TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395189 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: mileddd

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 29, 2024, 06:07:09 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: savet  (Pročitano 3078 puta)
PANSPORT BEOGRAD
PeĂ°a
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3439


Prodavnica u YBC-u

Pansport
« Odgovor #13 poslato: Avgust 26, 2009, 01:34:53 pre podne »

Citat
Sta mislite o Body Fortress proizvodima?

Posto su koleginica Monika i ostali dali jasne odgovore vezane za ishranu,ja bih odgovorio na ovaj deo.
Nisam cuo za njih,i neznam nikoga da ih je koristio ali deluju sasvim OK.
Da li si ih video negde na nasem trzistu u ponudi?
Sačuvana
   
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #12 poslato: Avgust 22, 2009, 11:41:29 pre podne »

Hvala na brzim odgovorima

sto se tice ishrane u zadnje vreme izgleda ovako:

dorucak: kukuruzne ili ovsene pahuljice sa mlekom
uzina: neko voce
rucak: varivo (pasulj, grasak) ili piletina, teleina, riba = salata (paradajiz, krastavci, zel. salata)
vecera: kuvana jaja (samo belance), sir i parce hleba (razanog, i to je jedino parce hleba koje jedem dnevno)

sta jos da dodam ovde? moze li tunjevina iz konzerve?

CooLic za suplementaciju si rekao BCCA, whey, glutamin... A da li da koristim fat burner?



evo i mog komentara na dijetu...

ujutru ovsene, razene su ok...  ponekad mleko, ponekad jogurt, dobro bi bilo sa whey-om ili sa belancima...

sa vocem budi umeren, ne moras odmah izbacivati, ali umereno i u prepodnevnim casovima...

za rucak mozes pojesti svakako malo ugljenih hidrata kao recimo pirinac integralni, bareni krompir, malo integralne testenine, salata obavezno bez preliva i sto vise, piletina ili riba najbolje sa rostilja ili peceno bez ulja ili u rerni ili foliji ili mikrotalasnoj...

za drugu uzinu predlazem da bude malo kostunjavog voca, tipa sirovi bademi, orasi, lesnici...

uvece mozes posni sir ella ili mladi sir, moze i tunjevina iz konzerve u salamuri ili ako je masna onda je operi pod vrelom vodom, moze salata sa kasikom maslinovog ujla, salata obavezno..... moze opet piletina ili riba za veceru...

od suplementacije preporucujem:

Natrol Take one za svaki dan
protein, moj glas je za Elite whey
omega 3 riblje ulje minimum 3g dnevno

fat burner ne moras jos u prvoj fazi dijete, eventualno l karnitin...


p.s. slobodno pitaj sta god nije jasno
Sačuvana
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #11 poslato: Avgust 21, 2009, 09:23:05 posle podne »

ma ok, nisam rekla ti je loš savet, i slažemo se da treba da čita što više i odluči sam.. ustvari najbolje je ako čovek ima želje i vremena da eksperimetie na sebi i vidi šta mu prija.. no za to treba i snage i volje i td.
Sačuvana
COOLic
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1211


Crime is a desease. Meet the cure.

« Odgovor #10 poslato: Avgust 19, 2009, 09:44:11 posle podne »

Ja sam napisao 100-130, ne znam koliko je covek tezak... A u 100gr. ovsenih ima oko 60gr. UH sto uopste nije mnogo... Sve u svemu, ja sam mu napisao orijentir, (mada je to vec i mogao pronaci na forumu ali nema veze) a on neka nadje sebe u svemu tome...
Sačuvana
Stallone Cobra, the strong arm of the law.
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #9 poslato: Avgust 19, 2009, 09:04:31 posle podne »

nemoj da prihavataš svaki savet, to ti je moj savet..

iako mi se Coolikov savet čini ok :) pažljivo čitaj forum ;)

lično mislimd a ti je 130g ovsenih previše... ako pojačaš sa belancima i wheyom i pola od 130g je dovoljno...
« Poslednja izmena: Avgust 19, 2009, 09:06:24 posle podne od strane daniela svarc » Sačuvana
hampshire
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 4

« Odgovor #8 poslato: Avgust 19, 2009, 06:29:17 posle podne »

Pa rekao sam ti vec, jedes malo hidrata za dorucak, recimo 100-130gr. ovsenih mozes pola merice wheya da to zasladis i recimo 8-10 belanca, zatim u svakom sledecem obroku ides sa 200gr. belog mesa, junetine ili ribe sa puno salatastog povrca, s tim sto u obrocima pre treninga unosis i kostunjavo voce i maslinovo ulje u salati... Imas na forumu bas puno o tome, iscitaj podforum ishrana, imas raznoraznih planova dijete... ;)

Ok, Hvala :)
Sačuvana
COOLic
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1211


Crime is a desease. Meet the cure.

« Odgovor #7 poslato: Avgust 19, 2009, 06:24:41 posle podne »

Pa rekao sam ti vec, jedes malo hidrata za dorucak, recimo 100-130gr. ovsenih mozes pola merice wheya da to zasladis i recimo 8-10 belanca, zatim u svakom sledecem obroku ides sa 200gr. belog mesa, junetine ili ribe sa puno salatastog povrca, s tim sto u obrocima pre treninga unosis i kostunjavo voce i maslinovo ulje u salati... Imas na forumu bas puno o tome, iscitaj podforum ishrana, imas raznoraznih planova dijete... ;)
Sačuvana
Stallone Cobra, the strong arm of the law.
hampshire
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 4

« Odgovor #6 poslato: Avgust 19, 2009, 06:16:10 posle podne »

O nisam znao da je tako lose...

Ok slusam i prihvatam svaki savet. Kako bi ti koncipirao dan?
Sačuvana
COOLic
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1211


Crime is a desease. Meet the cure.

« Odgovor #5 poslato: Avgust 19, 2009, 06:03:01 posle podne »

Auuuu, lose, jako lose si isplanirao ishranu!!!
Gde su proteini u ovim obrocima? Dorucak ti je najbitniji obrok, a ti u njemu skoro i da nemas proteina, a uzina voce je katastrofalno los izbor!
Pojacaj proteine u svim obrocima, znaci oko 200gr. mesa po obroku + povrce, za dorucak mozes ovsene sa jajima, ne sa mlekom. Trebas da imas minimum 5 obroka dnevno i u svakom od njih barem 30gr, proteina... Sagorevac masti ostavi za kasnije, bolje taj novac ulozi u hranu, jer sa ovakvom ishranom kako si ti napisao, nema ama bas nikakve potrebe za sagorevacem jer nikakve koristi od njega neces imati...
Sačuvana
Stallone Cobra, the strong arm of the law.
hampshire
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 4

« Odgovor #4 poslato: Avgust 19, 2009, 05:47:48 posle podne »

Hvala na brzim odgovorima

sto se tice ishrane u zadnje vreme izgleda ovako:

dorucak: kukuruzne ili ovsene pahuljice sa mlekom
uzina: neko voce
rucak: varivo (pasulj, grasak) ili piletina, teleina, riba = salata (paradajiz, krastavci, zel. salata)
vecera: kuvana jaja (samo belance), sir i parce hleba (razanog, i to je jedino parce hleba koje jedem dnevno)

sta jos da dodam ovde? moze li tunjevina iz konzerve?

CooLic za suplementaciju si rekao BCCA, whey, glutamin... A da li da koristim fat burner?

Sačuvana
Nitro
Gost
« Odgovor #3 poslato: Avgust 19, 2009, 04:16:28 posle podne »

Jedino od testenine sto treba da izbaci su preradjene stvari ,beli hleb,testa ,pekarske gluposti itd...razeni hleb od celog zrna ili barem mesan a da NAGLASIM integralna testenina od celog zrna kao integralne spagete ili makaroni/rezanci (imaju oni plavi recimo na kojima pishe whole wheat) su jako stabilan izvor UH i jako kvalitetan..i da napomenem posto mnogo ljudi misli da je to secer..netacno,to je cist 100%complex UH kao i ovsene...
Sačuvana
COOLic
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1211


Crime is a desease. Meet the cure.

« Odgovor #2 poslato: Avgust 19, 2009, 02:41:39 posle podne »

Nisi bas temeljno ispisao ishranu, ali evo da krenemo... Prvo trening koji si zamislio nije bas najsrecnije koncipiran, ja bih recimo radio
Pon- grudi + ledja,
Uto - noge
Sre - odmor
Cet - ramena + ruke
Pet - odmor
Sub - Grudi + ledja
Ned - odmor
Pa u ponedeljak krenes sa nogama i tako u krug... Mozes i ubaciti kardio posle treninga sa tezinama, samo ne danima kad radis i noge i ne preteruj sa kardiom, 2-3X nedeljno je i vise nego dovoljno. A sada ono najbitnije, a to je ishrana... Napisao si da si smanjio testeninu i to je dobro za pocetak, ali je nadalje moras potpuno izbaciti jer ona nije najsrecnije resenje za dijetu. Trebas unositi puno kvalitetnih proteina (pilece belo, riba, jaja, posni sir), puno salatastog povrca uz svaki obrok i zfdrave masti (kostunjavo voce, maslinovo ili laneno ulje, omega 3) UH mozes samo u dorucku i ja ne bih preterivao sa kolicinom istih... Suplementacija, pre treninga 10gr. bcaa, posle treninga merica wheya, 10gr. bcaa, 20+gr. glutamina To ti je onako okvirno sta i kako treba raditi, ako nesto nije jasno, pitaj
Sačuvana
Stallone Cobra, the strong arm of the law.
hampshire
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 4

« Odgovor #1 poslato: Avgust 19, 2009, 12:25:49 posle podne »

Pozdrav ljudi,

na pocetku bih vam rekao da ste stvarno sjajni i prosto ne mogu da verujem da sam mogao pronaci toliko informacija na srpskom jeziku o ovim stvarima...sta da kazem svaka cast !

Zeleo bih da vam se obratim za sledeci savet. Imam 24 godine, visina 186 cm tezina 97 kg. Kao sto mozete pretpostaviti imam problem sa prekomernom tezinom, koje se hocu resiti. U proslosti sam se bavio sportom, a i odlazio sam u teretanu do unazad par godina, medjutim zbog posla i drugih obaveza sam se dosta ulenio tako da su sad posledice ocigledne. Posto sam promenio posao to se odrazilo i na moje slobodno vreme tako da sam cvrsto odlucio da se posvetim sebi u narednom periodu. E sad ja bih ovde izlozio svoj plan koji sam sastavio, a onda bih vas zamolio da mi date sugestije sta da promenim ako treba. Posebno bih naglasio upotrebu suplemenata jer sam malo konfuzan posle tolikog citanja foruma.
Ovako:

1. Vezbanje:

ponedeljak: grudi, ramena, tricepsi
utorak: ledja, biceps
sreda: sauna
cetvrtak: noge
petak: stomak i biciklo
subota: slobodan dan
nedelja: trcanje

2. Ishrana:

Moj veliki problem – testenina !!! U zadnje vreme se mnogo trudim da smanjim unos i rekao bih da to daje odredjene rezultate. Odavno sam potpuno izbacio gazirana pica a i sveo sam na minimum unos slatkisa...

3. Suplementi:

ovo mi je najteze polje posto sam se od tolikog broja informacija blago receno pogubio. Uspeo sam da napravim svoju listu suplemenata za pocetnika a vas bih molio da obratite vecu paznju na ovo:

- Whey Protein
- Fat Burner
- BCAA
- Omega 3 + vitamini

Sad sledi set pitanja:
Jeli ovo dovoljno?
Kako se uzima?
Mogu li se u sejkeru mesati dva proizvoda?
Sta mislite o Body Fortress proizvodima?

Eto to bi bilo dovoljno za sad, pa bih kasnije pitao jos ponesto :)
Sačuvana
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.082 sekundi sa 18 upita.