TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395298 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: mileddd

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Maj 01, 2024, 08:02:00 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 [2] 3 4 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Zli Ćevapi  (Pročitano 16070 puta)
PANSPORT BEOGRAD
PeĂ°a
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3439


Prodavnica u YBC-u

Pansport
« Odgovor #44 poslato: Oktobar 14, 2009, 10:46:15 pre podne »

A evo ga jedan clanak koji se nekako nadovezuje na celu pricu o unosu losih
masti i holesterola kroz ishranu,preuzet sa www.mtsmondo.com




                                   Srbi treći u svetu po smrtnosti od infarkta

Od svih smrtnih slučajeva u Srbiji uzrokovanih bolestima, svaki drugi je u vezi sa bolestima srca i krvnih sudova, a svaki peti sa rakom.

Te dve grupe oboljenja direktan su uzrok više od tri četvrtine smrtnih slučajeva u Srbiji, a meĂ°u preostalih 25 odsto najčešći su povrede i trovanja, šećerna bolest, opstruktivna bolest pluća, pokazuju istraživanja Instituta za javno zdravlje "Batut".

Naš narod je treći u svetu, odmah posle Rusije i Ukrajine, po broju umrlih od kardiovaskularnih bolesti.
Sačuvana
   
PANSPORT BEOGRAD
PeĂ°a
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3439


Prodavnica u YBC-u

Pansport
« Odgovor #43 poslato: Oktobar 14, 2009, 09:19:12 pre podne »

To je sada prosecna cena.
Ali je jako tesko da se nadju kvalitetni.
Sačuvana
   
speed.bg
Gost
« Odgovor #42 poslato: Oktobar 13, 2009, 09:47:07 posle podne »

Jeli smo cevape u slanini i bilo nam je super, naravno bilo je i zenskog drustva ma i one se odvalile niko ne mari za masti!!!Jos ja doneo tartar sos koji u sebi ima 50 grama masti i dao njima!!!HAHAH BAS SAM ZLOBAN!! :) :) :)

Imate na Vidikovcu cevape u slanini 550 dinara kilo!Ko voli nek izvoli!!! :) :) :)
xd
Sačuvana
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #41 poslato: Oktobar 11, 2009, 05:53:42 posle podne »

ok, ako neko ne spomene ćevape, mislim da je ova diskusija završena..
Sačuvana
Viljuska
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 270

« Odgovor #40 poslato: Oktobar 11, 2009, 10:56:36 pre podne »

Нисам рекао да ти нешто овде заговараш,него сам ти само приговорио на то твоје тврђење да има доста људи који једу ђубре од хране цео живот,а опет су здрави.Различити смо у томе што је неко дуже или краће отпоран на лоше утицаје од неког другог,мсм шта се дешава тим људима који једу све и свашта у неким зрелијим годинама!?Крај!

Маузер,ниси рекао да та сланина у комаду нема више од 50г,то да ли ћемо се и од тога угојити зависи од наших дневних активности(осталиих унетих калорија),а војницима је доста напоран дан,физички су активни у току целог дана,али да поједу 1кг сигурно би се усвињили.

Једно питање за остале,колико је калорија потребно(ОКВИРНО) особи од 100кг, нормалног процента масти у телу,која ради 8ч тежег физиког рада,у току целог дана,остали део дана не ради никакве теже активности?
« Poslednja izmena: Oktobar 11, 2009, 11:00:01 pre podne od strane Viljuska » Sačuvana
'''Оћу ја да изјавим нешто за дневник.Ономад сам гледао на телевизору,је л' знаш бре ти несрећо да су Срби најстарији народ?Док су Шваба и Енглез и Американац пре 600 година јели свињу с рукама,ми смо имали ово.Па лепо виљушком боц,на српском двору ми с виљушком боц а Шваба с рукама уста га ..бем''
mauzer
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 450

« Odgovor #39 poslato: Oktobar 11, 2009, 10:41:40 pre podne »

Nesto cu samo reci oko te potrosnje kalorija sto si ti viljisko pricao.Kao sto je Sasa reko fancy vezbama se ne moze potrositi,ali teskim radom i te kako.Pogledaj ishranu vojnika i njihov radni dan,pa svi tamo u kasarni izgledaju pod konac,bez ikakvih ulazenja sta jedu kada jedu,jednostavno jedu i napredak je besprekoran.Isto uzmi radnika na gradjevini(mislis da on gleda da li jede proteine,hidrate masti i sl.)I ti onda pricas kako je nemoguce potrositi 7500 kalorija.Inace znas li sta se najvise prodaje u vojnickoj menzi???SLanina svi je jedu i za sve godine nisam primetio da neko ima problema sa holesterolom i slicno,obicno je ta boljka svojsvtena civilstvu a po najvise vezbacima....koliko pojedes slanine toliko se potrosi i to je tako i nikako drugacije...
Sačuvana
sasa037
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 350


« Odgovor #38 poslato: Oktobar 11, 2009, 01:07:37 pre podne »

Rekao sam da nije zdravo a to kilo je puki primer mada stojim iza toga da moze da se potrosi samo ne fensi vezbanjem u teretani  45 min nego jakim fizickim aktivnostima citaj tezak fizicki rad za pare a ti znas sta to podrazumeva ili mozda neznas.Pricam ti da ima ljudi koji ceo zivot jedu ne junk nego shit pa su zdraviji i od tebe i mene isto kao sto ima ovih sto uzimaju aas i tvrde da su zdraviji od nas sto ne uzimamo (moguce je da je tacno ostavio sam prostor toj tvrdnji dok se ne dokaze).Pazi ima dosta ljudi koji se hrane zdravo pa opet su bolesni!Ali molio bih ali stvarno vas MOLIM da ne pisete kako ja zagovaram da se jede junk i ta sranja naprotiv ja sam za to da se hrani zdravo ako ima uslova za to ali isto tako ne mogu a da ne ospovrgnem te neke zakljucke koji se ovde postavljaju tipa svi smo isti i na svakog hrana isto utice.Pa sto onda kad komentarisemo kreatin uvek napisemo ne radi svakog isto???Zato sto nismo isti Viljuska brate moj!!!!!!!Ajde pozdrav i ne primaj se  8)
Sačuvana
Viljuska
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 270

« Odgovor #37 poslato: Oktobar 10, 2009, 05:33:59 posle podne »

Ја не спорим да мало  сланине може да се "потроши"(у зависности од унетих и потрошених калорија у току дана),само сам рекао да је тврдња да сланина не гоји,тј. да се све потроши,па ма колико је ми јели,бесмислица,и навео сам пример 1кг.Је л' ти разумеш да та  тврдња ако једемо 1 (2,...)кг сланине дневно,отпада,тј. никако се неће све "потрошити" и угојићемо се од толико сланине?1кг сланине има 7 800 кал ,којим то дневним активностима може да се потроши 7 800 кал или за два кг 15 600 кал само из сланине,како ти тврдиш у претходној поруци за  1 кг?Све ово се лепо расправило и разјаснило,и катастрофалан утицај на здравље,а ти почнеш да причаш како смо сви различити и да на сваког не утиче толико лоше.Може здравље да се уништава и дуже време(човек је у стању да дуго трпи лоше утицаје),али после када здравље почне да уништава нас,биће касно.
п.с. За неког ко 7 година иде у теретану се очекује да нам свима држи "предавања",а не да лупа,првоцира,...
Sačuvana
'''Оћу ја да изјавим нешто за дневник.Ономад сам гледао на телевизору,је л' знаш бре ти несрећо да су Срби најстарији народ?Док су Шваба и Енглез и Американац пре 600 година јели свињу с рукама,ми смо имали ово.Па лепо виљушком боц,на српском двору ми с виљушком боц а Шваба с рукама уста га ..бем''
sasa037
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 350


« Odgovor #36 poslato: Oktobar 10, 2009, 03:44:58 posle podne »

Pa sta se mesas?????? Jel se strucniji ljudi ogradili dole u postovima da kilo slanine nije zdravo a ne da ne moze da se potrosi aktivnostima.Ti tvrdis da ne mozes da potrosis tu slaninu sto pojedes a ja tvrdim da mozes tako da ne razumem sta nije jasno?I koliko puta treba da napomenem da ne ulazim u raspravu sa pocetnicima nego sa iskusnijim clanovima???

Samo da se zna da ne provociram nego odgovaram na provokacije i ono sto smatram da nije tacno opovrgnem.THE END.
Sačuvana
sasa037
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 350


« Odgovor #35 poslato: Oktobar 10, 2009, 02:15:31 posle podne »

Ok opet neka bezizlazna tema.Ali moram da odgovorim ognjenu da ne ispadne da nemam odgovor.E prvo srocio sam tako na brzinu jer si mi pre koliko se secam zamerio sto pisem stihovno e pa sad pisem kako stignem a druga stvar nosio sam gajbe za male pare tako da nemoj da mi zelis ono sto nikad nisi radio!!!Ne provociram eto samo dajem odgovor i ovako i onako ti imas protekciju na forumu i ni jedan tvoj da kazemo "sumnjiv post"gde planes i izlupas se ne brise a moji uglavnom delete!Toliko.

A za holesterol moja majka je pored lekova pila omega 3 2 meseca pa ce da vidimo kad da rezultate dal bar malo deluje!
« Poslednja izmena: Oktobar 10, 2009, 02:17:24 posle podne od strane sasa037 » Sačuvana
Ognjen Stojanović
Gost
« Odgovor #34 poslato: Oktobar 09, 2009, 07:54:05 posle podne »

E taj :) Sorry sto nisam pogledao, neznam zasto mi u glavi bilo cholesterol free...

Stvarno neverovatno, stvarno sam presrecan bio sto je covek digao skoro ruke a za 10 dana samo uz ova dva "cuda" resio sve... Sada da li je do kombinacije, ili je samo do balance-a neznam... Svakako daj mami oba ;) Pa javi sta je bilo

mauzer: moj tata jede dosta slanince, ne stalno ali voli da pojede i to dosta... i ima stomacic i ako je dosta aktivan fizicki :)
Sačuvana
mauzer
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 450

« Odgovor #33 poslato: Oktobar 09, 2009, 07:26:02 posle podne »

nemam naucni dokaz,ne bavim se toliko ovom oblasti,ali znam po koju zanimljivost.Ko ne veruje moze da proba i videce o cemu pricam.toliko od mene da ne bih raspaljivao dodatno polemiku.
Sačuvana
Beka_S
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1372


Personalni trener u teretani - Dipl hemičar

« Odgovor #32 poslato: Oktobar 09, 2009, 06:59:59 posle podne »

Kako se tacno zove taj Natrolov proizvod Ogi?Mi u radnji imamo njihov "Cholesterol balance",i mami bih da ga uzmem pored omega 3 fish oil-a
Sačuvana
Be Happy!!!
Ognjen Stojanović
Gost
« Odgovor #31 poslato: Oktobar 09, 2009, 06:40:50 posle podne »

Stojim iza druge recenice jer se ja ipak druzim sa smrtnicima i znam dosta njih koji jedu ceo zivot sve i svasta a krvna slika im je po ps-u!!!Sto ne znaci da treba da se trujemo ali nije svima lak zivot neko mora da zaradi noseci gajbe ipod a nekom daju na gotovo  ::)

Haha, stvarno si kralj sa tim provokacijama, emotivnim izlivima, da li ljubomore, ogorcenosti ili neznam cega... da si ti meni ziv i zdrav... Ja ti zelim sve, ali samo ne da prodjes kroz sve sto sam ja prosao  ;) I da zaradjujes drugacije nego ja, ima mnogo laksih nacina, a jedan od tih je i nosenje gajbi... ali nebitno, imun sam na provokacije :)

Krvna slika moze da se promeni bukvalno za nedelju dana, tako da ti to pada u vodu... Nakon teze bolesti i operacije, poznanik t.j. sin od mamine prijateljice je imao katastrofa uzasnu sliku, i to jedno 6 meseci nakon operacije, konstatno, a ishrana savrsena, bez trunke ikakvog junka, samo povrce, sokovi (od voca i povrca), meso i sl... I opet, tigliceridi i holesterol katastrofa... Dao sam mu Omega 3 i cholesterol free mislim da se zove (isto od natrola), i za 10 do 14 dana opale su mu sve vrednosti za pola!!! Verovao ili ne...
Uspust, evo sada mi je i palo na pamet, zeleo bih da pohvalim taj proizvod protiv holesterola, izgleda da stvarno super deluje, ja sam mu cisto dao tako jer je to jedino bilo sto sam se setio za smanjenje holesterola u krvi (osim ishrane, ali njemu je super bial...).
To je samo jedan primer koji opovrgava tvoju tvrdnju...
Uzgred, nisam mislio na recenicu da je nebuloza u pravom smislu, nego si to tako bzvz srocio da jako glupo zvuci...

Sačuvana
sasa037
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 350


« Odgovor #30 poslato: Oktobar 09, 2009, 02:02:57 posle podne »

Stojim iza druge recenice jer se ja ipak druzim sa smrtnicima i znam dosta njih koji jedu ceo zivot sve i svasta a krvna slika im je po ps-u!!!Sto ne znaci da treba da se trujemo ali nije svima lak zivot neko mora da zaradi noseci gajbe ipod a nekom daju na gotovo  ::)
Sačuvana
Stranice: 1 [2] 3 4 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.075 sekundi sa 17 upita.