TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395144 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 25, 2024, 05:38:14 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 [2] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Low carb  (Pročitano 7269 puta)
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #11 poslato: April 26, 2009, 10:39:49 pre podne »

nemam iskustvo sa blokatorima UH... mozda bolje da uzmes neki sagorevac, ili bar l karnitin...
Sačuvana
bb
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 303

« Odgovor #10 poslato: April 26, 2009, 09:51:22 pre podne »


Ono sto me brine je sto osecam svoj puls tj. udare srca jace nego pre. Nisu nepravilni otkucaji samo se jace osete.


Ovo se javlja kada su ljudi na smanjenim UH ima dosta takvih iskustava, nisam sigurna sta je resenje za to. Probacu da nadjem kalijumovu so, vidjala
sam je po prodavnicama, ali je nikad nisam kupovala.
Sačuvana
Nitro
Gost
« Odgovor #9 poslato: April 26, 2009, 09:42:51 pre podne »

Veruj mi nemogu blokirati ni krisku hleba xD
Sačuvana
Spartak
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 651


« Odgovor #8 poslato: April 26, 2009, 12:38:33 pre podne »

naravno da ne mogu, oni se koriste kada su u pitanju veoma male kolicine uh npr tipa jedna kriska hleba, kasika meda itd itd nema sanse da mogu blokirati varenje npr preko 100gr pirinca
Sačuvana
two more...no matter what...!
toskadv
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 1

« Odgovor #7 poslato: April 26, 2009, 12:03:44 pre podne »

Interesuje me da li carb blokeri mogu da zamene low carb dijetu? Da li je neko imao iskustva sa istim?
Sačuvana
M a r k o n i
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5118


« Odgovor #6 poslato: April 25, 2009, 08:51:52 posle podne »

low carb je jedno , katogena dijeta je drugo
Sačuvana
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #5 poslato: April 25, 2009, 08:21:40 posle podne »

ako bubrezi dobro rade nema šanse da dobijete hiperkalijemiju od povećnpg unosa hrane bogate kalijumom
ALI treba biti oprezan i sa kalijumovom soli i a KALIJUM PRAŠAK ne uzimajte na svoju ruku!
Sačuvana
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #4 poslato: April 25, 2009, 08:12:07 posle podne »

Na low carb dijeti mozes da solis vise negi inace,imas i K so,tako da sa te strane si sigurno podmirio potrebe sa tim stvarima.
Sačuvana
Ognjen Stojanović
Gost
« Odgovor #3 poslato: April 25, 2009, 01:59:45 posle podne »

Bas cudno nekako mi deluje sve :), a sto se elektrolita tice nisam 100% siguran ali mi to bzvz zvuci. Elektroliti se najvise gube aktivnostima izdrzljivosti, logicno... znaci sto vise znaju znaci vise izgubljenih elektrolita...

Za kalijum svakako stoji da u vecim dozama moze da bude opasan, ali nerazumem jel imas nekih problema sa srecem ili? Posto unosis dodatno kalijum
Sačuvana
Nitro
Gost
« Odgovor #2 poslato: April 25, 2009, 01:36:23 posle podne »

Doze kalijuma granicene na 99mg po tableti, jer prevelika doza moze da ubije, ali ako hranom unesemo i vise grama kalijuma ostajemo zivi?



LOL ovo je previse teska materija da bi se njome opterecivala...na low carbu neces gubiti previse elektrolita...a ako jedes dosta vlakana imaces dosta kalijuma...

Vlakna se ne racunaju u carbs..jedi kolko oces odnosno kolko mozes

Insulinska osetljivost na lowcarbu je nebitna ako radis princip da jedes Namirnice koje imaju Nizak Glycemic Load....

BOlje to da radis nego da brines o ukupnoj gramazi carbohidrata
Sačuvana
bb
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 303

« Odgovor #1 poslato: April 25, 2009, 10:24:06 pre podne »

Prvi put sam ne nekakvom low carb rezimu. Za sada isprobavam da vidim kako cu se osecati.
Isla sam na  varijantu 30g UH, 60% kalorija iz masti, ostalo proteini. Za kalorije za sada
nemam neka specijalnu odrednicu, osim da ne predjem nivo odrzavanja.
Knjiga koju sam poslednju procitala je Metabolic Diet - Mauro Di Pasquale, a imam i onu ketogena dijeta
od Lyle McDonalda, tu sam ranije procitala.

Danas mi je peti dan na takvom rezimu. Mozda je rano za doneti neke zakljucke, ali za sada glavobolje koje sam ocekivala nemam, mozak funckionise kao i pre. Cak mi se cini da odlucnije i mirnije reagujem u stresnim situacijama.
Ono sto me brine je sto osecam svoj puls tj. udare srca jace nego pre. Nisu nepravilni otkucaji samo se jace osete.


ELEKTROLITI

Da li neko moze da mi objasni ovo oko uticaja kalijuma na rad srca. Dijetom sa niskim UH se gube i elektroliti pa tu spada i kalijum. Doze kalijuma granicene na 99mg po tableti, jer prevelika doza moze da ubije, ali ako hranom unesemo i vise grama kalijuma ostajemo zivi?

Preporuke iz knjige Ketogena dijeta su:
natrijum:3-5g uz ono sto se normalno nalazi u hrani
kalijum: 1g uz 1-1.5g iz hrane
magnesijum: 300mg

Na koji nacin da obezbedim dodatno ove elektrolite? Magnezijum sam recimo i obezbedila pijuci litar vode mivele dnevno, mada juce nisam pila tu vodu (sadrzi preko 300mg Mg po litru), ali natrijum i kalijum samo iz hrane.

Ne uzimam nikakve vitamine ili minerale.

VLAKNA i UH
Da li da u racunanju UH izbacim vlakna? Npr. ako zelena salata ima 2g UH/100g, a od toga su 0.6g vlakna, da li da racunam da zelena salata sadrzi 1.4g UH/100g.

INSULINSKA OSETLJIVOST
Da li se o tome moze suditi na osnovu onog obicnog merenja secera u krvi?
Meni je prosle godine bio 4.6 (ne znam cega).
Sačuvana
Stranice: 1 [2] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.122 sekundi sa 17 upita.