TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395526 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: mileddd

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Maj 15, 2024, 12:51:07 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: UNIDYNE ili TERMOCUTS PAK ili Animal Cuts ???  (Pročitano 3916 puta)
GoranKS
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2040


Muški trener u teretani

« Odgovor #13 poslato: Jun 16, 2009, 10:24:51 pre podne »

Jeste dobar za te pare vredi!
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #12 poslato: Jun 16, 2009, 08:04:14 pre podne »

slazem se sa tvrdnjom.... i moj omiljeni
Sačuvana
EVIL ANGEL
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 138


« Odgovor #11 poslato: Jun 16, 2009, 03:13:15 pre podne »

DYMA BURN - DYMATIZE NUTRITION


PO MENI JE  DOBAr  jako  preparat
« Poslednja izmena: Jun 16, 2009, 03:16:28 pre podne od strane EVIL ANGEL » Sačuvana
PANSPORT BEOGRAD
PeĂ°a
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3439


Prodavnica u YBC-u

Pansport
« Odgovor #10 poslato: Jun 11, 2009, 10:35:13 pre podne »

Pijem jednu mericu whey-a posle treninga i svaki dan pijem kompleks 13vitamina + 13minerala! A to omega 3 riblje ulje ne pijem! Zbog cega mi je to neophodno ???

Sredinom 70-tih godina prošlog veka, tim evropskih naučnika je na Grenlandu izučavao jedinstven način života i navike u ishrani Eskima. U njihovoj ishrani preovlaĂ°uju masti i proteini poreklom iz mora, bogate nezasićenim masnim kiselinama. Ishrana im se bazira na tzv. plavoj ribi – kit, losos, sardina, foka i skuša. Naučnicima je neobično bilo to što su ovi ljudi veoma zdravi, naime eskimsko stanovništvo zapadnog Grenlanda gotovo da ne poznaje bolesti srca, moždani udar, lošu cirkulaciju – najčešće bolesti savremene civilizacije. Oni hranom u organizam unose 10 puta više nezasićenih masnih kiselina od stanovnika Evrope, koji u svojoj ishrani uglavnom imaju zastupljene zasićene masne kiseline. Ne samo da ne pate od bolesti srca, već imaju izvanredan ten, čistu kožu, jake zglobove i ligamente, a sve to zahvaljujući ribljem ulju koje sadrži omega 3.

Omega 3 masne kiseline se moraju unositi u organizam hranom, jer ih organizam sam ne proizvodi. One su glavni sastojak ćelijske membrane, neophodne su za ćelijsku regeneraciju i reprodukciju, a hormoni, koji pokreću sve funkcije u organizmu, ne mogu da se proizvedu bez njih. Dve najaktivnije i najviše proučavane komponente omega 3 su EPA (eikozapentaenska kiselina) i DHA (dokozaheksaenska kiselina). Za DHA se zna da je vitalni sastojak fosfolipida ćelijske membrane kod ljudi, naročito ćelija mozga i retine. Zato je važna za normalan razvoj mozga fetusa i njegovo funkcionisanje tokom celog života, kao i za propusnost i elastičnost moždanih ćelija, što ima direktnog uticaja na raspoloženje i na kognitivne funkcije. Obe su veoma važne za fizičko i emocionalno zdravlje, a mogu da spreče i rast tumorskih ćelija i smanje nivo holesterola i triglicerida u krvi stimulišući oksidaciju masti u jetri.

Zbog oksidativnog stresa, koji čoveka prati tokom celog života, organizam se nalazi u stanju neprekidnog samooporavka. Za to su mu potrebne velike količine nezasićenih masti koje učestvuju u ćelijskoj reprodukciji i čine elastičnom i funkcionalnom ćelijsku membranu. Kada je njihova količina dovoljna, srce i kardiovaskularni sistem su rasterećeni i mogu normalno da funkcionišu. U nedostatku dobrih masnoća, organizam je prinuĂ°en da za izgradnju ćelija koristi one loše, zasićene. Kako vremenom zasićene masti preovladaju nad nezasićenim, tako kardiovaskularni sistem biva sve opterećeniji. Rezultati i zaključci izvedeni iz ovih istraživanja doveli su do toga da u jesen 2004. godine FDA prizna značaj i odobri upotrebu omega 3, navodeći da ona služi za redukovanje rizika od koronarnih bolesti srca. Korist koje organizam ima od omega 3 kiselina se ne svodi samo na zdravlje kardiovaskularnog sistema. Veliki uticaj imaju i kod depresivnih stanja, na vid, imunološki sistem, u toku trudnoće, na zdravlje zglobova, kod migrena i dr.

U ponudi imamo Omega-3 Fish Oil 1000 mg Omega 3 1000mg
« Poslednja izmena: Jun 11, 2009, 10:38:55 pre podne od strane PANSPORT BEOGRAD » Sačuvana
   
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #9 poslato: Jun 09, 2009, 08:58:43 posle podne »

zbog testosterona, imuniteta, metaboliizma masti... odličan suplement - šteta ga ne uzimati
Sačuvana
iceajs
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 3

« Odgovor #8 poslato: Jun 09, 2009, 07:18:19 posle podne »

Pijem jednu mericu whey-a posle treninga i svaki dan pijem kompleks 13vitamina + 13minerala! A to omega 3 riblje ulje ne pijem! Zbog cega mi je to neophodno ???
Sačuvana
Lazic
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 489


ExYu-fitness
« Odgovor #7 poslato: Jun 04, 2009, 01:12:11 posle podne »

Nabrojao si 3 različite kategorije sagorevača - nižu, srednju i visoku. :)
Znači, ako ti se ne daje baš novac na Animal Cuts, zlatna sredina i sasvim solidna varijanta bi ti bio UniDyne.

Jesi li koristio već neke sagorevače? Da li si sredio ishranu? Koliko kg viška imaš?

od kada je to thermo cuts niza klasa.nema ga na lageru :)
dodaj jos pola cene za 7 dana vise koliko traju unidyne i cuts..pa ce biti malo visa klasa ;)
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #6 poslato: Jun 04, 2009, 10:13:19 pre podne »

sagorevac je ekstra, namirnice koje si nabrojao su super samo pripazi da jedes dosta toga - mislim na protein, tj. da ne smanjis previse kalorije da ne srozas metabolizam...

od voca mozes 1-2 grejpa ujutru, 1 jabuka je dosta

od suplementacije pored sagorevaca, nadam se da imas jos tri bitne stvari

1) whey
2) omega 3 riblje ulje
3) vitamine i minerale
Sačuvana
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #5 poslato: Jun 03, 2009, 10:45:00 posle podne »

Samo vodi racuna o ishrani,animal je odlican izbor
Sačuvana
iceajs
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 3

« Odgovor #4 poslato: Jun 03, 2009, 09:25:11 posle podne »

Hvala na savetima! Kupio sam Animal Cuts danas! 4000din valjda ce se isplatiti :)

Nisam nikad koristio sagorevace! Ovo ce mi biti prvi put! A u teretanu idem tek 3 meseca! Poslednja dva meseca sam pazio na ishranu i izgubio sam 5kg i 9cm oko struka i cak sam dobio na misicnoj masi a pritom nisam radio kardio uopste!!! Visok sam 186cm i imam 77kg trenutno! Zadovoljan sam sa ovim promenama ali i dalje imam sala na stomaku, pogotovo donji stomak tako da sam resio da to skinem sto pre! Danas sam poceo sa kardiom 10min steper, 10min trcanje i 30min bicikl pa cu postepeno da povecevam to vreme naravno! Radicu to svako jutro i dijetu sam srezao skroz!!! Znaci jedem same ovsene za dorucak (6 supenih kasika) pa onda kasnije bareno belo meso, oslic, povrce, beli pirinac, krompir i sveze povrce! Od voca jedem samo jednu jabuku posle treninga! Mislim da je to ok? Napisite ako mislite da treba nesto drugacije da radim! Hvala unapred! :)
Sačuvana
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #3 poslato: Jun 03, 2009, 03:25:35 posle podne »

Animal Cuts - za mene tu nema izbora
Sačuvana
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #2 poslato: Jun 03, 2009, 02:37:16 posle podne »

Nabrojao si 3 različite kategorije sagorevača - nižu, srednju i visoku. :)
Znači, ako ti se ne daje baš novac na Animal Cuts, zlatna sredina i sasvim solidna varijanta bi ti bio UniDyne.

Jesi li koristio već neke sagorevače? Da li si sredio ishranu? Koliko kg viška imaš?
Sačuvana
iceajs
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 3

« Odgovor #1 poslato: Jun 03, 2009, 01:04:07 posle podne »

Zanima me koji od ova tri sagorevaca bi bilo najbolje da koristim? Pogotovo sto je razlika izmedju nekih 2000din sto znaci da bi mi ostale pare za neki whey ili tako nesto :)
Sačuvana
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.087 sekundi sa 17 upita.