TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394998 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 18, 2024, 10:19:30 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Evropsko prvenstvo u duatlonu - Budimpešta  (Pročitano 4340 puta)
Ognjen Stojanović
Gost
« Odgovor #14 poslato: Jun 09, 2009, 07:09:16 posle podne »

Da, to je odavno, t.j. od letos :)

www.triogy.com/press  ;)
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #13 poslato: Jun 09, 2009, 08:55:41 pre podne »

eeeeee vidi  šta smo našl :D

http://www.blic.rs/vojvodina.php?id=49623
Sačuvana
Ognjen Stojanović
Gost
« Odgovor #12 poslato: Jun 01, 2009, 08:20:59 posle podne »

Hm, postoje "obicne" i za trku koje ne idu preko stopala pa sam mislio da ne uzmes te, nego "komplet" carape, t.j. te sa linka  ;)
Ukoliko si zainteresovana mozemo se cuti do sledece nedelje, mozda cu biti u kontaktu sa vlasnikom te prodavnice pa ti mogu naruciti...
Sačuvana
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #11 poslato: Maj 29, 2009, 10:07:03 posle podne »

ok, hvala...
naravno meni ne trebaju za maraton ali .. :)
Sačuvana
Ognjen Stojanović
Gost
« Odgovor #10 poslato: Maj 28, 2009, 09:20:25 posle podne »

Evo link, bas sam danas nasao, to je ta radnja u SLO
http://www.bubasport.com/
Naravno, treba da kupis carape bas http://www.2xu.com/compression/ua1352e.html, da ukoliko vec ako naletis ne zeznes se pa uzmes druge, za svaki slucaj da napomenem  ;)
Sačuvana
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #9 poslato: Maj 28, 2009, 06:03:12 posle podne »

hvala na informaciji - sad znam šta igde da tražim :)
Sačuvana
Ognjen Stojanović
Gost
« Odgovor #8 poslato: Maj 28, 2009, 08:54:03 pre podne »

"Napolju" kao sto i predpostavljas :) Moze i online ali nazalost ne u Srbiji... Carape sam u Kanadi a "calves" t.j. te za listove u Australiji... Cena je oko 30-40 evra sada mislim...
Mada prijatno sam se iznenadio kada su mi drugovi iz Hr rekli da ima u Sloveniji da se kupi, sto ipak nije kraj sveta :)
Sačuvana
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #7 poslato: Maj 27, 2009, 08:46:48 posle podne »

a ti si ih nabavio napolju ili online ili...?
Sačuvana
Ognjen Stojanović
Gost
« Odgovor #6 poslato: Maj 27, 2009, 05:40:24 posle podne »

Odlicna stvar... Stvarno nerealno deluje ali i te kako oporavlja noge, a najbolje od svega je sto mi ne netaknu noge kada letim... jednom sam imao duzi let dok nisam imao njih i noge su mi bile kao kod patka :D, znaci neverovatno, limfa se slila, nisam mogao da prepoznam svoje noge :) a sa carapama nista...
Mada mislim da bi najvise znacilo babama sto imaju prosirene vene i losu cirkulaciju  :D :D :D
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #5 poslato: Maj 27, 2009, 04:15:23 posle podne »

e svasta cu nauciti ovde od tebe :D  prvo sa onim five fingers patikama, pa ovim cudom i tako dalje :)
Sačuvana
Ognjen Stojanović
Gost
« Odgovor #4 poslato: Maj 26, 2009, 08:27:46 posle podne »

Nista od toga :) (ne daj Boze povreda!) - to su specijalne "compression" carape za trku, poboljsavaju cirkulaciju, smanjuju stvaranje laktata, vibracije listova...

A na toj slici gde imam bas carape (prave, ne samo za listove) je isto to samo sto one nisu za trku jer je materijal drugaciji nego su za oporavak a takodje i protiv DVT-a sto mi najvise i koristi kada letim jer noge uopste ne nateknu.

U poslednje vreme su prava evolucija i gotovo svi pro ih koriste, sto se tice triatlonaca, duatlonaca i sl  ;)

Za one koji imaju problema sa kapilarima i cirkulacijom nema bolje stvari...

http://www.2xu.com/compression/

http://www.2xu.com/compression/index-socks.html
Sačuvana
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #3 poslato: Maj 26, 2009, 08:08:44 posle podne »

ognjene, jel si imao povredu ili su ti bandaži na potkolenicama taktika?
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #2 poslato: Maj 26, 2009, 08:50:35 pre podne »

Još jednom, SVAKA ČAST !

[prilog je izbrisao admin]
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #1 poslato: Maj 26, 2009, 08:48:56 pre podne »

PANSPORT-ov sportista, Ognjen Stojanović je zauzeo 15. mesto na Evropskom prvenstvu u duatlonu, održanom 23. maja u Budimpešti.
Prenosimo Vam Ognjenove utiske:

"U subotu sam nastupio prvi put na Evoprskom prvenstvu u duatlonu. Nikakve posebne pripreme nisam imao, ali jednostavno zbog dobrog "položaja" u kalendaru trka kao i blizine Budimpešte, svakako je moje učešće na ovoj trci u svakom pogledu dobar potez, prvenstvo jer se sledeće godine Svetsko prvenstvo u triatlonu (odnosno Dextro Energy ITU World Championship Series Grand Final) održava na istoj stazi u Budimpešti stoga je to dragoceno iskustvo koje bi svakako trebalo da posluži za verovatno najbitniju trku naredne sezone...
Zazuzeo sam 15. mesto sa kojim mogu biti zadovoljan jer je u pitanju kontinetalno prvenstvo, a takoĂ°e i sport sa čijim disciplinama nisam imao nikakav kontakt do leta 2005.-e :)
Trka je iz mog ugla i konrektno što se mene i mojih performansi na njoj tiče dosta menjala tok. Nakon starta su svi jako krenuli. Prvu grupu sam već posle recimo 500 m "izgubio". Nisam se baš najbolje osećao i mogu reći da mi je bilo teško istrčati tih prvih 5 km. Razočaravujuće sam ušao u T1 - kao 25.-i. MeĂ°utim vreme od 16:17 i nije toliko loše.
Prvih par je istrčalo ispod fenomenalnih 15:30 min, ali to su uglavnom takmičari "specijalizovani" za trčanje i duatlon. Kod mene ne postoji uopšte velika razlika izmeĂ°u 5 km na "suvo" i 5 km u triatlonu, tako da nisam zabrinut, pogotovo što je forma u uzlaznoj putanji.
MeĂ°utim, kao što sam već napomenuo, jasno mi je bilo da je većina ostalih nakon tih 5 km preforsirana i da su zaboravili da posle prvog trčanja ima još 20 km bike-a, a zatim još 2.5 km trčanja - veoma karakteristično za juniore :)
Iako sam i ja bio u cvenoj zoni nakon prvog trčanja, već na početku bike-a sam redom počeo da sustižem takmičare i da ih prestižem. Vozilo se četiri kruga i već do polovine prvog sam, nakon što sam uhvatio par manjih grupica i onda ih prestizao da bih hvatao grupe ispred, uhvatio drugu grupu koja se već formirala. Prva je bila na 20-30 sekudni ispred. Zaista mi taj prelaz sa plivanja a evo i sa trčanja na bike-a i sam početak bike-a odgovaraju i uglavnom uvek nadoknadim eventualni zaostatak. Primera radi u toj drugoj grupi su bili takmičari koji su istrčali prvih 5 km za manje od 15:50 min što je i više nego 20 sekundi brže nego ja...
U grupi je samo nas troje - četvoro radilo (zanimljivo da su to uglavnom prijatelji koje znam od ranije :) - britanac Jeremy Gilmour (učestvovao je na AYOF-u kao i ja), izraelac Ron Darmon (bili smo u kampu u Tiszy-u prošle godine), rus Kalashnikov (njega ne znam) i ja)
Zaista takve situacije nekada znaju da budu frustrirajuće. Nas preko 10 je u grupi, prva grupa ispred je na pola minute što znači da imamo ogromne šanse da ih stignemo, a samo nas par je na čelu i smenjujemo se. Nikada neću moći dopreti u njihove mozgove i shvatiti kako može da im bude značajnije da čuvaju snagu da bi se borili za 15 mesto umesto da svi zajedno složno radimo i da se onda bore za podium...
Ali u većini slučajeva je tako, stoga sam naviknut. Ali konstatno na okretima su nam bili blizu, i držali smo istu razliku iako je bilo trenutaka da niko nije hteo napred, stoga je očigledno bilo da su nam "na dohvat ruke" i da oni imaju "problema" jer sigurno ni kod njih svi nisu hteli da rade kada nisu povećavali prednost...
Jeremy je napao u poslednjem krugu, ispratili smo ga nas par, i naravno na kraju smo se svi spojili, jer su mnogi sačuvali tu "dragocenu" snagu "vrteći" pedale iza.
Da sam se bolje osećao nakon trčanja sigurno bih i ja napao, ako treba i više puta... ali ostavljam to za neki drugi i dragoceniji put.
Poslednjih 2.5 km sam se osećao bolje nego prvih 5 km, ali i dalje nisam zadovoljan, mislim da sam pogrešio što nisam odmah krenuo jače i što nisam držao jači tempo jer sam sigurno mogao... Na kraju sam uhvatio švajcarca i slovaka i sa njima istrčao poslednji km. TakoĂ°e mi je krivo što nisam odsprintao slovaka na kraju, ali zaslužio je to 14-o mesto jer se u cilju srušio i doživeo manji kolaps...
Odličan intenzivni trening, ali i trka naravno. Raduje me osećaj na bike-u jer sam malo strepeo da ću biti "slab", jer kao što sam napomenuo ranije - imao sam samo par jačih treninga na bike-u, ali sa obzirom kako je on prošao (biciklistički segment) očigledno da trenerov sistem i program "radi" :)
Rezultati:
www.triathlon.org/zpg/zresults-evt-dtl.php?call=TVRrdw==&id=MTMzNg==&rsid=3548&keep=sh"

[prilog je izbrisao admin]
Sačuvana
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.081 sekundi sa 20 upita.