TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395146 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 26, 2024, 12:50:59 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   |  (Urednik: Zoltan Kozma)  | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Teretana + Plivanje  (Pročitano 3318 puta)
Nemanja Paralympic
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 4


« Odgovor #6 poslato: Februar 26, 2014, 10:08:14 posle podne »

Pozdrav za sve fanove plivanja i teretane.
Moje ime je Nemanja Tadic i ja sam Paraolimpijski reprezentativac Srbije u plivanju.
Ljubav ka plivanju sam steko relativno kasno, sa svojih 16 godina ali sam vrlo brzo uvideo da sa kombinacijom vezbi na suvom, istezanjem i vezbi za opstu snagu i stabilnost tela mogu brzo i lako da npredujem u brzini, eksplozivnosti, duzini plivanja.
Ove godine mi je cilj da unapredim svoje plivanje i skinem jos sekund ili dve sekunde i popravim svoje licne rekorde na 50m, 100m i 400m free.
Pansport mi u tome pomaze tako sto svojoj ishrani dodajem proteinsku suplementaciju i amino. I dalje sam pocetnik u suplementaciji ali imam utisak da, prateci blogove, mogu brzo da napravim dobru kombinaciju za snagu i brz oporavak.
Kakva iskustva imate u treningu snage u teretani a vezano za plivanje?
Da li je amino paket vazniji od proteinskog?
Kako da najbolje kombinujem i rasporedim suplementaciju u toku dana (treniram dva puta dnevno)?

Pozdrav svima iz Nisa, sa juga.

P.S. hajde da ozivimo temu plivanja i snage, jer vidim da je poslednji komentar bio davne 2009 :)
Sačuvana
Ognjen Stojanović
Gost
« Odgovor #5 poslato: Septembar 18, 2009, 08:05:22 posle podne »

Da, kao sto se plivanje i tsko moze iskoristiti u svrhe mrsavljenja... dosta je "nezahvalno" :)... ali za kondiciju pocetnika rekreativca mozda i uspesnije od trcanja...
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #4 poslato: Septembar 14, 2009, 10:24:06 pre podne »

Plivanje ne moze zasmeti ni da je u pitanju svakodnevno 5 km...

zar stvarno? :(


...i ja bih se slozila da to stvarno nece imati nikakav kontra efekat vezbanja, a po mom misljenju najbitnije je da izaberes aktivnost u kojoj uzivas, a plivanje je (doduse krajnje subjektivno) predivan sport i fanstasticna psihicka relaksacija.

Od povoljnih proteina predlazem  Elite whey, Twinlab, Scivation whey
Sačuvana
Ognjen Stojanović
Gost
« Odgovor #3 poslato: Septembar 14, 2009, 08:43:19 pre podne »

Plivanje ne moze zasmeti ni da je u pitanju svakodnevno 5 km... tako da samo napred... jer aerodno ce ti sigurno pomoci, da dobijes malo "kondicije"... takodje mozes ubacivati sprinteve, t.j. i bilo bi pozeljno sa obzirom na tvoj cilj, dobre ce ti doci
Sačuvana
Beka_S
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1372


Personalni trener u teretani - Dipl hemičar

« Odgovor #2 poslato: Septembar 14, 2009, 08:19:20 pre podne »

Mislim da ti to plivanje nece pravii problema u izgradnji mase,narocito sto ces na plivanje ici samo jedan put nedeljno.Uostalom masa se najvise pravi u kuhinji toga si i sam verovatno svestan pa se baci na kvalitetnu i adekvatnu ishranu.

A sto se tice proteina meni DYM Elitte whey ima dobar odnos cene i kvaliteta,a ako hoces na vece pakovanje da krenes onda ti se isplati i Scivation Whey protein...Uostalom cene su priblizne sto se tice koncentrata,kombinacije koncentrata i izolata...Cisti izolati malo odskacu
Sačuvana
Be Happy!!!
dukka
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 26


« Odgovor #1 poslato: Septembar 12, 2009, 02:34:33 posle podne »

Nisam znao gde da stavim ovu temu ali posto mi je teretana primarna odlucio sam se ovde.Posto posle vece pauze od skoro 2 godine (vojska i jos neke stvari) ponovo krecem sa treningom interesuje me da li mogu da kombinujem trening u teretani sa plivanjem s tim da mi je cilj misicna masa,i to puno mase,bar 10 kg u sledecih godinu dana,posto sam i vise izgubio za 2 godine. Plan je 3 puta nedeljno teretana i jedan put bazen. Na bazen idem rano u jutro oko 7 sati, pa me interesuje i priprema vezana za hranu i suplemente pred ovakav trening. Sa bazenom sam mislio da dobijem malo areobnog treninga i mozda neko relaksirajuce dejstvo.Plivam 1 kilometar za oko sat vremena kraul stilom.Teretana,klasika posto pocinjem jos nemam neki pravi trening,vise je to priprema misica za ono sto sledi,a to je rad po dve grupe misica po treningu.I jos jedno pitanje,preporuka za neki protein,ne preterano skup,jer ipak tek krecem pa bi to bilo bacanje para,vec najbolji odnos cena/kvalitet.Hvala svima unapred
Sačuvana
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.089 sekundi sa 17 upita.