TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395189 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: mileddd

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 28, 2024, 05:21:20 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 [2] 3 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Povishen puls  (Pročitano 7087 puta)
SAJ
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 387


« Odgovor #17 poslato: Jun 03, 2009, 02:46:06 posle podne »

Demoliraste mi temu. :)
Sačuvana
Ognjen Stojanović
Gost
« Odgovor #16 poslato: Jun 03, 2009, 01:10:44 posle podne »

O.K., sasvim moguce, to oko 150 kada lagano trcis je i O.K... Meris puls kada radis sa tegovima :)? Inace kada se radi sa tegovima visina pulsa ne moze da se pored npr sa trcanjem, makar radili i sa max tezinama... jer npr kod benca se lezi tako da sam taj polozaj uzrokuje smanjenje pulsa jer je srcu lakse da pumpa krv...
Sačuvana
honda83
Gost
« Odgovor #15 poslato: Jun 03, 2009, 09:37:31 pre podne »

Pa da, za to ti i govorim, neverovatno je da ti je tako nizak, kako ga meris? I to za setnju je moguce ukoliko je bas lagana mada i onda mi deluje jako nizak, ali ajd, verovatno bolje znas svoj puls nego mi :)
A to za 200 nije nista cudno i nije retkost... Meni je kada sam sa plivanja presao na triatlon znao i do 206 da dodje :), polumaraton sam istrcao 8 meseci nakon sto sam poceo da treniram triatlon sa srednjim pulsom od 190... a takodje moj drug iz Pule kada rastrcava ima puls jedno 170 - 180  :D...
Mada npr meni je sada mnogo nizi od prosle godine recimo drasticno zbog birokardije t.j. "sportskog srca"... ali kao sto rekoh kada sam presao na triatlon jako visok mi je bio... sve zavisi od aktivnosti, sportskog staza kao i od genetike naravno...
Imam pulsometar i imam merac na traci u sobi... Kada vezbam sa tegovima, ne prelazi 110, kada brzo hodam isto... Retko mi puls dodje do 150 kada trckaram. Kada trcim, obicno nadjem jedan ritam, jednu brzinu koja mi odgovara, posto su kod mene visak kilograma ipak problem :)
Sačuvana
Ognjen Stojanović
Gost
« Odgovor #14 poslato: Jun 03, 2009, 08:32:29 pre podne »

Hehe, logicno  ;)

Problem je kada je povisen ili smanjen u toku treninga u odnosu na ranije treninge (naravno na krecem periodu), to je onda znak pretreniranosti najcesce...
Sačuvana
tozaNS
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 516

« Odgovor #13 poslato: Jun 02, 2009, 03:36:04 posle podne »

povisen je samo tokom intenzivnog kario treninga,koji uvak radim posle treninga sa tegovima..... :) :) :)
kad dodjem kuci puls mi se u roku od sat vremena vraca u normalu..
Sačuvana
Ognjen Stojanović
Gost
« Odgovor #12 poslato: Jun 02, 2009, 01:40:11 posle podne »

Pa da, za to ti i govorim, neverovatno je da ti je tako nizak, kako ga meris? I to za setnju je moguce ukoliko je bas lagana mada i onda mi deluje jako nizak, ali ajd, verovatno bolje znas svoj puls nego mi :)
A to za 200 nije nista cudno i nije retkost... Meni je kada sam sa plivanja presao na triatlon znao i do 206 da dodje :), polumaraton sam istrcao 8 meseci nakon sto sam poceo da treniram triatlon sa srednjim pulsom od 190... a takodje moj drug iz Pule kada rastrcava ima puls jedno 170 - 180  :D...
Mada npr meni je sada mnogo nizi od prosle godine recimo drasticno zbog birokardije t.j. "sportskog srca"... ali kao sto rekoh kada sam presao na triatlon jako visok mi je bio... sve zavisi od aktivnosti, sportskog staza kao i od genetike naravno...
Sačuvana
honda83
Gost
« Odgovor #11 poslato: Jun 02, 2009, 11:23:20 pre podne »

A ne, hteo sam da kazem da mi je ranije puls jedva prelazio 100, i da mi je trebalo da se pobijem sa trojicom da bi on malo skocio :). Nismo se razumeli. U poslednje vreme mi je i do 95 kada recimo setam... Zato sam ga i pitao sta radi sa tim pulsom kada mu je skoro 200...
Sačuvana
Ognjen Stojanović
Gost
« Odgovor #10 poslato: Jun 02, 2009, 11:19:55 pre podne »

Nisi razumeo Honda :), to za 200 stoji, nego ti kazes da kada se pobijes isao ti je do 100 ??????

Da li si mislio 200 ili?  Jer to "kada se pobijes" smatram velikim naporom, a da ti dodje samo do 100, e te je nemoguce, o tome ti pricam...
Sačuvana
honda83
Gost
« Odgovor #9 poslato: Jun 02, 2009, 10:29:02 pre podne »

Izvini Ognjene, ne mesam te dve stvari, samo sam pitao decka kako dovodi puls do skoro 200, pa sam se samo malo salio...
Sačuvana
Ognjen Stojanović
Gost
« Odgovor #8 poslato: Jun 02, 2009, 09:30:30 pre podne »

Ne verujem da je pretreniranost, t.j. nije sigurno, jer da si pretreniram puls bi ti bio smanjen posto je u pitanju kardio.
Mislim da se samo bzvz opterecujes jer ako nemas pulsmetar i ne meris ga stalno NE MOZES PRIMETITI RAZLIKE, evo ti npr Honda, kaze da mu je u mirovanju 60 a kada se pobije 100 sto su, izvini Honda, teske, ali teske gluposti :) Ja mislim da ti mesas puls i pritisak (donji), jer ne moguce da ti je pri naporu puls 100, nikako, pa neznam sta da si :)...

SAJ nemas razloga za nikakvu brigu pogotovo jer si odmorio 7 dana i opet je sve isto, tako da opusteno... Ukoliko dodje do simpatickog ili parasimpatickog vida "overtraininga" posle nekoliko dana odmora puls se vraca u normalu pogotovo sto se kod tebe radi samo o mesec dana treninga sto je jako kratak period za ozbiljan overtraining, stoga vam svima savetujem da se ne opterecujete toliko pulsom, a ako vec imate pulsmetra i stalno ga nosite to je onda vec druga stvar...
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #7 poslato: Jun 02, 2009, 08:27:00 pre podne »

moguce da je samo pretreniranost, normalna pojava skroz
Sačuvana
SAJ
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 387


« Odgovor #6 poslato: Jun 01, 2009, 11:47:48 posle podne »

I ja imam taj problem od kada sam poceo 2x dnevno sa trakom... Da li si koristio neke sagorevace? Meni je puls isao i ispod 60 kada mirujem... U svakom slucaju, ne brini, nije to nista, ja sam odradio sve moguce analize (ultrazvuk, 2x ekg, krvnu sliku, ultra zvuk srca, stitastu...) i sve je to u redu. Mislim da su mene malo tu sredili sagorevaci, pa te zato i pitam da li si ih mozda koristio...

Nisam koristio sagorijevache, ali jesam shock therapy jedno 4,5 testera mada ne vjerujem daje od njega...
Sačuvana
tozaNS
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 516

« Odgovor #5 poslato: Jun 01, 2009, 11:10:17 posle podne »

190-195? Sta radis kada mozes puls da dovedes na tu brojku??
Meni je ranije puls isao oko 100 kada se pobijem sa trojicom...  :D
samo ga pikam konstantno brzo,a zamor ne osecam nista,cak se ni ne zadisem nista specijalno....kontam da je od efed i kofeina,prosto letm :) :) pokusacu sladeci trening jos jace da napumpam,bar 205,valjda necu crci
Sačuvana
honda83
Gost
« Odgovor #4 poslato: Jun 01, 2009, 11:01:35 posle podne »

190-195? Sta radis kada mozes puls da dovedes na tu brojku??
Meni je ranije puls isao oko 100 kada se pobijem sa trojicom...  :D
Sačuvana
tozaNS
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 516

« Odgovor #3 poslato: Jun 01, 2009, 10:57:40 posle podne »

meni je puls oko 70,a svaki dan radim kardio.Minimum 40min bajka,a puls teram do 190-195 i tako ga drzim 3 minuta,inace mi je prosecan puls tokom voznje oko 155...a koristim efed :) :) AKO HOCES LEPO DA IZGLEDAS    MORAS DA SE ZRTVUJES
Sačuvana
Stranice: 1 [2] 3 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.081 sekundi sa 17 upita.