TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395479 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: mileddd

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Maj 11, 2024, 04:34:51 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Srbija plivačka velesila: NaĂ°a Higl prvak sveta, Čaviću svetski rekord!  (Pročitano 2887 puta)
nickey
Gost
« Odgovor #7 poslato: Avgust 04, 2009, 09:55:48 posle podne »

Gledao sam sinoć doček ispred skupštine. Bilo je fantastično. Svaka čast momcima i devojci.
Reče neko u nekoj emsiji, sad će mnogi mladi da se okrenu plivačkim sportovima kao što je tenis doživeo ekspanziju u protekle 2-3 godine.
ma to ce ovi sa tenisa da predju na plivanje, treniraju ono sto je sada u fazoni a ne sto vole....
Sačuvana
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #6 poslato: Avgust 04, 2009, 08:08:28 posle podne »

plivanje je fantastičan sport - jako mi je drago što će zahvaljujući ovom uspehu biti konačno i popularan/popularniji kod nas!
Sačuvana
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #5 poslato: Avgust 04, 2009, 02:55:24 posle podne »

Motivisanje naših sportista?! Šta je to?! :D :D :D
Sačuvana
Ognjen Stojanović
Gost
« Odgovor #4 poslato: Avgust 04, 2009, 02:42:52 posle podne »

Ne verujem nista posebno, jer je plivanje i bez ovih uspeha dosta popularna, Novom Sadu fali bar 3 bazena... more dece krece na plivanje... naravno bilo bi dobro da se motivisu i ostanu i takmice se...
Sačuvana
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #3 poslato: Avgust 04, 2009, 01:16:34 posle podne »

Gledao sam sinoć doček ispred skupštine. Bilo je fantastično. Svaka čast momcima i devojci.
Reče neko u nekoj emsiji, sad će mnogi mladi da se okrenu plivačkim sportovima kao što je tenis doživeo ekspanziju u protekle 2-3 godine.
Sačuvana
Ognjen Stojanović
Gost
« Odgovor #2 poslato: Avgust 04, 2009, 09:32:21 pre podne »

Svaka cast sampionima, takodje i ostalima koji nisu osvojili medalje, poput Lendjer, Cabe i td... I oni ce za koju godinu biti poput Cavica...
A svakako da je Nadja najprijatnije iznenadjenje... devojka je popravila od prosle godine vreme na 200 prsno za preko 10 sekundi... zaista neverovatno, a trenira od kada ja znam za sebe i od kada sam ja poceo, znaci sigurno preko 15 godina (to samo znaci da je mnogo teze spustati vremena nakon toliko godina rada...)...
Veoma je lepo videti da plivanje pocinje da se ceni kod nas, ali opet, da nema ovih medalja i toliko zrtve ljudi koji su ih osvojili, ono bi i dalje bilo tamo gde je bilo i u proslosti... svaka cast i vaterpolistima, ali uspeh plivaca bi trebao mnogo, mnogo vise da se ceni...
Sačuvana
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #1 poslato: Avgust 01, 2009, 08:28:11 pre podne »

Srbija plivačka velesila: NaĂ°a Higl prvak sveta, Čaviću svetski rekord!

NaĂ°a Higl senzacionalni pobednik trke na 200 metara prsno na SP u Rimu, Čavić u polufinalu na 100 metara delfin srušio Felpsov rekord! Večeras u finalu direktan obračun sa Amerikancem koji mu je „oteo" pobedu na OI!



Kakav dan za srpsko plivanje! NaĂ°a Higl je napravila senzaciju nad senzacijama osvajanjem zlatne medalje na 200 metara prsno! Samo neki minut kasnije Milorad Čavić je oborio svetski rekord Majkla Felpsa na 100 metara delfin, plivajući fenomenalnu 50,01 sekundu - 21 stotinku brže od dosadašnjeg najboljeg rezultata.

A kako je samo plivala NaĂ°a Higl! Naša plivačica je kao autsajder napravila najveći uspeh u istoriji srpskog ženskog plivanja, a trku je završila u vremenu 2,21,62 sekunde, što je novi državni rekord.
Kakva je to trka bila, sigurno najdramatičnija na celom šampionatu, a mlada Pančevka je tokom prvih 150 metara trke bila na deobi petog mesta. Ali, znalo se da je dobar finišer i očekivalo se da povuče na kraju. Tako je i bilo, posle poslednjeg okreta

NaĂ°a je bila već na trećoj poziciji, a tada počinje da pojačava tempo i da sustiže vodeću Rebeku Soni, koja joj je bežala čak pola dužine tela. Izgledalo je da će naša plivačica uspeti da dopliva bar do bronze i tako napravi odličan rezultat. Ali, tada se desilo ono što niko u svetu plivanja nije očekivao, Higl na cilj stiže prva i šokira ceo svet.
I dok se još niko na bazenu „Foro Italiko" nije oporavio od ovog šoka, stigao je novi u vidu našeg asa Milorada Čavića, koji je kao torpedo završio trku na 100 metara delfin u vremenu novog svetskog rekorda 50,01 sekunda.
A večeras će se konačno videti ko je najbolji na svetu u ovoj disciplini, Milorad Čavić ili Majkl Felps! Duel dvojice plivačkih velikana, koji ceo svet čeka još od one čuvene trke iz Pekinga, kada je srpski as stigao prvi ali nije pobedio, odigraće se nešto posle 18 sati na bazenu „Foro Italiko" u Rimu.



Čavić je sinoć u polufinalu oduvao Felpsa i najavio da je spreman da ga svrgne sa trona. On je juče, iznerviran neprestanim kukanjem Felpsa da je u zaostatku za ostalim plivačima koji koriste kostime nove generacije, poručio Amerikancu da će mu on lično kupiti novo odelo za finale.

- Ako Majkl hoće neki novi model „arene" treba samo da to kaže, dobiće ga za sat vremena. Čak i ako hoće neku drugu marku kao što je „džejked", a ne može da je dobije besplatno, ja ću da mu kupim - rekao je Čavić.

Srpski plivač, koji nosi „Arenin" model „iks glejd", dodaje da je laž da Felps mora da pliva u odelu „spido lzr rejser" koje ne klizi kroz vodu kao novi poliuretanski kostimi.
- Znam da Felps zaraĂ°uje mnogo novca od „Spida". To je lojalnost. Niko mu nije kriv što „Spido" ne prati tehnološki razvoj odela. Ali, iz iskustva znam da sloboda izbora ima svoju cenu. Šta god da izabereš, moraš da podneseš žrtvu. A koliku, to zavisi samo od tebe - rekao je naš srebrni olimpijac.

Čavić je na kraju poručio da njegov rival ima tri opcije pred večerašnju istorijsku trku u finalu svetskog šampionata

- Prva opcija je da koristi odelo koje sada ima, druga opcija je da dobije jedno od poliuretanskih kostima, a ja mu garantujem da će ga dobiti od „Arene". Treća opcija je, u stvari, moj san, da svi u finalu plivaju bez kostima, odnosno samo u kupaćim gaćicama.

Kunem se bogom to je to, to je ono što ja želim, ali to je najnerealniji scenario - rekao je Čavić.
S druge strane, aktuelni svetski šampion na 100 metara delfin Majkl Felps, koji je javno kritikovao plivače koje koriste nova odela od poliuretana, nije juče želeo da odgovara na Čavićevu izjavu. Felps je samo naglasio da će biti spreman za svoj najveći duel na šampionatu.
- Spreman sam za tu finalnu trku i mislim da će to biti najveći dogaĂ°aj ove godine u svetu plivanja. Nadam se da ću biti najbrži, mada ima dosta plivača koji će biti tu oko 50 sekundi ili brži - rekao je Felps.


Izvor: www.pressonline.rs
Sačuvana
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.14 sekundi sa 17 upita.