TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395116 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 24, 2024, 11:07:14 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 [2] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Meteoropatija-osetljivos organizma na nagle promene vremena  (Pročitano 6945 puta)
Beka_S
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1372


Personalni trener u teretani - Dipl hemičar

« Odgovor #10 poslato: Mart 21, 2009, 10:10:12 pre podne »

Mislis da se tripujem da me nenormalno boli glava i svaka koscica u telu,da ne mogu da spavam....izabrala bih neki bolji trip veruj ovaj mi se i ne svidja bas ;D

Mnogo je Ognjene tih "ZASTO" koje mogu da ti nabrojim kao primer koji deluju neobjasnjivo...Ne mogu da ti dam naucno objasnjenje za to zasto se to do detalja desava ali zna da se desava...
Sačuvana
Be Happy!!!
Ognjen Stojanović
Gost
« Odgovor #9 poslato: Mart 21, 2009, 09:39:49 pre podne »

Ne poricem, svakako da se ljudi razlikuju ali zasto bi neki tako burno reagovali a neki uopste ne, ne postoji naucno objasnjenje, zato i kazem da je veliki procenat svega toga u glavi i da je psihicke prirode
Sačuvana
Beka_S
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1372


Personalni trener u teretani - Dipl hemičar

« Odgovor #8 poslato: Mart 21, 2009, 09:11:59 pre podne »

Evo jutros se probudih sva slomljena sa uzasnom glavoboljom,a kvalitetan san ne pamtim kad sam imala.I onda samim tim sam i tmurnija nego obicno,vuce to jedno drugo.Mada kazem funkcionisem ja,smejem se,suer sam,inace sam po prirodi vesela osoba,ali ne sa istom lakocom kao kad mi je sve sto bi se reklo "po taman".
Godine me stizu vidim ja :D do pre 2-3god i na +40 i na -20 sam bila bez ikakvh problema :D

Kao sto i u textu pise Ognjene,neke osobe su osetljive na te promene,a neke ne...ti si od onih koji nije i budi srecan zbog toga.Svako je individua za sebe i moze razlicito da reaguje na iste uslove
I naravno da je u pitanju amosferski pritisak a sve to sto je dole nabrojano moze da utice (temperature,vlaznost vazduha...da se ne ponavljam),sve je to povezano
Sačuvana
Be Happy!!!
Ognjen Stojanović
Gost
« Odgovor #7 poslato: Mart 20, 2009, 06:58:40 posle podne »

Mislim da je najizranije sve to zbog atmosferskog pritiska, to je sigurno i ima najbise logike, zaboravih napisati a mislio sam to... magnetno polje i ostalo su gluposti jer covek nije tako osetljiv na takve stvarni... a sto se tice tmurnog vremena i slicnog, sve je na psihickoj bazi, iz prve ruke znam :), meni isto jako znaci jer treniram tokom cele godine napolju naravno, i svako vreme me drugacije motivise ali kao sto rekoh sve je na psihickoj bazi, jer ponekad kada je najtmurnije vreme ja odradim super trening, super se osecam i super sam motivisan... to sve zavisi od osobe do osobe, ja nekada pozelim takvo vreme jer mi npr tada super da trcim u sumi :)
Sačuvana
SAJ
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 387


« Odgovor #6 poslato: Mart 20, 2009, 06:15:44 posle podne »

bolovi u kostima i zglobovima,bolovi u zaraslim ranama,oziljcima i zaraslim lomljenim kostima...
Ovo je moj sluchaj :)
Sačuvana
DHEA
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1303


"Менаџер физичких послова"

« Odgovor #5 poslato: Mart 20, 2009, 04:25:49 posle podne »

Тема је занимљива, јер и сам себе убрајам у групу метереопата, мада ме је доктор након неких анализа (које по мени нису имале везе са откривањем метереопатије, већ узимањем пара) назвао хипохондром!?! А све је кренуло неколико месеци после "мало" озбиљније повреде главе...
Sačuvana
Never underestimate your power to change and improve yourself.

Somethnig is better then nothing. More is defenitly better then something. So, stop talk and do more work!
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #4 poslato: Mart 20, 2009, 03:48:14 posle podne »

meteoropatija zaista psotoji ...
problem je u slabosti veziva koje reaguje na atmosferski pritisak...

sakl sve što je beka navela može biti posledica promene atmosferskog pritiska
Sačuvana
Beka_S
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1372


Personalni trener u teretani - Dipl hemičar

« Odgovor #3 poslato: Mart 20, 2009, 01:42:28 posle podne »

Verovatno nisi meteoropata pa i nema razloga da verujes :-\
Gde moze da bude za organizam normalno kad ti se promene sva 4godisnja doba u jednom danu,razmisli o tome sa svih aspekta
Ali ja osetim i najmanju promenu,veruj.Mislim nije to sad ono da covek umire od toga i sve to,ali jednostavno ti remeti normalno funkcionisanje.Pricam ti to jer ja u sustini nisam neki mlakonja i hipohondar,ali mi ovo prilicno smeta...ali se ipak trudim da mi to ne bude opravdanje i razlog za bilo kakvo zabusavanje
Kad usanem i vidim napolju tmurno vreme,cini mi se mogla bih odmah da zaplace,zato se sad radujem lepim danima kad dodju...ma ubijaju me ove promene vremena
Sačuvana
Be Happy!!!
Ognjen Stojanović
Gost
« Odgovor #2 poslato: Mart 20, 2009, 01:18:12 posle podne »

Ne verujem ja bas previse u to, mozda gresim, ali mislim da je sve to psihicki i da je hrana dosta u pitanju  :-\... sigruno ima neki mali uticaj ali mislimda se to dosta preuvilacava... jako se grubo to podvlaci, kao npr. na onim prognozama gde je danas super bioprognoza a sutra katastrofa... to je vec malo cudno...

Mada imao sam jedan cudan period na kraju Oktobra prosle godine, nakon zavrsetka sezone i pauze nedelju dana.
Naime kada sam krenuo opet (nova sezona) da treniram posle te nedelje sa samo par laganih treninga glava me je bolela 4 dana zaredom i curila mi je krv iz nosa (uglavnom samo na treninzima), sasvim moguce da je zbog vremena jer je bilo nestabilno... mada samo tih 4 dana ja mislim da je bilo i samo na treninzima... uzas...
Sačuvana
Beka_S
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1372


Personalni trener u teretani - Dipl hemičar

« Odgovor #1 poslato: Mart 20, 2009, 10:31:37 pre podne »

  Ja ne znam kako se vi nosite sa ovi problemom,ali sam ja postala nenormalni meteoropata...cini mi se da do pre 2-3 god. nisam imala tih problema,ali mi sadavreme znatno otezava normalno funkcionisanje.
  U prilog tome sam postavila donji text
  Takodje mi jako smeta sve ovo na treningu,jer sam sva slomljena i malaksala,ali mi trening nenormalno znaci zbog samog raspolozenja.Cini mi se da ne mogu da odradim trening koliko treba (mada sam ja sad ponovo na poceku posle duge pauze :) )
  Imate li vi slicnih problema i kako se nosie sa time?

     METEOROPATIJA

  Odavno je poznato,a i novija istrazivanja to potvrdjuju,da vreme moze snazno da utice na nas organizam u celini.
To se desava zato sto kada se vreme menja u atmosferi dolazi do stvaranja elektro-magnetskih impulsa koji nas podsticu na razne psiho-fizicke reakcije i prilagodjavanje.
  Na taj nacin vreme,a narocito nagle promene,ekstremno visoka i niska temperatura,pritisak,i vlaznost vazduha,dokazano optrecuje svaki organizam.
Neke osobe nisu ni svesne tih promena u organizmu,ali neke su,na zalost osetljivije ili veoma osetljive na sve to,pa burnije reaguju.
  Takodje je u danasnje vreme sve vise meteoropata i zbog savremenog nacina zivota (premalo boravka na otvorenom,koristenje klima uredjaja...),ali i zbog netipicnih meteoroloskihuslova,prouzrokovanih globalnim klimatskim promenama novijeg datuma.

   POSLEDICE METEOROPATIJE SU:
   -glavobolje
   - migrene
   - nesanica,poremecaj u spavanju
   -mucnia,umor,opsta slabost
   -nagle promene raspolozenja (razdrazljivost,nervoza,depresija)
   -otezana koncentracija i mentalno funkcionisanje
   - poremecaji u radu srca i krvotoka
   - bolovi u kostima i zglobovima,bolovi u zaraslim ranama,oziljcima i zaraslim lomljenim kostima...
Ove posledice su najnaglasenije kod hronicnih bolesnika npr srca ili krvotoka,disajnih organa,astme,reume,artritisa

  Meteoropate su najcesce osobe srednjih godina,posebno zene,osobe sa nizim pritiskom,ali mogu biti i svi od dece do odraslih osoba.Po statistici se gotovo 50% populacije u Evropi zali na uticaj vremena,pa strucnjaci smatraju da ovo moze biti bolest modernog doba

  Kako ublaziti simptome meteoropatije?
  -Sto vise biti na otvorenom
  -Sto veca fizicka aktivnost
  -Istrenirati svoje telo za prilagodjavanje vremenu (mogu pomoci redovni odlasci u saunu ili naizmenicno tusiranje toplom i hladnom vodom)
  -vise odmora i relaksacije
  -pratite bioprognozu
  -ako su negativne posledice extremne i ucestale obratite se lekaru
  -za ublazavanje simptoma mogu pomoci prirodna sredstva tipa raznih cajeva od kamilice,valerijane...ulje lavande nakapano na maramicu za opustanje i td.


   
Sačuvana
Be Happy!!!
Stranice: 1 [2] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.096 sekundi sa 18 upita.