK,nemam ništa protiv
Ali da se vratimo na temu.Kao što rekoh,doze zaista variraju od pojedinca do pojedinca,ali uglavnom i količina para odreĂ°uje i kvalitet same hemije.
Pa tako,obicno klinci idu neku clasikiu što je najgora moguća opcija nandorlon+testsotreon + naposim tj metan,tj. je ono sto je najjeftinije,ali na zalost i najgora opcija.
Ja slobodno mogu da kažem da sam sigurno probao sve susptance koje su dosoptne danas na tržistu.Probao sam sve i uvdeo šta mi naviše odgovra
Mogu ja sada da nabrjam sta je to sve sto sam rpobao o testostorena, winstrola, trenbolona, nandorllona, oral anadrola, mastreona, boldeonona,a itd itd…ali mislim da to i nema toliko svrhe jer poenta u ovom sportu i jeste uzimanje više različtih vrsta supstaci od jednom tj. da se pogodi što više različitih receptora.
Poznato je da sa godinma uzmanja AAS dolazi do ’’tupljenja’’ receptora pa tako i mnogo iskusnjie kolege da ih tako nazovem upadaju u zamku toga da umesto da menjaju vrstu hemije pojačavaju doze do astronmskih cifara koje sam  naveo gore.
Ja lično kao što sam rekao nikada nisam išao preko sledećih doza : 750mg testosterona enantata,preko 50mg winstrola dnevno, 600mg boldenona nedeljno , 500 mg masterona nedeljno , 700 mg testosteron propionata nedeljno ili 50mg oral naposima dnevno ili 300mg trenbolon acetata nedeljno,ili recimo to je mnogima čudno nikada nisam išao više od 1 tablate anadrola 50 dneveno u periodu od 4 nedelje itd.
Jednostavno više od toga mi nije odgovalo,probao jesam i uvideo da iste rezulatet imam sa manjim dozama i sa pametnijim pristpom prilikom menjanja i rotiranja vrste hemije i pravilnog voĂ°enja dnevnika o nus pojavama, o onome šta sam dobio i onome šta sam izgubio i šta mi se dogaĂ°a. Prilicno jednostavan sistem za utvrĂ°ivnje bilo koje granice ali nažalost niko to ne radi….
Priča o lošim efektima,eh,neznam od kud da krenem,ali mogu da kazem odmah na početku,dobijeno nije vredno izgubljenog,vrlo jednsotavno.
Ono šta možes da dobiješ je veoma kratkog veka,pogtovo ako se uzmaju ’’prljve susptance’’ i ako ishrana nije adekvatna.Ono šta može da se izgubi je veoma mnogo.Od poptuno razbijene HPTA osovine tj hormonskog poremećaja u toj meri da su potrebne godine da bi se nekome samo vratio hormonski status za normlano funkcionisanje orgnizima.
Mnogi padaju u ovu zamku,na žalost.,jer po skidanju sa AAS .ili pokušaju skidanja sa AAS dolazi do strahovitih promena kako u fizičkom tako i u psihičkom smislu.
Fizički se menjate poptuno.Od isklesanog i isečenog tela, preobražavate se u nešto što ne poznajete.Opet kažem,ako je prljava hemija bila i igri taj proces je toliko brz da mnogi psihički to ne mogu da podnesu,jednostavno da izgube nešto što su radili recimo 8 nedelja za 2 nedelje.
O psihičkim promenama da i ne govorim,to su strašni poremaćaiji u raspoloženju osobe koji mogu da variraju od euforije pa do očaja i  to sve u roku od 3 minuta.
Ali jedna stvar je bitna,a to je loša edukacija,problem je u tome što sada treba da se vratim na početak razgovora  priču o deci.
I sada dolazimo do edukaacije,treba tu decu edukvati prvo ono šta će da izgubi kada krene sa tim,pa tek onda šta će da dobije ako već ne uspete da ga odgovorite,jer ako će već da uzme,pa neka je onda uzme na pravilan način uz što manje posledica…zar ne??
U ovoj našoj nesretnoj zemlji taj zakon o dopingu je jadan.Jako se dobro zna iz kog razloga je upotreba AAS toliko zabranjena u Americi ili stavljena u rang sa drogom,jer  se zna da država od toga bere najveći deo.
Ništa te doping kontrole neće učiniti osim što će naš sprot uopšteono, ovde ne mislim samo na bodibilding, da osiromaše za mnogo medalja.Jer mi smo veoma taletnovana nacija za bilo koji sprot ali jednsotavno talentom se ne može protiv hemije.Dok druge zemlje ulažu milione dolara u poboljšanje sporotskih performansi,naša zemlja ide pogrešnim putem ,a to je da i ono malo što vredi uništi.
Da se ovde odmah razumemo,ako je iko protiv upotrebe nedozvoljenih supstanci onda sam to ja,ali one  su nažalost suština svakog sprota i to je relanost kojoj moramo polgedati u oči.
Da ne bude da ja zagoravm upotrebu,ni slučajno.Ja sam za to da se oforme timovi lekara koji će da prate one koji to hoće i  koji su spremni da rizikuju svoje zdravlje zarad bilo kojih i bilo čijih interesa i da se tim ljudima pomogne da ostvare što bolje sportske rezultate jer ih ovako ostvariti neće, šta više samo ćemo da se sramatimo sve više.
I da ovo ne ispadne kao neka isposvest ili bilo šta drugo,ni slučajno.Za sve što sam uradio u svom zivotu ne kajem se ni trenutnka, niti bi bilo šta kada menjao.Ali da me neko pita dali bih radio drugačije,verovatno neke stvari bih ,ali ne mnogo . ’’




Intervju br. 2

’’ Ovim sportom se bavim vec 12 godina. U početku sam krenuo da treniram rekreativno, ali potom, kako sam napredovao u izgradnji lepog tela poželeo sam i da se takmičim. Naravno da bih se takmičio, morao sam da upotrebljavam mnoge nedozvoljene supstance, jer je praktično ne zamislivo takmičiti se ne samo u ovom sportu, nego uopšte , a ne uzimati neke od nedozvoljenih supstanci.
Sada imam 30  godina,počeo sam da se takmičim sa 22 godine. Tokom mog desetogodišnjeg isukustva u ovom sportu, koristio sam puno nedozvoljenih supstanci,a koristim ih zadnjih 8 godina. Pa tako na primer od AAS koristio sam sve moguće vrste testosterona (sustanona,enantata,propionata), deka durabolin, matandrosteonoln, primobolan, trenbolon, anadrol, boldenon praktično da nema AAS koji nisam koristio. Pored AAS koristio sam i druge kao što su hormon rasta, insulin, T3, klenbuterol, efedrin idt. Kao i mnoge druge supstance kao što su antiestrogeni,HCG,diuretike itd.
Naravno, nisam tokom cele godine ON, tj na ovim supstancam, postoji period uzimanja, al recimo u proseku tokom godine ukupno budem po 6 – 8 meseci na ciklusu sa ovima supstancama, jer dajem svom telu vremena da se odmori i vrati koliko toliko u normalano stanje, mada se takmičari na višim rangovima takmičenja praktično tokom cele godine na većini ovih supstanci.
Što se tiče načina uzimanja, pa način uzimanja varira. Supstance uzimam u ciklusima od po 3 - 4  meseca tj. 12 ili 16 nedelja, i u tih 12 tj 16 nedelja pred takmičenje koristim recimo puno supstanci. Naravno većina takmičara krije šta uzima, i u kojim dozama, al ja ti mogu reći recimo kako je izgledao moj poslednji ciklus pred takmičenje ove godine .
OD  1-8 nedelje
1. 1000 testosteron enantata nedeljno ,podeljeno svakog drugog dana po 250m
2. 600mg Deka durabolina nedeljno (200mg ponedlejak, 200mg sreda 200mg petak ) 
3.Anadrol 50  (svakog dana po 50mg,tokom 4 nedelje)
4.GH: 5IU  (5 dana nedeljno,2 dana odmor)
5.20mg Nolvadex,svakog dana 2 x 10mg dnevno za regulaciju estrogena
6. Proviron 50 mg dnevno

OD  8-16 nedelje

1.700 mg Testosteron  Propionata nedeljno (100 mg svakog dana)
2.Trenbolone acetata, 225mg nedeljno, 75 svakog drugog dana (ponedeljk,sreda,petak )
3.Winstrol  tablete (50mg svakog dana  od 12-16 nedelje) .
4.Primobolan (400mg nedeljno)
5.GH :4-5 IU do kraja ciklusa kao i posel ciklusa jos nekih 4 nedelje
6.Clenbuterol 120mcg dnevno (uzimam piramidalno tokom 8 nedelja) kao i posel ciklusa 7.Nolvadex 20mg dnevno
8.Proviron 50mg dnevno

Posle svakog ciklusa sa AAS sledi tzv PCT (Post Cycle Therapy), tokom kojeg uzimam HCG, lekove kao što je  Klomifen, Nolvadex, preparate za oporavak jetre Liv52 kako bih što pre povratio svoj organizam u neko normalno stanje i oporavio svoju HPTA i dao mu dovoljno vremena za odmor.
Eto od prilike, to je neki moj ciklus, mada,kombinacija ima zaista puno, i za koje supstance će se neko opredeliti zavisi pre svega od finansijske situacije. Ja mogu sebi da priuštim sebi dovoljno, ovakvih lekova, naročito hormona rasta koji je po meni izuzetna stvar. Kao i mnogih drugih faktora, ne reaguje svaki čovek isto na sve supstance, pa tako ja recimo imam veoma loše iskustvo sa insulinom, zato ga više i ne koristim, iako ga mnoge moje kolege koriste i imaju zapanjujuće rezulztate. Naravno svaki moj ciklus je bio propraćen adekvatnom ishranom i suplementacijom, koja se bazira na tačno izbalansiranom unosu proteina, ugljenih hidrata, masti i druguh nutritijenata.
Naravno,  moja obaveštenost je o svim ovim supstancama , pa mogu reći na visokom nivou, znam i koje su pozitivne i negativne strane svih, neki te mogu odvesi direktno u smrt. Al eto opet kažem svako bira svoj put.
Što se tiče pozitivnih i negativnih dejstava ovih supstanci, iskusio sam , pa mogu da kažem puno pozitivnih,a i negativnih. Naravno od pozitivnih sam osetio sve ono što ove supstance i čine : izgradnja mišićne mase, povećenje snage, izdržljivosti, tj povećanje performansi na treninzima, povećanje libida, poboljšanje raspoloženja, kao i potpuna transformacija tela jer hormoni su veoma moćne supstance. Naravno uz sve to je bilo propraćeno puno osvojenih medalja i pehara.
Naravno svaka medalja ima svoju drugu stranu. Iskusio sam neke od neželjenih efekata kao što su blaga ginekomastija, gubitak kose, visok krvni pritisak,retencija tečnosti, totalno potiskivanje sopstevene produkcije testosterona dok sam na ciklusu, nervoza, nesanica, agresivnost, akne, gubitak libida ma ima ih puno.
Kao i posle korišćenja ciklusa, pad libida, promene raspoloženja, pojava ginekomastije koja je više estetski problem nego zdravstveni, al opet, predstvalja problem, gubitak mišićne mase i snage na treningu, depresija itd.
Ovakvi lekovi, su veoma dostupni. Praktično ima ih na svakom koraku, u svakoj teretani ima neki diler koji se bavi preprodajom ovakvih supstanci. I najveći problem je što puno mladih konzumira ove lekove, bez ikakvog predznanja., rekreativci koji žele preko noći da izgrade velika i lepo definisana tela, i u toj želji prave puno grešaka koje će ih koštati zdravlja. Pored toga još veći problem je taj što se ovkave supstance ne proizvode u velikim faramceutskim kućama,nego u tzv UG labsima tj. Underground laboratorijama koje se naleze na dalekom istoku, pa je stepen čistoće veoma sporan,a o falsifikatima da i ne govorim,tako da praktično ne znaš šta unosiš u sebe.Neke supstance se mogu kupiti regularno u apoteci,kao što su Nolvadex,Clomid,HCG,Testosteron Depo,Deca Durabolin itd. Ja lično uzimam robu od proverenih ljudi,ali mlade i neiskusne je lako prevariti.
Rešavanje problema upotrebe ovakvih susptanci u sportu je praktično ne moguće.Jer to i bila borba sa vetrenjačama.Svi ih koriste,nema vrhunskih rezulzatata bez ovih supstanci,da se ne lažemo.Koriste se od uvek,i sve više se teži ka tome da se stalno naleze nove supstance koje su moćnije,i koje se ne mogu naći na doping testu.
« Poslednja izmena: Januar 28, 2009, 02:07:47 posle podne od strane J O J E V T A » Sačuvana
Stranice: [1] 2 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.104 sekundi sa 18 upita.