TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395144 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 26, 2024, 10:32:17 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Pravilna ishrana?  (Pročitano 3524 puta)
markooo
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 11

« Odgovor #9 poslato: Jun 30, 2009, 06:49:24 posle podne »

Kvadriceps i gluteus  Leg Press 1ser 15 pon s kojom kilažom?
Biceps femoris Leg Curl 1ser 15 pon   s kojom kilažom?
Gornji deo ledja vucenje na donjem koturu 1ser 15 pon (ovo ne znam šta je, tj. mislim da znam ali kad bi bacili neki link slike bilo bi super)
Grudi ravni bendz 1ser 15 pon (znam)
Ramena potisak bucicama 1 ser 15 pon (bucice znam šta su ali kao potisak?)
Trapez sleganje ramena bucicama 1 ser 15 pon (trapez ne znam šta je, verovatno sam ga viĂ°ao i radio na njemu ali pravo mu ime ne znam)
Triceps extenzija na sajli 1ser  15 pon (ovo mislim da znam šta ali opet neki link sa slikom bi mi sve objasnio)
Biceps stojeci pregib dvorucnim tegom 1 ser 15 pon (stojim i dizem teg?)
Ledja donji deo hiperextenzija 1 ser 15 pon (ovo bi trebalo biti što bi narod rekao "leĂ°naci? :)")
Listovi stojece podizanje na prstima 1 ser 15 pon (znam)
Podlaktica sedeca kontrakcija sa dvorucnim tegom 1ser 15 pon (znam)
Stomak lezeca kontrakcija sa podignutim nogama  1ser 15 pon (znam)
Sačuvana
markooo
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 11

« Odgovor #8 poslato: Jun 30, 2009, 06:39:58 posle podne »

Potražio sam i našao sam onaj vaš trening za početnike, dobro nisam baš početnik ali što se tiče izraza jesam.
Kad bi mi objasnili neke pojmove tj. šta je koja sprava....mada kad bolje razmislim poslužiću se googleom.

A uz vaš trening da li je to onda ok kombinacija?
Ostala pitanja?
Sačuvana
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #7 poslato: Jun 30, 2009, 05:40:59 posle podne »

Plan treninga ne valja nista..otrazi malo po forumu i o treningu,previse vezbi za ledja i ruke u toku nedelje,dovesces misic u katabolizam
Sačuvana
markooo
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 11

« Odgovor #6 poslato: Jun 30, 2009, 05:04:02 posle podne »

Ok odlučio sam ovo.

Pošto već duže vreme radio kardio tj. trčim i to negde oko 4km tj. 30-40min tako ću i da ostavim. Vidim da neki primenjuju HIIT ali ja neću, ipak nisam baš u takvoj formi da to mogu, možda nekad kasnije.

TakoĂ°e aktiviraću ponovo teretanu, tj. počeću redovno da idem, do sada je to bilo par puta sedmično tj. 2 ponekad 3 puta.

Trening:
Ujutro (7-8h): Trčanje 30tak minuta, lagano + istezanje (svakim danom sem nedelje)

od 11 pa do 1h u tom nekom periodu iću u teretanu: (ovaj termin mi odgovara da nema gužve i da mogu na miru da vežbam)

1 dan ruke,
2 dan ledja,
3 dan noge-ledja,
4 dan odmor,
5 dan ruke-ledja
6/7 odmor

Ishrana:

6 manjih obroka dnevno

U kombinaciji kao što ste vi preporučili biće - belo meso, krompir, pirinač, povrće (kuvano i sveže), jaja.
Slatko ću uzimati samo posle trčanja i teretane. (inače gazirano, slatkiše, kafu i ostale gluposti ne unosim već duže vreme).

TakoĂ°e poslušaću savet MARKO DIMITRIJEVIC iz jedne teme o ishrani (http://forum.pansport.rs/index.php?topic=80935.0)  da posle 21h se unese jak proteinski obrok tj. jaja i salata.

Definitivno ću uzeti i AC. Znam da ćete svi reći da ne treba u početku ali znam koliko vežbam i prosto ne vidim nikakve rezultate.

---------

Moja pitanj sad su?

1. Da li da uzmem i protein koji bih uzimo posle teretane? Da li bi bilo pametno i posle trčanja? Koji? (vidim da svi furaju Whey)
2. Planiram da uzmem Omega3, da li ovo pametno i ako jeste preporučite mi neke jer u online katalogu sam našao nekih par?
3. AC planiram da uzimam na prazan stomak pre trčanja, da li da ga uzimam i pre teretane (mada ne znam da li bi to bilo na prazan stomak jer ne mogu gladan ići da treniram)?
4. Pošto neću odmah sve suplemente uključiti posle treninga ću pojesti nesto slatko radi UH a onda protein, a kad stignem kući (30-40min) obork. Da li vam se ovo čini ok?
5. Šta bi vi promenili?
6. Da li sam vam smorio?  ::) :-*


« Poslednja izmena: Jun 30, 2009, 05:33:14 posle podne od strane markooo » Sačuvana
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #5 poslato: Jun 30, 2009, 03:31:36 posle podne »

rano ti je za AC ,procitaj sve ,pa napravi neki plan
Sačuvana
markooo
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 11

« Odgovor #4 poslato: Jun 30, 2009, 02:52:04 posle podne »

Hvala na odgovorima!!

Upravo sam skontao kako forum funkcioniše, novije poruke idu gore, starije dole  ;D sada ću da se bacim na čitanje  ;D

Razmisliću malo pa ću napraviti neki plan i dati vam na uvid da vidite da li je to ok.

A što se tiče AC da li bi mi nastetio mnogo kada bih krenuo da ga uzimam?
Sačuvana
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #3 poslato: Jun 30, 2009, 01:56:36 posle podne »

Treba da vezbas celo telo,a ne samo ledja,jer na taj nacin im neces dati vremena za oporavak.A sto se ishrane tice svaki obrok protein i slozeni hidrat...kombinuj crveno osno meso,belo meso ribu,belance jajeta,hidrati irinac,kromir,ovsene.Ipak malo vise iscitaj forum,jer imas dosta tema o ovome
Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12782


Never give up!

« Odgovor #2 poslato: Jun 30, 2009, 01:02:09 posle podne »

Dobro nam dosao Marko!

sto se obroka tice gledaj da bude pet u toku dana i da u njima budu zastupljeni hidrati tipa (pirinca,integralnog pirinca i krompira) proteini ( konjetina,zdrebetina,govedina,junetina,teletina,oslic,pilece grudi - u zavisnosti od vremena) i vlaknaste materije - povrce.Kolicinu gledaj da odredis prema sebi da obroci ne budu preobilni jer nije cilj prezderavanje vec da se misici hrane konstantno u toku dana.
Za neke vecernje termine (uvece i pred spavanje) je idealan Ella sir zbog bogatog sastava proteina u sebi a veoma malo masti.
Sto se sagorevaca tice animal jeste jedan od najboljih ali i veoma jakih sagorevaca.Mozda bi ti trebao da pokusas prvo sa nekim slaibijim a ne odmah na najjaci.
Sačuvana
markooo
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 11

« Odgovor #1 poslato: Jun 30, 2009, 12:16:30 posle podne »

Pozdrav,

već dugo iščitavam ovaj forum i mogu vam reći da sam naučio dosta korisnih stvari i pročitao dosta dobrih članaka.
TakoĂ°e sam uvideo da se hranim nepravilno i da dosta nepravilno živim (kao i većina ljudi danas) i odlucio sam da to promenim.

Ranijih godina dosta sam isao u teretanu i vezbao "na suvo". nisam koristio nikakve preparate niti je bilo potrebe za tim, ali vremenom sam nabacio kilograme i klasično stvorio sam sebi komplekse vezane za izgled i veoma sa odlučan da to promenim. Znam da se to ne može desiti za mesec, dva, tri ali što pre krenem to ću i pre videti neke rezultate.

Moje prvo pitanje vama je vezano za ishranu. Koliko sam shvatio veoma je bitno jesti više puta na dan manje obroke tj. porcije ali ja nemam ideju kako bi oni mogli izgledati. Čitao sam dosta postova ovde ali nikako ne mogu da im naĂ°em početak, kao da su izbrisani ili nestali ili ja ne znam kako da ih naĂ°em i pročitam, pa bih u to ime molio vas iskusnije da mi pomognete da osmislim/kreiram svoju ishranu.

TakoĂ°e nakon toga bih želeo da uzem AnimalCuts jer vidim da svi imaju pozitivno mišljenje o njemu. Inace redovno trčim, svako jutro od 4 do 6 km i redovno idem u teretanu gde vežban po najviše ljeĂ°a jer dosta sedim pa ne želim da imam problema sa kičmom.

Unapred hvala!
m.
Sačuvana
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.056 sekundi sa 17 upita.