TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395891 Teme od strane 25010 Članovi Poslednji član: dejanpetrovic99

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Maj 29, 2024, 01:01:40 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   |  (Urednik: Zoltan Kozma)  | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 [2] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: ZASTO TREBA DIZATI OGROMNE TERETE!I DA LI JE TA TEORIJA ISTINITA?  (Pročitano 3932 puta)
honda83
Gost
« Odgovor #3 poslato: April 06, 2009, 09:26:31 pre podne »

Moguce je da mozak salje takve informacije, ali nekako mi je i logicno da je takva ruka u gipsu i da se ne koristi neko duze vreme, tu je obicno svasta nesto prekinuto, i krvni sudovi itt i samim tim je normalno da je ruka manja tj. "osusena" kada se skine gips.
A sto se tice tezina, u novom broju casopisa Maxx je to lepo objasnjeno, i sto se tice vezbanja do otkaza. Inace se slazem da je neophodno da se misic sokira i da se teret povecava posle nekog vremena...
Sačuvana
Nitro
Gost
« Odgovor #2 poslato: April 06, 2009, 08:08:14 pre podne »

Povecanje Broja VLakana (hiperplazija ) se jako tesko deshava i pod jako retkim okolnostima kod Homo Sapiens-a  :D :D :D
Ono o cemu ti pricas je maximalan rast vec postojecih misicnih vlakana(hipertrofija).... malo prouci materiju   >:( >:( >:(
Sačuvana
Milan Kresojevic
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 49

« Odgovor #1 poslato: April 06, 2009, 02:35:08 pre podne »

Da li ste ikada primetili kako izgleda jedan BB koji radi sa ogromnim teretima,velik je,tvrd i ima veliki volumen u misicima na bini.U principu sto vece terete dizete to ce vam vise misicne mase ostati u definiciji.Ko prcka sa velikim brojem ponavljanja obicno izgleda jako mrsavo.Cilj treninga je da se umnozavaju misicna vlakna,a sa dizanjem velikih tereta mozak salje misicima informaciju da umnozavaju misicna vlakna i da ih priprema na sledece takvo naprezanje,da se nebi povredili on salje informacije da treba da rastu,da budu veci i jaci.U principu morate da svaki put drugacije sokirate misic,da se telo ne navikne,jer kad svaki put isto trenirate,telo pamti i to mu postaje rutina.Da li ste ikada primetili da ljudi koji su povredjeni(dajem primer)slomljena ruka kako se susi zato sto mozak dobija signale da se ruka ne upotrebljava i da nema nikakvu funkciju,telo je odbacuje i dolazi do atrofije misica,zato sto ruka nema funkciju.Znaci sve na telu stimulira mozak,a vase je da mu obezbedite sve gradivne materije i jak trening i bicete veliki i jaki,to je cinjenica.To je moja teorija o misicima i kako ih stimulirati na rast.Ja je primenjujem stalno.Nadam se da ce nekome ovo biti korisno.Ja tako treniram godinama i zadovoljan sam jako rezultatima.Ako imate bilo kakvih pitanja o treniranju,drage volje cu da vam odgovorim.
Sačuvana
Stranice: 1 [2] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.105 sekundi sa 17 upita.