TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395116 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 24, 2024, 02:41:20 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: izvestaj fizijatra  (Pročitano 6360 puta)
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #5 poslato: Jun 30, 2009, 02:23:07 posle podne »

slažem se problme nije veliki.. no treba ga maksimalno ispraviti.. obavezno se konsultuj sa fizijatrom po pitanju vežbica i drugih terapija

PS hvala Mići na odgovoru
Sačuvana
Mića09
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 42


« Odgovor #4 poslato: Jun 24, 2009, 02:27:45 posle podne »

   Odlicno, to znaci da skolioza nije velika... Zbog skolioze se javlja asimetrija u polozaju karlice i ramena, tj jedno moze biti vislje, a drugo malo nize od horizontale, sto opet moze dovesti do odredjenih problema pri dizanju tegova, pogotovo u uspravnom stavu... Ako je kod tebe to ok, znaci da nije strasno, samo nastavi... pozz
Sačuvana
d.n.k
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 10

« Odgovor #3 poslato: Jun 24, 2009, 10:22:15 pre podne »

S' obzirom da tvoja skolioza nije velika, ne bi trebalo da imas prevelike probleme pri vezbanju... Bilo bi dobro da se stalno gledas kada izvodis vezbe, da bi mogao da ispravis eventualne asimetrije pri izvodjenju (jedan kraj sipke vislji, drugi nizi...itd).
 


hvala na ovako detaljom odgovoru
ja nema problema sa sipkama tj da mi je jedan kraj visi a drugi nizi
Sačuvana
Mića09
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 42


« Odgovor #2 poslato: Jun 23, 2009, 07:27:03 posle podne »

danas sam bio na pregledu kod fizijatra i nalaz glasi ovako

prisutna dekstrokonveksna skolioza , uz suspektan test pretklona , krilaste lopatice . Lorencov trougao je asimetrican
DG : Insuffitientio posturalis M 40 , M 41

da li neko moze da mi to pojasni ?
o cemu se radi da li neko ima iskustva i koliko moze da traje resavanje ovakvog problema ?

treba da krenem na neki tretman koji ce trajati dve nedelje svaki dan
u trajanju od sat vremena (pola sata neka struja) a pola sata vezbe

e da imam 78 kg visok sam 178 imam 18.5 godina idem u teretanu 17 meseci
e da i fizijatar mi je rekao da smem da idem u teretanu i da sve vezbe radim


  1) skolioza je iskrivljenje kicme u frontalnoj ravni, sto ce reci da kada gledas sa ledja ili s' preda vidis drzanje u obliku slova C ili S. Dekstrokonveksna znaci da je u obliku slova C sa iskrivljenjem u desnu stranu.
   2) test pretklona se radi da bi se utvrdila skolioza. U stojecem polozaju se savijes unapred, pri cemu se pojavljuje grba sa konkavne (ispupcene) strane krivine. U tvom slucaju je suspektan nalaz (sumnjiv, diskutabilan), sto ce reci da sumnjaju na skoliozu, sto opet znaci da nije prevelika...
   3) krilaste lopatice su deformitet scapulae (lopatica) pri cemu se odvaja medijalna (unutrasnja) strana lopatica od rebara. Uzrokuju je slab m.serratus anterior i m.trapezius (srednji i donji deo), eventualno skracen m. pectoralis minor. Potrebno je vezbama ojacati prva dva misica da bi se eventualno lopatice priljubile uz rebra. Moze prouzrokovati povrede ramena, jer je pomeranjem lopatice narusena stabilnost ramenog zgloba. Posebno pravi probleme pri guranjima...
   4) lorencov trougao je prostor (trougao) izmedju bocnog dela tela i unutrasnje strane ruke u uspravnom polozaju. Stanes ispred ogledala sa rukama pored tela i gledas trougao sa leve i desne strane, u slucaju deformiteta kicme uvek je jedan manji od drugog...
   5) DG je dijagnoza, insuffitientio posturalis je 'slabo drzanje (tela)'. Jedino ne znam sta su oznake M40 i M41, pretpostavljam da ima veze sa skoliozom...

  Generalno, skolioza se, nazalost u tvojim godinama ne moze ispraviti, mozes samo poboljsati stanje u smislu pokretnosti i zaustavljanja napredovanja skolioze izvodjenjem odredjenih vezbi. Princip je da istezes misice koji su skraceni (oni koji su sa unutrasnje strane krivine) i da jacas one koji su izduzeni (sa spoljasnje strane krivine). Takodje treba ojacati trbusne misice (narocito kose sa spoljasnje strane krivine). S' obzirom da tvoja skolioza nije velika, ne bi trebalo da imas prevelike probleme pri vezbanju... Bilo bi dobro da se stalno gledas kada izvodis vezbe, da bi mogao da ispravis eventualne asimetrije pri izvodjenju (jedan kraj sipke vislji, drugi nizi...itd).
  Bitnije je u tvom slucaju da ojacas donji deo m.trapezius-a i m. serratus anterior i da pokusas da sredis krilaste lopatice. Pitaj fizijatra za spisak vezbi, trebalo bi da ga imaju svi...Malo su dosadne, ali se potrudi da ih odradis zbog predupredjenja eventualnih povreda ramena...
  Sto se tice struja, iskreno moja iskustva nisu bas najsjajnija, tj. nisam imao bog zna kakve efekte... S' druge strane znam ljude kojima je pomoglo, tako da nema pravila... Po meni ti je najbitnije da ispostujes tretman zbog vezbi, a struje ako pomognu-pomognu...
Sačuvana
d.n.k
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 10

« Odgovor #1 poslato: Jun 23, 2009, 06:01:03 posle podne »

danas sam bio na pregledu kod fizijatra i nalaz glasi ovako

prisutna dekstrokonveksna skolioza , uz suspektan test pretklona , krilaste lopatice . Lorencov trougao je asimetrican
DG : Insuffitientio posturalis M 40 , M 41

da li neko moze da mi to pojasni ?
o cemu se radi da li neko ima iskustva i koliko moze da traje resavanje ovakvog problema ?

treba da krenem na neki tretman koji ce trajati dve nedelje svaki dan
u trajanju od sat vremena (pola sata neka struja) a pola sata vezbe

e da imam 78 kg visok sam 178 imam 18.5 godina idem u teretanu 17 meseci
e da i fizijatar mi je rekao da smem da idem u teretanu i da sve vezbe radim
Sačuvana
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.121 sekundi sa 17 upita.