TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394582 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 29, 2024, 11:24:19 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Šta profi bodibilderi koriste? by John Romano  (Pročitano 6006 puta)
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #10 poslato: Jul 30, 2009, 10:17:33 pre podne »

Hvala svima.

Drago mi je da sam obavio dobar posao i vaše pohvale mi jako puno znače.
Nije stvar samo u prevodu(meni je relativno lako da prevedem bilo koji tekst), već i u izboru pravog teksta. Znači, pratim raznorazne tekstove, analiziram, razmišljam koliko bi to moglo biti zanimljivo forumašima i na kraju se odlučim za neki.

Izazov mi je bio da prevedem tekst o AAS-u jer, blago rečeno, gotovo da pojma nemam o hemiji. :D
U poslednje vreme sam nešto počeo da učim i o toj oblasti i to samo zato da bih malo skrenuo sa pogrešnog puta neke  momke iz moje teretane. Toliko su daleko otišli da nemaju pojma ni kako se zove ono što koriste, a kamoli kako da koriste.
Mene su uvek slušali što se tiče saveta o suplementaciji, ali na pitanja o hemiji nisam umeo da im dam odgovore i počeli su na svoju ruku da ih koriste(i po savetima nekih drugih "stručnjaka"). Ja sam kao laik video da to nikako nisu dobre, nazovi, kure.
No, mislim da je to još jedna uobičajena priča iz naše svakodnevnice. :(




Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12773


Never give up!

« Odgovor #9 poslato: Jul 29, 2009, 11:21:11 posle podne »

Odlican tekst!
Sačuvana
MarK3
Flamer
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1637

« Odgovor #8 poslato: Jul 29, 2009, 09:33:14 posle podne »

citao sam ovo pre par na engleskom ali dobro dodje i na srpskom :D
Sačuvana
oktagon
Hero Member
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2037


« Odgovor #7 poslato: Jul 29, 2009, 08:04:26 posle podne »

Svaka cast Roberte jos jednom, bravo  ;)
Sačuvana
I don't give a fuck
Ognjen Stojanović
Gost
« Odgovor #6 poslato: Jul 29, 2009, 06:57:33 posle podne »

Stvarno sve pohvale, ovo moze da bude zamorno citati i na srpskom, a kamoli prevoditi sve sa engleskog...  ;)
Sačuvana
M a r k o n i
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5118


« Odgovor #5 poslato: Jul 29, 2009, 06:50:12 posle podne »

Roberte svaka cast na trudu
Sačuvana
sasa037
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 350


« Odgovor #4 poslato: Jul 29, 2009, 05:46:12 posle podne »

o tom dvdu se ovde diskutovalo jos pre 2 god :S
E ja sam tad bio mali jos  :D
Samo pitam za informaciju nista vise.
Sačuvana
Nitro
Gost
« Odgovor #3 poslato: Jul 29, 2009, 05:25:21 posle podne »

o tom dvdu se ovde diskutovalo jos pre 2 god :S
Sačuvana
sasa037
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 350


« Odgovor #2 poslato: Jul 29, 2009, 05:18:02 posle podne »

Poucno svaka cast,oduvek sam se pitao da li moze neki pro da pobedi na nekom velikom takmicanju bez koriscenja istih ali izgleda da je to naucna fantastika!Jel gledao neko od Milosa Sarceva-Sercret of Pro,ima valjda tamo jedan deo o suplementaciji pa ako je neko gledao nek kaze dal je nesto korisno i razumljivo i koliko toliko prilagodljivo za nas.
Sačuvana
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #1 poslato: Jul 29, 2009, 12:22:31 posle podne »

Šta profi bilderi koriste?


Mnogi od vas o tome razmišljaju, mnogi pitaju, ali zar je moguće da niko ne zna? Ovo je tako moćno pitanje jer su vrhunski bodibilderi daleko iznad onoga što bilo ko može zamisliti da se može postići standardnim treninzima. Mislim, je tako, onda bi svi mi mogli bit vrhunski takmičari, zar ne? Možemo li takav izgled postići ako treninzima dodamo i malo testosterona? Nema šanse, tu postoje još neke stvari.

Prvo što želim reći je: “Zašto je, do vraga, to tako strogo čuvana tajna”? Zašto nam profi bilderi ne žele reći šta zaista koriste? Možda zato što su te supstance ilegalne? Možda zato što je korišćenje steroida tabu tema? Šta god da je u pitanju, SVI VRHUNSKI BODIBILDERI IH KORISTE. Neki više, neki manje. No, zašto nam ne pričaju o tome? Verovatno zato što ti momci ne žele da priznaju u kakve su se nevolje upleli koristeći ih.
Dakle, svi oni koriste AAS, ali kako?

Koja je tajna tih ogromnih momaka? Ovo je jako interesantna i poučna tema. Ne izmišljaju oni ništa novo jer najveći broj profija ima svoje gurue koji im sastavljaju kure. Prisustvovao sam mnogim sastancima koje je Dan Duchaine imao sa top bodibilderima. Tako sam jednom ručao s njim u Vatrogasnom domu kad se odjednom pojavio Mr. O takmičar. Nemojmo se pretvarati da je to mala stvar, jer nije. Dan je organizovao mnogo ludih poslova. Znam jer sam sve to lično viĂ°ao.

Dok je Dan posezao za svojom malom, crnom torbom i vadio raznoraznu hemiju, ostali, koji nisu imali “sreće” da rade s njim, posećivali su hemičare, endokrinologe i od njih tražili najnovije i produkte iz AAS kolekcije. Oni koji su bili dovoljno srećni uspevali su da doĂ°u do specijalno pravljene hemije prema “olimpijskim standardima”.

Nije stvar u AAS-u samom po sebi, već načinima na koji se koristi. Bilo je i mnogo smrtnih slučajeva.

Svoju prvu kuru odradio sam davne 1981. Bila je to piramidalna, 6-onedeljna kura samo sa jednom bočicom Dianabola. Mislim da je vrhunac raznoraznih bolesnih kura bio od sredine do kraja '90-ih, i to više zbog toga što su svi ti gurui usavršavali svoje znanje o AAS-u nego što je to bilo zbog mentaliteta bodibildera.

Dok mnogi misle da je Dan Duchaine ludak, smatram da svako ko koristi anabolike duguje zahvalnost njemu i njemu sličnim. Ni tada ni sada nema doktora koji bi drage volje nekome prepisao odreĂ°enu kuru. A, sa druge strane, nijedan Mr. O nije hteo javno da govori o tome šta koristi. Dakle, tajna je ležala tamo negde. Kada je nemački magazin Špigl preneo vest o smrti Andreasa Munzera i postavio listu nedozvoljenih supstanci koje je koristio,  svi su rekli: “Do Ă°avola, nije ni čudo što je umro”!

E, na kraju ove kolumne i vi ćete reći: “Do Ă°avola, ne mogu da verujem da su ovi momci još uvek živi”!

Gurui i bodibilderi dosta pričaju meĂ°usobno i saraĂ°uju. Oni moraju da saraĂ°uju. Bodibilding istraživanja ne obavljaju se putem studija velikih zdravstenih ustanova i ne objavljuju se javno. Ne postoji nijedna univerzitetska studija koja bi zahtevala upotrebu 4, 5 ili više grama testosterona po jednoj osobi nedeljno. Na žalost ili na sreću, ovakva istraživanja se rade na duboko skrivenim mestima, iza očiju javnosti.

Injekcija od 500mg Sustanoma, jednom nedeljno u zadnjicu, predstavlja prošlost. Danas se igle ubacuju u deltoide, vrhove bicepsa, svaku glavu tricepsa... Prave se kombinacije androgena različitih moći sa anabolicima umerene dužine trajanja, brzog i sporo delujućeg testosterona i raznoraznih egzotičnih testosteron blendova rastvorenih u Sintolu. Svakog danas se radi više uboda duboko u mišić.

Glavni androgeni i steroidi su mahom ostali isti kao i nekada. Razlike su samo u miksovima i dozama. I zaista, doze se od osobe do osobe razlikuju i menjaju tokom kure.
Dan Duchaine imao je jedan jednostavan savet oko korišćenja AAS-a: nabavite bočicu od 100 cc, sa gumenim zatvaračem, sve dobro sterilišite i napravite jedan veliki hormonski koktel sa Sintolom kao osnovom. Smatrao je da je to mnogo bolje nego da svaku supstancu pojedinačno čuvate i uzimate. Kada potrošite jednu bočicu, on vam napravi drugu sa drugačijim sastavom za nastavak ciklusa. Možete ga zvati i “šankerom za hormonske preparate” :)

Evo malo istine o Sintolu. Uprkos mnogim horor pričama o njemu, dosta ljudi ga koristi. No, koristeći ga obično pravite smešan izgled forme, a dosta i rizikujete.  Vrlo brzo se pročuje kad neko zabrlja sa Sintolom. Nema dileme – momak sa smešno velikim rukama i deltoidima koji se ne miču sigurno koristi previše Sintola. No, da se ne zavaravamo, pametno upotrebljen Sintol zaista daje dobre rezultate, naročito u kombinaciji sa ostalim supstancama.
Teorija je sledeća: ulje ulazi u mišić, razdvaja mišićna vlakna i na taj način povećava obim mišića. Iz nekih razloga veruje se i da se time telo nagoni da poveća mišićnu masu kako bi se popunio taj prostor koji Sintol zauzima. Njegova upotreba je prilično riskanta i bolna, ali se efekti ne mogu osporiti.

Glavno oružje većine bodibildera oduvek je bio i još uvek je testosteron. Momci kombinuju brzo delujuće testosterone, kao što su propionat i acetat za brzi mišićni rast, sa umereno brzim tesosteronima(Sipionat i Enatat) koji održavaju nivo testosterona u telu, i sa sporo delujućim testom(Andekanoat) nakon što je ciklus završen.
Neki ove testosterone dodaju testosteron blendovima poput Sustanona, Testovirona ili Stena, kako bi bili sigurni da su sve osnove pokrivene.
Ništa neobično za top bodibildere da nedeljno koriste 4, 5 pa i više grama testosterona.

Ako umete da se kontrolišete, ovo i nije tako loše kao što izgleda. Neke novije stidije su pokazale da su kratke kure sa visokim dozama efikasnije od dugih sa umerenim dozama. Neki su prateći te studije napravili izvrsne rezultate. A drugi su, vodeći se principom “više znači bolje”, tj, koristeći duge cikluse, pa su bili na takvim ciklusima i tokom cele godine. Treba li da se vraćam na priču s početka o preminulim bodibilderima?

Većina steroida se greškom označava kao “anabolički”. Zapravo, većina sintetičkih steroida napravljeno je da oponašaju dejstvo testosterona, ali postoje razlike meĂ°u njima koje ih čine više anaboličkim ili androgenim. Ako uzmemo testosteron, kao bazu androgenih steroida, svi manje moćni androgeni svrstaće se u anabolike, a oni sa slabijom anaboličkom moći u androgene.
Mnogi androgeni steroidi odgovaraju visoko anaboličkim steroidima, dok su krajnje androgeni steroidi odgovarajući onim slabijim anabolicima. Neki steroidi su napravljeni tako da budi i jaki anabolici i androgeni.

Pored nekoliko grama testosterona, prava doza ostalih steroida spada u domene nagaĂ°anja. Pametniji gurui koriste se jednom metodom koja se zove utvrĂ°ivanje mape receptora. Pažljivim posmatranjem i ravnomernim povećavanjem doza steroida, prati se njihov efekat na nivoe receptora u mišićnim ćelijama sve dok ne doĂ°e do njihovo pucanja. Na taj način odreĂ°uju se maksimalno bezbedne doze steroida uz minimum neželjenih efekata.

Bilo da se rade ciklusi za masu ili definiciju, mnogi bodibilderi uključuju Decu i Primobolan depo u svoje kure. Deca je izrazito jak anabolik i radi sa bilo čim, a za Primobolan se smatra da pojačava efekat svega. Ostale najčešće korišćenje supstance su Trenbolon, Dianabol, Equipoise, Halotestin, Andriol, Laurabolin, Nilevar, Winstrol itd. Sve su to dodaci testosteronu, a izbor zavisi od toga da li se radi masa ili definicija.

Vrhunski bodibilderi koriste i hormon rasta, IGF -1 i insulin. Danas hormon rasta nije nepoznanica i ne koristi se više kao solo varijanta. Zajedno sa IGF-1 predstavlja jako moćan, ali i opasan, stak za stimulaciju rasta.

Ne tako davno GH je upotrebljavan solo. Naravno, pratila se logika - “što više, to bolje”. No, pojavili su se limitirajući  faktori njegove upotrebe, tj. nus pojave – javljao se sindrom karpalnog kanala,  kao i velika retencija vode.
Još jedan ograničavajući faktor upotrebe GH je taj što telo ima sopstvenu kontrolu IGF-1. Nakon što se ubaci u telo, GH putuje do jetre gde biva razbijen i konvertovan u IGF-1.

Kombinacija GH, IGF-1 i Insulina je najmoćnija anabolička kombinacija. Proces njihovog delovanja je komplikovan za objašnjavanje, ali probaću to najprostijim rečima. Kada se GH upotrebi sa odreĂ°enim androgenima, povećava se produkcija IGF-1. IGF-1 ima snažan anabolički efekat. Povećanjem doza IGF-1, po principu “što više to bolje”, hoće li se još više pojačati anabolički efekat? Ne baš. Problem je u tome što je jedna vrsta proteina(IGFBP-3) neophodan kako bi IGF-1 radio svoj posao. IGFBP-3 kontoliše aktivnost i moć IGF-1, kao i njegovu prisustnost u krvi. Ako nema IGFBP-3, IGF-1 je beskoristan. Insulin smanjuje aktivnost pretolitik enzima koji uništavaju IGFBP-3, i time omogućava IGF-1 da cirkuliše telom. Bez IGFBP-3, IGF-1 zadržava se u telu svega 5 min. Insulin održava IGFBP-3 u telu i 12 i više sati.

Kombinacija GH, IGF-1 i insulina sa kratkom i umerenom dužinom dejstva,  stvara se biološko okruženje sa glavnim ciljem da se pojača aktivnost IGF-1. Upotreba exogenog IGF-1  prouzrokuje i hipoglikemiju, naročito u slučaju smanjenog kalorijskog unosa. Sa druge strane, GH uzrokuje insulinsku rezistenciju, što dovodi do hiperglikemije. Na taj način, ove dve supstance poništavaju jedan drugom efekat na nivo šećera u krvi, i predstavljaju jak anabolički par koji radi mnogo bolje nego da su uzeti zasebno.

Suvišno je reći kako su rizik i posledice ogromne ako nešto krene naopako. No, mnogi bodibideri prihvataju taj rizik kao deo njihovog posla. Ako preterate sa insulinom, možete lako završiti u komi. Sa druge strane, pojedinačna upotreba GH, IGF-1 i insulina je samo bacanje novca.

Neki gurui davaju svojim momcima brzi insulin neposredno pre izlaska na binu. Na taj način, ti takmičari rizikuju hipoglikemiju, pad u komu i smrt u roku od par sati. No, to se još nije desilo.

Neki bodibilderi pokušavaju da stimulišu lučenje svog prirodnog GH za vreme sna. U tom slučaju oni uzimaju lekove poput GHB, Catapres i druge koji su se pokazli umereno efikasnim. U principu, kada govorimo o GHB-u, on će vas samo učiniti pospanijim, ali rekreativce ume da namami da preteraju sa dozama a onda je to jako, jako opasno.
GH je GH, bezobzira što ga neki uzimaju sa rezervom.

Značajno povećanje nivoa testosterona putem eksogenih izvora ima dva neželjena dejstva. Prvo, telo oseti višak testosterona koji je unet spoljnim putem i onda prestaje da proizvodi sopstveni. To najviše osete testisti(gde se testosteron proizvodi) koji se značajnjo smanjuju. Ovo stanje je na sreću privremeno. Da bi normalizovali stanje hormona, dosta bodibildera se odlučuje za HCG i Clomid. HCG je takoĂ°e i anti katabolik.

Kod povišenog nivoa tesosterona, telo se počinje pojačano da luči i hormon suprotan ovome – estrogen. OdreĂ°eni steroidi se takoĂ°e aromatizuju i pretvaraju u estrogen. Estrogen je za muškarce vrlo neželjen hormon. Izaziva retenciju vode, ginekomastiju, razdražljivost. Zato se takmičari odlučuju za suzbijanje estrogena upotrebom Nolvadexa i Provirona, u kombinaciji sa blokatorom estrogena kao što je Arimidex. Na žalost, kada se ginekomastija jednom pojavi, u većini slučajeva operacija je jedino rešenje. Mnogi profi bilderi imaju jedva vidljive rezove ispod svake bradavice(kao posledica operacije).

Mnogi takmičari se bukvalno kunu da ne koriste doze ni blizu ekstremnim, ali niko im ne veruje. Svi oni se meĂ°usobno takmiče i učiniće sve da pobede konkurenta. Ako se pročuje da je Mr. O koristio genetskim inžinjeringom specijalno napravljenu krv, za vrlo kratko vreme i ostali bi nekako došli do iste. Gotovo da ne postoji stvar koju bodibilder ne bi učinio da pobedi. Onda, naravno, uzimajući u obzir da telo proizvodi mnogo hormona koje bodibilderi koriste, svaki od tih pojedinaca mogao bi da koristi nekoliko hiljada miligrama testosterona i testosteron blendova svake nedelje, nekoliko IU GH, insulina i IGF-1 svakog dana, i tehnički bi uvek mogli reći svetu kako su oni natural. To mi je oduvek bilo smešno.

Da li se i dalje pitate zašto je sve ovo tajna? Da ste videli bar nešto od svih s*anja koja sam  ja video, bilo bi vam jasno zašto je to tako.


Izvor: www.rxmuscle.com
Autor teksta: John Romano

Prevod: Robert
Sačuvana
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.097 sekundi sa 17 upita.