TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394566 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 28, 2024, 09:29:09 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Dosta Vam je Pranja Tanjira?  (Pročitano 2586 puta)
Ognjen Stojanović
Gost
« Odgovor #12 poslato: Oktobar 29, 2009, 01:01:42 posle podne »

O cemu pricas, dajes glupave primere, jedino ti stoji taj za pijenje vode iz plasticnih boca...

A slobodno na netu malo pogledaj i pronadji o cega se pravi i kako se desavalo da toksicni sastojci odreaguju sa hranom... Ne kazem da ce se sad neko otrovati kada pojede tortu iz plasticnog tanjira, ali sam ti samo pojasnio da nije u ceni prob.

Naravno da je mrtva plastika, ne trebaju ti navodnici... I ja je izbegavam sto vise mogu, ne samo sto se vode i hrane tice, nego npr nikada iz radnje ne uzimam kese, nego stavim u ranac... naravno debilne prodavacice me gledaju kao marsovca, jer je ovde niko nema ni malo svesti, npr normalno je baciti smece na ulici...

I plasticni tanjiri su za jednu upotrebu takodje...

I oko masine za sudje ima posla Markoni, treba malo saprati pa poslagati, hehe
Sačuvana
M a r k o n i
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5118


« Odgovor #11 poslato: Oktobar 29, 2009, 11:31:40 pre podne »

kupis masinu za pranje sudja :D
Sačuvana
JovanR
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 180


Follow the Ruhls!

« Odgovor #10 poslato: Oktobar 28, 2009, 10:36:02 posle podne »

...takodje, jesti iz tih plsticnih tanjira koji se savijaju pokvari jelo, sve je nekako gadnije, makar se i tripovali... takodje, ja verujem da je vecina barem malo toksicna, jer kada se stavi hrana u njih svasta je moguce... sam miris tih tanjira je katastrofalan...
Plasticni tanjiri/posude se vremenom izrezbare upotrebom noza i viljuske. Ako se malo bolje pogledaju mnogo korisceni plasticni tanjiri vidi se gomila tamnih udubljenja koja se ne mogu oprati.. U tim brazdama ostaje hrana, tragovi deterdzenta i cega sve vec...
Sačuvana
Viljuska
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 270

« Odgovor #9 poslato: Oktobar 28, 2009, 11:25:24 pre podne »

Da, i ja sam idjao te korpice, ali znatno manje...

Viljuska, nije u pitanju cena, nego proizvodnja mrtve plastike, ekoloski neispravno  ;) takodje, jesti iz tih plsticnih tanjira koji se savijaju pokvari jelo, sve je nekako gadnije, makar se i tripovali... takodje, ja verujem da je vecina barem malo toksicna, jer kada se stavi hrana u njih svasta je moguce... sam miris tih tanjira je katastrofalan...
Рекох да се неће овајдити од овог посла,јер да су школе раније хтеле да не дају паре паре на те пластичне тањире и маш. за прање посуђа узели би оне јефтине картонске тањире које се после једног коришћења баце(90% те хране може да се једе са њих).А ти ако си баш против те "мртве" пластике,ако си тако гадљив на њу,онда немој да користиш суплементе,немој ни да пијеш куповну воду,немој ни да се купаш купкама и шампонима,немој ни да куцаш по пластичној тастатури,.......
« Poslednja izmena: Oktobar 28, 2009, 04:38:32 posle podne od strane Viljuska » Sačuvana
'''Оћу ја да изјавим нешто за дневник.Ономад сам гледао на телевизору,је л' знаш бре ти несрећо да су Срби најстарији народ?Док су Шваба и Енглез и Американац пре 600 година јели свињу с рукама,ми смо имали ово.Па лепо виљушком боц,на српском двору ми с виљушком боц а Шваба с рукама уста га ..бем''
Ognjen Stojanović
Gost
« Odgovor #8 poslato: Oktobar 27, 2009, 06:28:15 posle podne »

Da, i ja sam idjao te korpice, ali znatno manje...

Viljuska, nije u pitanju cena, nego proizvodnja mrtve plastike, ekoloski neispravno  ;) takodje, jesti iz tih plsticnih tanjira koji se savijaju pokvari jelo, sve je nekako gadnije, makar se i tripovali... takodje, ja verujem da je vecina barem malo toksicna, jer kada se stavi hrana u njih svasta je moguce... sam miris tih tanjira je katastrofalan...
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #7 poslato: Oktobar 27, 2009, 05:47:24 posle podne »

ovo mi je vrlo poznato, jer sam često za neke žurke, slavlja kupovala te korpice (znatno manje od ovog)  korpica je u prečniku možda 5-7 cm i liči na ovaj "materijal" od kojeg je napravljen tanjir.

Samo da kažem da je to extra ( ne nutrititivno, obično testo )  nego u to se stavi neka salatica (ako ne pazite npr. ruska ali ima i dijetalnijih)  i na kraju pojedete i korpicu :)
Sačuvana
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #6 poslato: Oktobar 27, 2009, 05:40:02 posle podne »

Nema šta, nekima je baš dosadno.  :D :D
Sačuvana
Viljuska
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 270

« Odgovor #5 poslato: Oktobar 27, 2009, 03:31:51 posle podne »

Ништа нарочито,постоје већ јефтини тањири за једнократну употребу,тако да ако школе нису виделе потребу за тим тањирима што би сада ове користили,нема ништа од бизниса. ;D
Sačuvana
'''Оћу ја да изјавим нешто за дневник.Ономад сам гледао на телевизору,је л' знаш бре ти несрећо да су Срби најстарији народ?Док су Шваба и Енглез и Американац пре 600 година јели свињу с рукама,ми смо имали ово.Па лепо виљушком боц,на српском двору ми с виљушком боц а Шваба с рукама уста га ..бем''
vuksa
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3932


Dip. trener

« Odgovor #4 poslato: Oktobar 27, 2009, 03:08:09 posle podne »

ne mora se oprati-pojesti ceo tanjir :D
Sačuvana
al se nekad dobro jelo :)
GoranKS
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2040


Muški trener u teretani

« Odgovor #3 poslato: Oktobar 27, 2009, 02:56:20 posle podne »

Svaka cast jednostavno ali treba se setiti :) nemora se ceo tanjir pojesti ostatak ce svakako biti pametno iskoriscen
Sačuvana
Ognjen Stojanović
Gost
« Odgovor #2 poslato: Oktobar 27, 2009, 08:48:14 pre podne »

Hah, brilijantno... mada nisam bas siguran da je tako jednostano pojesti to pecivo velicine tanjira, nije to malo...
Sačuvana
PANSPORT BEOGRAD
PeĂ°a
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3439


Prodavnica u YBC-u

Pansport
« Odgovor #1 poslato: Oktobar 27, 2009, 08:23:24 pre podne »



                                            Italijan izumeo jestive tanjire



Ticijano Vićentini je napravio tanjire od specijalne mešavine brašna. Oni će biti dovoljno čvrsti da u njih stane hrana, ali biće i veoma ukusni da se pojedu, recimo, za užinu.
Ticijano (50), rodom iz Milana, kaže da mu je dosadilo da godinama gleda kako škole troše velike pare na plastične tanjire skupocene i mašine za pranje posuĂ°a.
"Radio sam u školama i video kako se mnogo para baca na posuĂ°e. Moji jestivi tanjiri su veoma jeftini i ukusni. Mogu da ih pojedu deca, a ukoliko nešto preostane, tanjiri će ići na reciklažu i koristiće se za ishranu životinja", rekao je Vićentini.



Autor: Blic online
Sačuvana
   
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.097 sekundi sa 17 upita.