TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395148 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 26, 2024, 06:42:03 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Da li je u pitanju upala ili istegnut misic?  (Pročitano 8074 puta)
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #11 poslato: Jul 23, 2009, 05:52:52 posle podne »

po meni možeĂ° is ad ali pvaj put pametnije - postepeno i obavezno uz zagrevanje...
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #10 poslato: Jul 23, 2009, 02:44:26 posle podne »

Da li je bolje da posle pauze u treniranju(2 nedelje lezanja,nedelju dana samo blaga setnja...znaci uglavnom mirovanje oko mesec dana)zbog bolesti pre pocetka prvo 2 dana samo istezem,osecam da su mi misici umrtvljeni i ne znam kako ce podneti opterecenje:(

u pocetku radi samo onoliko koliko ti prija, ako ides u teretanu, lagano zagrevanje na bajsu pa mozes da uradis jedan krug osnovnih vezbi sa vecim brojem ponavljanja, neke cak i bez opterecenja. Istezanje samo nakon zavrsenog treninga, nikako na nezagrejane misice...

Hvala vam na odgovorima, izgleda da vreme leci sve :) Evo prestalo je da me boli, mozda me boli sada samo 1% :) Nego kazite mi kad ponovo da probam da radim zgibove? Za koliko dana?

sacekaj jos malo da te potpuno prodje...  i posle ih radi, ali umereno i bez preterivanja...  misici mogu da izdrze takav napor ali kao sto vidis tetive, hrskavice, ligamenti ne mogu...  a i nema efekta od preforsiranja jedne misicne gruoe
Sačuvana
Ognjen Stojanović
Gost
« Odgovor #9 poslato: Jul 23, 2009, 08:16:20 pre podne »

Da li je bolje da posle pauze u treniranju(2 nedelje lezanja,nedelju dana samo blaga setnja...znaci uglavnom mirovanje oko mesec dana)zbog bolesti pre pocetka prvo 2 dana samo istezem,osecam da su mi misici umrtvljeni i ne znam kako ce podneti opterecenje:(

O.K. je ali prvo se zagrej nekako, prosetaj duze ili neke vezbice... Nemoj nikako skroz "hladna" da se istezes... I samo lagano, dugotrajno, bez cimanja
Sačuvana
daredevil86
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 102


« Odgovor #8 poslato: Jul 23, 2009, 04:03:01 pre podne »

Hvala vam na odgovorima, izgleda da vreme leci sve :) Evo prestalo je da me boli, mozda me boli sada samo 1% :) Nego kazite mi kad ponovo da probam da radim zgibove? Za koliko dana?
Sačuvana
marijankab
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 53


« Odgovor #7 poslato: Jul 23, 2009, 12:36:54 pre podne »

Da li je bolje da posle pauze u treniranju(2 nedelje lezanja,nedelju dana samo blaga setnja...znaci uglavnom mirovanje oko mesec dana)zbog bolesti pre pocetka prvo 2 dana samo istezem,osecam da su mi misici umrtvljeni i ne znam kako ce podneti opterecenje:(
Sačuvana
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #6 poslato: Jul 22, 2009, 09:51:50 posle podne »

pocepao si se.. klasično za nekog ko želi da se brzom brzinom vrati u formu..
mirovanje, hladni oblozi i fastum gel...
Sačuvana
Ognjen Stojanović
Gost
« Odgovor #5 poslato: Jul 22, 2009, 08:19:38 pre podne »

Pa to je ubistvo... ne zagrejan, posle toliko vremena... sto to radis sebi...

Odmori par dana, ako te ne prodje kupi fastum gel, jer je verovatno do tetiva i hrskavice, nadrazio si malo od jakog treninga, nije nista ozbiljno... mada kazem ti, prvo odmori, trebalo bi da prodje...
I probaj da osetis gde te tacno boli :), mislim valjda znas da li je misic ili tetive, zglobovi i hrskavica i onda ces i sam dobiti odgovor da li je upala misica ili neko istegnuce
Sačuvana
daredevil86
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 102


« Odgovor #4 poslato: Jul 22, 2009, 01:59:27 pre podne »

Nisam se uopste zagrejao kad sam uzeo da radim zgibove. Tog dana sam bio na bazen isto prvi put ove godine i dosta sam plivao i posle sam dosao kuci i nakon 2 sata sto sam se odmorio jeo i sve to. Resio sam malo da radim zgibove i posle sutra dan sam osetio ove bolove :(
Sačuvana
honda83
Gost
« Odgovor #3 poslato: Jul 22, 2009, 12:18:59 pre podne »

Probaj onim gelovima protiv upala, imas u apotekama. Mozda si povredio tetive jer nisi duze vremena vezbao, a mozda se i nisi dovoljno zagrejao. Probaj da grejes tu gde te boli pa javi rezultate...
Sačuvana
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #2 poslato: Jul 22, 2009, 12:18:16 pre podne »

Vise je upala tetiva i pripoja misica..proci ce za par dana.A i to ti je jer previse cimas i vuces iz bicepsa,trudi se da sto vise izolujes latisimus.
Sačuvana
daredevil86
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 102


« Odgovor #1 poslato: Jul 22, 2009, 12:11:38 pre podne »

IDem u teretanu aktivno od 2005 godine i do sada najvece pauze su mi bile preko zime mesec ipo dana, medjutim napravio sam najvecu pauzu do sada nisam isao u teretanu od novembra, znaci punih 8 meseci kako ne treniram. Radio sam kuci povremeno sklekove i trbusnjake. I pre 3 dana sam nakon 8 meseci uzeo kuci da radim zgibove. Uradio sam 5 serije koliko sam mogao do neizmoglosti. I odmah sutra dan me uhvatila upala lepeza i bolele me ruke kod nadlaktice. Posle 2 dana prosla mi upala lepeza ali me ruke i dalje bole gde su nadlaktice :( Znaci kad hocu da ispravim ruku otkida me od bolova :( Sta je to u pitanju da li sam istego misic ili je samo duza upala?
Sačuvana
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.088 sekundi sa 18 upita.