TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395871 Teme od strane 25010 Članovi Poslednji član: dejanpetrovic99

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Maj 29, 2024, 12:47:18 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   |  (Urednik: Zoltan Kozma)  | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] 2 3 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Cucnjevi, mehanika pokreta  (Pročitano 6443 puta)
ZR_Alexandar
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 111

« Odgovor #33 poslato: Jul 23, 2009, 09:34:15 posle podne »

 Ma samo radi SAJLE i nemas problema  :P Smorio si me  ;D
Sačuvana
chiller
Gost
« Odgovor #32 poslato: Jul 23, 2009, 08:23:01 posle podne »

e hebiga,nisi ukapiro foru :(
Sačuvana
ZR_Alexandar
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 111

« Odgovor #31 poslato: Jul 23, 2009, 12:41:01 posle podne »

super,nivo rasprave ravan 10godisnjacima :D
usput nije marginalna nego imaginarna :)
znam i ja drevnu japansku vestinu pa se ne hvalim ;)
Pazi lepo smo razgovarali dok se ti nisi pojavio i poceo da potcenjujes. Vredjao si grupu mojih prijatelja iz teretane a da ni ne znas ko su i kako vezbaju, e to je jako klinacki :D Hteo si da kazes da ne postoje, ako znas sta znaci "imaginarno"? Ovde se prica o treninzima a ne o Kung fu-u ili cemu vec. Imas MMA odeljak pa tamo mozes da razmenjujes iskustva :D
Sačuvana
chiller
Gost
« Odgovor #30 poslato: Jul 23, 2009, 12:33:15 posle podne »

super,nivo rasprave ravan 10godisnjacima :D
usput nije marginalna nego imaginarna :)
znam i ja drevnu japansku vestinu pa se ne hvalim ;)
Sačuvana
ZR_Alexandar
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 111

« Odgovor #29 poslato: Jul 23, 2009, 12:09:48 posle podne »

:D ::) napises da radis leg pres i da nemas rezultate,napisem ti probaj sa leg curlom i leg extensiom,ti pocnes da lupas nema mase sa sajlom radim ja to sve ja znam :),reko okej radi kako oces,posle pises da ja pricam gluposti jos i imas procente ::) uostalom zbole me,radis 7godina,i pitas za tegic,govoris o sajlama,za koje te niko nije ni pitao,lupas za procente ::)
a za ostali sastav,dobro si me nasmejao :D i ti i tvoja imaginarna grupa sto ozbiljnije vezba :D
a tako se zove ona kriva,kako to nisam znao...
Pitanje je bilo za tegice i kako oni uticu na mehaniku pokreta. Takodje me je zanimalo koliko ljudi ovde vezba na taj nacin. E sad ne znam koji ti imas problem sa tim? Ti si druze napisao da ja lupam gluposti a to nije lepo. Zato sam ti odgovorio na ovakav nacin.Samo jos da ti objasnim za sajle. Ovako: leg curl masina, leg extension masina, peck deck, lat masina itd su masine koje funkcionisu preko koturova i sajli. Kako ti povuces sipku, tako se sila prenosi preko sajle ,tj kotura do tegova koji vise sa druge strane masine. Kad kazem SAJLE mislim na sve te masine. Nadam se da sam sad bio jasan. A od moje marginalne grupe drugara iz teretane bi se us**o kad bi ih sreo negde :D
Sačuvana
chiller
Gost
« Odgovor #28 poslato: Jul 23, 2009, 11:57:55 pre podne »

 :D ::) napises da radis leg pres i da nemas rezultate,napisem ti probaj sa leg curlom i leg extensiom,ti pocnes da lupas nema mase sa sajlom radim ja to sve ja znam :),reko okej radi kako oces,posle pises da ja pricam gluposti jos i imas procente ::) uostalom zbole me,radis 7godina,i pitas za tegic,govoris o sajlama,za koje te niko nije ni pitao,lupas za procente ::)
a za ostali sastav,dobro si me nasmejao :D i ti i tvoja imaginarna grupa sto ozbiljnije vezba :D
a tako se zove ona kriva,kako to nisam znao...
Sačuvana
chiller
Gost
« Odgovor #27 poslato: Jul 23, 2009, 11:55:59 pre podne »

Citat
kad bole ledja ne mozes da radis neki maximum onda batali cucanj,u cemu je fora raditi sa pola kilaze

zasto mislis da se ne moze uraditi 12x ponavljanja sa 50% od maximuma?

moze i vise,ja mogu da uradim 15-20 sa 50%,mada nikad nisam radio...coveka bole ledja,bolje bi mu bilo da ne radi uopste dok ne napravi jos vece $ranje,ako mene pitas turio je malo vise tegova nego sto moze da podigne+losa forma pod tim uslovima i dobijes bol u ledjima na xxdana,sad je malo prestalo pa pita da nije to zbog tegica na petama ::)
« Poslednja izmena: Jul 23, 2009, 12:04:24 posle podne od strane chiller » Sačuvana
ZR_Alexandar
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 111

« Odgovor #26 poslato: Jul 23, 2009, 11:32:27 pre podne »

kako dobi 80% :D
ustalom neces ti raditi ono sto drugi rade vec onako kako tebi odgovara,ako znas onu pricu o bunaru,oni skoce skocim i i ja ;)
ako su ti problem ledja i ne mozes da radis kako treba cucnjeve nemoj ih niraditi,za to ti je leg press.
napisao si glupost,mrzelo me da napisem pre,ne postoje sprave za masu,kao ni krive ni prave sipke ;)
uostalom,vezbas 7godina i pitas za obican tegic ispod peta,e jbg  :D
Pazi lupio sam procenat, jer vecina radi neku vrstu cucnja + leg press + iskorake i tako dalje. Naravno da ne radim ono sto drugi rade, vec ono sto meni odgovara ali za razliku od tebe ne mislim da sam popio svu pamet ovog sveta, pa se informisem i gledam sta drugi rade, ne bih li ja nesto od toga primenio. Nemas predstavu o cucnjevima i leg pressu, to uopste ne moze da se poredi. Jednostavno samo sa presom nista ne mozes da uradis. Ti koliko vidim pises gluposti u svim postovima ali ti to nisam ranije napisao, dok nisi postao bezobrazan.
Da ti jos nesto objasnim oko sprava: ako radis samo ekstenzije i leg curl neces nikada nabiti znacajniju masu, tako da je normalno da te sprave nisu za masu, vec samo za doradu posle bazicnih vezbi. Isto vazi za vecinu sprava sa sajlama. Slobodan teg je majka za masu.
 A sto se tice sipki, mozda nisi video EZ sipku koja izgleda kao izlomljena, nju zovemo kriva sipka, bar mi koji nesto ozbiljnije vezbamo. A ti bolje gledaj nesto da naucis od onih koji vise znaju od tebe nego da pametujes po forumu.
Sačuvana
vuksa
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3932


Dip. trener

« Odgovor #25 poslato: Jul 23, 2009, 09:02:56 pre podne »

Citat
kad bole ledja ne mozes da radis neki maximum onda batali cucanj,u cemu je fora raditi sa pola kilaze

zasto mislis da se ne moze uraditi 12x ponavljanja sa 50% od maximuma?
Sačuvana
al se nekad dobro jelo :)
chiller
Gost
« Odgovor #24 poslato: Jul 23, 2009, 08:59:00 pre podne »

gde vidis kilazu da pominjem?
napisao sam o nekom maksimumu,sa x kilazom sa 6-10ponavljanja,sad ako je za nekog ta kilaza 3 tone onda neka radi...
Sačuvana
vuksa
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3932


Dip. trener

« Odgovor #23 poslato: Jul 23, 2009, 08:53:30 pre podne »

a zasto mislis da je potrebno staviti tri tone na taj cucanj da bi dobro pogodio noge? ako te bole ledja samo smanji kilazu i odradi...cucanj je takva vezba da je nista ne moze zameniti
Sačuvana
al se nekad dobro jelo :)
chiller
Gost
« Odgovor #22 poslato: Jul 23, 2009, 08:04:34 pre podne »

koristim i ja ponekad za zagrevanje,ali to ne racunam,brojim samo radne setove na cucnju.
nisam mislio zamenu,vec ako te boli donji deo ledja ne radi cucanj vec leg pres,kad se oporave radi cucanj.
squat je osnovna vezba u bb,gde je ukljucen ceo kardiovaskularni sistem i sve grupe misica,ako se uradi,oseca se ceo donji deo tela,posebno gluteus maximus,pa kad sednes sledeci dan znas sta si radio juce :) ,kad bole ledja ne mozes da radis neki maximum onda batali cucanj,u cemu je fora raditi sa pola kilaze  ???
Sačuvana
TeH FiLiP
Barbarian
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9917


The Heat-h is on!

« Odgovor #21 poslato: Jul 23, 2009, 01:13:29 pre podne »

kako dobi 80% :D
ustalom neces ti raditi ono sto drugi rade vec onako kako tebi odgovara,ako znas onu pricu o bunaru,oni skoce skocim i i ja ;)
ako su ti problem ledja i ne mozes da radis kako treba cucnjeve nemoj ih niraditi,za to ti je leg press.
napisao si glupost,mrzelo me da napisem pre,ne postoje sprave za masu,kao ni krive ni prave sipke ;)
uostalom,vezbas 7godina i pitas za obican tegic ispod peta,e jbg  :D

zasto mislis da je presa zamena za cunjeve?

ja presu koristm kao neku vrstu pre zamora pre cucnja tako da ne vidim zasto ne bi mogle te dve vezbe zajedno
Sačuvana
BRING IT ON BAYBE :D
chiller
Gost
« Odgovor #20 poslato: Jul 22, 2009, 10:58:04 posle podne »

kako dobi 80% :D
ustalom neces ti raditi ono sto drugi rade vec onako kako tebi odgovara,ako znas onu pricu o bunaru,oni skoce skocim i i ja ;)
ako su ti problem ledja i ne mozes da radis kako treba cucnjeve nemoj ih niraditi,za to ti je leg press.
napisao si glupost,mrzelo me da napisem pre,ne postoje sprave za masu,kao ni krive ni prave sipke ;)
uostalom,vezbas 7godina i pitas za obican tegic ispod peta,e jbg  :D
Sačuvana
ZR_Alexandar
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 111

« Odgovor #19 poslato: Jul 22, 2009, 10:37:12 posle podne »

 Pazi nije sad to tako jednostavno. Ne znam koliko dugo treniras? Ja treniram sa prekidima nekih 7 godina. Tako da su mi misici relativno oguglagli na napore, pa zato radim i jedno i drugo. U suprotnom ne bih imao toliki efekat. Problem je sto ne mogu da dizem max tezine u cucunjevima zbog ledja, pa mi je bolje da pogodim butine sa nekim srednjim tezinama, a da ih dokusurim na leg press-u ,gde mogu da idem do maximuma. Nemoj da pises za stvari da su glupe ako 80% bildera radi bas to. Nije lepo  ;)
Sačuvana
Stranice: [1] 2 3 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.044 sekundi sa 13 upita.