TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395144 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 26, 2024, 09:15:22 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Noge  (Pročitano 3837 puta)
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #5 poslato: Decembar 07, 2009, 09:43:33 posle podne »

da odeš kod lekara opšte prakse i on ti izda uput...

ne sviĂ°a mi se što su obe noge i što ne prestaje...

test koji bi možda trebalo uraditi je EMG (elektromiografija).. ali ne bih dalje o tome nisam neurolog..
samo znam da si moj pacijent ja bih te svakako poslala kod neurologa jer nije običan "išijas"
Sačuvana
chiller
Gost
« Odgovor #4 poslato: Decembar 06, 2009, 07:59:42 posle podne »

ok,Moram otici :( jer treba da idem kod onog opsteg da mu kazem pa da mi on da uput?
mozes li mi reci nesto vise,siptomi,posledice,bilo sta...nema mnogo na netu,a valjalo bi mi da razumem sta doktor prica i da ga pitam sta me zanima...
i koji su to testovi da ga podsetim...

mozda sam ja malo preterao sa opisivanjem,kad me sledeci put dobro zaboli zapamticu bolje.
sad me boli leva noga,tacnije predeo iznad i ispod kolena kada zatresem nogu i na nekom koraku ne na svakom...

valjda ce mi zapasti neki doktor koji zna nesto...inace najbolji opis bola bi bio,igrao sam igrao fudbal i jako sam stranom/ramenom udario u nekog...
proslo je 2-3meseca bola nema ali sam osetio neki "bol" ili oduzetost cele ruke koja je prestala posle...
samo sto bi to rame bilo noga a mene taj bol ne pusta >:(
kako bi se to uklopilo u neuralgiju?
« Poslednja izmena: Decembar 06, 2009, 08:01:28 posle podne od strane Teh chiller » Sačuvana
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #3 poslato: Decembar 06, 2009, 06:23:08 posle podne »

mlim te nemoj ići ni kod kakvog čiče.. čak i onog najboljeg.. idi kod neurologa, to ti je moj prvi savet.. znači ne kod fizijatra nego kod neurologa.. ne znam šta ti je ali može biti opasna neuralgija i treba neko to da pregleda.. psotoje specifični testovi koji će nam reći mnogo više..
Sačuvana
Takahiro
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 163


« Odgovor #2 poslato: Decembar 05, 2009, 12:06:59 posle podne »

pozdrav

ja mislim da ne bi trebao traziti uzrok bola u nogama vec u kicmi.
po tome kako opisujes bolove i u kojim predelima se oni javljaju ja bih rekao da imas problem sa nervus ischiadicus-om.. tj da ti je on prikljesten negde u lumbalnom ili krsnom delu kicme.
Moj savet ti je da sto vise istezes misice zadnje loze i donjeg (lumbalnog) dela ledja, m. psoas i m. iliacus... Zatim da uzimas sto vise B vitamina... Najbolje je Vitamin B kompleks... Pazi kako spavas. Najbolje bi bilo da spavas u polozaju u kom se ispravlja lumbalna lordoza. Na ledjima sa blago savijenim kolienima (stavi neki jastuk ispod kolena) ili da spavas u polozaju fetusa tj. na boku sa kolenima primaknutim grudnom kosu. Predlazem ti da svaki dan dva puta odvojis po 10 - 15 min za istezanje. Legnes na tvrdu podlogu i primaknes kolena grudnom kosu i vuces kolena rukama na svoje grudi. Taj polozaj zadrzis 15ak sekundi pa odmoris pa tako ponovis 20ak puta....

Naravno ako ne osetis poboljsanje obrati se lekaru... najverovatnije ce te postati da snimis kicmu.. no dobro.. 
sve najbolje :)
Sačuvana
Qui audet adipiscitur
chiller
Gost
« Odgovor #1 poslato: Decembar 03, 2009, 11:48:17 posle podne »

konacno da se nakanim da napisem,
pre nego li sto napisem,podaci,
visina 203,tezina 87,

uzrok:nepoznat
trajanje:vise od godinu sa povremenim prekidima "bolova"
problem:"bol" u nogama,ne klasican "bum>AA>boli",propracen,za mene,ne podnosljivim grcevima u predelu stopala,tacnije srednja tri prsta sa produzetkom do "pocetka" stopala,ako bih hteo bolje da se izrazim reko bih osecaju se koske prstiju.ako nije taj reon grca onda je to list i sa prednje i sa zadnje strane,posebno sa prednje,desna noga desna strana,od tetive iz kolena do tetive u stopalu.
takodje povremeni bol kod noznih palceva i noznih palcevih "jagodica".

takodje povremeni bolovi u qvadovima i zadnje loze.

I ono najvaznije,sto bih svojim recima rekao,bo ili napon iz predela karlice tj zglobova nogu,pa do stopala ali ne bol misica vec nervnog sistema u tom predelu nakon cega osecaj "otkinute" noge,posle cega je hodanje dosta bolno.

Kao uzroke,osim hodanja ne bih nista drugo mogao da navedem,noge u teretani nisam radio skoro 2meseca,i ono sto sam pre toga radio je bilo izuzetno oprezno,jer sam i tada je bilo slicno i znao sam da cu sve platiti 10x ako se zeznem.Prestao sam jer sam mislio da je i taj umeren i oprezan trening uzrok i da ako se budem malo duze odmarao nestati,ali nije evo sada,kada pritisnem qvad i zadnju lozu osecam kao da sam juce bio u teretani,listovi takodje neku cudan osecaj koji po pravilu znaci grceve na period minut dva kada legnem da spavam,a mozda ako budem imao srece ne dovedem noge u polozaj da osetim grc,ali tesko.

Ostaje samo hodanje,ali i ono nije nista posebno hodam vec od 1razreda u skolu,a osnovna,srednja,i faks su u krugu 50metara,sto znaci preko 10god,trebalo bi da sam navikao na to,to je negde 1,3-1,5km u jednom pravcu.cesto idem 2x sto je oko 5km...posto sam visok i ne znam sporo da pesacim,i kada tabanisem sa nekim obicno mora da trci za mnom :),pa mi treba oko 25min za tih 1.5km...

A opet nije tako "strasno",mogu da potrcim...kako da kazem nije da me 100% sprecava ali dosta da,i cesto zbog toga da ne bih pogorsao stanje i ne pokusavam da izvucem ni priblizno iz nogu koliko bih mogao...

I to vreme sto sam ih vezbao bilo je dobro i ako sam imao nesto manje probleme...za to vreme sam od 68 dogurao do 88kg,noge su se povecale,bokserice koje sam onda nosio sada me stezu a i sorc sto je landarao,sada mnogo manje landara :P


Ako ima neko bilo sta da predlozi neka pise,meni jedino sto pada napamet jeste,kada budem imao love,da odem kod onog cice iz nekog sela koga je neko u nekoj temi opisao da mu je dosta pomogao...
Sačuvana
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.079 sekundi sa 17 upita.