TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395021 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 20, 2024, 05:57:51 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: bol u zglobovima  (Pročitano 5991 puta)
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #14 poslato: Februar 06, 2010, 05:10:45 posle podne »

Pre 2 / 3 dana su me boleli zglobovi na nozi , ja sam nastavio sa treningom(noge sam radio) i na kraju sam trcao oko 30 min.....
Da li kad me bole zglobovi trebam da prestanem da treniram ili da nastavim ??.. :)

treba da pauziraš i da vidiš u čemu je problem.. u meĂ°uvremenu stavljaj kremu (fastum gel npr i ako treba i obloge od gaveza (njih maksimalno 5 dana).. gvaez je super stvar za zglobove
Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12779


Never give up!

« Odgovor #13 poslato: Februar 06, 2010, 02:02:27 posle podne »

Onda je to stvarno odlicno,nisam je ranije mnogo praktikovao ali mislim da cu to definitivno u buducnosti promenuti.Vredi pokusati u svakom slucaju.
Sačuvana
Ognjen Stojanović
Gost
« Odgovor #12 poslato: Februar 06, 2010, 12:45:01 posle podne »

Masaza je esencjalna i za zglobove i tetive, ne samo misice. Fizickom aktivnoscu se nakupljaju nus produkti npr najvise na natkolenicama, ledjima i sl, i to se samo masazo efikasno moze odsraniti.

Takodje, ulja kojima se vrse masaza deluju povoljno na sve tetive... Zato nikako posle masaze ne treba bristati ulje i spirtati se! nekoliko sati!
Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12779


Never give up!

« Odgovor #11 poslato: Februar 04, 2010, 01:56:43 pre podne »

Ako je masaza stvarno tako delotvorna onda definitivno moram cesce da je praktikujem.A i prija svakako.
Sačuvana
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #10 poslato: Februar 03, 2010, 04:49:41 posle podne »

I ja ponekad osetim bol  ramenima i u kolenima , a isto mi nekad pucketa zglob na nozi.... Da li je to pucketanje opasno ?
Koje vitamine treba uzeti za jacanje zglobova ?

zglob ako pucka znači da nije na svom mestu...
treba da opustiš te mišiće (znači vežbe opuštanja i sitizanja) i da se izmasiraš
Sačuvana
Ognjen Stojanović
Gost
« Odgovor #9 poslato: Februar 02, 2010, 09:48:35 posle podne »

Pucketanje je normalno...

A kako mozes obradovati svoje zgloboveČ glucosamine, chondoitine, msm, aloe vera, jacanje tetiva i ligamenata oko istih, RAZGIBAVANJE pred trening (ne istezanje!), ISTEZANJE nakon treninga...

Masaza  ;)
Sačuvana
Viljuska
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 270

« Odgovor #8 poslato: Februar 02, 2010, 09:29:56 posle podne »

I ja ponekad osetim bol  ramenima i u kolenima , a isto mi nekad pucketa zglob na nozi.... Da li je to pucketanje opasno ?
Koje vitamine treba uzeti za jacanje zglobova ?
Нисам доктор, али мислим да није, ако можеш нормално да радиш вежбе, онда нема никакве опасности од повреде.
Sačuvana
'''Оћу ја да изјавим нешто за дневник.Ономад сам гледао на телевизору,је л' знаш бре ти несрећо да су Срби најстарији народ?Док су Шваба и Енглез и Американац пре 600 година јели свињу с рукама,ми смо имали ово.Па лепо виљушком боц,на српском двору ми с виљушком боц а Шваба с рукама уста га ..бем''
Ognjen Stojanović
Gost
« Odgovor #7 poslato: Avgust 16, 2009, 03:08:41 posle podne »

Probaj da radis specificne vezbe za jacanje zglobova, moguce da ne mogu da "isprate" pa te bole, jer cim ti je sa steznicima bolje, jasno je da su ti slabi pa te bole... To sve pod pretpostavkom da dobro izvodis vezbe... Tako da ako si siguran u dobro izvodjenje, onda radi 2 nedelje recimo sa akcentom na jacanje zglobova, pronadji vezbe, pa onda vidi da li ce biti bolje... Mislim da neces imati problema, to se vrlo brzo ojaca...
Sačuvana
NATURE
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1655


Чекам васкрсење мртвих, и живот будућег веka

« Odgovor #6 poslato: Avgust 16, 2009, 02:48:38 posle podne »

Imas tu na forumu da skines knjige o pravilnom izvodjenju vezbi.. Osnovno pravilo za preventivu jeste rad sa umerenim tezinama duze vreme, i postepeno povecavanje tezina kao i pravilna tehnika pri dizanju tereta... Ako to pratis zglobovi i vezivno tkivo ce ojacati vremenom a tehnika ce dodatno da spreci povrede..
Sačuvana
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #5 poslato: Avgust 16, 2009, 12:40:08 posle podne »

mogu ako ih nosiš 24h...
ne koristiš ti te zglobove smao u teretani... ali u svakom slučaju steznici su jako važni prilikom dizanja velikih težina... znači u teretani
Sačuvana
COOLic
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1211


Crime is a desease. Meet the cure.

« Odgovor #4 poslato: Avgust 12, 2009, 04:00:44 posle podne »

Slabljenje zglobova sigurno ne mogu da prouzrokuju, verovatno si mislio da li ce zglobovi jacati sporijim intenzitetom? Iskreno da ti kazem, nemam pojma jer to nikada nisam koristio...
Sačuvana
Stallone Cobra, the strong arm of the law.
alfa_muzjak
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 9

« Odgovor #3 poslato: Avgust 12, 2009, 03:54:55 posle podne »

radim dobro zagrevanje a i ne preterujem sa tezinama


pitanje se vise odnosi da li steznici mogu prouzrokovati slabljenje zglobova
Sačuvana
COOLic
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1211


Crime is a desease. Meet the cure.

« Odgovor #2 poslato: Avgust 12, 2009, 03:26:42 posle podne »

Bole zglobovi kada se prethodno ne zagrejes kako valja... Odradi dobro zagrevanje, pa kreni sa manjim tezinama i postepeno povecavaj i videces da bolova nece biti. I naravno, pravilna forma i izvodjenje vezbi, a ne neko bezvezno siljenje i nabacivanje abnormalnih tezina
Sačuvana
Stallone Cobra, the strong arm of the law.
alfa_muzjak
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 9

« Odgovor #1 poslato: Avgust 12, 2009, 03:23:54 posle podne »

naime,desava mi se da me bole rucni zglobovi ponekad posle odredjenih vezbi(potisak iznad glave,biceps pregib za dvorucnim tegom...),kupio sam steznike i pomazu mi dosta

sad pitanje,da li mogu koristiti steznike stalno,tokom celog treninga,tj. da li cu tako nekako oslabiti ili "navici" zglobove da radim samo sa steznikom,ili to nema nikakve veze ?
Sačuvana
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.06 sekundi sa 17 upita.