TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395189 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: mileddd

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 27, 2024, 11:07:52 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Bubuljice/Akne/Neshto trece  (Pročitano 3188 puta)
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #12 poslato: Februar 19, 2009, 04:29:54 posle podne »

od aas ne budu takve što mi kažemo pustule - mini čirevi.. za to je potrebno još nešto osim hormona - bakaterije
Sačuvana
piv piv
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 80

« Odgovor #11 poslato: Februar 18, 2009, 08:54:06 posle podne »

ne ne... najblize chemu sam se priblizio (i ne planiram vishe od toga) shto nije natural je ECA... tako da... :)
nisu te A(as)kne :)
Sačuvana
Johnny Bravo
Jonathan "Johnny" Bravo
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3776


Baby,I can tell we both love the same things,ME

Pansport
« Odgovor #10 poslato: Februar 16, 2009, 01:55:22 pre podne »

 8) 8) 8)

Dakle, pochele su da mi se pojavljuju odredjene stvari na kozi, ne na licu, ne onako karakteristichno po ledjima shto bude, chak nisu ni grupisane...
Odnosno, ono shto imam na licu, dobilo je 'tezi oblik' odnosno akne, ili kad prodje bubuljica, dugo pose nje ostane tamna fleka... E sad, ni to mi nije tolki problem, kolko mi problem predstavlja naizgled nasumichno nabacane bubuljice/akne/otoci/chirevi ne znam ni ja shta vec, i pojavi se po jedan na budini, jedan na prelazu pod-nad laktice (kod vene, izgleda ko da sam se fiksao, pa poshlo naopako :)), i na tako nekim mestima...
Da li neko mozda zna shta moze da bude uzrok tome? Znachi izgleda kako kad se bubuljica zagnoji i crvene je boje, mada kad se malo pritisne i zagleda iznutra je teget (verovatno krv). Znam trebalo bi da posetim dermatologa, shto cu i uraditi, ali mi interesuje da li je mozda neko imao slichan problem.
I interesuje me generalno, da li mozda nedostatak nekog [pro]vitamina/minerala, ili mozda vishak, moze da prouzrokuje to???
Osim multivitamina koji pijem, dnevno extra unosim josh 1500mg vitC, i 60g cinka (dozu ZMA + 30mg cinka), i to je manje vishe to...

A da nisi pored tih vitamina unosio i neke druge vrste "vitamina" ?   :)
Sačuvana

NEKADA...


I SAD..
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #9 poslato: Februar 10, 2009, 05:58:33 posle podne »

tako je.. i za ostale važi.. nemojte se zadovoljiti trenutnim rešavanjem problema - tražite i prevenciju!
Sačuvana
Beka_S
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1372


Personalni trener u teretani - Dipl hemičar

« Odgovor #8 poslato: Februar 09, 2009, 02:45:39 posle podne »

Ne vredi da ti ovde dajemo savete,niti da koristis terapiju koju je neko nekad koristio sa slicnim simptomima jer te masti nisu za igranje i svako mora adekvatno da tretira svoj problem...
Odi kod dermatologa kozmeticara,kao sto rece Danijela,ali budi pazljiv u odabiru istih,raspitaj se dobro,jer koliko mogu da pomognu veruj da mogu i da odmognu ako nisu toliko strucni
Sačuvana
Be Happy!!!
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #7 poslato: Februar 09, 2009, 02:29:17 posle podne »

ma tu treba ozbiljna terapija.. antibiotici i rešavanje aktuelnih problema pa onda prevencija da se ne dešava opet...
Sačuvana
NATURE
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1655


Чекам васкрсење мртвих, и живот будућег веka

« Odgovor #6 poslato: Februar 08, 2009, 09:48:53 posle podne »

Mislim da je tako i mom burazeru bilo, tj imao je par takvih bubuljica-cireva.. Mazao je neku mast, ali najbolje kod dermatologa ako ti je to tako ucestalo
Sačuvana
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #5 poslato: Februar 04, 2009, 12:07:41 posle podne »

problem koji opusijuš zahteva i dobru ishranu i multivitaminsku suplementaciju ali i više od toga
Sačuvana
piv piv
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 80

« Odgovor #4 poslato: Februar 03, 2009, 01:05:03 pre podne »

meh, nikako da stignem da odem kod dermatologa... videcu do kraja nedelje da uletim...
znam da mora...
nego sam pomislio da nije mozda uzrok manjak/vishak nekog vitamina ili tako neshto koji bi mogao da prouzrokuje to, pa reko da pitam :)
Sačuvana
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #3 poslato: Februar 02, 2009, 10:28:37 posle podne »

stvar je za dermatologa kozmetičara - to neće proći samo
ali svakako treva korigovati ishranu i pojačati negu kože
Sačuvana
M a r k o n i
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5118


« Odgovor #2 poslato: Januar 31, 2009, 11:19:36 posle podne »

najbolje za bubuljice akne je paleo diet  , a pomaze Zink , fish oil , GLA
Sačuvana
piv piv
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 80

« Odgovor #1 poslato: Januar 31, 2009, 11:02:28 posle podne »

Dakle, pochele su da mi se pojavljuju odredjene stvari na kozi, ne na licu, ne onako karakteristichno po ledjima shto bude, chak nisu ni grupisane...
Odnosno, ono shto imam na licu, dobilo je 'tezi oblik' odnosno akne, ili kad prodje bubuljica, dugo pose nje ostane tamna fleka... E sad, ni to mi nije tolki problem, kolko mi problem predstavlja naizgled nasumichno nabacane bubuljice/akne/otoci/chirevi ne znam ni ja shta vec, i pojavi se po jedan na budini, jedan na prelazu pod-nad laktice (kod vene, izgleda ko da sam se fiksao, pa poshlo naopako :)), i na tako nekim mestima...
Da li neko mozda zna shta moze da bude uzrok tome? Znachi izgleda kako kad se bubuljica zagnoji i crvene je boje, mada kad se malo pritisne i zagleda iznutra je teget (verovatno krv). Znam trebalo bi da posetim dermatologa, shto cu i uraditi, ali mi interesuje da li je mozda neko imao slichan problem.
I interesuje me generalno, da li mozda nedostatak nekog [pro]vitamina/minerala, ili mozda vishak, moze da prouzrokuje to???
Osim multivitamina koji pijem, dnevno extra unosim josh 1500mg vitC, i 60g cinka (dozu ZMA + 30mg cinka), i to je manje vishe to...
Sačuvana
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.118 sekundi sa 17 upita.