TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395144 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 26, 2024, 03:25:45 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Odg: Pomoc  (Pročitano 3859 puta)
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #9 poslato: Septembar 04, 2009, 12:57:18 posle podne »

a ja na primer volim da przim....i przim sve ko blesav....belanca,meso....znaci sve,,,,,,a to da je otrov to je prava glupost

ne znam šta je za tebe otrov - ali ako nešto šteti zdravlju mislim da ima ozbiljne predispozicije da se nazove otrovom.. ne moramo sad o tome, čujemo se za koju godinu...
Sačuvana
Beka_S
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1372


Personalni trener u teretani - Dipl hemičar

« Odgovor #8 poslato: Septembar 04, 2009, 11:53:10 pre podne »

Evo opisacu svoj uobicajan dan, tacnije kako se hranim.
Ujutru najcesce pojedem jednu kiflu i jogurt ili nesto slicno tome ali najcesce je to pekara znam da to nije ok ali ne mogu u kancelariji da razvlacim bilo sta drugo.Dorucak mi je oko 09-10h.
Rucak ono sto skuvam (ili se bar potrudim da skuvam) pohovane tikvice, punjene paprike, piletina, krompir, grasak,pirinac nesto od toga.
Uzina ako me uhvati kriza za slatkisima uzmem sutlijas.
Vecera nesto od kukuruznog brasna kacamak ili proja.......neki put parce hleba sa djemom.....
Naglasicu da sve spremam na maslinovom ulju,sve od mesa je piletina,teletina ili riba....
Izracunali su mi da mi je bazalni metabolizam 1626 kcal, sto znaci da mi je to naj manji unos koji smem da imam.Preporuceni unos iznosi 2020 dok je maksimalni 2520kcal.
Koji sagorevac mi preporucujete?


Kao sto su ti svi vec rekli bez sredjenije ishrane ni jedan sagorevac ti nece pomoci,jer nije ni on cudotvorac...
E sad je kontam da je tebi problem i sve to da ishranu sredis ali potrudi se da je makar korigujes koliko mozes.Ali bez nekog izgladnjivanja,padanja u nesvest i drugih dijetalnih gluposti
Moraces da smanjis unos ugljenih hidrata,u kasnim popodnevnim satima i uvece i da ih izbacis.I te UH koje unosis da budu kvalitetniji izvori tipa pirinac,krompir,povrce i sl...
I u sustini o svemu imas na forumu,i sad ne ocekujem od tebe neku totalnu restrikciju sto se tice ishrane ali nadji nacin da dobro izbalansiras svoju ishranu i dovedes je u skladu sa svojim tempom zivota i obavezama.

Nisi nam rekla treniras li,sta treniras i tako to?

Takodje ti je za sagorevac potrebna i fizicka aktivnost (nadam se da to znas) i bez toga ga takodje nema svrhe uzimati

Znaci kada sredis ishranu,trening i sve onda razmisli o nekim sagorevacima imas ih dosta u nasoj ponudi,a moj predlog za pocetak je nesto tipa UNI Super cuts 3,UNI Unidyne,neki L-karnitin ako ubacis dobar kardio trening ili tako nesto.Eto to ti pricam kao zensko i sama sam ih koristila i daju oni rezultate ali tek sa SREDJENOM ISHRANOM I TRENINGOM
Sačuvana
Be Happy!!!
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #7 poslato: Septembar 03, 2009, 09:00:44 posle podne »

milsim da je važno da znaš da nije svaka kalorija ista i da je zaista važno šta jedeš a ne samo koliko jedeš... znači uveče svakako ne proja npr a ta doručak kifla ti nipta ne znači...
moraćeš da se potrudiš ali biće rezultata
Sačuvana
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #6 poslato: Septembar 03, 2009, 07:25:39 posle podne »

Uz ovakvu ishranu nijedan sagorevac nece ti pomoci.Ubaci Belo meso,ribu,slozene hidrate umereno.Predhodno mali predji po forumu i naci ces dosta informacija.
Sačuvana
zlatnasirena
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 2

« Odgovor #5 poslato: Septembar 03, 2009, 07:05:13 posle podne »

Evo opisacu svoj uobicajan dan, tacnije kako se hranim.
Ujutru najcesce pojedem jednu kiflu i jogurt ili nesto slicno tome ali najcesce je to pekara znam da to nije ok ali ne mogu u kancelariji da razvlacim bilo sta drugo.Dorucak mi je oko 09-10h.
Rucak ono sto skuvam (ili se bar potrudim da skuvam) pohovane tikvice, punjene paprike, piletina, krompir, grasak,pirinac nesto od toga.
Uzina ako me uhvati kriza za slatkisima uzmem sutlijas.
Vecera nesto od kukuruznog brasna kacamak ili proja.......neki put parce hleba sa djemom.....
Naglasicu da sve spremam na maslinovom ulju,sve od mesa je piletina,teletina ili riba....
Izracunali su mi da mi je bazalni metabolizam 1626 kcal, sto znaci da mi je to naj manji unos koji smem da imam.Preporuceni unos iznosi 2020 dok je maksimalni 2520kcal.
Koji sagorevac mi preporucujete?
Sačuvana
Slavisa Djordjevic
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 22

« Odgovor #4 poslato: Septembar 01, 2009, 05:58:16 posle podne »

Za pocetak zelim da vam se predstavim ukratko.Danas mi je prvi dan na forumu i nadam se da ce mi vasi saveti biti od koristi.Imam 24 godine i imam problem sa viskom kilograma visoka sam 170 a teska 80kg. :-[treniram svaki dan po sat vremena na kucnom trenazeru orbitrek i utrosak kalorija mi je negde oko 250-400kcl.Trcim cetri meseca ishranu sam korigovala u smislu da sam uradila test na netoleranciju na hranu u kom mi je naravno izaslo da se ceo zivot ne pravilno hranim,ukratko izbacila sam svinjetinu,teletinu od mesa jedem samo belo meso i neke vrste ribe,od ulja ili masnoca unosim samo maslinovo, test je pokazao da su idealne namernice za mene mahunarke grasak,pirinac,pasulj zatim sve vrste pecuraka,krompira gotovo svo voce sem limuna i pomorandze.Hleb mi nije zabranjen kao ni jecam,raz,ovas.......
Vec duze od mesec dana nisam ni gram skinula pa me zanima da li bi mi bilo od koristi da uzmem neki sagorevac masti?Prosto moje pitanje je sta mi je za ciniti?Kilograme moram skinuti!!! ;D
Unapred hvala.....

bAZIRAJ SE VISE NA PROTEINSKU ISHRANU. IZBACI UGLJENE HIDRATE UZMI SAGOREVACE I TRENIRAJ VIDECES KAKO CES CES DOCI DO ZELJENOG IZGLEDA.
Sačuvana
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #3 poslato: Avgust 21, 2009, 09:17:39 posle podne »

volela bih da tvoj psot pročitaju svi oni koji se testiraju na toleranciju na hranu a u cilju smanjenja telesne težine..
suština je vrlo jednostavna - trošiš više jedeš manje i gubiš na kg...
zato moramo znati šta jedeš i to naročito uveče tj posle treninga..
slažem se da nije svaka kalorija ista, tj da je važno koju hranu jedeno ali kontrola insuina jeste najbolji način mršavljenja...
Sačuvana
Ognjen Stojanović
Gost
« Odgovor #2 poslato: Avgust 20, 2009, 12:53:57 pre podne »

Kako volim kada vidim ove podatke o utrosenim kalorijama, pulsu i slicne glupsti na raznoraznim kineskim spravama, uvek me nasmeje podatak  :D ali nisu ljudi krivi...

Potrosis i mnogo vise od 250-400 Kcal ako je u pitanju sat vremena na trenazeru... Preko 500 sigurno, i vise ako imalo intenzivnije radis... nebitno koliko kila imas i koliko si visoka, koliki ti je puls i sl... jer to sto si navela je malo... tako da mozes malo srecnija da budes sada jer znas da trosis vise, hehehe
Sačuvana
zlatnasirena
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 2

« Odgovor #1 poslato: Avgust 19, 2009, 10:54:40 posle podne »

Za pocetak zelim da vam se predstavim ukratko.Danas mi je prvi dan na forumu i nadam se da ce mi vasi saveti biti od koristi.Imam 24 godine i imam problem sa viskom kilograma visoka sam 170 a teska 80kg. :-[Treniram svaki dan po sat vremena na kucnom trenazeru orbitrek i utrosak kalorija mi je negde oko 250-400kcl.Trcim cetri meseca ishranu sam korigovala u smislu da sam uradila test na netoleranciju na hranu u kom mi je naravno izaslo da se ceo zivot ne pravilno hranim,ukratko izbacila sam svinjetinu,teletinu od mesa jedem samo belo meso i neke vrste ribe,od ulja ili masnoca unosim samo maslinovo, test je pokazao da su idealne namernice za mene mahunarke grasak,pirinac,pasulj zatim sve vrste pecuraka,krompira gotovo svo voce sem limuna i pomorandze.Hleb mi nije zabranjen kao ni jecam,raz,ovas.......
Vec duze od mesec dana nisam ni gram skinula pa me zanima da li bi mi bilo od koristi da uzmem neki sagorevac masti?Prosto moje pitanje je sta mi je za ciniti?Kilograme moram skinuti!!! ;D
Unapred hvala.....
Sačuvana
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.119 sekundi sa 17 upita.